Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:06 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 Zmartwychwstanie ciała (wydzielony) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Jaasne. Wszyscy czyhają na Gregora i nim manipulują.
To się da wyleczyć.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt sie 02, 2019 3:09 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
Sam przyznałeś, że nikt nie zmusza do kapłaństwa. Ergo - także do celibatu.

Pisałem o czym innym, a Ty opierasz sie na jednym zdaniu z pominięciem kontekstu. Jaki to wygodne do manipulacji czyjąś wypowiedzią.
Jak widzę Ty również wolisz przyjąć postawę :x odnośnie faktów.
Z resztą uważaj jak chcesz. To twoja instytucja kościelna ugotowała ludziom ten sos.

Spisek, wszędzie spisek.
A poważnie przestań kłamać i manipulować. Chrześcijaninowi to nie wypada i podpada pod grzech. Złapano cię na kłamstwie i krzyczysz łapać złodzieja.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt sie 02, 2019 9:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Gregor napisał(a):
Taki ksiądz konwertyta ma lepiej niż pozostali, którzy patrząc na to mogą jedynie :x , lub jak to ma miejsce żyć w związkach ukrytych.
Tylko można im współczuć.

Co sobie robią i w jaki sposób rzymskokatoliccy duchowni to kwestia rzymskokstolików. Jeżeli sobie ustalicie że mają skakac na lewej nodze trzymając sie za prawe ucho - to Wasza sprawa, mnie nic do tego.
Jedynie nie rozumiem, dlaczego taki konwertyta "ma lepiej" bo ma żonę. Jestem nieżonaty i sobie chwalę; w przeciwieństwie do moich różnych żonatych i mężatych kolegów i koleżanek zresztą ;-) Lubicie cytatologię to sobie też i możecie cytat znaleźć: "Lepiej tak żyć" :-)

Barney napisał(a):
Sam przyznałeś, że nikt nie zmusza do kapłaństwa. Ergo - także do celibatu

Czy zmusz czy nie - nie moja sprawa. Ale logicznie to nie wygląda. Ktoś może wybrać prace duchownego a celibat dostaje w pakiecie, a nie jako wybór. Gdyby prawo zakazywało bycia bezżennym, chyba że jest się duchownym (takie s-f) to zostałbym księdzem, ale to nie znaczy że taki był wybór.Raczej konsekwencja innego wyboru, który jednostka może odczuwać jako przymus: skoro chcę być księdzem to muszę żyć w celibacie.

_________________
www.reformowani.pl


So sie 03, 2019 7:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Jaaasne. To zupełnie jak zniewolenie typu: chcę prowadzić samochód, nie mogę pić alkoholu. Albo: chcę być sędzią, nie mogę być działaczem partii politycznej.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sie 03, 2019 9:14 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
No jasne...taki Gregor wie lepiej niż np Ap.Paweł i wielu innych powolanych do służby Pana co jest lepsze dla oddanego tej służbie człowieka...

Nie Gregor tylko Ap. Paweł doskonale wiedział co nadchodzi do Kościoła i dlatego w prorockiej wypowiedzi ostrzegał przed tym [Tym.4.1-3].
Facet...a co podany przez ciebie fragment z Listu do Tymoteusza ma wspólnego z omawianą tutaj kwestią wolnego wyboru, powtarzam [b]wolnego wyboru[b] przez takich jak Ap Paweł czyli powołanych przez Pana do Jego wyłącznej służby stanu bezżeństwa...? Nie czytałeś słów Pawla iż Człowiek bezżenny troszczy się o sprawy Pana, o to, jak by się przypodobać Panu. Ten zaś, kto wstąpił w związek małżeński, zabiega o sprawy świata, o to, jak by się przypodobać żonie. I doznaje rozterki. ??
Cytuj:
Bóg nadał swój atrybut człowiekowi - wolną wolę, aby mógł decydować. Nikt nie ma prawa odbierać ludziom możliwości decydowania.
A kto niby w Krk odbiera ludziom możliwość decydowania czy chcą troszczyć się wyłącznie o sprawy Pana czy chcą zabiegać o sprawy świata i o to jakby się przypodobać zonie/męzowi...?
Cytuj:
W Kościele wszyscy zostali powołani do wolności w Chrystusie, a nie do zniewolenia.
No więc w Krk powołani do wyłącznej służby Panu korzystają z tejże wolności tak samo jak i ci, którzy powołani zostali do życia w małżeństwie i tylko takim, mającym gdzieś nauczanie Pawła w tej kwestii, Gregorom się wydaje, że wiedzą lepiej niż Apostoł co jest lepsze dla człowieka powołanego do wyłacznej służby Panu...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So sie 03, 2019 11:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
P524 napisał(a):
Barney napisał(a):
Sam przyznałeś, że nikt nie zmusza do kapłaństwa. Ergo - także do celibatu

Czy zmusz czy nie - nie moja sprawa. Ale logicznie to nie wygląda. Ktoś może wybrać prace duchownego a celibat dostaje w pakiecie, a nie jako wybór.
Nie gagatku...w Kościele to Chrystus wybiera sobie prezbiterów do swojego dzieła, a nie taki ktoś komu się podoba praca duchownego...takie kwiatki, to tylko u protestantow...
Cytuj:
Gdyby prawo zakazywało bycia bezżennym, chyba że jest się duchownym (takie s-f) to zostałbym księdzem, ale to nie znaczy że taki był wybór.Raczej konsekwencja innego wyboru, który jednostka może odczuwać jako przymus: skoro chcę być księdzem to muszę żyć w celibacie.
Takimi wygibasami nie zmienisz nauczania biblijnego, które mówi że Człowiek bezżenny troszczy się o sprawy Pana, o to, jak by się przypodobać Panu. Ten zaś, kto wstąpił w związek małżeński, zabiega o sprawy świata, o to, jak by się przypodobać żonie. I doznaje rozterki.

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So sie 03, 2019 11:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
sahcim napisał(a):
Facet...a co podany przez ciebie fragment z Listu do Tymoteusza ma wspólnego z omawianą tutaj kwestią wolnego wyboru, powtarzam wolnego wyboru przez takich jak Ap Paweł czyli powołanych przez Pana do Jego wyłącznej służby stanu bezżeństwa...?

Ma to, że w tym fragmencie jest mowa o ludziach, którzy będą zabraniać innym zawierania małżeństw. I tak też się stało.
Poza tym Bóg powoływał do służby żonatych i nie widział w tym żadnego problemu.
sahcim napisał(a):
Nie czytałeś słów Pawla iż Człowiek bezżenny troszczy się o sprawy Pana, o to, jak by się przypodobać Panu. Ten zaś, kto wstąpił w związek małżeński, zabiega o sprawy świata, o to, jak by się przypodobać żonie. I doznaje rozterki. ??

No i co z tego? Ap. Paweł nie reprezentuje wszystkich, których Bóg powołał do służby. Jeśli Bóg kogoś powołuje do również wyposaża w zdolność do wykonania tej posługi bez względu czy jest samotny czy ma rodzinę. To doskonale widać w prawosławiu czy protestantyzmie.
sahcim napisał(a):
A kto niby w Krk odbiera ludziom możliwość decydowania czy chcą troszczyć się wyłącznie o sprawy Pana czy chcą zabiegać o sprawy świata i o to jakby się przypodobać zonie/męzowi...?

Prawo kościelne, które odbiera możliwość połaczenia jednego z drugim.
Ale od początku tak nie było - historia to potwierdza.
Jaki są tego efekty? Braki w duchowieństwie w wielu rejonach świata, a papież zastanawia się nad wyświęcaniem na kapłanów m.in. mężczyzn żonatych.
Prawda zawsze się obroni - nawet po wielu wiekach.

Jak pokazuje życie duchownych w innych wyznaniach chrześcijańskich sprawa jest absolutnie do pogodzenia. Dla czystych wszystko jest czyste - również życie małżenskie/rodzinne połączone ze służbą.
sahcim napisał(a):
No więc w Krk powołani do wyłącznej służby Panu korzystają z tejże wolności tak samo jak i ci, którzy powołani zostali do życia w małżeństwie i tylko takim, mającym gdzieś nauczanie Pawła w tej kwestii, Gregorom się wydaje, że wiedzą lepiej niż Apostoł co jest lepsze dla człowieka powołanego do wyłacznej służby Panu...

Zacznij patrzeć prawdzie w w oczy. Służba dla Pana absolutnie nie wyklucza posiadania rodziny - nawet służba apostolska [I Kor.9.5]:Czy nie wolno nam zabierać z sobą żony chrześcijanki, jak czynią pozostali apostołowie i bracia Pańscy, i Kefas?

Takie było normalne życie.


N sie 04, 2019 12:08 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Facet...a co podany przez ciebie fragment z Listu do Tymoteusza ma wspólnego z omawianą tutaj kwestią wolnego wyboru, powtarzam wolnego wyboru przez takich jak Ap Paweł czyli powołanych przez Pana do Jego wyłącznej służby stanu bezżeństwa...?

Ma to, że w tym fragmencie jest mowa o ludziach, którzy będą zabraniać innym zawierania małżeństw.
Facet...no i co z tego, że w tym akurat fragmencie jest mowa o jakichś ludziach, którzy będą zabraniać zawierania małżeństw jeżeli w Krk nikt z przełożonych/starszych nie zabrania ludziom którzy nie chcą troszczyć się wyłącznie o sprawy Pana wchodzic/zawierać związki małżeńskie...dociera to do ciebie czy to za trudne... :roll:
Cytuj:
Poza tym Bóg powoływał do służby żonatych i nie widział w tym żadnego problemu.
Owszem, gdy chodził po ziemi powołał żonatych i bezżennych ale gdy odchodził do Nieba to oddał władzę Apostołom i to właśnie jeden z nich napisał, że lepiej jest dla powołanych i posłanych być tak jak on bezżennymi...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie czytałeś słów Pawla iż Człowiek bezżenny troszczy się o sprawy Pana, o to, jak by się przypodobać Panu. Ten zaś, kto wstąpił w związek małżeński, zabiega o sprawy świata, o to, jak by się przypodobać żonie. I doznaje rozterki. ??

No i co z tego? Ap. Paweł nie reprezentuje wszystkich, których Bóg powołał do służby.✓
To, że Ap.Paweł nie reprezentuje wszystkich Apostołów nie znaczy, że nie reprezentuje nauczania apostolskiego któremu wierny jest Krk...
Cytuj:
Jeśli Bóg kogoś powołuje do również wyposaża w zdolność do wykonania tej posługi bez względu czy jest samotny czy ma rodzinę. To doskonale widać w prawosławiu czy protestantyzmie.
Protestantyzm i Prawosławie nie jest całym Kościołem i nie reprezentuje całego Kościoła apostolskiego więc daruj sobie...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
A kto niby w Krk odbiera ludziom możliwość decydowania czy chcą troszczyć się wyłącznie o sprawy Pana czy chcą zabiegać o sprawy świata i o to jakby się przypodobać zonie/męzowi...?

Prawo kościelne, które odbiera możliwość połaczenia jednego z drugim.
Ludzie reprezentujący prawo kościelne Krk słuchają i kierują sie nauczaniem Ap.Pawła w tej kwestii zapisanym w Biblii więc jeśli masz jakieś ale, to odsyłam do Biblii...
Cytuj:
Ale od początku tak nie było - historia to potwierdza.
No i co z tego jeżeli to Kościół(przełożeni tegoz) decyduje o tym co jest lepsze dla Kościoła...
Cytuj:
Jaki są tego efekty? Braki w duchowieństwie w wielu rejonach świata, a papież zastanawia się nad wyświęcaniem na kapłanów m.in. mężczyzn żonatych.
Prawda zawsze się obroni - nawet po wielu wiekach.
Jak Kościół przez osobę Papieża zdecyduje, że potrzeba jest aby powołani i posłani się żenili, to będzie tak jak Kościół zdecyduje...
Cytuj:
Jak pokazuje życie duchownych w innych wyznaniach
Życie duchownych w innych wyznaniach nie jest wyznacznikiem życia duchowego całego Kościoła więc daruj sobie...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
No więc w Krk powołani do wyłącznej służby Panu korzystają z tejże wolności tak samo jak i ci, którzy powołani zostali do życia w małżeństwie i tylko takim, mającym gdzieś nauczanie Pawła w tej kwestii, Gregorom się wydaje, że wiedzą lepiej niż Apostoł co jest lepsze dla człowieka powołanego do wyłacznej służby Panu...

Zacznij patrzeć prawdzie w w oczy. Służba dla Pana absolutnie nie wyklucza posiadania rodziny - nawet służba apostolska [I Kor.9.5]:Czy nie wolno nam zabierać z sobą żony chrześcijanki, jak czynią pozostali apostołowie i bracia Pańscy, i Kefas?

Takie było normalne życie.
Aha, czyli nauczanie/postepowanie Ap.Pawła nie jest już dla ciebie normalnym życiem posłanego ?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N sie 04, 2019 1:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Nie przekonasz. Mózg przeprany i nawet gdyby Chrystus mu się objawił i potwierdził, że to jest wolny wybór i decyzja, którą niektórzy ludzie podejmują "dla królestwa", to i tak by nie uwierzył.


N sie 04, 2019 3:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
O czym Ty Gregor piszesz?
Tekst brzmi:
1Kor 9:5 "Czyż nie wolno nam brać ze sobą niewiasty-siostry, podobnie jak to czynią pozostali apostołowie oraz bracia Pańscy i Kefas?"
αδελφην - siostry (STRONG 79 - zapewne w sensie: siostry w wierze, ale możliwe też kuzynki)
γυναικα - żony lub kobiety (STRONG 1135 - użycie tego słowa jako "żona" np. Mt 1,20;1,24, jako "kobieta" np.Mt 5,28;Mt 9,20))

Kontekst (złożenie tych dwu słów) wskazuje wyraźnie na znaczenie "kobieta". Werset opisuje precyzyjnie tę samą sytuację, którą mamy w
Łk 8:1-3, gdzie czytamy o Jezusie:
"Następnie wędrował przez miasta i wsie, nauczając i głosząc Ewangelię o królestwie Bożym. A było z Nim Dwunastu oraz kilka kobiet, które zostały uwolnione od złych duchów i od chorób: Maria, zwana Magdaleną, którą opuściło siedem złych duchów; Joanna, żona Chuzy, rządcy Heroda; Zuzanna i wiele innych, które im usługiwały, [udzielając] ze swego mienia."
(słowa wyróżnione to właśnie γυναικα - pierwsze użycie jako "kobieta" drugie jako "żona").

Paweł pisze tu o kobiecie, która usługuje apostołowi (mężczyźni raczej wówczas nie przygotowywali np.jedzenia).

Jesli idzie o wzmiankę o Kefasie, to pewnie "zapomniałeś" iż jego deklaracja znajduje się wcześniej w Piśmie i jest jednoznaczna:

"Wtedy Piotr zaczął mówić do Niego: Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą. Jezus odpowiedział: Zaprawdę, powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu, braci, sióstr, matki, ojca, dzieci lub pól z powodu Mnie i z powodu Ewangelii, żeby nie otrzymał stokroć więcej teraz, w tym czasie, domów, braci, sióstr, matek, dzieci i pól, wśród prześladowań, a życia wiecznego w czasie przyszłym."/Mk 10:28-30/

Tak więc można toczyć dyskusję, ale werset 1Kor 9:5 z całą pewnością NIE jest w nim argumentem, bo mówi o czymś całkowicie innym.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N sie 04, 2019 9:19 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Barney napisał(a):
Jaaasne. To zupełnie jak zniewolenie typu: chcę prowadzić samochód, nie mogę pić alkoholu. Albo: chcę być sędzią, nie mogę być działaczem partii politycznej.

Aleź ja nie tyle o przymusie, czy tym bardziej zniewoleniu, tylko o wyborze. Myśle, że być może nie zawsze wybór pracy rzymskokatolickiego księdza jest też wyborem celibatu. Zwłaszcza dla 19latka po maturze.
Poza tym małżeństwo różni się jednak co do istoty od aktu spożycia alkoholu czy wyrażenia politycznego temperamentu w działalności partyjnej.

_________________
www.reformowani.pl


Pn sie 05, 2019 3:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Akurat w aspekcie o którym rozmawiamy (rzekomego "przymusu") się nie różni.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn sie 05, 2019 9:52 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL