Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:13 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Czy jeśli zmienię płeć nie otrzymam zbawienia? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt cze 12, 2018 4:57 pm
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Odpowiedz z cytatem
Post Czy jeśli zmienię płeć nie otrzymam zbawienia?
Witam!

Na wstępie chciałbym zaznaczyć 2 rzeczy: nie wiem na 100% czy ten dział jest odpowiedni na to pytanie, mam nadzieję, że tak gdyż niejako łączy się to z tematem rodziny, jeśli nie to przepraszam. Druga sprawa wygląda tak, że obecnie jestem protestantem, jednakże z powodu tego, że moja rodzina jest katolicka i w sumie zapewne istnieję jeszcze w kartotekach kościoła szulam odpowiedz i na moje pytanie tutaj.

Mój problem wygląda tak, że od kilku lat trwa proces mojego nawrócenia, a od kilku miesięcy moje życie należy do Boga, któremu pragnę służyć jako kaznodzieja (w moim kościele zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą być pastorami). Jako, że kilka miesięcy temu udało mi się opanować chęć picia alkoholu, brania narkotyków i innych spraw (do czego pchnął mnie mój problem zanim udało minsię znalezc rozwiązanie) wydawało mi się, że wszystko teraz jest ok, jednakże mój kaznodzieja zaczął mieć pretensje do mnie o moje plany zmiany płci, mowiac, ze lepiej jest sie podporządkować Bogu, poniekąd ma rację ale ja nie chcę akurat w tej kwestii się podorządkować, bo i tak z wielu złych rzeczy udało mi się zrezygnować i boję się zmarnowanego życia. Poza tym wiem, że lepiej mogę służyć Bogu po zmianie płci.

Dla tych którym nie chce się czytać moje pytanie: Czy zmiana płci może zabrać mi szansę na zbawienie?

Proszę o argumenty z Biblii, zależy mi na odpowiedzi, bo jak mam nie otrzymac zbawienia to chce przynajmniej przezyc życie po swojemu z wódką i innymi moimi zabawkami.


Wt cze 12, 2018 5:25 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 20, 2018 6:38 pm
Posty: 102
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jeśli zmienię płeć nie otrzymam zbawienia?
Cytuj:
Proszę o argumenty z Biblii, zależy mi na odpowiedzi, bo jak mam nie otrzymac zbawienia to chce przynajmniej przezyc życie po swojemu z wódką i innymi moimi zabawkami.

Jak ci tak zależy na odpowiedzi i to z tak szczytnych przyczyn, czemu sama nie przeczytasz Biblii?

Płci zmienić się nie da. Okaleczanie części intymnych, przyjmowanie hormonów i przebieranki nie zmienią prostego faktu, że żaden mężczyzna nie urodził dziecka. Niewykonalne.

Równie dobrze mogłabyś wybrać się piechotą na Księżyc.

_________________
Trzecia natura, jak pisze Boecjusz w czwartym rozdziale dzieła O dwóch naturach (...)


Śr cze 13, 2018 12:45 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jeśli zmienię płeć nie otrzymam zbawienia?
Carmallow napisał(a):
Cytuj:
Proszę o argumenty z Biblii, zależy mi na odpowiedzi, bo jak mam nie otrzymac zbawienia to chce przynajmniej przezyc życie po swojemu z wódką i innymi moimi zabawkami.

Jak ci tak zależy na odpowiedzi i to z tak szczytnych przyczyn, czemu sama nie przeczytasz Biblii?

Bo wygodniej jest zwalić rozwiązanie problemu przewertowania 73 ksiąg Pisma Świętego na innych. :)


Śr cze 13, 2018 7:53 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jeśli zmienię płeć nie otrzymam zbawienia?
Garzec napisał(a):
Na wstępie chciałbym zaznaczyć 2 rzeczy: nie wiem na 100% czy ten dział jest odpowiedni na to pytanie, mam nadzieję, że tak gdyż niejako łączy się to z tematem rodziny, jeśli nie to przepraszam. Druga sprawa wygląda tak, że obecnie jestem protestantem, jednakże z powodu tego, że moja rodzina jest katolicka i w sumie zapewne istnieję jeszcze w kartotekach kościoła szulam odpowiedz i na moje pytanie tutaj.
W tym dziale mogą się wypowiadać chrześcijanie
Garzec napisał(a):
Dla tych którym nie chce się czytać moje pytanie: Czy zmiana płci może zabrać mi szansę na zbawienie?

Proszę o argumenty z Biblii, zależy mi na odpowiedzi, bo jak mam nie otrzymac zbawienia to chce przynajmniej przezyc życie po swojemu z wódką i innymi moimi zabawkami.
Podobno protestanci w odróżnieniu od katolików znają Biblię a tu taki protestant który nie tylko nie zna to jeszcze nie ma zamiaru poznawać.

I ciekawe to nawrócenie, że jesli zmieni płeć i nie będzie mógł zostać zbawionym to on chce "zależy mi na odpowiedzi, bo jak mam nie otrzymac zbawienia to chce przynajmniej przezyc życie po swojemu z wódką i innymi moimi zabawkami." Bardzo interesujące. Jak widać nasz protestant nie ma pojęcia co to zbawienie. I stawia warunki. Jeżeli nie mogę uzyskać to przynajmniej będę mógł grzeszyć... brak słów

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr cze 13, 2018 9:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jeśli zmienię płeć nie otrzymam zbawienia?
To mi wygląda na zwykłą prowokację, a nie rzeczywisty temat do dyskusji.


Śr cze 13, 2018 9:59 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt cze 12, 2018 4:57 pm
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jeśli zmienię płeć nie otrzymam zbawienia?
Jeśli pytam was o pomoc to widocznie nie udało mi się znaleźć w Biblii odpowiednich wersetów. Jedyne co to widzę atak na moją osobę. Dzięki wam udało mi się przypomnieć czemu nie jestem już katolikiem. Dziękuje drodzy bracia i siostry chrześcijanie za pomoc, zrozumienie i wsparcie.


Śr cze 13, 2018 10:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jeśli zmienię płeć nie otrzymam zbawienia?
Nie jesteś katolikiem, bo ci nie pasuje nauczanie Kościoła. To, że nie podoba Ci się, iż przypomniano Ci, że płci się zmienić nie da, czy wytknięto lenistwo i brak wiedzy na temat Zbawienia, to też Twoja wina. Pretensje skieruj do siebie, a nie do nas.

Aha... Biblia, wbrew protestanckim twierdzeniom, nie zawiera odpowiedzi na każde pytanie.


Śr cze 13, 2018 12:34 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt cze 12, 2018 4:57 pm
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jeśli zmienię płeć nie otrzymam zbawienia?
Drogi bracie Katoliku chciałbym ci przypomnieć o zasadzie nie oceniania bliźnich gdyż nie jesteś Jezusem aby wiedzieć co kto ma w sercu i co myśli. Akurat nie jest kwestia tego, że nauczanie KRK mi się nie podoba, macie bardzo ciekawą teologię, jednakże nienjest ona zgodna według mnie i zresztą nie tylko mnie z Biblią, która jest dla mnie najwyższym autorytetem i jedyną prawdą czyli źle oceniłeś moje motywy. Nie jestem również zły o to iż przypomnieliście mi, że płci niw da się zmienić. To prawda i zdaje sobie z tego sprawę, jedyne co to można ciało "upodobnić" do płci przeciwnej jednak nazwa zwyczajowa tego zabiegu to zmiana lub korekta płci dlatego też jej użyłem. Wierzę, ja wręcz wiem, że Biblia jest autentycznym i realnym Słowem Boga. Codziennie studjuję ją minimum dwa razy dziennie więc niesłusznie oskarżyłeś mnie o lenistwo i wiem, że ona jako słowo Boże jest odpowiedzią na wszystkie pytania, wystarczy ją odpowiednio zinterpretować. W ostateczności mogę się posłużyć literaturą pomocniczą w zrozumieniu Biblii np książkami pani Ellen White. Ja też mógłbym cię wypunktować na Biblii nie ma dla mnie problemu jednakże ja nie jestem ustanowiony sędzią nad tobą, nie znam cię i nie mam takiego prawa. Dlatego też ja nie jestem szybki w ocenianiu innych na podstawie 2 wpisów. Ja prosiłem o prostą odpowiedź z Bibloo na moje pytanie a nie psychoanalizę. Jednakże widzę, że nie znajdę tu tego najprawdopodobniej.


Śr cze 13, 2018 1:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jeśli zmienię płeć nie otrzymam zbawienia?
Osobistych porad raczej w osobistym kontakcie lepiej szukać i udzielać, publiczne dyskusje na Forum internetowym nie wydają się być najlepszym miejscem. Co do samej treści pytania, bez intencji udzielania konkretnych porad, to operacja zmiany płci (jeżeli o nią chodzi) jest przyjętym zabiegiem rehabilitacji medycznej w przypadku transpłciowości lub zespołu dezaprobaty płci, w Polsce prawne jej aspekty wymagają też orzeczenia sądu. Osobą do której należy się zwrócić jest więc przede wszystkim lekarz, z całym szacunkiem do wszelkich kaznodziei, pastorów, kapłanów czy innych urzędów.

Co do "szansy na zbawienie" to jest ona - przy wszystkich wyznaniowych różnicach w rozumieniu zbawienia chyba wszyscy się zgodzą - dostępna zawsze i dla wszystkich. O nikim, ani o jednostce ani o grupie, nie można i nie wolno orzec, że jest pozbawiona "szansy na zbawienie", nawet jeżeli w różny być może sposób będziemy tę nadzieję tłumaczyć.

Być może jednak w pytaniu o "szansę na zbawienie" kryje się pytanie o etyczną ocenę zabiegu zmiany płci. Wspólnota rzymskokatolicka ma swój specyficzny system etyczny, nie będę się do tego odnosił, nie jestem rzymskimkatolikiem. Kościoły protestanckie operację zmiany płci oceniają tak jak każdy zabieg medyczny: musi się odbywać z poszanowaniem godności osoby, w sposób zgodny z wiedzą medyczną oraz obowiązującym prawem. Nie nie może być więc do niego przymuszony, musi wyrazić świadomą zgodę, nie można też gdy istnieją - jak przy każdym zabiegu medycznym - oczywiście wskazania medyczne nie można odmówić prawa do niego. Jest to zabieg, który dotyczy niezwykle istotnej strony ludzkiego życia, dlatego też bezpodstawne z punktu widzenia wiedzy medycznej zakazy lub zbyt pochopne decyzje, bez odpowiedniego przygotowania są niedopuszczalne.

Co do Biblii - operację zmiany płci przeprowadzono po raz pierwszy w latach 30 tych ubiegłego w wieku, wtedy też sformułowano i opisano podstawy wskazań medycznych do jego przeprowadzenia. Biblia - nawet jeżeli przyjąć najbardziej późne datowania powstania jej ksiąg Nowego Testamentu - to przynajmiej dzieło o 1700 lat wcześniejsze. Wypowiedzi więc na ten temat nikt nie znajdzie.

_________________
www.reformowani.pl


Śr cze 13, 2018 5:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jeśli zmienię płeć nie otrzymam zbawienia?
P524 napisał(a):
(...) operacja zmiany płci(...)

Jak wskażesz mężczyznę, który po zmianie płci na żeńską urodził dziecko, albo kobietę, która po analogicznej operacji spłodziła potomka, to będziemy mogli mówić o operacji zmiany płci. Na ten moment mamy jedynie operacje plastyczne mające na celu zewnętrzne upodobnienie pacjenta do płci przeciwnej. Czyli, niestety, zwykłe kantowanie ludzi z problemami psychicznymi, że zmieniono im płeć. :(


Śr cze 13, 2018 5:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jeśli zmienię płeć nie otrzymam zbawienia?
Możemy sobie wskazywać rozmaite rzeczy, ale stan wiedzy medycznej, przyjęte procedury i standardy medyczne itd od tego nie zależą. Jeżeli masz jakieś osiagniecia naukowe zmieniające dotychczasowe ustalenia opublikuj je w czasopiśmie medycznym,weź udział w posiedzeniu Światowej Organizacji Zdrowia, poprowadź seminarium na uniwersytecie medycznym etc.
Znachorskich stereotypów na niemedycznym forum propagować nie będę.

_________________
www.reformowani.pl


Śr cze 13, 2018 8:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jeśli zmienię płeć nie otrzymam zbawienia?
Widzisz, to, że uwierzyłeś w bzdurę, iż można zmienić płeć, nie oznacza jeszcze, że taką operację da się obecnie przeprowadzić. To, co dzisiaj się nazywa "zmianą płci", to wyłącznie operacja plastyczna mająca na celu upodobnienie pacjenta do płci przeciwnej, bo jeszcze żaden mężczyzna, który ją przeszedł, nie urodził dziecka, ani kobiecie nie udało się spłodzić potomka. Jak do takiego wydarzenia dojdzie, to dopiero wtedy będzie można powiedzieć, że dokonano zmiany płci.

Aha... WHO przepchnęła już nie jedną bzdurę, więc to, że coś tam sobie uznali, nie oznacza jeszcze, że mają rację. Ludzkie autorytety, w tym medyczne, nie są nieomylne.


Śr cze 13, 2018 8:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jeśli zmienię płeć nie otrzymam zbawienia?
Zmiana płci to chora sprawa. Bóg stwarza człowieka albo kobietą, albo mężczyzną ,a gdyby prorok Jeremiasz chciał zmienić płeć ? :-( Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Śr cze 13, 2018 8:56 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jeśli zmienię płeć nie otrzymam zbawienia?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Widzisz, to, że uwierzyłeś w bzdurę, iż można zmienić płeć, nie oznacza jeszcze, że taką operację da się obecnie przeprowadzić. To, co dzisiaj się nazywa "zmianą płci", to wyłącznie operacja plastyczna mająca na celu upodobnienie pacjenta do płci przeciwnej, bo jeszcze żaden mężczyzna, który ją przeszedł, nie urodził dziecka, ani kobiecie nie udało się spłodzić potomka. Jak do takiego wydarzenia dojdzie, to dopiero wtedy będzie można powiedzieć, że dokonano zmiany płci.

Aha... WHO przepchnęła już nie jedną bzdurę, więc to, że coś tam sobie uznali, nie oznacza jeszcze, że mają rację. Ludzkie autorytety, w tym medyczne, nie są nieomylne.

Dodam tylko ze kodu DNA tez nie zmienia ta operacja. Jak ktoś miał męskie DNA to po „zmianie płci na kobieca” nadal będzie męskie DNA. Czyli o żadnej zmianie płci nie można mowić.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr cze 13, 2018 10:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jeśli zmienię płeć nie otrzymam zbawienia?
@Yarpen Zirgin

Wysoce niewłaściwe są określenia ad personam, wystarczy skupić się na meritum, a pouczenia wedle swoich wyobrażeń należy zostawić dla siebie.


Śr cze 13, 2018 10:33 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL