Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 7:39 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
 Czy każdy rozłam/podział jest zły? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3961
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy każdy rozłam/podział jest zły?
sam2 napisał(a):
Gregor, owszem, jesli potrafisz okazac tzw. zal doskonaly to nic tu po moim pisaniu.
Natomiast jesli nie potrafisz, lub jestes jednym z tych co "proby nie przeszli" jak w cytacie twoim, to potrzebujesz spowiedzi, bo jest ona jedynym sposbem ujawnienia grzechow by mogly byc wybaczone. Wiedz o tym ze grzech ktory nie zostal ujawniony, czyli nIe zostal wypowiedziany przez grzesznika nie jest odpuszczony.
To wypowiedzenie go jest jednoczesnie zalem za jego popelnienie jak i przyznaniem sie do winy.

Zgadzam się. Przed Bogiem wszystko jest jawne, więc nie pozostaje nic innego jak wypowiedzieć grzech przed Nim.
Bóg dał obietnicę, że każdy wyznany grzech zostanie odpuszczony, więc nie pozostaje nic innego jak to praktykować. :)
sam2 napisał(a):
Wielu nie zauwaza ze wspolnota z Bogiem to wspolnota z innymi wiernymi.
Tego samego dptycza sloea ze nie mozna sie zbawic samemu, bo do zbawienia sa potrzebni wszyscy inni wierzacy blizni

Tylko Jezus Chrystus umarł za mnie aby mnie zbawić i tylko On jest niezbędny do zbawienia. Zbawienie jest darem, więc możesz je przyjąć lub odrzucić. Zbawia tylko Bóg, który jest jedynym dysponentem daru zbawienia. On zbawia każdego człowieka indywidualnie przez Jezusa Chrystusa.
Inni wierzący są potrzebni gdyż jesteśmy członkami jedni drugich, aby budować dom duchowy, wzajemnie się umacniając w wierze.
Tak to widzę.
Barney napisał(a):
To kiepsko. Zgodnie bowiem z Pismem:
J 6:53 "Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie."
Cytuj:
bo Biblia mówi, że On jest w ludziach wierzących cały czas. O tym, że ta sama Biblia mówi "Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje"

Kwestia rozumienia tych słów.
Bierzecie je dosłownie a to oznacza, że macie życie w sobie tylko jakoś tak się składa, że nikt z Was nie ma pewności co do tego życia wiecznego, bo o nim mówi Pan Jezus w tych słowach.
Jednym słowem rzeczywistość nie pokrywa się z dosłownym rozumieniem słów Pana Jezusa. Jako były katolik widzę to doskonale.
Ale każdy wierzy tak jak zdecydował.
Barney napisał(a):
A to, że Biblia wprost mowi:
J 20:22-23 bt5 "Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane." to już dla Gregora nieważne...
I tak dalej i tym podobne...ech...

Ech... szkoda, że w ten sposób, nie rozumiejąc słów Jezusa, zaprzeczacie przesłaniu całej Biblii, ale to już nie moja sprawa. Ja korzystam z przywileju osobistego pojednania z Bogiem, bo każde dziecko Boże ma taką nieograniczoną niczym możliwość, aby stanąć przed Bogiem i otrzymać oczyszczenie z każdej nieprawości.
To jeden z aspektów wolności w Jezusie Chrystusie.


Wt cze 11, 2019 11:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy każdy rozłam/podział jest zły?
Aha, czytanie tego co po prostu jest w Biblii to "niezrozumienie" i "zaprzeczanie". A pisanie banialuków wprost sprzecznych z Biblią i odrzucanie jej podstawowego przesłania, to zapewne "sola scripturowe zrozumienie"? :roll: :mrgreen:
No i nie trzeba nic tłumaczyć - po prosty wystarczy napisać "a wy nie rozumiecie"...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt cze 11, 2019 11:24 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy każdy rozłam/podział jest zły?
Cytuj:
... szkoda, że w ten sposób, nie rozumiejąc słów Jezusa, zaprzeczacie przesłaniu całej Biblii


Tak trochę czuję się wywolany tą liczbą mnoga. Chciałem zapytać, w jaki sposób odczytujesz ST, w kontekscie stwierdzenia o przesłaniu całej Biblii?

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Wt cze 11, 2019 11:40 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy każdy rozłam/podział jest zły?
Gregor, tu wlasnie jestes w smiertelnym bledzie ze bez wspolnoty mozesz sie zbawic.
Tak samo z tym wyznawaniem grzechu przed samym soba bo przed Bogiem jest to niemozliwe bo Bog cazly czas wie o twoich grzechach i to czy Bogu je wyjawisz czy nie nie robi tu zadne roznicy w ich wybaczeniu i odpuszczeniu.
Jedynie wspolnota ktorej przedstawicielem jest kaplan.


Wt cze 11, 2019 11:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3961
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy każdy rozłam/podział jest zły?
Barney napisał(a):
Aha, czytanie tego co po prostu jest w Biblii to "niezrozumienie" i "zaprzeczanie". A pisanie banialuków wprost sprzecznych z Biblią i odrzucanie jej podstawowego przesłania, to zapewne "sola scripturowe zrozumienie"?
No i nie trzeba nic tłumaczyć - po prosty wystarczy napisać "a wy nie rozumiecie"...

Piszę to z perspektywy byłego rzymskiego katolika, który wierzył tak samo jak Ty/Wy.
Pisanie "banialuków" przeze mnie czy przez Ciebie wynika z odmiennego rozumienia tekstów.
Tłumaczenie kwestii dosłownego rozumienia słów o spożywaniu ciała i krwi, odpuszczaniu grzechów itp. już tu się odbywało. Każdy pozostał przy swoim stanowisku.
Czy ja nie rozumiem czy Ty, to się okaże i tak w swoim czasie.
Jozek napisał(a):
Tak trochę czuję się wywolany tą liczbą mnoga. Chciałem zapytać, w jaki sposób odczytujesz ST, w kontekscie stwierdzenia o przesłaniu całej Biblii?

Biblia w całym swym zakresie nie może sobie przeczyć. Jeśli rozumienie dosłowne jakiegoś tekstu powoduje, że inny jest z nim w sprzeczności, to znaczy, że dosłowne rozumienie jest błędnym podejściem. Odczytuję ST z perspektywy NT.


Wt cze 11, 2019 11:59 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy każdy rozłam/podział jest zły?
Gregor, do wczesniejszego wpisu musze dopidac ze; Z twoich wypowiedzi wynika ze nie wiesz czym jest zal doskonaly wiec pozostaje ci sakrament Pojednania czyli spowiedz i Komunia Sw.


Śr cze 12, 2019 12:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3961
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy każdy rozłam/podział jest zły?
sam2 napisał(a):
Gregor, tu wlasnie jestes w smiertelnym bledzie ze bez wspolnoty mozesz sie zbawic.Tak samo z tym wyznawaniem grzechu przed samym soba bo przed Bogiem jest to niemozliwe bo Bog cazly czas wie o twoich grzechach i to czy Bogu je wyjawisz czy nie nie robi tu zadne roznicy w ich wybaczeniu i odpuszczeniu.
Jedynie wspolnota ktorej przedstawicielem jest kaplan.

Co do tego, że Jezus Chrystus jest jedynie Zbawicielem, to Biblia nie pozostawia cienia wątpliwości. Twoi kapłani nie mają Ci do zaoferowania zbawienia - Jezus jak najbardziej.
Dla mnie w świetle mojego rozumienia Biblii jedynym kapłanem, który nie ceduje na nikogo swojego urzędu jest Jezus Chrystus. W nauczaniu apostolski nie znajdziesz niczego o urzędzie kapłanów z wyjątkiem powszechnego kapłaństwa wszystkich wierzących, a nie wybranej grupy ludzi.

To, że mamy swobodę dostępu przed oblicze Boga również jest jasno pokazane w Piśmie i że oczyszcza nas krew Jezusa, a nie modlitwa człowieka w konfesjonale też.
Ja korzystam z przywileju bezpośredniego dostępu do Boga, bo tą drogę otworzył Jezus.
Cytuj:
Gregor, do wczesniejszego wpisu musze dopidac ze; Z twoich wypowiedzi wynika ze nie wiesz czym jest zal doskonaly wiec pozostaje ci sakrament Pojednania czyli spowiedz i Komunia Sw.

Nie ma to znaczenia, gdyż wiem, że stając przed Bogiem i wyznając mu swoje grzechy jestem oczyszczany zgodnie z Jego obietnicą. To w zupełności wystarcza.

Każdy z nas praktykuje inne chrześcijaństwo.


Śr cze 12, 2019 12:11 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6820
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy każdy rozłam/podział jest zły?
Gregor napisał(a):
Ja korzystam z przywileju bezpośredniego dostępu do Boga, bo tą drogę otworzył Jezus.

No prorok, panie dzieju.. Prorok! Sam osobiście ma dostęp do Najwyższego..

Gregor - ale szczerze - masz jakiś sposób na to żeby rozpoznać że rozmawiasz z Bogiem, a nie na przykład z Szatanem?

Cytuj:
Nie ma to znaczenia, gdyż wiem, że stając przed Bogiem i wyznając mu swoje grzechy jestem oczyszczany zgodnie z Jego obietnicą. To w zupełności wystarcza.

Taaak.. Skąd wiesz że stajesz przed Bogiem?


Cytuj:
Każdy z nas praktykuje inne chrześcijaństwo.

Albo i "chrześcijaństwo"

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr cze 12, 2019 8:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy każdy rozłam/podział jest zły?
Trzeba czytać całą Biblię. Tak, to Bóg odpuszcza ostatecznie grzechy. Ale Biblia też mówi w jaki sposób - przez posługę duchownych. I to też jest "Biblia" i to też jest "obietnica".

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr cze 12, 2019 8:40 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr cze 12, 2019 10:27 am
Posty: 5
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy każdy rozłam/podział jest zły?
Wiedząc Zbawiciel, że będą i fałszywi doktorowie, różnych herezyj twórcy, tacy którzy Pisma prorockie i apostolskie przewrotnym tłumaczeniem zamącą: przeto upomina wszystkich wiernych, wszystkich zwierzchników Kościoła słowy: — “Strzeżcie się pilnie fałszywych proroków“.

Aby zaś który heretycki doktór nie powiedział, że fałszywymi prorokami nazywa nie pogańskich i żydowskich doktorów, ale nas, Zbawiciel dodał:

“którzy do was przychodzą w odzieniu owczym“.

Zatem miał na myśli nie swoich synów, nie swoich wybranych, ale przybyszów obłudnych.

Aby ktoś nie pomyślał, że nie o heretyckich doktorach, ale o grzesznych chrześcijańskich mówił, Zbawiciel powiedziawszy

— “którzy do was przychodzą w odzieniu owczym“, dodał: “a wewnątrz są
wilkami drapieżnymi“.
https://niewolnikmaryi.com/2019/05/14/o ... -prorokow/


Śr cze 12, 2019 11:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy każdy rozłam/podział jest zły?
Pamiętam Gregorze że kiedyś pisaliśmy trochę wspólnie w "kręgu Biblijnym". Nie odniosles wówczas wrażenia, że pomimo symboliki ST wydarzeń były to mimo wszystko sceny z naszego życia? Że to co spotkało Izraelitow i związany z tym exodus, jest tym co dzisiaj spotyka nas?

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Śr cze 12, 2019 11:12 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3961
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy każdy rozłam/podział jest zły?
PeterW napisał(a):
No prorok, panie dzieju.. Prorok! Sam osobiście ma dostęp do Najwyższego..

Oj tam, oj tam. Wiesz jak to jest: co rok to prorok. ;)
Jak Pan Bóg zechce mnie użyć jako proroka, to niezwłocznie Cię o tym poinformuję. :mrgreen:
A tak na poważnie to dziwię się, że Ty się dziwisz. Czy nigdy nie czytałeś, że ten przywilej mamy dzięki Jezusowi Chrystusowi? [Ef.3.12]: W którym mamy swobodę i dostęp do Boga z ufnością przez wiarę w niego.
Kluczem do takiej bezpośredniej społeczności jest wiara, że Pan Jezus nam to umożliwił.
To normalna rzeczywistość codziennego życia z Bogiem - mnie to nie dziwi.
PeterW napisał(a):
Gregor - ale szczerze - masz jakiś sposób na to żeby rozpoznać że rozmawiasz z Bogiem, a nie na przykład z Szatanem?

Sposób to może nie do końca właściwe słowo, ale mam stosowne zabezpieczenie [Gal.4.6]: A ponieważ jesteście synami, przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych, wołającego: Abba, Ojcze!
Duch Św. jest gwarantem właściwego "połączenia" i rozpoznania głosu Boga czy Pana Jezusa.
PeterW napisał(a):
Taaak.. Skąd wiesz że stajesz przed Bogiem?

Biblia ma dla Ciebie odpowiedź jeśli jej wierzysz [Mat.6.6]:Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do komory swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie.

Jeśli nigdy nie doświadczyłeś takiej bliskie relacji z Bogiem, to zachęcam, bo to będzie błogosławieństwo dla Twojego życia duchowego. To normalna biblijna/chrześcijańska praktyka.
Biblia z resztą też do tego zachęca [Jak.4.8]: Zbliżcie się do Boga, a zbliży się do was.
Odwagi PeterW - Bóg czeka na Ciebie i zawsze ma dla Ciebie czas. :)


Śr cze 12, 2019 2:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy każdy rozłam/podział jest zły?
Piękna lista cytatów nie mających nic wspólnego z tezami, jakie mają rzekomo udowadniać.
Zaraziłeś się od "Wybranej"? ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr cze 12, 2019 2:55 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3961
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy każdy rozłam/podział jest zły?
Jozek napisał(a):
Pamiętam Gregorze że kiedyś pisaliśmy trochę wspólnie w "kręgu Biblijnym". Nie odniosles wówczas wrażenia, że pomimo symboliki ST wydarzeń były to mimo wszystko sceny z naszego życia? Że to co spotkało Izraelitow i związany z tym exodus, jest tym co dzisiaj spotyka nas?

Nie wiem dokładnie co masz na myśli, ale widzę to, że my również doświadczyliśmy wyjścia, ale z duchowego Egiptu. Podobnie jak Izrael zdążał do ziemi obiecanej, my zdążamy do naszej ojczyzny w niebie, która będzie naszym odpocznieniem.
W tym kontekście widzę podobieństwa.
Chyba, że miałeś na myśli jeszcze inne aspekty?


Śr cze 12, 2019 2:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3961
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy każdy rozłam/podział jest zły?
Barney napisał(a):
Piękna lista cytatów nie mających nic wspólnego z tezami, jakie mają rzekomo udowadniać.
Zaraziłeś się od "Wybranej"?

Tez cytaty przedstawiają fakty. Tu nie ma miejsca na udowadnianie tylko na wiarę.
Twój wybór.


Śr cze 12, 2019 2:59 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL