Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 2:21 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Biblia Paulistów 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblia Paulistów
Polecam Pismo Święte, Przekład dosłowny wydane przez Ewangeliczny Instytut Biblijny, aby sprawdzać tłumaczenia w innych wydaniach Biblijnych. Można zobaczyć jak ponosi fantazja tłumaczy.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


So sie 08, 2020 2:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblia Paulistów
Fascynujące. Nie sądzisz, że do tego celu lepsza będzie interlinia, a i tutaj przydało by się nieco nauki, aby wiedzieć np. jakich idiomów używali autorzy tłumaczonych tekstów?

Porównywanie przekładów daje jedynie informacje o tym, jak dany tłumacz interpretował i oddał tekst, a nie "jak ponosi fantazja".


So sie 08, 2020 2:16 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblia Paulistów
O czym ma być rozmowa? Z postu wprowadzającego to nie wynika. Przypomnę ze zakładając post należy ukierunkować rozmowę. Polecam regulamin forum.
Albo 44 sprecyzujesz o czym ma być rozmowa albo zamykam.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sie 08, 2020 3:44 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblia Paulistów
Wątek jest, jak mówi jasno temat, o Biblii Paulistów. Dlatego zalecam czytać Biblię Paulistów z konfrontowaniem jej z Przekładem dosłownym, aby lepiej zrozumieć Pismo Święte, bo w sumie o to chodzi ostatecznie.

PS
Bardzo, bardzo dużo złej woli jest u moderatorów i niektórych tzw. katolików w stosunku do mojej osoby na tym forum. Ale przyjmuję to z pokorą.

(18): Jeśli świat was nienawidzi, to wiedzcie, że MNIE wcześniej znienawidził niż was. (19): Gdybyście byli ze świata, świat kochałby to, co do niego należy. Wy jednak nie jesteście ze świata, gdyż wybrałem was z tego świata dla siebie. Dlatego świat was nienawidzi. [Biblia Paulistów, J 15]

(12): Nie tak jak Kain! Pochodził on od Złego i zabił swojego brata. A dlaczego go zabił? Bo jego czyny były złe, czyny zaś jego brata – sprawiedliwe. (13): Nie dziwcie się więc, bracia, jeżeli świat was nienawidzi. [Biblia Paulistów, 1J 3]

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


So sie 08, 2020 6:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblia Paulistów
44. napisał(a):
Bardzo, bardzo dużo złej woli jest u moderatorów i niektórych tzw. katolików w stosunku do mojej osoby na tym forum. Ale przyjmuję to z pokorą.

(18): Jeśli świat was nienawidzi, to wiedzcie, że MNIE wcześniej znienawidził niż was. (19): Gdybyście byli ze świata, świat kochałby to, co do niego należy. Wy jednak nie jesteście ze świata, gdyż wybrałem was z tego świata dla siebie. Dlatego świat was nienawidzi. [Biblia Paulistów, J 15]

(12): Nie tak jak Kain! Pochodził on od Złego i zabił swojego brata. A dlaczego go zabił? Bo jego czyny były złe, czyny zaś jego brata – sprawiedliwe. (13): Nie dziwcie się więc, bracia, jeżeli świat was nienawidzi. [Biblia Paulistów, 1J 3]
Jak się ma przytoczenie tych dwu fragmentów we własnym kontekście do deklarowanej przez Ciebie pokory? ;)

Zastrzeżenia są śmieszne - ale tego nalezy spodziewać się po sekcie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sie 08, 2020 8:28 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblia Paulistów
Barney napisał(a):
Zastrzeżenia są śmieszne - ale tego nalezy spodziewać się po sekcie.


To są kolejne oszczerstwa pod moim adresem na tym forum. Dlatego zastrzeżenia nie są śmieszne, tylko prawdziwe do bólu. Nie należę do żadnej sekty i żadnego kościoła ziemskiego. Po prostu czytam Pismo Święte i podążam za ukochanym JEHSZUA, JEZUSEM CHRYSTUSEM.
Żaden kościół nikogo nie zbawi, tylko Krew ukochanego JEHSZUA, JEZUSA CHRYSTUSA, wiara i wypełnianie woli ukochanego JEHSZUA, JEZUSA CHRYSTUSA.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


So sie 08, 2020 9:43 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblia Paulistów
Poza jojczeniem, masz jeszcze coś do dodania, czy można zamknąć temat?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So sie 08, 2020 9:48 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblia Paulistów
Manifest swojej sekty wygłosiłeś. A teraz udowodnij te tezę na podstawie Pisma Świetego. Szczególnie na podstawie listów apostolskich. Przede wszystkim weź na tapetę zalecenia św. Piotra o tym ze Pismo może interpretować Kościół. I św. Pawła o nie unikaniu wspólnych zebrań. Kolejne pokaz jak ty nie mając sukcesji apostolskiej realizujesz to co Jezus nauczał w sprawie spożywania Ciała i Krwi Jego. W dalszej kolejności zajmiemy się kolejnymi sakramentami

A tak na marginesie to Barney doskonale cię podsumował. A teraz Pismo Święte w rękę i do dzieła.

PeterW jeszcze moment chciałbym żeby się odniósł do mojego wpisu.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sie 08, 2020 9:53 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblia Paulistów
(47): Uroczyście zapewniam was: Ten, kto wierzy, ma życie wieczne. [Biblia Paulistów, J 6]

(54): Kto spożywa MOJE Ciało i pije MOJĄ Krew, ma życie wieczne a JA wskrzeszę go w dniu ostatecznym. [Biblia Paulistów, J 6]

(27): Zabiegajcie nie o taki pokarm, który ulega zniszczeniu, lecz o ten, który przetrwa na życie wieczne, a który da wam SYN CZŁOWIECZY. Na NIM bowiem BÓG OJCIEC wycisnął swoją pieczęć". [Biblia Paulistów, J 6]

(25): JEZUS oświadczył jej: "JA jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto wierzy we MNIE, nawet jeśliby umarł, będzie żył. (26): Każdy, kto żyje i wierzy we MNIE, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to?". [Biblia Paulistów, J 11]

(16): Bo ja nie wstydzę się Ewangelii. Ona jest mocą BOGA dla zbawienia każdego, kto wierzy: najpierw Żyda, potem Greka. [Biblia Paulistów, Rz 1]

(7): W NIM mamy odkupienie przez krew JEGO: odpuszczenie występków dzięki bogactwu JEGO łaski. [Biblia Paulistów, Ef 1]

(14): Bracia moi! Jaki z tego pożytek, jeśli ktoś mówi, że wierzy, a nie potwierdza tego czynami? Czy taka wiara może go zbawić? (15): Gdyby więc twój brat lub siostra byli nadzy lub głodni, (16): a ty byś im powiedział: "Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i posilcie", lecz nie dałbyś im tego, czego potrzebuje ciało, jakąż będą mieli z tego korzyść? (17): Tak więc wiara, która nie jest potwierdzona czynami, martwa jest sama w sobie. (18): Może ktoś powie: "Ty wierzysz, a ja wypełniam uczynki". Pokaż mi twoją wiarę, która nie jest potwierdzona uczynkami, a ja ci pokażę moją wiarę, za którą idą czyny. [Biblia Paulistów, Jk 2]

(9): Czy nie wiecie, że niesprawiedliwi nie otrzymają królestwa BOŻEGO? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, (10): ani złodzieje, ani zachłanni, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie otrzymają królestwa BOŻEGO. [Biblia Paulistów, 1kor 6]

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


So sie 08, 2020 10:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblia Paulistów
Miałeś udowodnić swoje tezy, a przytoczyłeś fragmenty bez związku z tematem. Typowe.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N sie 09, 2020 12:22 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblia Paulistów
Ja natomiast jestem ciekaw jak 44. realizuje zacytowany przez siebie fragment:
(54): Kto spożywa MOJE Ciało i pije MOJĄ Krew, ma życie wieczne a JA wskrzeszę go w dniu ostatecznym. [Biblia Paulistów, J 6]

Kościół mu przecież niepotrzebny...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N sie 09, 2020 12:37 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblia Paulistów
Tez o to pytałem.
Jest więcej takich miejsc w których bez Kościoła nie da się realizować.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sie 09, 2020 2:13 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL