Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 3:47 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Zbawiony? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So kwi 28, 2018 10:14 pm
Posty: 39
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Zbawiony?
Witam...
Nurtuje mnie pewna ważna kwestia dotycząca Jezusa jako Zbawiciela. Otóż... nie ulega wątpliwości, że Jezus jest Mesjaszem i zbawił świat. Tylko pytanie, kiedy to zrobił i jak to zrobił? Mogę sobie odpowiedzieć, że przez Mękę zbawił... Ale w takim razie co się zmieniło od Męki? Ktoś powie, że założył Kościół i to jest zbawienie... No tak, tylko ja uważam, że zbawienie polega na dobru, które zaczęło jakoś królować po Męce i to jest te królestwo niebieskie, czyli zbawienie na Ziemi... Tylko, jak nad tym się głębiej zastanowić, to od czasów Chrystusa nadal grzeszymy, te aborcje, te prześladowania chrześcijan, albo zwykłe okrutne serca nieczułe na ludzką krzywdę... Może ktoś widzi zbawienie, które od czasów Męki jakoś zaistniało? Bardzo będę wdzięczny.


N kwi 29, 2018 11:33 am
Zobacz profil
Online
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbawiony?
Życie na ziemi jest trudne, staczamy i walczymy ze staczaniem się. Gdyby nie Jezus, nie mielibyśmy szans, coraz bardziej idąc na dno aż do piekła. Ofiara Jezusa dotyczy tej ludzi żyjących przed Nim, których wyprowadził z Otchłani.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N kwi 29, 2018 12:00 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbawiony?
Najpierw co oznacza być zbawiony.
Zbawiony to inaczej unikający błędów, zwłaszcza tych które w sobie ma.
Po krzyżowej śmierci Chrystusa, było już jasne że.
Silni tego świata, nie cofną się przed niczym by pokazać kto tu żądzi.
Zabją nawet Boga.
Stało się to zabicie jednak nieskuteczne.
To pierwszej wagi wskazuwka, z czym się zmagać, a w czym odpuścić.
Zależnie od możności.
A Bóg i tak uratuje słabego przed silnym, nie od razu to puźniej.

Druga rzecz to, silny ma całkiem inne zadania od słabego, kture ma wypełnić.
Wie o tym i ma je wypełnić w sposób nie krzywdzący słabych.
To jeszcze wyższa półka działalności.
Od tych rzeczy nie da się uciec, jak Chrystus nie mógł zostać nie zabity, nie mając żadnej winy.
Bezwzględne to, ale to prawo prawdy.

W sumie widzisz, jak mocno otwarły się nam oczy na to co na ziemi mamy czynić.
To już zbawia od gdybologii czy nieświadomości, które są zarzewiem do naszych nieszczęść.
Trudno nawet wyrazić, ile jeszcze dokonało się przez Chrystusową śmierć krzyżową dla naszego zbawienia.
Tego by nie było bez tej śmierci Chrystusa.
Panowało by prawo siły, wiesz jakie.
Bez końca, a co gorsze bez spełnionej nadziei że może być lepiej.
To dlatego istnieje zawołanie dobrej nowiny -Alleluja.


N kwi 29, 2018 12:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbawiony?
sand9999 napisał(a):
Witam...
. No tak, tylko ja uważam, że zbawienie polega na dobru, które zaczęło jakoś królować po Męce i to jest te królestwo niebieskie, czyli zbawienie na Ziemi... Tylko, jak nad tym się głębiej zastanowić, to od czasów Chrystusa nadal grzeszymy, te aborcje, te prześladowania chrześcijan, albo zwykłe okrutne serca nieczułe na ludzką krzywdę... Może ktoś widzi zbawienie, które od czasów Męki jakoś zaistniało? Bardzo będę wdzięczny


Mylisz zbawienie z dotknięciem czarodziejską różdżką. Zbawienie nie działa na zasadzie dotknięcia czarodziejskich mocy. :czarodziej: czar jest, czaru nie ma, :cisza: to nie tak! Tak się dzieje tylko w bajkach- o Kopciuszku, Królewnie Śnieżce itd. Chrystus jest prawdziwy, umarł dla nas aby nas zbawić, ponieważ nas kocha. Cóż kiedy my...bardziej kochamy grzech, dlatego na świecie dzieje się zło, o którym piszesz.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pn kwi 30, 2018 5:10 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So kwi 28, 2018 10:14 pm
Posty: 39
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbawiony?
Czyli jeżeli Jezus nie działa różdżką, to w jaki sposób? Z wiadomą Sobie mocą? Ale w jaki sposób? Można powiedzieć, że On czyni dobro po prostu. Ale jak On czyni to dobro? Muszę to wiedzieć, bo bez tego to ja zły i grzeszny jestem.

-----------------------------


do Barneya
odnośnie przesłanej wiadomości z tekstem
Mam przekonanie, że ofiara Jezusa przebłagała Ojca ze względu na to, że była doskonała, bo bez grzechu. Tutaj okazuje się sens cierpienia. Albowiem, jeżeli cierpię, mogę ofiarować moje cierpienie za grzesznika i wtedy ob będzie być może uwolniony. Chodzi o to, że Bóg wprowadził na świat po grzechu cierpienie, które sprawia, że Bóg przestaje myśleć o człowieku w kategoriach, że nadaje się tylko do piekła. Oczywiście Jezus w Ogrójcu wraził pragnienie, żeby dusze z Woli Bożej nie szły na zatracenie i został wysłuchany dzięki cierpieniu... Czy Ty wysłuchasz mordercy, który właśnie zabił i ocieka krwią i w dodatku pała rządzą kolejnego mordu, czy też jak zobaczysz go cierpiącego wielkie męki, to stwierdzisz, że ma za swoje i ujrzysz w nim dobrego człowieka. Tak działa Bóg. Albo najprościej mówiąc w czasie grzechu wola ludzka nabywa chęć zła na stałe i aby ta wola znów stała się pragnąca dobra na wieki, potrzeba cierpienia, które wygasi wolę złą. Bóg przez Jezusa wygasił Swą gniewną Wolą kierującą ludzi do piekła po grzechu, a człowiek ze swej strony powinien wygasić swą wolę czynienia zła. Może się umartwiać, może znosić cierpienie i stwierdzać, że nigdy więcej grzechu, ale też może powołać się na Mękę i doświadczyć zadziwiającego wyzerowania swojej złej woli, którą Bóg wyzerowuje w Swojej łasce.
W Piśmie Świętym wielokrotnie Bóg się gniewa za grzechy Izraela i ich karze. I wielokrotnie Bóg dokonuje zaniechania kary, gdy widzi, że lud się nawraca. Tak było w przypadku Niniwy i innych. Jeżeli twierdzisz, że Bóg jest niezmienny, to w takim razie też powinieneś uwierzyć, że niezmienny Bóg da Ci zawsze zbawienie, chociaż byś nie wiem ile grzeszył, a przecież zaprzeczałeś takiemu podejściu do wiary. Rozumiem, że wierzysz w przebaczającego Boga, ale dopiero w Ogrójcu Jezus powiedział: "Ojcze, oddal ode mnie ten kielich, że dusze pójdą na zatracenie z Naszej Woli". Luiza Piccarreta "24 godziny Męki".
Ja to nie rozumiałem, dlaczego tak długo Bóg zwlekał ze zbawieniem. Teraz rozumiem, że cierpienie musiało być długo z powodu niezbawienia, żeby człowiek zrozumiał wielkość grzechu powodującego zerwanie relacji z Bogiem.
Zresztą w Piśmie jest napisane, że Jezus nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał... Także skoro Jezus jest Bogiem i nauczył się posłuszeństwa, to także "Miłosierdzie Moje zwyciężyło Sprawiedzliwość", jak gdzieś Jezus mówi, chyba w Dzienniczku...
Ale masz absolutną rację, że cierpienie jest potrzebne człowiekowi, by zmienić obraz Boga.
Byłem zwolennikiem przekonania, że Jezus cierpiał i już ja nie muszę za me grzechy. Ale to był błąd. Jezus cierpiąc odbył za nas karę w tym znaczeniu, że pokazał nam, jak cierpieć doskonale. I jeżeli ja cierpię w ten sposób, to przynosi to owoc w postaci wyzerowania mej złej woli. Bo jak cierpię ze złością, to moja wola nadal jest zła.
Także jestem zwolennikiem przekonania, że Jezus za nas cierpiał... (podaje gdzieś, że kto się powoła na Jego Mękę, zostanie wysłuchany - i ja się tego trzymam) ale w tym znaczeniu, że wiemy już, jak cierpieć, by dokonało się w nas zbawienie (bo podaje Jezus Luisie Piccarretcie, że kto uzna Jego Mękę za własną, dozna zbawienia.
Na koniec napiszę, że wierzę głęboko, że moje cierpienie bezgrzeszne może wyzerować czyjąś złą wolę. Ja tego nie wymyśliłem. Wogóle to byłem niedowiarkiem wielkim w tej kwestii. Ale przekonałem się o tym, gdy to zaczęło istnieć w moim życiu, gdy usilnie zacząłem zgłębiać Mękę.
...
Jeżeli chodzi Ci o to, że Bóg jest niezmienny, to masz rację... Ja po prostu często przypisuję Bogu moje czyny, które wynikają z mojej zmienności. Ja się rozwijam i Wola Boża niezmienna sprawia, że ja dorastam.
...
Temat zbawienia jest bardzo trudny, bo można by było na każde zdanie jakiś zarzut mieć, ale chyba jest tak, że słowa nie są w stanie zbyt wyraźnie określić zbawienia. Tobie udaje się w bardzo przystępny sposób nakreślać zbawienie i to z bardzo strukturalnej strony. Ja tak naprawdę potrzebuję tekstów o tym, jak być dobrym, bo to jest moje zbawienie. W piśmie Świętym można znaleźć wskazówki, jak to czynić, ale mi to za mało. Tak samo Ty podajesz wskazówki, jak Chrystus zbawia, ale to dla mnie za mało.
Pozdrawiam
P.S. Przeczytalem na razie 6 stron i już mam dużo emocji na ten temat


Ostatnio edytowano Wt maja 01, 2018 12:35 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Scalono 2 posty



Wt maja 01, 2018 10:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbawiony?
sand9999 napisał(a):
Czyli jeżeli Jezus nie działa różdżką, to w jaki sposób? Z wiadomą Sobie mocą? Ale w jaki sposób? Można powiedzieć, że On czyni dobro po prostu. Ale jak On czyni to dobro? Muszę to wiedzieć, bo bez tego to ja zły i grzeszny jestem.

Zacznij od lektury Ewangelii.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Wt maja 01, 2018 9:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbawiony?
Nie jestem pewien czy rozumiem, czego właściwie oczekujesz...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt maja 01, 2018 10:47 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbawiony?
sand9999 napisał(a):
Także jestem zwolennikiem przekonania, że Jezus za nas cierpiał... (podaje gdzieś, że kto się powoła na Jego Mękę, zostanie wysłuchany - i ja się tego trzymam) ale w tym znaczeniu, że wiemy już, jak cierpieć, by dokonało się w nas zbawienie (bo podaje Jezus Luisie Piccarretcie, że

Czy to objawienia uznane przez Kościół?

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Wt maja 01, 2018 11:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbawiony?
sand9999 napisał(a):
Nurtuje mnie pewna ważna kwestia dotycząca Jezusa jako Zbawiciela. Otóż... nie ulega wątpliwości, że Jezus jest Mesjaszem i zbawił świat. Tylko pytanie, kiedy to zrobił i jak to zrobił? Mogę sobie odpowiedzieć, że przez Mękę zbawił... Ale w takim razie co się zmieniło od Męki?


Żeby opowiedzieć na to pytanie to najpierw trzeba wyjaśnić że: każdy człowiek rodzi się w stanie grzechu, pozbawiony łaski Bożej. Jest to skutek grzechu pierworodnego, popełnionego przez pierwszych rodziców: "Przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć i w ten sposób śmierć przeszła na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli"

A teraz odpowiedź co sie zmieniło od męki Zbawiciela. Zmieniło się to że: Nasz Pan, Jezus Chrystus złożył za nas ofiarę ze swego życia, gdy byliśmy jeszcze grzesznikami, aby nas wyzwolić od grzechu (Rz 5- 8). Dzięki krzyżowej ofierze Jezusa każdy człowiek może uzyskać przebaczenie grzechów (1J 2, 2) i życie wieczne (1J 4, 9). Z krzyża Chrystusa wypływają wszelkie łaski, jakich Bóg udziela ludziom.

Podczas swego ziemskiego życia Jezus ustanowił siedem szczególnych znaków, z których wypełnianiem związał udzielenie określonych nadprzyrodzonych darów Bożych. Te widzialne znaki to sakramenty. Pierwszym zaś i podstawowym sakramentem jest chrzest. (15) I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! (16) Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.(Ew. Marka 16:15


Śr maja 09, 2018 9:18 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz maja 10, 2018 9:31 pm
Posty: 7
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbawiony?
lajkonik.2 napisał(a):
sand9999 napisał(a):
Nurtuje mnie pewna ważna kwestia dotycząca Jezusa jako Zbawiciela. Otóż... nie ulega wątpliwości, że Jezus jest Mesjaszem i zbawił świat. Tylko pytanie, kiedy to zrobił i jak to zrobił? Mogę sobie odpowiedzieć, że przez Mękę zbawił... Ale w takim razie co się zmieniło od Męki?


Żeby opowiedzieć na to pytanie to najpierw trzeba wyjaśnić że: każdy człowiek rodzi się w stanie grzechu, pozbawiony łaski Bożej. Jest to skutek grzechu pierworodnego, popełnionego przez pierwszych rodziców: "Przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć i w ten sposób śmierć przeszła na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli"

A teraz odpowiedź co sie zmieniło od męki Zbawiciela. Zmieniło się to że: Nasz Pan, Jezus Chrystus złożył za nas ofiarę ze swego życia, gdy byliśmy jeszcze grzesznikami, aby nas wyzwolić od grzechu (Rz 5- 8). Dzięki krzyżowej ofierze Jezusa każdy człowiek może uzyskać przebaczenie grzechów (1J 2, 2) i życie wieczne (1J 4, 9). Z krzyża Chrystusa wypływają wszelkie łaski, jakich Bóg udziela ludziom.

Podczas swego ziemskiego życia Jezus ustanowił siedem szczególnych znaków, z których wypełnianiem związał udzielenie określonych nadprzyrodzonych darów Bożych. Te widzialne znaki to sakramenty. Pierwszym zaś i podstawowym sakramentem jest chrzest. (15) I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! (16) Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.(Ew. Marka 16:15


Mógłbyś podać mi w Biblii gdzie Jezus ustanowił te specjalne sakramenty?
Wiem że ostania wieczerza oraz chrzest , o innich nie słyszałem które ustanowił .


Cz maja 10, 2018 9:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbawiony?
Podaj najpierw fragment Biblii, w którym zapisano, że liczą się tylko te sakramenty, których ustanowienie jest opisane jako bezpośrednie przez Chrystusa.


Cz maja 10, 2018 11:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbawiony?
Wprawdzie nie uznajemy (sprzecznej z Biblią - patrz 2 Tes 2,15; 2 Tes 3,6 ;1 Kor 11,2) zasady "tylko Biblia", jednak w sprawie sakramentów w Biblii jest sporo.
Chrztu Świętego i Najświętszego Sakramentu Ołtarza (Eucharystii) nie tłumaczę (bo wspominałeś że się zgadzasz). Co do pozostałych:

Bierzmowanie:
„Kiedy Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do niej Piotra i Jana, którzy przyszli i modlili się za nich, aby mogli otrzymać Ducha Świętego. Bo na żadnego z nich jeszcze nie zstąpił. Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa. Wtedy więc wkładali /Apostołowie/ na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego.”(Dz 8,14–17).

„Jaki więc chrzest przyjęliście? – zapytał. A oni odpowiedzieli: Chrzest Janowy. Jan udzielał chrztu nawrócenia, przemawiając do ludu, aby uwierzyli w Tego, który za nim idzie, to jest w Jezusa – powiedział Paweł. Gdy to usłyszeli, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa. A kiedy Paweł włożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich.”(Dz 19,3–6a).

Namaszczenie chorych:
„Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana.
A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.”
(Jk 5,14–15)


Małżeństwo:
Hbr 13:4 bt5 "We czci niech będzie małżeństwo pod każdym względem i łoże nieskalane, gdyż rozpustników i cudzołożników osądzi Bóg."

Mat 19:4-6 bt5 "(...) Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? (5) I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. (6) A tak już nie są dwojgiem, lecz jednym ciałem. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela."


Sakrament pokuty:
J 20:22-23 bt5 "(22) Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! (23) Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane."

Posługę uczniów i jej stosunek do działania Boga dobrze definiuje Paweł w Liście do Koryntian:
"Wszystko zaś to pochodzi od Boga, który pojednał nas ze sobą przez Chrystusa i zlecił nam posługę jednania. (Albowiem w Chrystusie Bóg jednał ze sobą świat, nie poczytując ludziom ich grzechów, nam zaś przekazując słowo jednania. Tak więc w imieniu Chrystusa spełniamy posłannictwo jakby Boga samego, który przez nas udziela napomnień. W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem!" /2 Kor 5, 18-20/

Kapłaństwo:
Łk 22:19 bt5 "Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie, połamał go i podał im, mówiąc: To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!"
1Kor 11:24 bt5 "i dzięki uczyniwszy, połamał i rzekł: To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę!"
(Przypominam, że słowo "Pamiątka" oznacza w Biblii Ofiarę - patrz np. Wj 30,16 ; Lb 31,54 ; Syr 45,16 ; Syr 50,16)
Dowody biblijne na istnienie w czasach apostolskich prezbiterów odprawiających Mszę Świętą:
„Prezbiterzy, którzy dobrze przewodniczą, niech będą uważani za godnych podwójnej czci, najbardziej ci, którzy trudzą się głoszeniem słowa i nauczaniem” (1 Tm 5,17)
„W tym celu zostawiłem cię na Krecie, byś zaległe sprawy należycie załatwił i ustanowił w każdym mieście prezbiterów” (Tt 1,5)
Co więcej, prezbiterzy mieli pewne „przywileje” ze względu na szacunek jaki ich otaczał:
„Przeciwko prezbiterowi nie przyjmuj oskarżenia, chyba że na podstawie dwu albo trzech świadków.”(1 Tm 5,19)

Dowód biblijny na istnienie ordynacji w formie nałożenia rąk:
„Nie zaniedbuj w sobie charyzmatu, który został ci dany za sprawą proroctwa i przez nałożenie rąk kolegium prezbiterów.”(1 Tm 4,14)
„Na nikogo rąk pospiesznie nie wkładaj”(1 Tm 5,22a)
„Przedstawili ich Apostołom, którzy modląc się włożyli na nich ręce”(Dz 6,6)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt maja 11, 2018 12:27 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbawiony?
Efezjan2:8-9 napisał(a):
lajkonik.2 napisał(a):
sand9999 napisał(a):
Nurtuje mnie pewna ważna kwestia dotycząca Jezusa jako Zbawiciela. Otóż... nie ulega wątpliwości, że Jezus jest Mesjaszem i zbawił świat. Tylko pytanie, kiedy to zrobił i jak to zrobił? Mogę sobie odpowiedzieć, że przez Mękę zbawił... Ale w takim razie co się zmieniło od Męki?


Żeby opowiedzieć na to pytanie to najpierw trzeba wyjaśnić że: każdy człowiek rodzi się w stanie grzechu, pozbawiony łaski Bożej. Jest to skutek grzechu pierworodnego, popełnionego przez pierwszych rodziców: "Przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć i w ten sposób śmierć przeszła na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli"

A teraz odpowiedź co sie zmieniło od męki Zbawiciela. Zmieniło się to że: Nasz Pan, Jezus Chrystus złożył za nas ofiarę ze swego życia, gdy byliśmy jeszcze grzesznikami, aby nas wyzwolić od grzechu (Rz 5- 8). Dzięki krzyżowej ofierze Jezusa każdy człowiek może uzyskać przebaczenie grzechów (1J 2, 2) i życie wieczne (1J 4, 9). Z krzyża Chrystusa wypływają wszelkie łaski, jakich Bóg udziela ludziom.

Podczas swego ziemskiego życia Jezus ustanowił siedem szczególnych znaków, z których wypełnianiem związał udzielenie określonych nadprzyrodzonych darów Bożych. Te widzialne znaki to sakramenty. Pierwszym zaś i podstawowym sakramentem jest chrzest. (15) I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! (16) Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.(Ew. Marka 16:15


Mógłbyś podać mi w Biblii gdzie Jezus ustanowił te specjalne sakramenty?
Wiem że ostania wieczerza oraz chrzest , o innich nie słyszałem które ustanowił .


Już dostałeś konkretną odpowiedź. Ja dorzucę do odpowiedzi Banerego, to co mówią kanony.

KKK 1084 Chrystus, "siedząc po prawicy Ojca" i rozlewając Ducha Świętego na swoje Ciało, którym jest Kościół, działa obecnie przez sakramenty ustanowione przez Niego w celu przekazywania łaski. Sakramenty są widzialnymi znakami (słowa i czynności), zrozumiałymi dla człowieka. Urzeczywistniają one skutecznie łaskę, którą oznaczają, za pośrednictwem działania Chrystusa i przez moc Ducha Świętego.

Więcej pod tym linkiem sie dowiesz.

http://www.teologia.pl/m_k/kkk1s04.htm#1


Pt maja 11, 2018 5:04 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL