Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 2:53 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Małżeńśtwo 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 15, 2017 2:07 pm
Posty: 78
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Małżeńśtwo
Dziś się zastanawiałem no bo przecież solą życia jest miłość i każdy kto jest w związku małżeńskim chyba chciałby w nim być na zawsze i gdy czytam że w niebie nie będzie małżeństwa bo Pan Jezus powiedział że będziemy jak aniołowie i z małżeństwa nici, no ale ja mam nadal cichą nadzieję bo nie wyobrażam sobie wieczności samotnie (tak wiem nie będziemy sami będziemy się wszyscy nawzajem miłować i będziemy miłować Boga ale darzenie specjalną miłością jedną osobę w związku w którym dbacie o siebie nawzajem i dzielicie się wszystkim jest po prostu przepiękne) i tutaj zapala mi się lampka nad głową i przychodzi myśl że przecież Adam też był w niebie i Pan Bóg stworzył dla niego Ewe aby ten nie był samotny może to jest jakaś taka metafora że każdy ma swoją 2gą połówkę z którą spełni wieczność a ich miłość będzie jeszcze pełniejsza i oparta na szczerych nierozerwalnych uczuciach


Pt gru 08, 2017 3:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeńśtwo
pawel4323 napisał(a):
Pan Jezus powiedział że będziemy jak aniołowie i z małżeństwa nici, no ale ja mam nadal cichą nadzieję bo nie wyobrażam sobie wieczności samotnie (tak wiem nie będziemy sami będziemy się wszyscy nawzajem miłować i będziemy miłować Boga ale darzenie specjalną miłością jedną osobę w związku w którym dbacie o siebie nawzajem i dzielicie się wszystkim jest po prostu przepiękne)


W Niebie raczej nie będzie związków, małżeństwa, relacji takich na wyłączność. Zresztą, są osoby samotne, takie które przez życie przechodzą samotnie, z różnych powodów, jakby to wyglądało kiedy w Niebie były by pary a oni nadal sami bo w życiu nie znaleźli takiej osoby, nikt się nimi nie zainteresował?

Inni gruchali by sobie, dbali by o siebie wzajemnie, a oni single forever? Nie będzie takich relacji na wyłączność, bowiem w Niebie będzie wspólnota miłości a nie pary.

Cytuj:
i tutaj zapala mi się lampka nad głową i przychodzi myśl że przecież Adam też był w niebie i Pan Bóg stworzył dla niego Ewe aby ten nie był samotny może to jest jakaś taka metafora że każdy ma swoją 2gą połówkę z którą spełni wieczność a ich miłość będzie jeszcze pełniejsza i oparta na szczerych nierozerwalnych uczuciach


Adam i Ewa przebywali w Ogrodzie Eden, w Raju, a Raj nie jest równoznaczny z Niebem. Niebo to coś innego niż Raj, coś nawet wspanialszego. Nie jest tak że każdy ma swoją druga połówkę z którą spędzi wieczność, nie bierzesz pod uwagę ludzi samotnych i pozostających w samotności do końca życia?


Pt gru 08, 2017 6:06 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 15, 2017 2:07 pm
Posty: 78
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeńśtwo
Biorę pod uwagę też osoby samotne i oni mi właśnie wadzą w tym moim "planie nieba" tak samo myślałem co będzie z księżmi nie jestem w stanie wszystkiego wyjaśnić bo nie wiem jak tam będzie ale całe życie będę żył w nadziei że tam też nadal będe miał tą jedyną przy sobie :) (PS. żeby ktoś nie myślał że chodzi mi o świntuszenie bo nie w tym sęk mogę żyć bez tego ale nie mogę żyć sam)


Pt gru 08, 2017 6:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeńśtwo
pawel4323 napisał(a):
ale nie mogę żyć sam


Przecież nie będziesz w Niebie sam ani nie będziesz czuł się samotny, a dziewczyna / żona nie będzie Ci już potrzebna do odczuwania tego szczęścia. Tam będzie inna rzeczywistość. Tak jak kochasz żonę teraz, będziesz kochał każdego, a nawet bardziej, bowiem ta ziemska miłość nie jest doskonała. W Niebie Bóg wystarczy za wszystko i za wszystkich, nikt inny nie będzie Ci już potrzebny aby czuć się szczęśliwym.


Pt gru 08, 2017 6:38 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 15, 2017 2:07 pm
Posty: 78
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeńśtwo
No to problem został i dalej będzie mi drążył głowę :x odpowiedź typu będziesz żył we wspólnocie nikt Ci już nie będzie potrzebny trochę mnie nie satysfakcjonuje przecież teraz żyje we wspólnocie rodziny (która jest ogromna) i każdego z rodziny kocham ale żona zajmuje specjalne miejsce w sercu, myślałem że niebo będzie na tej samej zasadzie z innymi ludźmi ogromna wspólnota niczym rodzina i ktoś bliższy. No ale nic "ani oko nie widziało ani ucho nie słyszało" jak będzie dowiem się po śmierci jak Bóg da


Pt gru 08, 2017 7:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeńśtwo
pawel4323 napisał(a):
ale żona zajmuje specjalne miejsce w sercu


W Niebie nie będzie par.
Tutaj pojawia się ten powtarzany dość czesto dylemat, jeśli ktoś miał dwie lub nawet trzy żony, to która będzie zajmować to szczególne miejsce w sercu? Będzie sobie tak po Niebie przechadzał się z małym haremem? To ludzkie wyobrażenia, a Niebo jest rzeczywistością ponad tym co ludzkie i ponad tym co znane nam z tego obecnego życia.

Tutaj żonę kochasz na wyłączność, a tam w Niebie nie będzie już takiej miłości, nie będzie miłości emocjonalnej, romantycznej.


Pt gru 08, 2017 7:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeńśtwo
equuleuss napisał(a):
dylemat, jeśli ktoś miał dwie lub nawet trzy żony, to która będzie zajmować to szczególne miejsce w sercu? Będzie sobie tak po Niebie przechadzał się z małym haremem?

Jeszcze gorzej, gdy żona będzie miała w życiu kilku mężów ;-)

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt gru 08, 2017 8:54 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 15, 2017 2:07 pm
Posty: 78
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeńśtwo
Cytuj:
Jeszcze gorzej, gdy żona będzie miała w życiu kilku mężów ;-)

Tak w woli ścisłości jeśli moja żona umrze młodo nawet dziś to ja się nie ożenię już nigdy nie wyobrażam sobie jeszcze jednej miłości tak samo moja ciocia której mąż umarł raz próbowała sie z kimś spotykać (a to było 10 lat po śmierci męża) ale powiedziała że nie da się zapomnieć o kimś kogo się naprawdę kochało i sam sobie też tego nie wyobrażam

“For this reason a man will leave his father and mother and be united to his wife, and the two will become one flesh.”

Słyszałem też o przypadkach gdzie po śmierci męza zaraz po nim zmarła całkiem zdrowa żona jak to się mówi z rozpaczy zmierzam do tego że prawdziwa miłość istnieje i że przetrwa śmierć jeśli dwie właściwe osoby się odnajdą to nie będą w stanie już być z nikim innym ale może jestem zbyt dużym romantykiem :PPPP


N gru 10, 2017 8:09 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 2:31 am
Posty: 47
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeńśtwo
Cytuj:
Tak w woli ścisłości jeśli moja żona umrze młodo nawet dziś to ja się nie ożenię już nigdy nie wyobrażam sobie jeszcze jednej miłości tak samo moja ciocia której mąż umarł raz próbowała sie z kimś spotykać (a to było 10 lat po śmierci męża) ale powiedziała że nie da się zapomnieć o kimś kogo się naprawdę kochało i sam sobie też tego nie wyobrażam

To piękne, ale nie mierz wszystkich swoją miarą. Są różne miłości i różni ludzie, w różny sposób ludzie radzą sobie ze stratą bliskiej osoby i niektórzy są naprawdę zdolni do ponownej miłości. Nie powinniśmy osądzać innych związków po stracie małżonka na podstawie własnych przekonań, bo nie mamy wglądu w serca osób je tworzących.

Teraz nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, jak wielkie będzie nasze szczęście w Niebie bo teraz żyjemy tutaj, w niedoskonałym świecie, przykładamy więc do wszystkiego nasze niedoskonałe światowe miary. Mi też jest trudno sobie wyobrazić, że będzie można być szczęśliwym bez wyłącznej relacji z moim ukochanym (przyszłym) mężem, ale muszę w to uwierzyć. Nie zastanawiać się za bardzo, jak TAM będzie, bo to i tak niewyobrażalne. Będziemy tak blisko Stwórcy, Źródła wszystkiego, Wszechmocnego i Nieskończonego... Nie sposób sobie tego wyobrazić ludzkim sposobem.


Pn gru 11, 2017 12:17 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeńśtwo
Andy72 napisał(a):
equuleuss napisał(a):
dylemat, jeśli ktoś miał dwie lub nawet trzy żony, to która będzie zajmować to szczególne miejsce w sercu? Będzie sobie tak po Niebie przechadzał się z małym haremem?

Jeszcze gorzej, gdy żona będzie miała w życiu kilku mężów ;-)


http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=3 ... %20siedmiu

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pn gru 11, 2017 5:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeńśtwo
Ciekawe jak na Gorze patrza na to "malzenstwo":
"To już jest chyba prawdziwy koniec świata! Biskup Kevin Roberson i jego partner Mohan Sharma wzięli ślub. Ceremonii przewodniczyła arcybiskupka Toronto – Sussan Bell.
Zachwyt ruchów LGBTQRTVAGD z powodu ślubu jest tak wielki, że rozpisują się o nim wszystkie homo portale na świecie. Co więcej, oficjalne gratulacje złożyła także anglikańska Diecezja w Toronto."

biskup robaczek2


Wt sty 08, 2019 12:19 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeńśtwo
Zgubiły im się gdzieś listy św. Pawła..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt sty 08, 2019 9:59 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeńśtwo
PeterW napisał(a):
Zgubiły im się gdzieś listy św. Pawła..


Niepowetowana strata, ja trzymal byl je w sejfie.
Pamietasz chociasz co ci napisal? :-D


Wt sty 08, 2019 10:20 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeńśtwo
pawel4323 napisał(a):
Biorę pod uwagę też osoby samotne i oni mi właśnie wadzą w tym moim "planie nieba" tak samo myślałem co będzie z księżmi nie jestem w stanie wszystkiego wyjaśnić bo nie wiem jak tam będzie ale całe życie będę żył w nadziei że tam też nadal będe miał tą jedyną przy sobie :) (PS. żeby ktoś nie myślał że chodzi mi o świntuszenie bo nie w tym sęk mogę żyć bez tego ale nie mogę żyć sam)


Moze ten temat ci cos rozjasni.
viewtopic.php?f=17&t=28085


Wt sty 08, 2019 10:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeńśtwo
Raczej zaciemni... wyjątkowe bzdury są w tym linkowanym temacie. No, chyba że nie będziesz czytał tego, co napisał niejaki "sapper" (ciekawe, kto to mógł być? ;) )

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sty 08, 2019 10:43 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL