Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 3:32 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna strona
 Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
No pięknie to napisałeś...zatem przyjmując twoje wyjasnienie rozszerzę moje pytanie jeszcze o kwestię który zbór jest twoim zborem czyli wspólnotą której jesteś członkiem i w której jesteś podporzadkowany/posłuszny twoim przełożonym(zgodnie z nakazem Pisma) jeżeli pisałeś kiedyś, że formalnie nie należysz do żadnego zboru...a zatem ??
A zatem "mój zbór" to wspólnota ludzi wśród których jestem, którzy są moimi braćmi i siostrami w wierze.
Pisząc - który zbór - pytałem o nazwę tego chrześcijańskiego zboru gdyż zgodnie z twoim wcześniejszym wyjasnieniem w takim zborze(mającym przecież swoją nazwę i siedzibę) funkcjonuje tzw. rada starszych, w skład której wchodzi pastor i osoby dojrzałe w wierze/starsi, które czuwają nad funkcjonowaniem zboru i nauczają, a zatem jeśli nie jesteś starszym/nauczającym w zborze, to przecież masz swojego starszego/nauczającego, który jest przełożonym zboru chrześcijańskiego o nazwie takiej czy innej czyż nie? Taki starszy/nauczający/biskup też się jakoś przecież musi nazywać zatem Gregorze...nie kręć tylko podaj to o co cię proszę żeby nie było, że zmyślasz...
Cytuj:
Kwestia członkostwa w denominacji zupełnie nie ma tu znaczenia. Tu nie ma żadnego przymusu wpisywania się na listę członków.
Nie o wpisywanie na listę chodzi Gregorze. W Biblii masz jasno wyjaśnione, że aby stać się członkiem wyszczególnionego z nazwy miejsca usytuowania Kościoła należało przyjąć w takowym chrzest z rąk przełożonego/starszego/nauczającego. Zatem powiesz mi w końcu Gregorze kto jest twoim przełożonym z rąk którego przyjąłeś chrzest, stając się członkiem tej własnie chrześcijańskiej wspólnoty, określonej daną nazwą ?
Cytuj:
I Jeszcze jedno. Będąc w tej wspólnocie szanuję i postępuję zgodnie z panującymi tu zasadami, ale nie jestem ślepo podporządkowany i posłuszny nauczaniu, czy doktrynom tego kościoła.
Aha, czyli masz gdzieś nauczanie biblijne o posłuszeństwie przelozonym ?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So maja 11, 2019 9:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3959
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
sahcim napisał(a):
Pisząc - który zbór - pytałem o nazwę tego chrześcijańskiego zboru gdyż zgodnie z twoim wcześniejszym wyjasnieniem w takim zborze(mającym przecież swoją nazwę i siedzibę) funkcjonuje tzw. rada starszych, w skład której wchodzi pastor i osoby dojrzałe w wierze/starsi, które czuwają nad funkcjonowaniem zboru i nauczają, a zatem jeśli nie jesteś starszym/nauczającym w zborze, to przecież masz swojego starszego/nauczającego, który jest przełożonym zboru chrześcijańskiego o nazwie takiej czy innej czyż nie? Taki starszy/nauczający/biskup też się jakoś przecież musi nazywać zatem Gregorze...nie kręć tylko podaj to o co cię proszę żeby nie było, że zmyślasz...

Już kiedyś o tym pisałem. Nie jestem formalnym członkiem tego kościoła więc go nie reprezentuję na tym forum. Nie będę więc podawał jego nazwy ani nazwisk tych ludzi - zwłaszcza bez i wiedzy.
Jeśli uważasz, że zmyślam to Twoja sprawa.
sahcim napisał(a):
Nie o wpisywanie na listę chodzi Gregorze. W Biblii masz jasno wyjaśnione, że aby stać się członkiem wyszczególnionego z nazwy miejsca usytuowania Kościoła należało przyjąć w takowym chrzest z rąk przełożonego/starszego/nauczającego. Zatem powiesz mi w końcu Gregorze kto jest twoim przełożonym z rąk którego przyjąłeś chrzest, stając się członkiem tej własnie chrześcijańskiej wspólnoty, określonej daną nazwą ?

Przyjąłem chrzest w innym miejscu, a pastor który mnie chrzcił już nie żyje.
sahcim napisał(a):
Aha, czyli masz gdzieś nauczanie biblijne o posłuszeństwie przelozonym ?

Absolutnie nie. Biblia określa granicę posłuszeństwa względem przełożonych.
Jeśli przełożony działa i naucza zgodnie z biblijną zasadą, która go obowiązuje to wszystko jest ok. Jeśli zaś nie trzyma się tej zasady i źle naucza, to wręcz nie można być posłusznym jego nauczaniu, ani jemu. Każdy jest odpowiedzialny osobiście przed Bogiem za trzymanie się prawdy.
Dlatego bez względu na to kto przemawia zza kazalnicy, osobiście stosuję zasadę berejczyków, którzy słuchając zwiastowania Ap. Pawła badali pisma czy tak się rzeczy mają.

Proszę wszystkich o nie pytanie mnie więcej o zbór, ludzi, przełożonych itp.
To moje osobiste sprawy, które dodatkowo nie są związane z tematem tego wątku.


N maja 12, 2019 12:12 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
A nie mówiłem, że Gregor będzie robił wszystko, aby tylko nie wskazać swojego biskupa, któremu jest winien posłuszeństwo w wierze?


N maja 12, 2019 7:35 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Bo to obnaża, że nie jest członkiem Kościoła. Charakterystyczne, że podobnie zachowuje się Wespecjan...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N maja 12, 2019 11:28 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3959
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Yarpen Zirgin napisał(a):
A nie mówiłem, że Gregor będzie robił wszystko, aby tylko nie wskazać swojego biskupa, któremu jest winien posłuszeństwo w wierze?

Chyba wyraźnie napisałem dlaczego nie podam ich personaliów? Nie dotarło?
Barney napisał(a):
Bo to obnaża, że nie jest członkiem Kościoła. Charakterystyczne, że podobnie zachowuje się Wespecjan...

Tak, tak - uważaj jak chcesz. Dla mnie to bez znaczenia.
[II Tym.2.19]:Wszakże fundament Boży stoi niewzruszony, a ma tę pieczęć na sobie: Zna Pan tych, którzy są jego,
a nie Barney czy ktoś inny. :mrgreen:


N maja 12, 2019 3:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Napisałem jak jest wg Pisma, więc to nie ja "uważam". Więc się nie uspokajaj.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N maja 12, 2019 5:56 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Barney napisał(a):
Bo to obnaża, że nie jest członkiem Kościoła. Charakterystyczne, że podobnie zachowuje się Wespecjan...

Co Ty żeś się tak do Gregora przyczepił. Abp Ryś Ci uszy natrze.
Oto w Łodzi, w dn. 24-26 maja jest weekend formacji ekumenicznej.
https://m.katolik.pl/weekend-formacji-ekumenicznej-w-lodzi-24-26-maja-2019,31206,794,news.html

Opierając się na przekonaniu, że, jak mówi List do Efezjan: „przez Jezusa w jednym Duchu mamy przystęp do Ojca” (Ef 2,18), chcemy wspólnie uczyć się rozpoznawać Ducha Świętego jako Ducha pojednanej różnorodności. Chcemy zastanawiać się, jak Duch Święty, pośród różnorodności naszych Kościołów, tworzy widzialną jedność Ciała Chrystusowego.

Szczególnie proponuję mszę w katedrze łódzkiej
15:00 Msza Święta, przewodniczy abp Grzegorz RYŚ, Słowo głosi bp Marek IZDEBSKI (Kościół Ewangelicko-Reformowany)

Bp Ryś znany jest z tego, że jako pierwszy w Polsce chwyta watykańskie wiatry (rozumiane różnorodnie)..


Śr maja 15, 2019 5:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
watchman napisał(a):
chcemy wspólnie uczyć się rozpoznawać Ducha Świętego jako Ducha pojednanej różnorodności. Chcemy zastanawiać się, jak Duch Święty, pośród różnorodności naszych Kościołów, tworzy widzialną jedność Ciała Chrystusowego.
Ta charakterystyczna nowomowa znaczy ni mniej ni więcej niż hasło Marcina Zielińskiego:

"Nikt nie powinien nikogo nawracać, ale uczyć się wzajemnie od siebie, prawdziwy ekumenizm, zakłada pozostanie w swoich Kościołach"

viewtopic.php?p=1141798#p1141798


Śr maja 15, 2019 6:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Abp Ryś ma również zasługi w dialogu międzyreligijnym. Szerokim echem odbił się jego dialog z rabinem Skórką z Buenos Aires.
Obaj stwierdzili, że żadna religia nie ma monopolu na prawdę. Stanisław Michalkiewicz przytomnie w związku z tym dopytywał, co w takim razie obaj głoszą, czyżby trzecią góralską prawdę?
Niedawno w łódzkim Centrum Dialogu im. Marka Edelmana odbyła się dysputa z udziałem rabina Abrahama Skórki z Buenos Aires i JE Grzegorza Rysia, arcybiskupa metropolity łódzkiego. Z relacji z wydarzenia wynika, że „obydwaj duchowni” zgodnie oświadczyli, iż „żadna religia nie ma monopolu na prawdę”. Jak dotąd, ten rewolucyjny bądź co bądź pogląd nie został zatwierdzony przed Stolicę Apostolską, ale przecież w sławnym „dialogu z judaizmem” nie zostało jeszcze powiedziane ostatnie słowo, więc wszystko jeszcze przed nami. Warto zwrócić uwagę, że podczas wspomnianej dysputy nie padło pytanie, czego w takim razie „obydwaj duchowni” nauczają, względnie – cóż takiego „przepowiadają”, skoro „żadna religia” nie ma „monopolu na prawdę”? Ale bo też „dialog” ma swoje wymagania; zamiast zadawać kłopotliwe pytania, trzeba pić sobie nawzajem z dzióbków, bo „nic tak nie gorszy, jak prawda”.
http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4160


Śr maja 15, 2019 7:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Jakiś związek z tematem?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr maja 15, 2019 7:21 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Barney napisał(a):
Jakiś związek z tematem?

Twoje wypytywanie użytkowników o ich biskupów nie ma żadnego.
Za to działalność abpa Rysia świadczy, że żyjemy w czasach eschatologicznych.


Śr maja 15, 2019 7:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Barney napisał(a):
Jakiś związek z tematem?

Te sprawy pokazują, którzy ludzie Kościoła czy nawet części Kościoła zostały przemożone przez bramy piekielne.

Na pewno szatańską sprawką są: dialog zamiast ewangelizacji, sprowadzanie Kościoła do jednej z równowartościowych opcji "na rynku religijnym", ekumenizm pojmowany jako "odkatolicyzowywanie katolicyzmu", czyli: my, katolicy przekształcamy się pod modłę protestancką a protestanci zostają tam gdzie są.


Śr maja 15, 2019 7:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
No prosze, mamy na forum grono ludzi przypisujących sobie prawo osądzania i wtrącania do piekła przez z jego bramy...
I to ludzi z zewnątrz Kościoła.
Ciekawe, gdybyście byli przy scenie z nierządnicą przyprowadzoną do Jezusa, cóż On napisałby na piasku na temat Waszych grzechów...

Żeby nie było wątpliwości: krytyka pewnych posunięć jest dopuszczalna. Ale taka, która wynika z miłości do Kościoła, a nie chęci przyczepienia się do wszystkiego, co tylko możliwe.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr maja 15, 2019 7:50 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Barney napisał(a):
No prosze, mamy na forum grono ludzi przypisujących sobie prawo osądzania i wtrącania do piekła przez z jego bramy...
I to ludzi z zewnątrz Kościoła.
Ciekawe, gdybyście byli przy scenie z nierządnicą przyprowadzoną do Jezusa, cóż On napisałby na piasku na temat Waszych grzechów...

Żeby nie było wątpliwości: krytyka pewnych posunięć jest dopuszczalna. Ale taka, która wynika z miłości do Kościoła, a nie chęci przyczepienia się do wszystkiego, co tylko możliwe.

Twoje słowa, to wypisz wymaluj postawa, która doprowadziła do kryzysu homoseksualno-pedofilskiego w Kościele.

Delikatna, uniżona krytyka w formie nieśmiałych pytań i sugestii poprawy...wszystko z miłością i miłosierdziem! A rozzuchwalony sprawca zaśmieje się pod nosem i będzie kontynuował to co robi do momentu ruiny swojego życia i środowiska w którym funkcjonuje.


Śr maja 15, 2019 8:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
No cóż, jak widzę w przeinaczaniu cudzego stanowiska jesteś mistrzem. I chyba tylko w tym :wink:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr maja 15, 2019 8:18 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL