Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 4:25 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy szatan może udawać miłość? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Czy szatan może udawać miłość?
Zastanawia mnie jedno zagadnienie.

Czy szatan może objawić się człowiekowi okazując bezgraniczną i bezwarunkową miłość? Wiemy, że szatan może przybierać postać anioła światłości. Ale co to tak naprawdę oznacza? Czy może do tego stopnia udać miłość, że człowiek jest pewny, że to był Bóg i wierzy wtedy, że to Bóg do niego przyszedł i że to było agape?


Wt sie 13, 2019 11:26 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy szatan może udawać miłość?
W rozeznaniu duchowym obowiązują cztery kroki. Jest jeszcze jedno: po owocach. I wszystko można zafałszować.
Kiedy opowiesz kapłanowi, że spotkała cię taka historia, usłyszysz od mądrego - zignoruj to.


Wt sie 13, 2019 11:34 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy szatan może udawać miłość?
Pewnych rzeczy nie da się zignorować. :-)
Np. ktoś ci urwie nogę lub rękę. Czy da się to zignorować? Tak więc, powiedziałbym, że zalecenie o ignorowaniu przełomowych doświadczeń życiowych nie jest zbyt mądre.

Owoce takiego doświadczenia mogą być zarówno dobre jak i złe. Np. ktoś zmienia się pod wpływem tej miłości mocno w kierunku dobra, ale też może nadmiernie ufać w miłosierdzie Boże, albo wbić się w trudną do rozpoznania, ukrytą pychę poczucia wyższości, wiedzy na temat miłości Boga, itp.
I w tym kontekście zastanawiam się...

Jakie są te cztery kroki rozeznania duchowego?


Wt sie 13, 2019 11:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy szatan może udawać miłość?
Człowiek może udawać miłość. A szatan jest o wiele inteligentniejszy od człowieka.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt sie 13, 2019 1:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy szatan może udawać miłość?
Generalnie zgadzam się z odpowiedzią, której udzielił Andy72...

Tylko tak sobie myślę, czy szatan nie ma stu innych i bardziej skutecznych metod do odwrócenia się człowieka od Boga i skłonienia go do popełnienia grzechu.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt sie 13, 2019 1:57 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy szatan może udawać miłość?
lekarstwo napisał(a):
Zastanawia mnie jedno zagadnienie.

Czy szatan może objawić się człowiekowi okazując bezgraniczną i bezwarunkową miłość? Wiemy, że szatan może przybierać postać anioła światłości. Ale co to tak naprawdę oznacza? Czy może do tego stopnia udać miłość, że człowiek jest pewny, że to był Bóg i wierzy wtedy, że to Bóg do niego przyszedł i że to było agape?


Hyba najlepiej potraktowac takie zdarzenie bez przypisywania do niego ani Boga, ani zlego, tylko potraktowac to jako znak ze istnieje ta druga rzeczywistosc opisana w Biblii.
To powinno wystarczyc do nawrocenia.
Wszelkie dywagacje kto, lub co to bylo, to prosta droga do zwiedzenia. Czlowiek moze zwiesc sam siebie, i nie potrzebny do tego diabel. Pycha zrobi jego robote.


Wt sie 13, 2019 2:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy szatan może udawać miłość?
lekarstwo napisał(a):
Zastanawia mnie jedno zagadnienie.

Czy szatan może objawić się człowiekowi okazując bezgraniczną i bezwarunkową miłość? Wiemy, że szatan może przybierać postać anioła światłości. Ale co to tak naprawdę oznacza? Czy może do tego stopnia udać miłość, że człowiek jest pewny, że to był Bóg i wierzy wtedy, że to Bóg do niego przyszedł i że to było agape?
Tak.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sie 13, 2019 2:32 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy szatan może udawać miłość?
Ta, szatan może udawać miłość.
Może też np. udawać Maryję.

Co to znaczy "to było agape"?


Wt sie 13, 2019 3:29 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy szatan może udawać miłość?
Odpowiedź jest prosta. Szatan ma dostęp do naszej sfery uczuciowej. On siada więc np. na głody emocjonalne, zranienia i problemy psychiczne. To widzi jako najslabszą sferę człowieka i rozpoczyna swe działanie. W pewnym momencie ludzka złość, będąca wynikiem trudnych przeżyć staje się demoniczną złośliwością, czyli radością z zadawania bólu albo przesadnym lękiem i strachem, który każe człowiekowi wszędzie dopatrywać się zła i niesprawiedliwości. Wszędzie widzi spisek przeciwko sobie. Demony zawsze atakują człowieka w jego najslabszych punktach, więc takie dziwne doświadczenie warto przeanalizować nie pod kątem cukierka rzuconego z nieba, ale swego głodu miłości, który ktoś nieuprawniony mógł odczytać i założyć szaty światłości. Łatwo sprawdzić kierunek. Zignorujesz to jak zaleca Kościół, bo tylko wówczas masz szansę pójść dalej w rozwoju duchowym, czy jednak będziesz tak drążył, by założenie Bożej obecności i napełnienia miłością uzyskały potwierdzenie. Takie znaki mają za zadanie wzmocnić ludzką pychę i wybranie. Próżność duchowa ma doskonałą pożywkę. Oczywiście religijność kwitnie: modlitwy, udział w różnych organizacjach kościelnych, opowiadanie o miłości do Boga i człowieka. Tymczasem taki człowiek jest tak naprawdę niepogodzony wewnętrznie. Wewnątrz czegoś mu brakuje, ukrywa kompleksy, jest przekonany że się do niczego nie nadaje i że jego życie jest nieudane. Tak ma trochę żal do Boga, ze innym się lepiej udało. Ludzie tłumią wewnętrzną złość udając, zamykając się w sobie czy wzbudzają wrogość (życie w konflitach, zadręczanie się).

Kiedy znak jest zgodny z wolą Bożą?
1. Zgodność z PŚ w mądrej interpretacji Kościoła.
2. Zgodność z rozsądkiem. Tyle, że nie poznałam w swym życiu osoby, która uważałaby że go nie ma. Nie ma rozeznania, gdy nie ma rozsądku a królują mechanizmy obronne z racjonalizacją na czele. Taki człowiek musi umieć oddzielać emocje od refleksji intelektualnej.
Przyjrzyjmy się Zwiastowaniu Maryi. Zmieszała się...To uczucia i to niekorzystne. Była uczuciowo przerażona w innym tłumaczeniu (terasso), ale rozważyła. Postawiła punkt ciężkości na rozsądek a nie uczucia. Jeszcze inaczej...ta merss jest przyjemna/nieprzyjemna -> to może być mylące. To co ona mówi jest rozsądne/nierozsądne-> to jest istotne.
3. Zgodne z rozeznaniem przewodnika duchowego. Musisz poddać się osądowi. Nie powinna to być osoba zakrzywiona uczuciowo w stosunku do ciebie, bo to będzie stanowiło przeszkodę w rozeznaniu. Nie powinna stawiać wyżej objawień prywatnych od Biblii. Doświadczona.
4. Wola Boga jest zgodna z wydarzeniami. Znak czemuś służy i to powinno mieć potwierdzenie w wydarzeniach życiowych. Nie są dawane znaki dla sprawienia komuś przyjemności.
Byle sobie wydarzeń samemu nie tworzyć, np nauczanie i ewangelizowanie w sieci.

Trudno to sprawdzić w przypadku pojedynczych przypadków, więc Kościół zaleca ignorowanie. Zły ma dostęp do sfery emocjonalnej, psychicznej. Wola jest chroniona tak długo dopóki jej człowiek sam nie odda.


Wt sie 13, 2019 3:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy szatan może udawać miłość?
Raczej podszeptuje i nazwa rzeczy milością, które miłością nie są.


Wt sie 13, 2019 4:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy szatan może udawać miłość?
Zbyt płytko spoglądasz. Chodzi mu o poczucie wybrania przez Boga, zauważenia. Masz to na spędach ewangelizacyjnych. Charyzmatyczny prorok woła : Bóg cię kocha! i sala szaleje. Mozna więc i w sposób naturalny zapanować nad emocjonalnością człowieka.
Szatan ma jedną zasadę: wyszukuje w człowieku ten punkt, który jest najbardziej oddalony od Boga i tam atakuje. Nie oszczędza nikogo.
Należy więc takie znaki przyjmować spokojnie i nimi się nie zajmować. Jeśli to Bóg, powolutku odsłoni się wola Boga. Nie ma bowiem znaku bez wyjaśnienia znaczenia. Człowiek bedzie szedł w kierunku pokory, czyli nieprzywiązywania się do takich 'dotknięć' kogokolwiek. Dopiero, gdy się one powtarzają powinno się oddać się pod osąd Kościoła.


Wt sie 13, 2019 5:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy szatan może udawać miłość?
A jeśli po takim agape wszystko jest radosne i proste: Bóg istnieje, radość potężna, ocean światła i słodyczy, jest się więcej niż oczarowanym, pełnym szalonej wdzięczności wobec ogromu miłosiernego piękna. Gdy wtedy ujrzało się, że Bóg jest miłością i że ta miłość uczy, że jest przyczyną i celem wszystkiego, co istnieje.

Czy takie emocje trwale zapadające w człowieka mogą być spowodowane kłamliwym działaniem szatana?


Wt sie 13, 2019 8:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy szatan może udawać miłość?
Może warto się na tym zatrzymać i powiedzieć, nie wiem, kto mi się objawił. Dobrze jakby to były dobre owoce. Natomiast nie iść w stronę: jestem wybrany, lepszy niż inni bo mi się objawił a innym nie, mam jakąś tajemną wiedzę.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt sie 13, 2019 8:59 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy szatan może udawać miłość?
Andy72 napisał(a):
Może warto się na tym zatrzymać i powiedzieć, nie wiem, kto mi się objawił. Dobrze jakby to były dobre owoce. Natomiast nie iść w stronę: jestem wybrany, lepszy niż inni bo mi się objawił a innym nie, mam jakąś tajemną wiedzę.

Wlasnie z tym spotkalem sie juz na samym poczatku na forum, ze wiele osob wrecz domagalo sie by jak najwiecej opowiedziec, a odmowa powodowala oburzenie i tlumaczenie ze to po to bylo by sie tym dzielic.
Glupi opisalem pare zdarzen, a skutek byl duzo gorszy niz mozna sobie wyobrazic.
Oprocz tego ze niemal natychmiast zostalem posadzony o rozne rzeczy i jakies opetania, to jeszcze do tego dolaczyly pokazy zlego imitujace to o czym pisalem tylko powykrecane tak ze czesto zaczynalem watpic w Boga w ogole.
Cale szczescie ze zachowalem duza czesc tego nie mowiac i nie opisujac nikomu, to do tego nie bylo zadnych dodatkowych zdarzen imitujacych je.
Dlatego tez wole zachowac wszystko o czym nie pisalem i nie mowilem w tajemnicy, choc niektorzy wlasnie takie postepowanie traktuja jako posiadanie jakiejs wiedzy tajemnej i probuja w ten sposob kusic jak ssam szatan do pisania czy mowienia wszystkiego.
Dla mnie osobiscie jest to diabelskie dzialanie, by z kogokolwiek wyciskac oskarzeniami by wyjawil co wie.
W innym temacie juz pisalem, od tego jest konfesjonal, by bezpiecznie o tym mowic, a forumowicze nie maja tych uprawnien co kaplan w konfesjonale.
Kazdemu kto mial jakies zdarzenia ktore uwaza za nadprzyrodzone, radze nic nikomu nie mowic poza konfesjonalem, a najlepiej stalemu spowiednikowi.


Wt sie 13, 2019 11:41 pm
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 20, 2018 5:17 am
Posty: 339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy szatan może udawać miłość?
Na tytułowe pytanie moje odpowiedź to TAK, ale też można z powodzeniem temat rozszerzyć, aby sobie powiedzieć, że szatan nie tylko miłość może udawać, ale też uzdrowienie, nawrócenie, uwolnienie od demonów, objawienie, itd.
On jest mistrzem w podrabianiu tego, co Boże, i wie jak ludzi zmanipulować, aby oni myśleli, że coś od Boga otrzymali, a tak naprawdę to on jest dawcą...

_________________
Łaską jesteście zbawieni przez wiarę! Nie jest to waszą zasługą, lecz darem Boga.
Nie za dokonane czyny...
Ef 2,8-9


Śr sie 14, 2019 7:16 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL