Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 12:31 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Nauka o posłuszeństwie wobec władzy. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Nauka o posłuszeństwie wobec władzy.
Tema ten jest bardzo kontrowersyjny. Więc może rozważmy, czy Bóg żądał od nas posłuszeństwa wobec władzy świeckiej, wobec władzy drugiego człowieka.
B.W.List do Rzymian
13:1Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione.
13:2Przeto kto się przeciwstawia władzy, przeciwstawia się Bożemu postanowieniu; a ci, którzy się przeciwstawiają, sami na siebie potępienie ściągają.
13:3Rządzący bowiem nie są postrachem dla tych, którzy pełnią dobre uczynki, lecz dla tych, którzy pełnią złe. Chcesz się nie bać władzy? Czyń dobrze, a będziesz miał od niej pochwałę;

B.W.E.Mateusza - Jezus Nauczał:
26:51I oto jeden z tych, którzy byli z Jezusem, wyciągnął rękę, dobył miecza swego, uderzył sługę arcykapłana i uciął mu ucho.
26:52Wtedy rzecze mu Jezus: Włóż miecz swój do pochwy; wszyscy bowiem, którzy miecza dobywają, od miecza giną.
26:53Czy myślisz, że nie mógłbym prosić Ojca mego, a On wystawiłby mi teraz więcej niż dwanaście legionów aniołów?
26:54Ale jak by wtedy wypełniły się Pisma, że tak się stać musi?

B.W.E.Jana
19:8A gdy Piłat usłyszał te słowa, bardziej się uląkł
19:9I wszedł znowu do zamku, i rzekł do Jezusa: Skąd jesteś? Ale Jezus nie dał mu odpowiedzi.
19:10Rzekł więc do niego Piłat: Ze mną nie chcesz rozmawiać? Czy nie wiesz, że mam władzę wypuścić cię i mam władzę ukrzyżować cię?
19:11Odpowiedział Jezus: Nie miałbyś żadnej władzy nade mną, gdyby ci to nie było dane z góry; dlatego większy grzech ma ten, który mnie tobie wydał.

W ostatnim przytoczonym przeze mnie wersie z Ewangelii Jana, czytamy, że Piłat nie miał by żadnej władzy nad Jezusem(Bogiem), gdyby Bóg mu na to nie pozwolił, bo narodził się tu na ziemi, by wypełniły się Pisma, bo tak się stać musi.
Nie ma tu nic o tym, że człowiek podlega każdej zwierzchniej władzy, którą to nadaje ludziom Bóg.
Dlaczego ludzie przywłaszczają sobie ten werset rozmowy z Piłatem, by zniewalać i czynić zło.
Władza zwierzchnia wykorzystując głoszoną wiarę przez niektóre dominacje- zniewalała, niszczyła człowieka i wiarę.
Co prawda, Apostoł Paweł dał takie zalecenie pisząc do Zboru w Rzymie, ale uwzględniając historyczną sytuację w obecnym okresie w Rzymie, chciał, by zapobiec rozruchom i rozlewowi krwi.
Myślę, że Jego intencje były dobre.
Złe intencje wyzwalają ludzie, którzy bez podstawie wykorzystują ten werset dla władzy i mamony.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr lip 04, 2018 5:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nauka o posłuszeństwie wobec władzy.
wybrana napisał(a):
Bóg żądał od nas posłuszeństwa wobec władzy świeckiej, wobec władzy drugiego człowieka.



Cytuj:
Nie ma tu nic o tym, że człowiek podlega każdej zwierzchniej władzy, którą to nadaje ludziom Bóg.
Dlaczego ludzie przywłaszczają sobie ten werset rozmowy z Piłatem, by zniewalać i czynić zło.
Władza zwierzchnia wykorzystując głoszoną wiarę przez niektóre dominacje- zniewalała, niszczyła człowieka i wiarę.


Dobrze odczytuje miedzy wierszami, że chodzi o Piotra ? Mam takie dziwne skojarzenia gdy w taki sposób ktoś nie należący do Kk pisze. Jeśli się mylę, to nie czytaj proszę dalej.



W Ewangelii świętego Mateusza, Piotr składa swoje wyznanie wiary w Jezusa, uznając w Nim Mesjasza i Syna Bożego. Czyni to także w imieniu pozostałych Apostołów. W odpowiedzi, Pan objawia misję, jaką zamierza jemu powierzyć, to znaczy, że będzie “opoką”, “skałą”, widzialnym fundamentem, na którym wybudowany jest cały duchowy gmach Kościoła (por. Mt 16,16-19). W jaki jednak sposób Piotr jest skałą?

Relacja ewangelisty Mateusza mówi nam przede wszystkim, że uznanie tożsamości Jezusa wypowiedziane przez Szymona w imieniu Dwunastu nie pochodzi z “ciała i krwi”, to znaczy z jego ludzkich zdolności, lecz ze szczególnego objawienia Boga Ojca. Natomiast wkrótce po tym, gdy Jezus zapowiada swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie, Szymon Piotr reaguje właśnie wychodząc od “ciała i krwi”: “począł robić Mu wyrzuty… Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie”(16,22). Jezus zaś z kolei odpowiedział: “Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą…” (w. 23). Uczeń, który na mocy Bożego daru może się stać mocną skałą, ukazuje siebie przez to, kim jest w swojej ludzkiej słabości, kamieniem na drodze, kamieniem o który można się potknąć.

Ujawnia się tutaj wyraźnie napięcie istniejące między darem, który pochodzi od Boga a ludzkimi możliwościami. W tej scenie między Jezusem a Szymonem Piotrem, widzimy w pewien sposób zapowiedź dramatu historii samego papiestwa, charakteryzującej się właśnie jednoczesną obecnością tych dwóch elementów: z jednej strony dzięki światłu i mocy pochodzących z wysoka papiestwo jest fundamentem Kościoła pielgrzymującego w czasie, z drugiej zaś, na przestrzeni wieków wyłania się także słabość ludzi, którą może jedynie przekształcić otwarcie na działanie Boga.

W Ewangelii wyłania się z mocą wyraźna obietnica Jezusa: “a bramy piekielne”, to znaczy siły zła, nie będą miały przewagi. Przychodzi na myśl historia powołania proroka Jeremiasza, któremu Pan powierzając misję powiedział: “A oto Ja czynię cię dzisiaj twierdzą warowną, kolumną żelazną i murem spiżowym przeciw całej ziemi, przeciw królom judzkim i ich przywódcom, ich kapłanom i ludowi tej ziemi. Będą walczyć przeciw tobie, ale nie zdołają cię [zwyciężyć], gdyż Ja jestem z tobą – wyrocznia Pana – by cię ochraniać” (Jer 1, 18-19). W istocie obietnica, jaką Jezus składa Piotrowi jest jeszcze większa niż te, składane starożytnym prorokom. Zagrożeniem byli dla nich jedynie ludzcy wrogowie, natomiast Piotr będzie musiał być broniony przed “bramami piekielnymi”, przed destrukcyjną mocą zła. Jeremiasz otrzymuje obietnicę, która dotyczy jego jako osoby i jego posługi prorockiej. Piotr jest zapewniony w odniesieniu do przyszłości Kościoła, nowej wspólnoty, utworzonej przez Jezusa Chrystusa, która rozciąga się na wszystkie czasy, poza osobiste życie samego Piotra.
J.Razinger.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Śr lip 04, 2018 6:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nauka o posłuszeństwie wobec władzy.
Ja w tym temacie raczej skupiła bym się na nauce Pawłowej ujętej w Liście do Rzymian, dotyczącej zwierzchności władzy.
Nie wiem czemu piszesz tu o Piotrze. Ja nie czytałam, by Apostoł Piotr dawał takie sugestie, że każda ziemska władza jest nadana przez Boga.
Herezja głosząca o nadaniu ziemskiej władzy przez Boga - zniszczyła ten świat, bo dała atut rządzącym, by czynić bezprawie, bo skoro ich Bóg powołał, to czuli się wybrani i wszechrządzący tu na ziemi. Czuli się powołanymi namiestnikami Boga.
Źle pojmowana i interpretowana nauka Pawła w tej sprawie, dała przyzwolenie na czynienie ohydy i bezprawia.
Paweł dał tą naukę w określonym celu i skierował ją do Zboru w Rzymie, bo tam Izraelici buntowali się przeciwko władzy rzymskiej. Pragnął uchronić ich przed rozlewem krwi, ale nie, wątpliwie nauki te wykorzystane przez potomnych przyczyniły się do stworzenia wielkiej herezji , która wprowadziła ten świat na drogę zła.
Pozycję Boskiej nadanej władzy wykorzystywał Kościół i wszyscy możnowładcy tego świata.
Widzimy tu jak zła interpretacja Biblii i nie trzymanie się nauk Bożych głoszonych przez Jezusa Chrystusa,może wprowadzić chaos i zło na świecie. Żaden werset w ujętych czterech Ewangeliach nie jest niezgodny ze Słowem Bożym i żaden werset w czterech Ewangeliach nie wprowadził chaosu w świecie. To poświadcza, że mamy posilać się Słowem Bożym i naukami głoszonymi przez Jezusa Chrystusa, bo one są nieomylne, święte i prawe.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr lip 04, 2018 10:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18253
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nauka o posłuszeństwie wobec władzy.
wybrana napisał(a):
Herezja głosząca o nadaniu ziemskiej władzy przez Boga
Na jakiej podstawie stwierdzasz, że to, co napisał Paweł to "herezja"?
Cytuj:
Źle pojmowana i interpretowana nauka Pawła w tej sprawie, dała przyzwolenie na czynienie ohydy i bezprawia.

Zawracanie głowy. Przecież i wcześniej władcy zachowywali się tak samo. Na dziesięciolecia przed tym, zanim Paweł napisał swój list, Jezus mówił o tym do uczniów:
Mk 10:42 bt5 "A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę."


Cytuj:
Paweł dał tą naukę w określonym celu i skierował ją do Zboru w Rzymie, bo tam Izraelici buntowali się przeciwko władzy rzymskiej.

Nie. Nauka pism jest dla wszystkich. Własnie dlatego gminy przekazywały je sobie, a następnie Kościół pozbierał je w skład który nazwał "Nowym Testamentem" ;)

Cytuj:
Żaden werset w ujętych czterech Ewangeliach nie jest niezgodny ze Słowem Bożym i żaden werset w czterech Ewangeliach nie wprowadził chaosu w świecie. To poświadcza, że mamy posilać się Słowem Bożym i naukami głoszonymi przez Jezusa Chrystusa, bo one są nieomylne, święte i prawe.
Czy dobrze rozumiem? Sugerujesz, że Słowo Boże zawarte w Ewangeliach jest nieomylne, a w Dziejach, Listach i Apokalipsie takie nie jest?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz lip 05, 2018 1:16 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 6:09 pm
Posty: 23
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nauka o posłuszeństwie wobec władzy.
"wybrana" ciężko ci jest napisać święty Piotr,św.Paweł czy też św.Jan ??? Dlaczego nie napiszesz:" wg.Ewangelii wg.św.Jana czy św.Mateusza" tylko ewangelia Jana,Mateusza ???.Co cię przed napisaniem w ten sposób hamuje ???


Cz lip 05, 2018 6:47 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nauka o posłuszeństwie wobec władzy.
robbie napisał(a):
"wybrana" ciężko ci jest napisać święty Piotr,św.Paweł czy też św.Jan ??? Dlaczego nie napiszesz:" wg.Ewangelii wg.św.Jana czy św.Mateusza" tylko ewangelia Jana,Mateusza ???.Co cię przed napisaniem w ten sposób hamuje ???

A jak myślisz co ja blokuje?

wybrana napisał(a):
Ja w tym temacie raczej skupiła bym się na nauce Pawłowej ujętej w Liście do Rzymian, dotyczącej zwierzchności władzy.
Nie wiem czemu piszesz tu o Piotrze. Ja nie czytałam, by Apostoł Piotr dawał takie sugestie, że każda ziemska władza jest nadana przez Boga.
Herezja głosząca o nadaniu ziemskiej władzy przez Boga - zniszczyła ten świat, bo dała atut rządzącym, by czynić bezprawie, bo skoro ich Bóg powołał, to czuli się wybrani i wszechrządzący tu na ziemi. Czuli się powołanymi namiestnikami Boga.
Źle pojmowana i interpretowana nauka Pawła w tej sprawie, dała przyzwolenie na czynienie ohydy i bezprawia.
Paweł dał tą naukę w określonym celu i skierował ją do Zboru w Rzymie, bo tam Izraelici buntowali się przeciwko władzy rzymskiej. Pragnął uchronić ich przed rozlewem krwi, ale nie, wątpliwie nauki te wykorzystane przez potomnych przyczyniły się do stworzenia wielkiej herezji , która wprowadziła ten świat na drogę zła.
Pozycję Boskiej nadanej władzy wykorzystywał Kościół i wszyscy możnowładcy tego świata.
Widzimy tu jak zła interpretacja Biblii i nie trzymanie się nauk Bożych głoszonych przez Jezusa Chrystusa,może wprowadzić chaos i zło na świecie. Żaden werset w ujętych czterech Ewangeliach nie jest niezgodny ze Słowem Bożym i żaden werset w czterech Ewangeliach nie wprowadził chaosu w świecie. To poświadcza, że mamy posilać się Słowem Bożym i naukami głoszonymi przez Jezusa Chrystusa, bo one są nieomylne, święte i prawe.

O i mamy ze kolejny protestancki nastawiony user uznający tylko Biblie wzorem swojego duchowego ojca czyli Lutra ocenzurował biblie. Ewangelie według zawodzące tutaj wybranej są OK ale juz reszta NT jako nie napisana przez Jezusa nie.
Wciąż czekam na dowód ze w ewangeliach jest w 100% to co Jezus powiedział bo porównując ewangelie to jednak są różnice.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz lip 05, 2018 7:40 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nauka o posłuszeństwie wobec władzy.
Zauważcie przynajmniej uczciwie, że Barney też pisał o Pawle (nie używając skrótu św.).
Ton ataku nie pomaga.


Cz lip 05, 2018 1:12 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nauka o posłuszeństwie wobec władzy.
Terremoto napisał(a):
Zauważcie przynajmniej uczciwie, że Barney też pisał o Pawle (nie używając skrótu św.).
Ton ataku nie pomaga.

Zgoda tylko Barney nie kwestionuje nauki Św. Pawła Apostoła która jest zawarta w listach i w dziejach a wybrana kwestionuje. Widzisz różnicę? Nie pasuje nauka Pawła do głoszonych herezji to nauczenie niewiarygodne. Zresztą Św. Paweł przewidział to: Tm 4,1-5
1.Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, i na Jego pojawienie się, i na Jego królestwo: 2 głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, [w razie potrzeby] wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz. 3 Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli. 4 Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom. 5 Ty zaś czuwaj we wszystkim, znoś trudy, wykonaj dzieło ewangelisty, spełnij swe posługiwanie!

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz lip 05, 2018 2:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nauka o posłuszeństwie wobec władzy.
Widzę różnicę. Niemniej to nie był, zauważ, temat mojego posta, nie odnosiłam się wcale (nie muszę) do tej różnicy poglądów, a wyłącznie do zarzutów o używanie lub nieużywanie pełnego lub skróconego przymiotnika "święty".
Widzisz różnicę miedzy tekstem o formie językowej a tekstem o poglądach? A taka jest.

Jeśli nieużywanie danej formy językowej jest istotnym zarzutem, kontrargumentem, ta bądźmy uczciwi, to zarzut to w odniesieniu do każdego wypowiadającego się w taki sposób, a nie tylko do np. wybranej (której poglądy zresztą są mi obce).


PS Przymiotnik "święty" przy Pawle pomija i Jockey, więc zarzucanie czegokolwiek jednym a pobłażanie tego samego drugim jest brakiem konsekwencji. Stronniczym. Prawda?


Cz lip 05, 2018 3:01 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nauka o posłuszeństwie wobec władzy.
U katolików czasami zdarza się napisać nauczanie pawlowe, nauczanie Pawła czy Piotra. U protestujących to jest zasada bo nie uznają świętych. Od i cała tajemnica.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz lip 05, 2018 4:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nauka o posłuszeństwie wobec władzy.
robbie napisał(a):
"wybrana" ciężko ci jest napisać święty Piotr,św.Paweł czy też św.Jan ??? Dlaczego nie napiszesz:" wg.Ewangelii wg.św.Jana czy św.Mateusza" tylko ewangelia Jana,Mateusza ???.Co cię przed napisaniem w ten sposób hamuje ???

Może wybrana pisze o swoich znajomych, nie o świętych... :D :D

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Cz lip 05, 2018 6:02 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2015 5:59 pm
Posty: 789
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nauka o posłuszeństwie wobec władzy.
Kościół głosi, że każda władza pochodzi od Boga, ale wyłącznie w tym, co jest w niej dobre. Zło, które wiąże się z władzą, nie pochodzi od Boga.

Człowiek jest zobowiązany do posłuszeństwa władzy, ale najpierw jest zobowiązany do posłuszeństwa sumieniu. Jeśli władza nakazuje zrobić coś wbrew sumieniu, człowiek podążając za taką władzą, grzeszy (abstrahuję od innych okoliczności, np. przymusu).


Cz lip 05, 2018 6:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18253
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nauka o posłuszeństwie wobec władzy.
Powiedziałbym że władza pochodzi od Boga, ale to nie znaczy, że każdy władca

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz lip 05, 2018 9:11 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nauka o posłuszeństwie wobec władzy.
Jaka jest roznica pomiedzy komarem a wielbladem?
Mysle, ze zgodnie z Katechizmem na pierwszym miejscu powinno byc sumienie. Ktore wskaze czy sluchac czy nie sluchac wladcy.
Moze dodawanie przymiotnika "swiety" nie jest takie wazne. Ja wybieram sie z Piotrkiem na ryby. Skoro Pan Jezus nazwal nas przyjaciolmi to moze zwracanie sie do niego na kolanach tez czasami moze nie wchodzic w rachube. Jak tam Jezus - bedziesz jutro z nami, gdy pojedziemy na plaze?
Lojej.


Cz lip 05, 2018 10:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nauka o posłuszeństwie wobec władzy.
Barney napisał(a):
Powiedziałbym że władza pochodzi od Boga, ale to nie znaczy, że każdy władca

Władzę nad światem ma niegodziwiec. Ziemskie awanse leżą w jego sugestii.
Bóg dopuścił do tego, aby człowiek mógł poznać do dobro i zło.
Doskonale poucza nas o tym przypowieść Jezusa Chrystusa
B.W.E.Mat.
Podobieństwo o pszenicy i kąkolu
13:24Inne podobieństwo podał im, mówiąc: Podobne jest Królestwo Niebios do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli.
13:25A kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę, i odszedł.
13:26A gdy zboże podrosło i wydało owoc, wtedy się pokazał i kąkol.
13:27Przyszli więc słudzy gospodarza i powiedzieli mu: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swojej roli? Skąd więc ma ona kąkol?
13:28A on im rzekł: To nieprzyjaciel uczynił. A słudzy mówią do niego: Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go?
13:29A on odpowiada: Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy.
13:30Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa. A w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw kąkol i powiążcie go w snopki na spalenie, a pszenicę zwieźcie do mojej stodoły.

Wyjaśnienie podobieństwa o pszenicy i kąkolu
13:36Wtedy rozpuścił lud i poszedł do domu. I przystąpili do niego uczniowie jego, mówiąc: Wyłóż nam podobieństwo o kąkolu na roli.
13:37A On odpowiadając, rzekł: Ten, który sieje dobre nasienie, to Syn Człowieczy.
13:38Rola zaś, to świat, a dobre nasienie, to synowie Królestwa, kąkol zaś, to synowie Złego.
13:39A nieprzyjaciel, który go posiał, to diabeł, a żniwo, to koniec świata, żeńcy zaś, to aniołowie.
13:40Jak tedy zbiera się kąkol i pali w ogniu, tak będzie przy końcu świata.
13:41Syn Człowieczy pośle swoich aniołów i zbiorą z Królestwa jego wszystkie zgorszenia, i tych, którzy popełniają nieprawość,
13:42I wrzucą ich do pieca ognistego; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
13:43Wtedy sprawiedliwi zajaśnieją jak słońce w Królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Cz lip 05, 2018 10:44 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL