Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 5:30 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna strona
 Predestynacja Boża 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3954
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Predestynacja Boża
sahcim napisał(a):
Skoro słowa Biblii są jednoznaczne, to skąd takie różnice w rozumieniu tak podstawowych kwestii jak Eucharystia czy Zmartwychstanie pomiędzy np tobą, a innymi solascripturowcami na tym forum...?

... i katolikami też.
Zasada 'sola scriptura' nie odnosi się do rozumienia Pisma tylko do stosunku chrześcijanina do Biblii.


Pn maja 20, 2019 9:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Predestynacja Boża
No cóż, cytowałem tu autorytetywne i oficjalne wypowiedzi z niekatolickich wspólnot na ten temat. I niestety, mijasz się Gregorze z prawdą.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn maja 20, 2019 9:42 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Predestynacja Boża
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Skoro słowa Biblii są jednoznaczne, to skąd takie różnice w rozumieniu tak podstawowych kwestii jak Eucharystia czy Zmartwychstanie pomiędzy np tobą, a innymi solascripturowcami na tym forum...?

... i katolikami też.
Po pierwsze, Gregor nie odpowiedziałeś, a po drugie, katolicy nie twierdzą iż słowa Biblii nie mają wielu znaczeń...
Cytuj:
Zasada 'sola scriptura' nie odnosi się do rozumienia Pisma tylko do stosunku chrześcijanina do Biblii.
A możesz wskazać/zacytować w/z Biblii werset/ty gdzie jest zapisane to co twierdzisz...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn maja 20, 2019 9:43 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Predestynacja Boża
Gregor, Bibli nie udaje mi sie przeczytac wiecej jak jedno dwa zdania raz na kilka dni, bo zaraz lzy mi zalewaja oczy i nie da sie czytac, bo mam przed oczami wszystko to co napisane w Pismach bo mi to wszystko pokazano na zywo jakbym tam byl.
A to co pisze na ten temat to efekt czytania tego co ty i inni Protestanci wypisuja, bo to co pisza swiadczy o niezrozumieniu Pism.

Co do wyjasnienia cytatow o ktore pytalem to cie zaskocze bo ono jest akurat w Biblii tylko trzeba dobrze znac i rozumiec Ewangelie i slowa Jezusa. Jako solascripturowiec powinienes to latwo znalesc. Ale nie ciesz sie bo nie jest to potwierdzenie sola scriptury.
Moze uda ci sie odnalesc tlumaczenie tych wersow Apokalipsy, bo z pewnoscia ich rozumienie nie jednemu bedzie niedlugo potrzebne.

Slowo Boze jest skierowane do kazdego czlowieka, ale nie kazdy jest powolany do jego gloszenia i interpretacji. Zreszta wkrotce sam sie przekonasz na wlasnej skorze.
Zwroc chocby uwage na to co mogli i robili Apostolowie i ich nastepcy?
A co do tlumaczen Biblii na rozne jezyki to jesli przeczytal bys Biblie w 4-5 jezykach to moze zalapal bys wlasciwe znaczenie poszczegolnych slow, a nie tlumaczyl wedlug dzisiejszych zmienionych znaczen.
Moze i tobie trzeba otworzyc umysl bys zrozumial ze sola scriptura nie jest wlasciwym sposobem na rozumieniem tresci.


Pn maja 20, 2019 9:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3954
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Predestynacja Boża
sahcim napisał(a):
Po pierwsze, Gregor nie odpowiedziałeś, a po drugie, katolicy nie twierdzą iż słowa Biblii nie mają wielu znaczeń...

Skąd różnice?
Odpowiem Ci pytaniem: skąd różnice między Wespecjanem a innymi katolikami na tym forum? Jesteście przecież z "tej samej parafii".
sahcim napisał(a):
Cytuj:
Zasada 'sola scriptura' nie odnosi się do rozumienia Pisma tylko do stosunku chrześcijanina do Biblii.
A możesz wskazać/zacytować w/z Biblii werset/ty gdzie jest zapisane to co twierdzisz...?

To co twierdzę wynika z osobistego stosunku do niej - mojego czy Twojego, a nie z konkretnego wersetu tak jak nie ma konkretnego wersetu o Trójcy.
Twój kościół nauczył Cię takiego, a nie innego stosunku do Biblii.
Dla Was katolików jej zawartość nie jest wystarczająca, a dla dla mnie jest wystarczająca w kwestii wiary i życia chrześcijańskiego, gdyż zawiera niezmienne słowa prawdy oraz odpowiedzi na każdy problem, duchowy i nie tylko, człowieka.
Każdy podejmuje osobistą decyzję w tej sprawie.
sam2 napisał(a):
Gregor, Bibli nie udaje mi sie przeczytac wiecej jak jedno dwa zdania raz na kilka dni, bo zaraz lzy mi zalewaja oczy i nie da sie czytac, bo mam przed oczami wszystko to co napisane w Pismach bo mi to wszystko pokazano na zywo jakbym tam byl.

Szanuję to i rozumiem skąd u Ciebie takie głębokie przekonanie iż poznałeś prawdę, ale ze swoich doznań mistycznych nie możesz robić doktryny prawdy chrześcijańskiej. Poza tym moc chrześcijanina opiera się na wierze, a nie widzeniach i doznaniach [Jana 20.29]:: Że mnie ujrzałeś uwierzyłeś;błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.
[II Kor.5.7]:Gdyż w wierze, a nie w oglądaniu pielgrzymujemy.
Ja podążam taką drogą.
sam2 napisał(a):
Co do wyjasnienia cytatow o ktore pytalem to cie zaskocze bo ono jest akurat w Biblii tylko trzeba dobrze znac i rozumiec Ewangelie i slowa Jezusa.

Skoro znasz wyjaśnienie to się podziel - chętnie przeczytam.
sam2 napisał(a):
Jako solascripturowiec powinienes to latwo znalesc. Ale nie ciesz sie bo nie jest to potwierdzenie sola scriptury.

Już Ci pisałem, że sola scriptura to nie magiczny klucz do rozumienia Pisma.
Ta zasada określa stosunek do Biblii - czym ona jest dla chrześcijanina.
sam2 napisał(a):
Slowo Boze jest skierowane do kazdego czlowieka, ale nie kazdy jest powolany do jego gloszenia i interpretacji.

I tak i nie.
Do nauczania nie każdy, ale do głoszenia Ewangelii każdy.
Interpretuje tylko człowiek. W prawdę Pisma wprowadza Duch Św. Na co się zdajesz? - Twój wybór.
sam2 napisał(a):
A co do tlumaczen Biblii na rozne jezyki to jesli przeczytal bys Biblie w 4-5 jezykach to moze zalapal bys wlasciwe znaczenie poszczegolnych slow, a nie tlumaczyl wedlug dzisiejszych zmienionych znaczen.

Mamy przetłumaczoną całą Biblię na blisko 700 języków - które tłumaczenia są najlepsze?
Poza tym nie chodzi o znaczeniu słów tylko przekaz duchowy, bo Biblia to żywe słowo, które działa w człowieku, a nie zwykła litera i to działanie Pismo przedstawia jasno [Hebr.4.12]:Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca.
Doświadczyłem tego działania i m.in dlatego uznaję 'sola scriptura'.
Barney napisał(a):
No cóż, cytowałem tu autorytetywne i oficjalne wypowiedzi z niekatolickich wspólnot na ten temat. I niestety, mijasz się Gregorze z prawdą.

O jakiej prawdzie mówisz?


Wt maja 21, 2019 12:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Predestynacja Boża
Sorry Sam że tutaj odpisuję, ale PW nie działa i.mam się skontaktować z administratorem w tej sprawie wg kumunikatu. A jak ci dzisiaj nie napiszę chociaz najważniejszego , to jutro bankowo zapomnę.

Skoro w tobie tak Pismo pracuje, to powinieneś je czytać w każdej wolnej chwili. To że tak na nie reagujesz, to jest laska od Boga. Wykorzystaj czas tej łaski optymalnie. Pzdr.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Wt maja 21, 2019 12:40 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Predestynacja Boża
Gregor, a jak myslisz po co mi to wszystko pokazano?
Czy sadzisz ze to tylko dla mojej ciekawosci czy zbawienia?
Owszem masz racje ze "Blogoslawieni ktorzy nie widzieli a uwierzyli" i to jest moj problem, natomiast ty nie wierzysz nie tylko tym ktorzy nauczaja Prawdy, ale nawet tym ktorzy widzieli.
Tak szczerze mowiac to nie zyczyl bym ci bys zobaczyl to co widzialem.
Jedynie dzieki opiece Matce Najswietszej nie wyladowalem w pokoju bez klamek.
Nawet nie masz pojecia co jest po tamtej stronie i jak sie sprawy maja.


Wt maja 21, 2019 12:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3954
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Predestynacja Boża
sam2 napisał(a):
Gregor, a jak myslisz po co mi to wszystko pokazano?
Czy sadzisz ze to tylko dla mojej ciekawosci czy zbawienia?

Ty odpowiedz sobie na to pytanie.
sam2 napisał(a):
Owszem masz racje ze "Blogoslawieni ktorzy nie widzieli a uwierzyli" i to jest moj problem, natomiast ty nie wierzysz nie tylko tym ktorzy nauczaja Prawdy, ale nawet tym ktorzy widzieli.

A kogo masz na myśli? Kto wg Ciebie naucza Prawdy i kim są ci, którzy widzieli i co widzieli?
sam2 napisał(a):
Tak szczerze mowiac to nie zyczyl bym ci bys zobaczyl to co widzialem.

Dla mojego duchowego wzrostu w wierze takie doznania nie są mi potrzebne.
sam2 napisał(a):
Jedynie dzieki opiece Matce Najswietszej nie wyladowalem w pokoju bez klamek.

No to zastanów się jakie owoce dla Ciebie przynoszą Twoje duchowe doznania, skoro doprowadzają Cie na skraj obłędu?
Z jakiego źródła duchowego nasycasz się tymi doznaniami: ze słodkiego czy raczej gorzkiego?
Bóg jest miłością, a miłość nikomu złego nie wyrządza.
Czy zatem Bóg może doprowadzać na skraj obłędu tych, którzy w Niego wierzą?
Pozostawiam pytania do rozważenia.
sam2 napisał(a):
Nawet nie masz pojecia co jest po tamtej stronie i jak sie sprawy maja.

Co jest po tamtej stronie każdy zobaczy w swoim czasie.

I wracając do [Obj.6.5-6]. Podzielisz się wyjaśnieniem?


Wt maja 21, 2019 1:42 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Predestynacja Boża
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Skoro słowa Biblii są jednoznaczne, to skąd takie różnice w rozumieniu tak podstawowych kwestii jak Eucharystia czy Zmartwychstanie pomiędzy np tobą, a innymi solascripturowcami na tym forum...?

... i katolikami też.
Zasada 'sola scriptura' nie odnosi się do rozumienia Pisma tylko do stosunku chrześcijanina do Biblii.

Reformacyjne "sola" jak już wiele razy na tym forum pisalem, odnoszą się przede wszystkim do Chrystusa, jako egzemplifikacja naczelnej "zasady" "solus Christus". Poza kontekstem wiary w Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego dla nas i naszego zbawienia, tak jak oznajmia Pismo, i która zwiastowana jest w Kościele, żadne "zasady" nie są chrześcijańską normą, a jedynie ludzką spekulacją.
Dla Kościołów reformacji "sola" są historycznym narzędziem, zrodzonym z konkretnego historycznego doświadczenia wiary, które pozawalają ocalić tradycję - przekaz i odczytanie "mowy Bożej" zawartej w Piśmie poprzez poszczególne wieki, kultury i sposoby życia; tu i teraz, dla nas, w Kościele. Pozwalają oddzielić to co właśnie podstawowe w wierze eucharystycznej czy wyznawaniu Pana w Zmartwychwstaniu, w interpretacji pisma czy relacji chrześcijanina do Biblii, od tego co jest - bardziej czy mniej pożyteczną, bardziej czy niej wartościową czy normatywną, bardziej czy mniej potrzebną dziś i teraz - jednak ludzką spekulacją.

_________________
www.reformowani.pl


Wt maja 21, 2019 9:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Predestynacja Boża
P524 napisał(a):
Reformacyjne "sola" jak już wiele razy na tym forum pisalem, odnoszą się przede wszystkim do Chrystusa, jako egzemplifikacja naczelnej "zasady" "solus Christus".
Nie mają z "solus Christus" żadnego związku.
Cytuj:
Poza kontekstem wiary w Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego dla nas i naszego zbawienia, tak jak oznajmia Pismo, i która zwiastowana jest w Kościele, żadne "zasady" nie są chrześcijańską normą, a jedynie ludzką spekulacją.
A to z kolei truizm.
Cytuj:
Dla Kościołów reformacji "sola" są historycznym narzędziem
Historycznym? Krótka ta "historia" ;)
Cytuj:
zrodzonym z konkretnego historycznego doświadczenia wiary
Nie. Zrodzone z rewolucji, która odrzuciła wielką część doświadczenia wiary na rzecz czegoś wymyślonego na kolanie i sprzecznego z Pismem Świętym (które werbalnie doceniała).
Cytuj:
które pozawalają ocalić tradycję - przekaz i odczytanie "mowy Bożej" zawartej w Piśmie poprzez poszczególne wieki, kultury i sposoby życia; tu i teraz, dla nas, w Kościele.
Przeciwnie - celem (i skutkiem) było zanegowanie Tradycji - a także sporej części Pisma nie pasującej do poglądu reformatorów. Co więcej, SS stało się pretekstem do odrzucenia sporej części najważniejszych prawd, w tym rozumienia Eucharystii i Chrztu Świętego. "Sola scriptura" niczego nie ocala - raczej ogołociła grupy reformacyjne z dużej części skarbów wiary.
Cytuj:
Pozwalają oddzielić to co właśnie podstawowe w wierze eucharystycznej czy wyznawaniu Pana w Zmartwychwstaniu, w interpretacji pisma czy relacji chrześcijanina do Biblii, od tego co jest - bardziej czy mniej pożyteczną, bardziej czy niej wartościową czy normatywną, bardziej czy mniej potrzebną dziś i teraz - jednak ludzką spekulacją.
Przeciwnie - zastąpiono wyjaśnienia pochodzące z czasów Ojców Kościoła bieżącymi spekulacjami różnych samozwańczych przywódcow coraz bardziej dzielącego się protestantyzmu (w szerokim sensie tego słowa).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt maja 21, 2019 10:04 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Predestynacja Boża
Gregor, a jaki mialo by sens dzielenie sie z toba wyjasniniem skoro mi nie wierzysz i sugerujesz ze to bylo od zlego?


Wt maja 21, 2019 10:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3954
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Predestynacja Boża
sam2 napisał(a):
Gregor, a jaki mialo by sens dzielenie sie z toba wyjasniniem skoro mi nie wierzysz i sugerujesz ze to bylo od zlego?

Sam2 jak już powiedziałem szanuję Twoje doznania duchowe i nie poddaje ich w wątpliwość. Szacun za to , że zdecydowałeś się publicznie o nich napisać.
Nie każdy ma tu odwagę opisywać rzeczy tak bardzo osobiste.

Natomiast skutki Twoich przeżyć wzbudziły u mnie refleksję właśnie w kontekście świadectwa Pisma odnośnie ludzi, którzy doznawali różnych doświadczeń duchowych ( wizji, objawień). W takich przypadkach doświadczenia tych ludzi (Mojżesz, Ezechiel, Ap. Piotr, Ap. Paweł, Ap. Jan) nie odbijały się negatywnie na ich zdrowiu emocjonalnym czy fizycznym.
Takie świadectwo Biblii wg mnie powinno stanowić punkt odniesienia.

Dlatego zadałem Ci pytanie o refleksję nad owocami Twoich przeżyć. Do czego one prowadzą Ciebie, twój umysł? Czy w duchu odczuwasz pokój, czy raczej niepokój?
Jak najbardziej przychyla się więc do słów Jozka, abyś czytał Pismo jak najczęściej wykorzystując czas. To Słowo jest żywe i prawdziwie działa w człowieku, prowadząc do prawdy i wolności w Duch Św.


Wt maja 21, 2019 1:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Predestynacja Boża
Jeszcze pół biedy, jeśli ktoś faktycznie kieruje się zasadą SS, czyta Pismo i dzięki temu wzrasta. Myślę że gorzej jest, kiedy robi to wybiórczo.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Wt maja 21, 2019 2:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Predestynacja Boża
sam2 napisał(a):
Gregor, piszesz o niewolnictwie, ale tak naprawde nie rozumiesz jego znaczenia w Pismach.
Mylisz przede wszystkim niewolnictwo jako zmuszenie kogos do np. ciezkiej pracy a niewolnictwem z wyboru, wolnej woli i wykonywaniu polecen Pana z zaangazowaniem i wdziecznoscia.
W Pismach to drugie znaczenie jest uzywane.

Obejrzyj ten film, a zrozumiesz kim jest niewolnik, zwłaszcza duchowy niewolnik.
https://www.youtube.com/watch?v=HizJ4XVRWAU

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt maja 21, 2019 3:11 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Predestynacja Boża
Gregor napisał(a):
sam2 napisał(a):
Gregor, a jaki mialo by sens dzielenie sie z toba wyjasniniem skoro mi nie wierzysz i sugerujesz ze to bylo od zlego?

Sam2 jak już powiedziałem szanuję Twoje doznania duchowe i nie poddaje ich w wątpliwość. Szacun za to , że zdecydowałeś się publicznie o nich napisać.
Nie każdy ma tu odwagę opisywać rzeczy tak bardzo osobiste.

Natomiast skutki Twoich przeżyć wzbudziły u mnie refleksję właśnie w kontekście świadectwa Pisma odnośnie ludzi, którzy doznawali różnych doświadczeń duchowych ( wizji, objawień). W takich przypadkach doświadczenia tych ludzi (Mojżesz, Ezechiel, Ap. Piotr, Ap. Paweł, Ap. Jan) nie odbijały się negatywnie na ich zdrowiu emocjonalnym czy fizycznym.
Takie świadectwo Biblii wg mnie powinno stanowić punkt odniesienia.

Dlatego zadałem Ci pytanie o refleksję nad owocami Twoich przeżyć. Do czego one prowadzą Ciebie, twój umysł? Czy w duchu odczuwasz pokój, czy raczej niepokój?
Jak najbardziej przychyla się więc do słów Jozka, abyś czytał Pismo jak najczęściej wykorzystując czas. To Słowo jest żywe i prawdziwie działa w człowieku, prowadząc do prawdy i wolności w Duch Św.


Gegor, akurat dla mnie to nie sa rzeczy osobiste.
Juz kiedys pisalem ze za duzo tego bylo aby dotyczylo jedynie mnie.
To co ty uwazasz za zle owoce to tylko moj opis jak zareagowala by wiekszosc ludzi widzac wyraznie, realnie i namacalne rozne rzeczy i postacie, czy sceny ST i NT ktore z pewnoscia nie sa z tego swiata, pojawiaja sie i znikaja i to kilka razy dziennie przez 3.5 roku.
normalnie psychika ludzka tego by nie wytrzymala i albo zawal gwarantowany, albo pokoj bez klamek.
Cos co dostalem na samym poczatku srawialo ze nie balem sie choc wiele rzeczy bylo po prostu nieopisanie straszne.
Ale najstraszniejsze jest to ze wielu podaza w zla strone i to niemal jak wojsko czworkami, a masz swiadomosc ze i tak cie nie posluchaja. stad ten moj placz podczas czytania Biblii.
A tak naprawde to Biblii nie musze czytac bo mam ja jakby wpisana w swiadomosci i podswiadomosci , a czytam Biblie by wydobyc to czego nie pamietam, bo jest wiele szczegolow ktore wiele wyjasniaja i nie da sie ich wszystkich na raz pamietac-przywolac z pamieci.


Wt maja 21, 2019 3:29 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL