Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 2:20 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Czy ten sen mógł być od Boga? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N mar 25, 2018 5:58 pm
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Czy ten sen mógł być od Boga?
Witam, tkwi mi w pamięci jeden sen od półtora miesiąca. Dwa razy przyśnil mi się Jezus mówiąc "wszystko będzie dobrze". I szczerze mówiąc, działo się coś złego na następny dzień, ale później otrzymywałem różne łaski, szczęśliwe wydarzenia w moim życiu. Ostatnio miałem sen inny od innych, nie pojawił mi się Jezus, a przemówił sam Bóg. Opiszę sen : śniło mi się, że byłem w jakimś pomieszczeniu nie było jednej ściany za to był widok na duże słońce i skarpe, była w tym pomieszczeniu postać która była jakby przewodnikiem, rozmawiałem z nią o życiu, o przyszłości. Odpowiadała niepewnie, było dużo niedomówień. Nagle słońce stało się większe , padły promienie i usłyszałem głos Boga "dam ci za to dar" znalazłem się w jakimś miejscu leżało owiniete niemowlę które było chore, ukleklem zrobiłem znak krzyża i wolałem w górę do nieba "Jezu uzdrow go" czułem wewnętrznie jakby bardzo silna wiarę. Przeniosłem się znów do tamtego pomieszczenia co z początku snu. Nagle tam gdzie nie było ściany przeleciał wielki ciemno szary anioł, a za nim mały biały Szamotaly się na dole skarpy, a ja też się tam znalazłem na dole. Byłem obserwatorem. Po czym szary anioł upadł zaczął się wić, podszedłem do niego i go zabilem. Chwilkę po tym nad moją głowa pojawiły się promienie jakby symbol oświecenia, a następnie stałem bez koszuli i miałem skrzydła anioła. Sen się skończył.

Czy mógł to być sen od samego Boga? Dodam, że przed snem modliłem się i zapytałem go czy moja modlitwa jest zgodna z jego wola.


N mar 25, 2018 6:20 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy ten sen mógł być od Boga?
Logiczny ciąg zdarzeń sennych, wskazuje na twą wcześniejszą niepewność. Najprawdopodobiej ta niepewność była powodem twej modlitwy do Boga.
Otrzymałeś więc odpowiedź w śnie, że wszystko będzie dobrze. No bo to co doświadczasz jest ku twej nauce. Cokolwiek byś nie doświadczał trudnego.
Wszystko jest od Boga więc i sny. Tak bym to ujął.


Pn mar 26, 2018 9:45 am
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 24, 2014 4:34 pm
Posty: 421
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy ten sen mógł być od Boga?
Jest takie ludowe powiedzenie: sen-mara, Bóg-wiara. Wierzyć w sny raczej ryzykowne.


Pn mar 26, 2018 8:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy ten sen mógł być od Boga?
Nie wiemy, skąd ten sen. Może zwyczajnie z Twojej psychiki.
Ja bym się tym nie zajmowała.
Forum NIE jest miejscem na tego typu oceny.
Jak już bardzo potrzebujesz, to pogadaj z księdzem.


Pn mar 26, 2018 9:02 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N mar 25, 2018 5:58 pm
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy ten sen mógł być od Boga?
ANDPOL napisał(a):
Jest takie ludowe powiedzenie: sen-mara, Bóg-wiara. Wierzyć w sny raczej ryzykowne.

Może to zabrzmi głupio, ale miewalem prorocze sny i wydarzenia się spełniały. Nie każdy sen jest taki sam. Porozmawialbym z księdzem z tym, że nie mam namiarów na takiego który by wiedział coś na ten temat, a tymbardziej nie zbyl.


Pn mar 26, 2018 9:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy ten sen mógł być od Boga?
To szukaj księdza. Trudno, próbuj. To lepsze niż forum dyskusyjne, na którym bywa, że nikt nie ponosi odpowiedzialności za interpretacje, ludzie sobie dyskutują, niekiedy teoretyzują, a życie płynie w realu. Masz problem - zawalcz nie w necie.
Ewentualnie telefony http://www.pogotowieduchowe.pl/#http:// ... uchowe.pl/#malopolskie


Pn mar 26, 2018 10:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy ten sen mógł być od Boga?
Chris2 napisał(a):
ANDPOL napisał(a):
Jest takie ludowe powiedzenie: sen-mara, Bóg-wiara. Wierzyć w sny raczej ryzykowne.

Może to zabrzmi głupio, ale miewalem prorocze sny i wydarzenia się spełniały. Nie każdy sen jest taki sam. Porozmawialbym z księdzem z tym, że nie mam namiarów na takiego który by wiedział coś na ten temat, a tymbardziej nie zbyl.


https://www.youtube.com/watch?v=1Veg9-Z-Yoo

https://www.youtube.com/watch?v=VXhT1FzSRLg
Ojciec Szustak od minuty 2,17

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pn mar 26, 2018 10:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy ten sen mógł być od Boga?
ANDPOL napisał(a):
Jest takie ludowe powiedzenie: sen-mara, Bóg-wiara. Wierzyć w sny raczej ryzykowne.


A co by było gdyby Józef Egipski i Palestyński nie uwierzyli w sny?

Prorok Daniel, wezwany do wyjaśnienia snu, poprosił o czas na modlitwę i zabiegał o to, żeby również inni modlili się o światło dla niego (Dn 2,16-23). Również Józef Egipski bardzo jasno wiedział o tym, że skoro niektóre sny pochodzą od Boga, to również „wytłumaczenia należą do Boga” (Rdz 40,8; por. 41,16). Inaczej mówiąc, nawet jeśli jakieś sny pochodzą od Boga, to ich przesłanie należy - w wierze i modlitwie i w jedności z Kościołem - sprawdzać na jawie.

Natomiast co do snów, których treść jest niezgodna z nauką Bożą, należy je z miejsca i bez zastanawiania się odrzucić, nawet jeśli stoją za nimi jakieś znaki wiarogodności. „Jeśli powstanie u ciebie prorok lub wyjaśniacz snów - czytamy w Księdze Powtórzonego Prawa - i zapowie znak lub cud, i spełni się znak albo cud, jak ci zapowiedział, a potem ci powie: <Chodźmy do bogów obcych - których nie znałeś - i służmy im>, nie usłuchasz słów tego proroka, albo wyjaśniacza snów. Gdyż Pan, Bóg twój, doświadcza cię, chcąc poznać, czy miłujesz Pana, Boga swego, z całego swego serca i z całej duszy” (Pwt 13,2-4).

Nie zwracajcie uwagi na wasze sny, jakie śnicie” (Jr 29,8). To zdanie z Księgi Jeremiasza ma w Biblii wiele sformułowań pokrewnych. „Słyszałem - czytamy parę stron wcześniej - to, co mówią prorocy, którzy prorokują fałszywie w moim imieniu: <Miałem sen, miałem sen!> Dokądże będzie tak w sercu proroków, przepowiadających kłamliwie i przepowiadających złudy swego własnego serca? Zmierzają ku temu, by przez sny swoje, które jeden drugiemu opowiada, poszło w niepamięć moje Imię u mojego ludu. (...) Oto się zwrócę przeciw tym, którzy prorokują sny kłamliwe - wyrocznia Pana - opowiadają je i zwodzą mój lud kłamstwami i chełpliwością” (Jr 23,25-27.32).


Pn maja 07, 2018 8:42 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL