Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 9:28 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna strona
 Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3959
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Simon napisał(a):
Nie polegam na sobie i na własnych uczynkach, ponieważ bez Chrystusa nie mógłbym nic uczynić (por.J 15,5). To właśnie miłość Chrystusa jest źródłem wszystkich moich zasług przed Bogiem.To łaska Boża jednocząc mnie z Chrystusem czynną miłością, zapewnia nadprzyrodzoną jakość moim czynom, a przez to ich zasługę tak przed Bogiem.

Ok., przyjmuję do wiadomości.
Ja jednak praktykuję inne chrześcijaństwo, w którym wszystkie zasługi w kwestii zbawienia są przypisane Jezusowi, a zbawienie jest darem danym darmo z łaski i na podstawie wiary przez nowe narodzenie.
marian62 napisał(a):
Tylko nie wiemy czy Gregor wybiera się na ten sąd.
Ponieważ mógł przeczytać w Biblii słowa: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd...
Gregor będziesz obecny na tym sądzie?

Wato przytoczyć całą wypowiedz Pana Jezusa, bo jej koniec jest też istotny [Jana 5.24]: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł z śmierci do żywota.

Na ten sąd się nie wybieram, bo na nim nie będzie tych, którzy przeszli do życia wiecznego.
Będę natomiast na innym, gdzie nie rozpatruje się kwestii zbawienia, które jest darem, tylko otrzymuje się zapłatę
[II Kor.5.10]:Albowiem my wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym, aby każdy odebrał zapłatę za uczynki swoje, dokonane w ciele, dobre czy złe.

Uważam tak, gdyż oczekuję teraz na wydarzenie, które ma nastąpić i dotyczyć będzie wszystkich zbawionych w Jezusie Chrystusie [I Tes.4.16-17]:16. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, 17. Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.18 Przeto pocieszajcie się nawzajem tymi słowy.

Takie pocieszenie ma biblijne chrześcijaństwo dla każdego wierzącego.


Pn lip 01, 2019 8:04 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Gregor, te tytulowe slowa znacza to ze Kosciol to wierni, Cialo Chrystusa i jako takiego bramy piekielne go nie przemoga.
Nie ma zbawienia bez wspolnoty Kosciola.
Nawet pustelnicy uczestniczyli w zyciu wspolnoty Kosciola i zadne indywidualne zbawienie nie bedzie mialo miejsca jesli pomijane jest zbawienie czlonkow wspolnoty Kosciola.
Jest to tez trescia slow ze nikt sam sie nie moze zbawic. Indywidualnie i samodzielnie mozna jedynie sie potepic.
Owieczki to stworzenia stadne a sama pojedyncza owca to zagubiona owca ktora padnie ofiara wilkow.


Pn lip 01, 2019 8:48 pm
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 14, 2019 10:17 am
Posty: 172
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Gregor napisał(a):
Ok., przyjmuję do wiadomości.
Ja jednak praktykuję inne chrześcijaństwo, w którym wszystkie zasługi w kwestii zbawienia są przypisane Jezusowi, a zbawienie jest darem danym darmo z łaski i na podstawie wiary przez nowe narodzenie.


Napisałem znacznie więcej niż to, do czego się odniosłeś.Tak, Ty praktykujesz "chrześcijaństwo Gregorowe" które z prawdziwym chrześcijaństwem ma niewiele wspólnego.

Gregor napisał(a):
Będę natomiast na innym, gdzie nie rozpatruje się kwestii zbawienia, które jest darem, tylko otrzymuje się zapłatę
[II Kor.5.10]:Albowiem my wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym, aby każdy odebrał zapłatę za uczynki swoje, dokonane w ciele, dobre czy złe.


A zapłatą za dobre uczynki jest zbawienie (Rz 2,7) a za złe potępienie (Rz 2,8) co notorycznie ignorujesz, gdyż zaprzecza to temu, co sobie wymyśliłeś na temat zbawienia.


Pn lip 01, 2019 9:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3959
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Simon napisał(a):
Napisałem znacznie więcej niż to, do czego się odniosłeś.Tak, Ty praktykujesz "chrześcijaństwo Gregorowe" które z prawdziwym chrześcijaństwem ma niewiele wspólnego.

Okaże się w swoim czasie.
Simon napisał(a):
A zapłatą za dobre uczynki jest zbawienie (Rz 2,7) a za złe potępienie (Rz 2,8) co notorycznie ignorujesz, gdyż zaprzecza to temu, co sobie wymyśliłeś na temat zbawienia.

I tego się trzymaj.
Ja uważam inaczej i tego będę się trzymał.


Pn lip 01, 2019 11:07 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 19, 2017 8:18 am
Posty: 91
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
A bramy piekielne go nie przemogą.
Wespecjan,pytasz jak rozumiecie słowa Zbawiciela?

Tak:

-Nie zdołają uciszyć głosu Kościoła mówiącego o Miłości Boga,
- Nie zdołają zniszczyć relacji Kościoła - Oblubienicy do Chrystusa.

Aby zobaczyć w jaki sposób bramy piekła chcą przemóc Kościół, warto wrócić do Księgi Rodzaju do rozdziału trzeciego.

- bramy piekielne nie zdołają odwrócić Kościoła od Chrystusa,
- nie zdołają spowodować aby Kościół przeciwstawił się Bogu,
- nie zdołają sprawić aby Kościół zerwał łączące go więzy przyjaźni - zależności z Chrystusem,
- bramy piekielne nie zdołają doprowadzić do rozpadu Kościoła,pomimo że działają na niego destrukcyjnie.
- bramy piekielne nie nie zdołają narzucić Kościołowi swojej demonicznej postawy wobec Boga,
- nie zdołają narzucić Kościołowi postawy swojego buntu wobec Stwórcy.
- bramy piekielne nie zdołają ustawić Kościoła poza Prawdą, poza prawem zależności od Boga Stwórcy i Odkupiciela.
- bramy piekielne nie zdołają ustawić Kościoła przeciw Bogu, nie zdołają uczynić Kościoła swoim narzędziem i swoją ofiarą,
- nie zdołają go sobie podporządkować.
- bramy piekielne nie zdołają sprawić, aby Prawda jaka trwa w Kościele o Bogu, odeszła w mroki zapomnienia.
- bramy piekielne nie zdołają narzucić Kościołowi koncepcji Boga jaką demon sam wytworzył.
-bramy piekielne pomimo ataków w każdej sferze życia, nie zwyciężą Kościoła ponieważ Jezus jest z nami.


Wt lip 02, 2019 8:59 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 14, 2019 10:17 am
Posty: 172
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Gregor napisał(a):
Okaże się w swoim czasie.


To, że "chrześcijaństwo" które praktykujesz ma niewiele wspólnego z prawdziwym chrześcijaństwem, okazuje w momencie konfrontacji tego co głosisz z nauczaniem Biblii.

Gregor napisał(a):
I tego się trzymaj.
Ja uważam inaczej i tego będę się trzymał.


Problem w tym, że Twoje "uważnie inaczej" nie ma oparcia w Biblii, w której jasno czytamy, że zapłatą za dobre uczynki jest wieczne zbawienie, a za złe wieczne potępienie.No tak, Ty wolisz się trzymać swojego nauczania, a naukę Biblii masz w głębokim poważaniu, ponieważ zaprzecza ona Twoim poglądom."Sola Gregor" a nie "sola scriptura".


Wt lip 02, 2019 10:41 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16897
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Sola


Wt lip 02, 2019 12:14 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 19, 2017 8:18 am
Posty: 91
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Gregor napisał(a):
Takie pocieszenie ma biblijne chrześcijaństwo dla każdego wierzącego.

Dla niektórych biblijnych chrześcijan ma nawet większe, ponieważ nie będzie ich na żadnym sądzie.

Akurat rozmawiam także z takimi biblijnymi chrześcijanami, którzy twierdzą że na żadnym sądzie nie będą obecni.
Stąd moje poprzednie pytanie czy ty tam będziesz .

Widzę że posługujesz się Biblią w Nowym Przekładzie, Międzynarodowego Stowarzyszenia Gedeonitów.
(Taką także posługują się wyznawcy Chojeckiego z K.N.P - zastanawiałem się czy jesteś od Chojeckiego ) jednak po twoich wpisach wyszło że nie.Ponieważ to właśnie biblijni chrześcijanie od Chojeckiego nie będą obecni na żadnym sądzie.Tak przynajmniej mówią ci z którymi rozmawiam.

W biblii którą się posługujesz czytam:
"Przeto, umiłowani moi, jak zawsze, nie tylko w mojej obecności,ale jeszcze bardziej teraz pod moją nieobecność byliście posłuszni;z bojaźnią i drżeniem zbawienie swoje sprawujcie."Flp 2,12

Dlaczego masz to sprawować z bojaźnią i drżeniem, niemal z obawą - a nie ze spokojem,śmiałością i radością oraz ulgą, jaką daje jak sugerujesz, pewność posiadania przez ciebie zbawienia?


Wt lip 02, 2019 4:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3959
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
marian62 napisał(a):
Dla niektórych biblijnych chrześcijan ma nawet większe, ponieważ nie będzie ich na żadnym sądzie.
Akurat rozmawiam także z takimi biblijnymi chrześcijanami, którzy twierdzą że na żadnym sądzie nie będą obecni.

Akurat nie podzielam ich stanowiska. ;)
marian62 napisał(a):
Widzę że posługujesz się Biblią w Nowym Przekładzie, Międzynarodowego Stowarzyszenia Gedeonitów.

Korzystam z tzw. Biblii Warszawskiej wydanej przez Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystw Biblijne.
marian62 napisał(a):
Dlaczego masz to sprawować z bojaźnią i drżeniem, niemal z obawą - a nie ze spokojem,śmiałością i radością oraz ulgą, jaką daje jak sugerujesz, pewność posiadania przez ciebie zbawienia?

Sprawować z drżeniem to znaczy wg mnie ze szczególną troską. A z bojaźnią to nie ze strachem, ale w bojaźni Bożej [Przyp.8.13].

Pewność, że jest się zbawionym daje pokój i radość w Duch Św. Natomiast każdy chrześcijanin powinien być świadomy rzeczywistości duchowej w jakiej się poruszamy [Ef.16.12]:Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich.

Człowiek zbawiony ma być czujny, aby mógł właściwie rozeznać wolę Bożą, dobro od zła, prawdę od fałszu poprzez przemianę umysłu [Rzym.12.2]:A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe.
Jak również powinien dbać o czystość swojego odrodzonego serca [Przyp.4.23]:Czujniej niż wszystkiego innego strzeż swego serca, bo z niego tryska źródło życia!
Tak rozumiem sprawowanie zbawienia.
Simon napisał(a):
To, że "chrześcijaństwo" które praktykujesz ma niewiele wspólnego z prawdziwym chrześcijaństwem, okazuje w momencie konfrontacji tego co głosisz z nauczaniem Biblii.

Konfrontacja odbędzie się w dniu gdy przyjdzie Pan Jezus po swoich.
Jeden będzie wzięty, a drugi pozostawiony.
Wiesz w której grupie będziesz? Może pomyśl o tym.
Simon napisał(a):
Problem w tym, że Twoje "uważnie inaczej" nie ma oparcia w Biblii, w której jasno czytamy, że zapłatą za dobre uczynki jest wieczne zbawienie, a za złe wieczne potępienie.No tak, Ty wolisz się trzymać swojego nauczania, a naukę Biblii masz w głębokim poważaniu, ponieważ zaprzecza ona Twoim poglądom."

No to czyń te uczynki, kto Ci broni?
Ja uważam inaczej i tyle.


Wt lip 02, 2019 8:11 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 19, 2017 8:18 am
Posty: 91
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Gregor napisał(a):
Akurat nie podzielam ich stanowiska. ;)

Jednak zastanawiający jest fakt. że oni działając z zasadą "sola scriptura" doszli do innych wniosków niż ty.


Wt lip 02, 2019 9:04 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 14, 2019 10:17 am
Posty: 172
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Gregor napisał(a):
Konfrontacja odbędzie się w dniu gdy przyjdzie Pan Jezus po swoich.Jeden będzie wzięty, a drugi pozostawiony.


Czy Ci się to podoba czy nie, konfrontacja praktykowanego przez Ciebie "chrześcijaństwa" z prawdziwym chrześcijaństwem, odbywa się po zestawieniu Twoich poglądów z nauczaniem Biblii:

2 Tym 3,16
"(16) Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości"

A zestawienie to pokazuje, że wierzysz w wymyślone przez siebie ideologie, które z nauką chrześcijańską na temat zbawienia nie mają za wiele wspólnego.

Gregor napisał(a):
Wiesz w której grupie będziesz? Może pomyśl o tym.


Raczej wątpię, aby ktokolwiek z nas doczekał powtórnego przyjścia Chrystusa.Pomyśl raczej o sądzie po śmierci, na którym otrzymamy zapłatę za nasze uczynki.Będzie nią zbawienie, albo potępienie.

Ps.Przypominam, że do zbawienie konieczne jest spożywanie Ciała i Krwi Chrystusa (por.J 6,63-64) Więc jeśli chcesz być zbawiony, to może tak pora zacząć stosować się do nauki Chrystusa i zacząć spożywać Jego Ciało i Krew ?

Gregor napisał(a):
No to czyń te uczynki, kto Ci broni?
Ja uważam inaczej i tyle.


Widzę że dalej nie rozumiesz.Twoje poglądy są sprzeczne z Biblią, która rzekomo jest dla Ciebie najważniejszym autorytetem w kwestiach wiary.Ona uczy, że zapłatą/nagrodą za dobre uczynki jest zbawienie, a Ty temu zaprzeczasz.


Wt lip 02, 2019 9:10 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 19, 2017 8:18 am
Posty: 91
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Gregor napisał(a):
Zapłatą za uczynki są nagrody, a nie zbawienie.


Nagrodą za uczynki jest życie wieczne.

Rz 2,6
6 który odda każdemu według uczynków jego2: 7 tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności - życie wieczne;....

Gregor, czym nagroda Życia Wiecznego różni się od Zbawienia?

Jan mówi: głosimy wam życie wieczne które było w Ojcu.1J1,2

a wiemy, że w Ojcu było Słowo, a Słowo było Bogiem,


11 Na początku było Słowo1,
a Słowo było u Boga1,
i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało2.
4 W Nim było życie3,
a życie było światłością3 ludzi,


Gregor za uczynki otrzymujemy nagrodę - samego Boga.
Nic nie może być cenniejszego od Boga.

Gregor, dla jasności zacytuję słowa Marka Piotrowskiego autora książki "Dlaczego ufam Kościołowi";

Nasze Zbawienie - jeśli je wykorzystamy - NIE JEST SPOWODOWANE naszymi uczynkami, ale JAK NAJBARDZIEJ OD NICH ZALEŻY.
Tak mówi Pismo Święte o Bogu - że ODDA KAŻDEMU WEDŁUG UCZYNKÓW JEGO.Według nich będziemy sądzeni, choć nie dzięki nim zostaniemy zbawieni.


Wt lip 02, 2019 10:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3959
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Simon napisał(a):
Raczej wątpię, aby ktokolwiek z nas doczekał powtórnego przyjścia Chrystusa.Pomyśl raczej o sądzie po śmierci, na którym otrzymamy zapłatę za nasze uczynki.Będzie nią zbawienie, albo potępienie.

Jezus mówił o innej postawie niż "raczej wątpię..."
Mówił [Mt.24.42]:Czuwajcie więc, bo nie wiecie, którego dnia Pan wasz przyjdzie.
Uważaj, abyś nie był zbyt zajęty gromadzeniem uczynków, bo jeszcze przegapisz Jego przyjście.

Jakikolwiek sąd będzie poprzedzony poniższym wydarzeniem, które dotyczy wszystkich zbawionych [I Tes.4.16-17]: 16. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,17. Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
To spotkanie nie zawiera w sobie żadnego sądu, zwłaszcza, że dotyczyć będzie również tych, którzy będą żyć podczas przyjścia Jezusa.

Ty czekasz na sąd, a ja na powtórne przyjście Jezusa, aby spotkać się z Nim i być z Nim na zawsze.

marian62 napisał(a):
Gregor, dla jasności zacytuję słowa Marka Piotrowskiego autora książki "Dlaczego ufam Kościołowi";

marian62 napisał(a):
Nagrodą za uczynki jest życie wieczne.
Rz 2,6
6 który odda każdemu według uczynków jego2: 7 tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności - życie wieczne;....

Ok. skoro polegasz na uczynkach to twoja sprawa.
Jeśli autor jest dla Ciebie autorytetem w sprawach wiary, to ok.
Dla mnie nim nie jest.


Wt lip 02, 2019 11:21 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 19, 2017 8:18 am
Posty: 91
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Gregor napisał(a):
Ok. skoro polegasz na uczynkach to twoja sprawa.

Gregor jednak proszę abyś odpowiedział na pytanie i odniósł się do cytatów z Pisma Świętego.


Wt lip 02, 2019 11:31 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 14, 2019 10:17 am
Posty: 172
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Gregor napisał(a):
Ty czekasz na sąd, a ja na powtórne przyjście Jezusa, aby spotkać się z Nim i być z Nim na zawsze.


Nie.Ja czekam na spotkanie i przebywanie z Chrystusem po śmierci.Natomiast to przebywanie z Jezusem bezpośrednio po śmierci, jest uzależnione od wyroku, jaki zapadnie przed "trybunałem Chrystusa".

Gregor napisał(a):
marian62 napisał(a):
Nagrodą za uczynki jest życie wieczne.
Rz 2,6
6 który odda każdemu według uczynków jego2: 7 tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności - życie wieczne;....

Ok. skoro polegasz na uczynkach to twoja sprawa.
Jeśli autor jest dla Ciebie autorytetem w sprawach wiary, to ok.
Dla mnie nim nie jest.


Zarówno dla mnie, jak i dla mariana62, autorytetem w sprawach wiary jest Pismo święte, które mówi, że zapłatą za dobre uczynki jest życie wieczne.


Wt lip 02, 2019 11:34 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 99 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL