Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 7:30 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Zmartwychwstanie ciała (wydzielony) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Gdyby Ap. Paweł pisząc przytoczone przez ciebie słowa miał na myśli tak jak ty jeden z „elementów składowych” a nie życie w całości jak prorok Izajasz(patrz Iz 38:12), to zaprzeczał by temu co pisał zarówno do Flp 3:21 jak i do Rzym 8:11 Ten, co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha. zatem niestety Gregorze ale nie obracasz się w zgodzie z Ap Pawłem...
Ewidentnie wg mnie Ap.Paweł pisze tylko o ciele, a nie o ciele i duchu jako życiu w całości.
No ja nie wiem co z twoją logiką Gregorze ale skoro wg ciebie Apostoł pisząc Jeśli jednak Chrystus jest w was, to chociaż ciało jest martwe z powodu grzechu miał na myśli(jak ty) tylko ciało, tzn że nie pisał do żywych dla otoczenia chrześcijan rzymskiego pochodzenia ale do martwych(umarłych)... :D
Cytuj:
Ap. Paweł robi tu wyraźne rozróżnienie.
No i co z tego, że robi rozróżnienie kiedy pisząc ciało jest martwe z powodu grzechu nie ma na myśli martwego fizycznie ciała...
Cytuj:
Piszesz więc w sprzeczności z apostołem.
Jaaassssne...udowodnij najpierw, że Ap. Paweł pisząc Jeśli jednak Chrystus jest w was, to chociaż ciało jest martwe z powodu grzechu, miał na uwadze ciało fizycznie martwe... :P
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Gdyby tak było, to wskazał byś który z tych „elementów składowych” z martwych powstanie...
Powstanie nowe ciało w miejsce starego, które umarło, ale to będzie ciało otrzymane z nieba - nie wiem ile razy to już pisałem.
To o czym mówisz nie nazywa się z martwych powstanie ale stworzenie ciała...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
I gdzie tutaj masz coś o stworzeniu geniuszu manipulacji...? Miałeś wskazać gdzie w Biblii jest napisane o stwarzaniu ciał, a cytatach przytoczonych przez ciebie jest o [b]WZBUDZANIU Z MARTWYCH[b] albo o „domostwie naszym z nieba” czyli o naszym nowym życiu z nieba czyli życiu ożywianym mocą z Nieba - Duchem Świętym...

Właśnie te fragmenty o tym mówią
Nie koleżko sympatyczny...te fragmenty nigdzie nic nie mówią o stworzeniu. Wzbudzenie z martwych mocą Ducha Świetego nie jest stwarzaniem...no chyba m, że wskażesz w Ks. Rodz. miejsce gdzie Autor mówiąc o stwarzaniu naucza(dowodzi), iż stwarzanie to wzbudzanie z martwych... :D

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz sty 17, 2019 12:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3959
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Yarpen Zirgin napisał(a):
Mam prośbę: Przestań okłamywać ludzi, że głosisz to, co przekazali Apostołowie, a zacznij żyć w prawdzie i uczciwie mów, że masz własną Ewangelię.

Piszę tak jak czytam i rozumiem Biblię.
Każdy kto czyta może sobie wyrobić własną opinię.
Skoro nie potrafisz znieść faktu, że mam inne zdanie to trudno.
sahcim napisał(a):
No ja nie wiem co z twoją logiką Gregorze ale skoro wg ciebie Apostoł pisząc Jeśli jednak Chrystus jest w was, to chociaż ciało jest martwe z powodu grzechu miał na myśli(jak ty) tylko ciało, tzn że nie pisał do żywych dla otoczenia chrześcijan rzymskiego pochodzenia ale do martwych(umarłych)...

Uważasz, że ten tekst Ciebie nie dotyczy?
Ciało jest martwe z powodu grzechu czyli skazane na śmierć. W tym ciele jesteśmy oddaleni od Pana z powodu jego skażenia.
W podobny sposób Ap. Paweł pisze [Tym.5.6]: Ta zaś, która prowadzi rozwiązłe życie, już za życia umarła.
To są proste prawdy sahcim, a Ty chyba udajesz, że tego nie rozumiesz.
sahcim napisał(a):
No i co z tego, że robi rozróżnienie kiedy pisząc ciało jest martwe z powodu grzechu nie ma na myśli martwego fizycznie ciała...

Ma na myśli to o czym napisałem powyżej.
sahcim napisał(a):
Nie koleżko sympatyczny...te fragmenty nigdzie nic nie mówią o stworzeniu. Wzbudzenie z martwych mocą Ducha Świetego nie jest stwarzaniem...no chyba m, że wskażesz w Ks. Rodz. miejsce gdzie Autor mówiąc o stwarzaniu naucza(dowodzi), iż stwarzanie to wzbudzanie z martwych... :D

Po pierwsze Ks. Rodzaju nie mówi o wzbudzaniu z martwych, bo to należy do dzieła zbawienia, które jako plan było ukryte w Bogu.
Wzbudzenie z martwych czy wskrzeszenie to po prostu przywrócenie do życia.
Czytamy w [I Mojż.3.19]:W pocie oblicza twego będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz.
Tak więc wg Twojej logiki zanim powstaniesz z martwych, najpierw z prochu trzeba ponownie stworzyć ciało, a potem je przemienić, więc masz tu ponowne stworzenie w kontekście wzbudzania z martwych.

Wg tego jak ja czytam Pismo, powstanę z martwych będąc najpierw przyobleczonym w nowe niebiańskie ciało od Boga.

Panowie co miałem do powiedzenia w tym temacie to powiedziałem.
Skoro uważacie, że rozumiecie właściwie temat to ok.

Z mojej strony to wszystko w tej kwestii.


Cz sty 17, 2019 1:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Mam prośbę: Przestań okłamywać ludzi, że głosisz to, co przekazali Apostołowie, a zacznij żyć w prawdzie i uczciwie mów, że masz własną Ewangelię.

Piszę tak jak czytam i rozumiem Biblię.

W Biblii jest mowa o zmartwychwstaniu, więc nie kłam, że tak "rozumiesz" Biblię, bo zwyczajnie masz w rufie to, co jest w niej zapisane.


Cz sty 17, 2019 1:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Mam prośbę: Przestań okłamywać ludzi, że głosisz to, co przekazali Apostołowie, a zacznij żyć w prawdzie i uczciwie mów, że masz własną Ewangelię.

Piszę tak jak czytam i rozumiem Biblię.
Są granice powoływania sie na własne rozumienie tekstu. Na przykład, jeśli w tekście jest o zmartwychwstaniu, to nie możesz pisać że "rozumiesz" wręcz odwrotnie.
Cytuj:
Każdy kto czyta może sobie wyrobić własną opinię.
I własne obserwacje. Na przykład takie, że mijasz się z prawdą.
Gregor napisał(a):
Skoro nie potrafisz znieść faktu, że mam inne zdanie to trudno.
Ależ Yarpen doskonale to znosi. Nie znosi tylko, kiedy kł... mijasz się z prawdą, że to właśnie TWOJA nauka, a nie biblijna.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz sty 17, 2019 3:56 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
No ja nie wiem co z twoją logiką Gregorze ale skoro wg ciebie Apostoł pisząc Jeśli jednak Chrystus jest w was, to chociaż ciało jest martwe z powodu grzechu miał na myśli(jak ty) tylko ciało, tzn że nie pisał do żywych dla otoczenia chrześcijan rzymskiego pochodzenia ale do martwych(umarłych)...
Uważasz, że ten tekst Ciebie nie dotyczy?
? ? ? ?
Z kim ty dyskutujesz, bo nie rozumiem do czego w moim wpisie się odnosisz tymi słowami(pytaniem) ?
Toż wykazałem ci, że gdyby Ap Paweł pisząc o namiocie(domostwie naszym) miał na myśli jak ty jeden z „elementów składowych” a nie całego człowieka(życie ludzkie), to zaprzeczał by temu co pisał w Flp 3:21, tzn że Chrystus przekształci ciało naszego poniżenia, aby stało się w swej postaci podobne ciału Jego chwały gdyż nie da się przekształcać/przemieniać samego tylko ciała(czyli tego co materialne w człowieku) jeżeli to co w nim duchowe(dusza oraz duch) też nie współpracuje(współdziała) z mocą Ducha Świętego(co Ap Paweł potwierdza w Rzym 8:11) przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha.
Cytuj:
Ciało jest martwe z powodu grzechu czyli skazane na śmierć.
Ależ koleżko sympatyczny...toż dla ciebie ciało określa tylko twój zewnętrzny wygląd(jest namiocikiem), no nie? zatem jak taki bezosobowy/bezduszny namiocik, określający tylko twój zewnętrzny wygląd, mógł sam zgrzeszyć bez twojej wiedzy/zgody ?? :D
Cytuj:
W tym ciele jesteśmy oddaleni od Pana z powodu jego skażenia.
Ale wg ciebie ciało, to tylko taki bezosobowy namiocik, spełniający rolę coś jakby ubrania określającego twój zewnętrzny wygląd, zatem dlaczegóż zgrzeszenie/skażenie tegoż namiociku miałoby oddalać cię od Pana jeśli On mieszka(?) w tobie/świątyni Ducha Świetego...? ?
Cytuj:
W podobny sposób Ap. Paweł pisze [Tym.5.6]: Ta zaś, która prowadzi rozwiązłe życie, już za życia umarła.
To są proste prawdy sahcim, a Ty chyba udajesz, że tego nie rozumiesz.
Skoro te prawdy są tak proste dla ciebie, to dlaczego przypisujesz to, co wypływa ze sfery duchowej(wnętrza człowieka) tzn grzech, tylko temu co dla ciebie jest tylko namiocikiem i określa tylko twój zewnętrzny wygląd ??
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
No i co z tego, że robi rozróżnienie kiedy pisząc ciało jest martwe z powodu grzechu nie ma na myśli martwego fizycznie ciała...

Ma na myśli to o czym napisałem powyżej.
Jaaasne...namiocik Gregora sam se nagrzeszył, to namiocik Gregora sam se musi umrzeć i Gregora to co go określa na zewnątrz nie obchodzi go, bo wg Gregora dostanie on nowy namiocik...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie koleżko sympatyczny...te fragmenty nigdzie nic nie mówią o stworzeniu. Wzbudzenie z martwych mocą Ducha Świetego nie jest stwarzaniem...no chyba m, że wskażesz w Ks. Rodz. miejsce gdzie Autor mówiąc o stwarzaniu naucza(dowodzi), iż stwarzanie to wzbudzanie z martwych... :D

Po pierwsze Ks. Rodzaju nie mówi o wzbudzaniu z martwych, bo to należy do dzieła zbawienia, które jako plan było ukryte w Bogu.
Wzbudzenie z martwych czy wskrzeszenie to po prostu przywrócenie do życia.
No proszę...EUREKA ! ! ! W końcu Gregor uwierzył, że wzbudzenie z martwych, to przywrócenie do życia...teraz jest pytanie po co przywracać do życia coś martwego(Rzym 8:11) jak wg Gregora można stworzyć coś nowego ? ? ? :D
Cytuj:
Wg tego jak ja czytam Pismo, powstanę z martwych będąc najpierw przyobleczonym w nowe niebiańskie ciało od Boga.
Aha...czyli wg twojej wiary bez wzgledu na to będzie przed czy po śmierci twojego namiociku czyli tego, co określa cię na zewnątrz, najpierw będziesz martwy/nie żyjący dla Boga i dopiero gdy Bóg stworzy dla ciebie nowy namiocik, to dopiero wtedy powstaniesz z martwych/ ożyjesz dla Boga...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz sty 17, 2019 7:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Słuchajcie, musicie to zobaczyć.
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... EIp1N-zr1U

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lip 13, 2019 9:13 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Dzięki Barney. Poruszające.
W zasadzie nie powiedział niczego co wierzący katolik by nie wiedział. Ale rozumiem jego szok i odkrycie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So lip 13, 2019 2:51 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Stety lub niestety ten ex-protestant był przy okazji zawodowym biblistą studiującym DOGŁĘBNIE księgi Pisma św, a także i pisma Ojców Kościoła. Miał i Słowo i kontekst. Tylko w ten sposób (chyba) zachowując samodzielność, można dojść do tego co bohater tego filmu.
Nasi sympatyczni ewangelikalni chrześcijanie nie mają takiego backgroundu i wszystko sobie tłumaczą tak ot po prostu, samodzielnie, bez patrzenia na jakiekolwiek autorytety i wychodzą im różne dziwne kwiatki. ;-) Sorry za tą szpilę, ale nie mogłem się powstrzymać.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N lip 14, 2019 2:11 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
PeterW napisał(a):
Sorry za tą szpilę, ale nie mogłem się powstrzymać.


Mogles, mogles sie powstrzymac, nie udalo ci sie jedynie oprzec tej pokusie.


N lip 14, 2019 3:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
PeterW napisał(a):
Stety lub niestety ten ex-protestant był przy okazji zawodowym biblistą studiującym DOGŁĘBNIE księgi Pisma św, a także i pisma Ojców Kościoła.
Miał i Słowo i kontekst. Tylko w ten sposób (chyba) zachowując samodzielność, można dojść do tego co bohater tego filmu.


Bez przesady. Jako młody chłopak z niepraktykującej rodziny o protestanckich przodkach w amerykańskiej miejskiej, niekonfesyjnej szkole przez trzy lata studiował ekonomię i tomizm, później jeszczeodbył dwuletni kurs teologiczny na jednym wielu jankeskich, prywatnych "seminariów teologicznych". Celem stypendium, które otrzymał było wykształcenie człowieka, który propagowałby kapitalistyczną ekonomię wśród liderów jankeskich chrześcijańskich wspólnot, społeczności czy kościołów. Na uczelni spotkał się z ewagelikalnym Young Life, bardziej go to interesowało niż ekonomia, i to cały jego kilkuletni epizod "bycia protestantem". IMHO najbardziej fascynujące w tym wszystkim, że przez następne 40 lat występuje wciąż na całym świecie jako wciąż "były protestant" zamiast po prostu jako rzymskikatolik, który żyje swoją wiarą i swoim Kościołem a nie kilkuletnią teologiczną przygodą z niekonfesyjnej uczelni.

Jestem ewangelikiem reformowanym od urodzenia; Kościół, do którego należę jest dziś w Polsce malutkim liczebnie; a i tak w mojej parafii w Warszawie jest co najmniej dwóch moich współwyznawców, którzy byli w przeszłości duchownymi rzymskokatolickimi. Jeden z naszych ordynowanych pastorów (aktualnie zatrudniony jako proboszcz przez naszą parafię w Zelowie) był także w przeszłości ordynowanym duchownym rzymskokatolickimi i członkiem społeczności zakonu franciszkanów-kapucynów. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić by byli zawodowo przez dziesięciolecia "byłymi rzymskokatolikami zafascynowanymi protestantyzmem"; są po prostu reformowanymi chrześcijanami zaangażowanymi mniej lub bardziej w życie swojego Kościoła i zajmującymi się tym, co się dzieje u nas, a nie u sąsiadów.

Nie chodzi mi w żaden sposób o kwestionowanie, ani nawet o dyskusje na temat autentyczności doświadczenia Hahna. Cieszę się, jak z każdego przypadku, gdy ktoś/ktosia znajduje swoje miejsce na życiowej drodze z Bogiem. Dziwi mnie po pierwsze eksploatacja tego faktu, normalnego w życiu każdej społeczności chrześcijańskiej. Po drugie - czytając niektóre posty tutaj, niemal wygląda na to, że wystarczy usiąść w ławce protestanckiego kościoła, by zostać "zawodowym biblistą", "wybitnym teologiem", posiadać "Słowo i kontekst" i Bóg wie co jeszcze, pod warunkiem, że jest się ostatecznie rzymskokatolikiem. Hahn miał dwadzieścia kilka lat kiedy przystąpił do kościoła rzymskokatolickiego, zaangażowany był w studenckich czasach w różne religijne grupy, był przez krótki czas nieordynowanym starszym (taki członek Waszej rady parafialnej) w efemerycznej, niezależnej kilkunastoosobowej grupie religijnej o postmilenarystycznym i rekonstrukcjonistycznym charakterze, i to całe jego "bycie wybitnym".



Cytuj:
Nasi sympatyczni ewangelikalni chrześcijanie nie mają takiego backgroundu i wszystko sobie tłumaczą tak ot po prostu, samodzielnie, bez patrzenia na jakiekolwiek autorytety i wychodzą im różne dziwne kwiatki. ;-) Sorry za tą szpilę, ale nie mogłem się powstrzymać.

Nasi forumowi sympatyczni ewangelikalni swój background wywodzą przecież z rzymskokatolickiej wspólnoty (w polskiej wersji tejże). Przez większość lat kształtowani przez przepowiadanie i tą podziwianą przez Hahna (moim zdaniem nie bez racji) liturgią, zwyczajami, kulturą - nie tylko w domu, lecz w szkole, pracy, życiu publicznym czy państwowym. Może warto nad tym backgroudem poreflektować, zamiast w samozachwycie eksploatować Hahna?

_________________
www.reformowani.pl


N lip 28, 2019 7:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
P524 napisał(a):
w mojej parafii w Warszawie jest co najmniej dwóch moich współwyznawców, którzy byli w przeszłości duchownymi rzymskokatolickimi. Jeden z naszych ordynowanych pastorów (aktualnie zatrudniony jako proboszcz przez naszą parafię w Zelowie) był także w przeszłości ordynowanym duchownym rzymskokatolickimi i członkiem społeczności zakonu franciszkanów-kapucynów.

Czytajac o takich ludziach zawsze widze bagatego mlodzienca. Oczywiscie nie kazdy potrafi podolac wysokim wymaganiom stawianym przez Zalozyciela.
I przez KRK.
Jako przyklady moge wymienic np obowiazkowa Msza Sw w niedziele i swieta, spowiedz co najmniej raz do roku, odrzucenie popularnych obecnie interpretacji rownosci plci typu pani biskupka. Lub kwestie etyczne.


N lip 28, 2019 6:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Niesamowite jaką pianę wywołuje Hahn w naszych "Braciach Odłączonych". Są skłonni pisać o nim najróżniejsze rzecz i posunąć się do absurdów (zawodowy, opłacany pastor jako rzekomo "coś jak członek waszej rady parafialnej).
Ta niechęć jest na swój sposób bardzo pocieszająca i wymowna - choć obnaża małość tych, co takie rzeczy opowiadają...
Cytuj:
Jestem ewangelikiem reformowanym od urodzenia; Kościół, do którego należę jest dziś w Polsce malutkim liczebnie; a i tak w mojej parafii w Warszawie jest co najmniej dwóch moich współwyznawców, którzy byli w przeszłości duchownymi rzymskokatolickimi. Jeden z naszych ordynowanych pastorów (aktualnie zatrudniony jako proboszcz przez naszą parafię w Zelowie) był także w przeszłości ordynowanym duchownym rzymskokatolickimi i członkiem społeczności zakonu franciszkanów-kapucynów.
...i są żonaci, prawda? ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lip 29, 2019 9:55 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Barney napisał(a):
Niesamowite jaką pianę wywołuje Hahn w naszych "Braciach Odłączonych".

Pamiętam,że ojciec Augustyn Pelanowski krytykował termin: bracia odłączeni, mówił: jak bracia to bracia, a jak odłączeni - to już nie bracia. Nie ma jego zdaniem czegoś takiego jak brat odłączony. Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Pn lip 29, 2019 4:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Mały Książę napisał(a):
Barney napisał(a):
Niesamowite jaką pianę wywołuje Hahn w naszych "Braciach Odłączonych".

Pamiętam,że ojciec Augustyn Pelanowski krytykował termin: bracia odłączeni, mówił: jak bracia to bracia, a jak odłączeni - to już nie bracia. Nie ma jego zdaniem czegoś takiego jak brat odłączony. Pozdrawiam
Mądry ksiądz.
Choć zawsze można mówić o braterstwie w szerszym, ludzkim sensie. No i o tym, że odrzucając wiele z nauki chrześcijańskiej podczas rozlamu wychodzenia z Kościoła, sporo jednak jeszcze jej zachowali; napisany w Kościele Nowy Testament, chrzest...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lip 29, 2019 4:53 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Chociaz...
Roznica pomiedzy bratem a przyjacielem jest zasadnicza:
Przyjaciela wybiera sie samemu podczas gdy brat jaki sie (...) urodzi taki jest.


Pn lip 29, 2019 5:27 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL