Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 9:31 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Co z tymi, którzy nie wiedzą jak wierzyć? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt lut 08, 2019 7:12 pm
Posty: 10
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Co z tymi, którzy nie wiedzą jak wierzyć?
Cześć. Zastanawiam się co Bóg robi z tymi, którzy Go nie znają i nie wiedzą jak czcić. Z jednej strony jeśli ktoś jest dobry i żyje uczciwie, a nie mógł Go poznać, to raczej nie ma problemu z tym, aby poszedł do nieba. Wkońcu Bóg kocha wszystkich nas. Z drugiej strony 2 księga królewska 17:25-26. Proszę o jak najszybszą odpowiedź :).


So lut 09, 2019 1:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co z tymi, którzy nie wiedzą jak wierzyć?
A co się dzieje z ludźmi, którzy nie znają zasad higieny? Czy higiena będzie miała dla nich jakieś specjalne względy i nie pozwoli im zachorować mimo, że nigdy nie myją rąk?
Z drugiej strony co z tymi, którzy nie znają zasad higieny, ale intuicyjnie czują, że nie jest dobrze chodzić brudnym. Czy higiena się na nich zdenerwuje i ześle chorobę dlatego, że nie myją się w jej imieniu?

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


So lut 09, 2019 2:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co z tymi, którzy nie wiedzą jak wierzyć?
nie ma to jak wyrywać fragmenty ze Starego Testamentu i przystawiać je do (ciekawe, czy znanego ) nauczania Kościoła nt. tych, kt. nie poznali Chrystusa.


So lut 09, 2019 2:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co z tymi, którzy nie wiedzą jak wierzyć?
KRAJE PJSP J napisał(a):
Cześć. Zastanawiam się co Bóg robi z tymi, którzy Go nie znają i nie wiedzą jak czcić.


Jestem bowiem świadomy zamiarów, jakie zamyślam co do was - wyrocznia Pana - zamiarów pełnych pokoju, a nie zguby, by zapewnić wam przyszłość, jakiej oczekujecie. Będziecie Mnie wzywać, zanosząc do mnie swe modlitwy, a ja was wysłucham. Będziecie Mnie szukać i znajdziecie Mnie, albowiem będziecie Mnie szukać z całego serca. Ja zaś sprawię, że Mnie znajdziecie - wyrocznia Pana - <i odwrócę wasz los, zgromadzę spośród wszystkich narodów i z wszystkich miejsc, po których was rozproszyłem - wyrocznia Pana - i przyprowadzę was do miejsca, skąd was wygnałem>.
Jr 29,11-14

Teraz już wiedzą i się nie wymówią jeśli teraz czytają to Słowo, które Bóg do nich mówi.

Cytuj:
Z jednej strony jeśli ktoś jest dobry i żyje uczciwie, a nie mógł Go poznać, to raczej nie ma problemu z tym, aby poszedł do nieba.


Nie mógł, czy może nie chce? Czego się boi? Że mu na głowę spadną te wszystkie nudne obrzędy religijne ? Nabożeństwa, różaniec, msza ? Niech się tego nie boi, bo to nie jest celem wiary. Celem jest Jezus Chrystus. Odnaleźć Go w swoim życiu, pokochać, uczynić swoim Panem...

Wówczas wszystkie te obecnie źle kojarzące się "rytuały" staną się słodkie jak miód.

I nie, nie ma dobrych ludzi. Wszyscy zgrzeszyliśmy i grzeszymy. Grzech ma wartość życia. Nawet jeden. To jest cena, jaką każdy z nas musi ostatecznie zapłacić za zło, które w życiu popełnia. Gdyby grzech nie miał takiej ceny, to by jej Jezus nie spłacił za nas na krzyżu. Umarł za nas, abyśmy my mogli żyć. Zrobił to z miłości do nas. Z nadzieją że to co zrobił, Jego bezinteresowny akt nas zmieni. Że sami staniemy się bezinteresowni w życiu i nauczymy się wzajemnie miłować.

I jeszcze:

Powiedział też do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: (10) Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. (11) Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. (12) Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam. (13) Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: Boże, miej litość dla mnie, grzesznika. (14) Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony.

Faryzeusz wcale nie musiał dwa razy w tygodniu pościć, prawo mojżeszowe tego nie przewidywało. Ani nie musiał dawać dziesięciny ze wszystkiego. Izraelici byli zobowiązani przykazaniem do oddawania Bogu dziesięcin corocznych i cotrzyletnich oraz innych darów i ofiar. To znaczy, że faryzeusz staje przed Bogiem, (no właśnie - staje), z przekonaniem że już nic Bogu nie jest winien. Że jeśli nawet coś był, to swoimi dobrymi uczynkami już dawno to spłacił.

Więc ja bym z tym przekonaniem o własnej uczciwości był bardzo ostrożny. To tak nie działa.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Śr lut 13, 2019 7:49 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co z tymi, którzy nie wiedzą jak wierzyć?
KRAJE PJSP J napisał(a):
Cześć. Zastanawiam się co Bóg robi z tymi, którzy Go nie znają i nie wiedzą jak czcić. Z jednej strony jeśli ktoś jest dobry i żyje uczciwie, a nie mógł Go poznać, to raczej nie ma problemu z tym, aby poszedł do nieba. Wkońcu Bóg kocha wszystkich nas. Z drugiej strony 2 księga królewska 17:25-26. Proszę o jak najszybszą odpowiedź :).


To, że ludziom Bóg nie objawił innych dróg wybawienia z piekła, niż Kościół, nie musi oznaczać, że takie drogi w ogóle nie istnieją.
Katechizm stwierdza: (1257) Chrzest jest konieczny do zbawienia dla tych, którym była głoszona Ewangelia i którzy mieli możliwość proszenia o ten sakrament. Kościół nie zna oprócz chrztu innego środka, by zapewnić wejście do szczęścia wiecznego. (...) Bóg związał zbawienie z sakramentem chrztu, ale sam nie jest związany swoimi sakramentami.

Czyli osoby, które nie miały możliwości poznać Boga i Kościoła, a żyły uczciwie i czyniły dobro- mogą pójść do raju. Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Śr lut 13, 2019 8:13 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt lut 08, 2019 7:12 pm
Posty: 10
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co z tymi, którzy nie wiedzą jak wierzyć?
Cytuj:
Nie mógł, czy może nie chce? Czego się boi? Że mu na głowę spadną te wszystkie nudne obrzędy religijne ? Nabożeństwa, różaniec, msza ?

Tyle że mi bardziej chodziło o tych ludzi, którzy w ogóle o Nim nie wiedzą, np. ludy spoza naszej cywilizacji.
Po za tym odpowiedź wyczerpująca i bardzo pomocna :)


______________________________________________________
Po za tym czemu Bóg nasłał lwy w podanym przeze mnie fragmencie? I nie chcę tu negować miłosierdzia Bożego, lecz czy to nie za surowa kara za nieznajomość Go?


Ostatnio edytowano Pn lut 18, 2019 11:03 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Scalono 2 posty



Pt lut 15, 2019 6:53 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn mar 04, 2019 12:56 pm
Posty: 2
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co z tymi, którzy nie wiedzą jak wierzyć?
Jeżeli ktoś poznał Boga i go odrzucił to słabo.
Jeżeli ktoś nie miał okazji poznać Boga, to nie ma w tym jego winy. Tak samo jak płód po aborcji nie idzie do piekła tylko dlatego, że nie miał okazji poznać Boga :)
My im więcej wiemy z wiary tym więcej się od nas wymaga w życiu i działaniu, tamte osoby traktowane są w innych kategoriach.


Pn mar 04, 2019 1:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co z tymi, którzy nie wiedzą jak wierzyć?
G.HY. napisał(a):
To, że ludziom Bóg nie objawił innych dróg wybawienia z piekła, niż Kościół, nie musi oznaczać, że takie drogi w ogóle nie istnieją.
Katechizm stwierdza: (1257) Chrzest jest konieczny do zbawienia dla tych, którym była głoszona Ewangelia i którzy mieli możliwość proszenia o ten sakrament. Kościół nie zna oprócz chrztu innego środka, by zapewnić wejście do szczęścia wiecznego. (...) Bóg związał zbawienie z sakramentem chrztu, ale sam nie jest związany swoimi sakramentami.

Tak twierdzi KRK, ale Bóg objawił inną drogę zbawienia i nie jest nią żaden kościół.
Jedyną drogą do zbawienia jest wiara w Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela.
[Jana 14.6]:Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.

[Jana.6.16]:Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

[Rzym.10.13]:Każdy bowiem; kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie

[Ef.2.8]:8. Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9. Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.


KRAJE PJSP J napisał(a):
Tyle że mi bardziej chodziło o tych ludzi, którzy w ogóle o Nim nie wiedzą, np. ludy spoza naszej cywilizacji.

Bóg daje się poznać każdemu bez względu na to gdzie jest [Rzym.1.19-20]:
19. Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił. 20. Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę,

Boga można więc odnaleźć nawet głęboko w dżungli. :)


Pn mar 04, 2019 2:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co z tymi, którzy nie wiedzą jak wierzyć?
Gregor napisał(a):
G.HY. napisał(a):
To, że ludziom Bóg nie objawił innych dróg wybawienia z piekła, niż Kościół, nie musi oznaczać, że takie drogi w ogóle nie istnieją.
Katechizm stwierdza: (1257) Chrzest jest konieczny do zbawienia dla tych, którym była głoszona Ewangelia i którzy mieli możliwość proszenia o ten sakrament. Kościół nie zna oprócz chrztu innego środka, by zapewnić wejście do szczęścia wiecznego. (...) Bóg związał zbawienie z sakramentem chrztu, ale sam nie jest związany swoimi sakramentami.

Tak twierdzi KRK, ale Bóg objawił inną drogę zbawienia i nie jest nią żaden kościół.

Ciekawe. Fragment KKK mówi o chrzcie, a gdzie Ty tam dojrzałeś kościół?


Pn mar 04, 2019 2:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co z tymi, którzy nie wiedzą jak wierzyć?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Gregor napisał(a):
G.HY. napisał(a):
To, że ludziom Bóg nie objawił innych dróg wybawienia z piekła, niż Kościół, nie musi oznaczać, że takie drogi w ogóle nie istnieją.
Katechizm stwierdza: (1257) Chrzest jest konieczny do zbawienia dla tych, którym była głoszona Ewangelia i którzy mieli możliwość proszenia o ten sakrament. Kościół nie zna oprócz chrztu innego środka, by zapewnić wejście do szczęścia wiecznego. (...) Bóg związał zbawienie z sakramentem chrztu, ale sam nie jest związany swoimi sakramentami.

Tak twierdzi KRK, ale Bóg objawił inną drogę zbawienia i nie jest nią żaden kościół.

Ciekawe. Fragment KKK mówi o chrzcie, a gdzie Ty tam dojrzałeś kościół?

W pierwszym zdaniu, które napisał G.HY.
Przeoczyłeś?


Pn mar 04, 2019 3:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co z tymi, którzy nie wiedzą jak wierzyć?
Aha... Ale wiesz, że Kościół jest mistycznym Ciałem Chrystusa?


Pn mar 04, 2019 3:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co z tymi, którzy nie wiedzą jak wierzyć?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Aha... Ale wiesz, że Kościół jest mistycznym Ciałem Chrystusa?

Wiem.
Jednak to nie mistyczne ciało jest Zbawicielem tylko jego Głowa - Jezus Chrystus, który siedzi po prawicy Ojca w niebie.


Pn mar 04, 2019 8:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co z tymi, którzy nie wiedzą jak wierzyć?
To mam do Ciebie jedno pytanie: Po co wg. Ciebie Chrystus założył Kościół?


Pn mar 04, 2019 8:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co z tymi, którzy nie wiedzą jak wierzyć?
Yarpen Zirgin napisał(a):
To mam do Ciebie jedno pytanie: Po co wg. Ciebie Chrystus założył Kościół?

Wiesz Yarpen, założyć to można organizację kościelną, klub sportowy, partię polityczną, kółko różańcowe itp., ale nie Kościół bo on żadną z tych rzeczy nie jest.

Ze względu na nadprzyrodzony/żywy charakter Kościoła ani Jezus nie mówił o jego zakładaniu , ani w nauczaniu apostolskim nie ma mowy o założeniu/zakładaniu Kościoła.
Postawiłeś niewłaściwe pytanie. Zadaj inne, a chętnie odpowiem.


Wt mar 05, 2019 1:21 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co z tymi, którzy nie wiedzą jak wierzyć?
Kurcze.. Znowu sola Gregor..
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
To mam do Ciebie jedno pytanie: Po co wg. Ciebie Chrystus założył Kościół?

Wiesz Yarpen, założyć to można organizację kościelną, klub sportowy, partię polityczną, kółko różańcowe itp., ale nie Kościół bo on żadną z tych rzeczy nie jest.

Ze względu na nadprzyrodzony/żywy charakter Kościoła ani Jezus nie mówił o jego zakładaniu , ani w nauczaniu apostolskim nie ma mowy o założeniu/zakładaniu Kościoła.


Pies zjadł Ci strony z Biblii??


Mt 16,18
Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt mar 05, 2019 9:25 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL