Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 6:51 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Przydałoby się święto alternatywne do Halloween, prawda? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8095
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przydałoby się święto alternatywne do Halloween, prawda?
Cytuj:
Ja wiem że to jest zagrożenie duchowe.


Właśnie tak zrozumiałam. Masz rację, że dla wielu osób tematyka/makijaże halloweenowe są pociągające. Jest sporo tutoriali, jak się 'ładnie' umalować w trupi sposób. Widziałam take makeupy na nauczycielkach i mamach innych dzieci.


Pn paź 30, 2017 7:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przydałoby się święto alternatywne do Halloween, prawda?
Brandeisbluesky napisał(a):

Właśnie tak zrozumiałam.


A to w takim razie przepraszam, to raczej ja Ciebie zrozumiałam w inny sposób. :)

Cytuj:
Masz rację, że dla wielu osób tematyka/makijaże halloweenowe są pociągające. Jest sporo tutoriali, jak się 'ładnie' umalować w trupi sposób. Widziałam take makeupy na nauczycielkach i mamach innych dzieci.


W korporacji gdzie pracuje moja kuzynka to jest niemal obowiązkowe. Obowiązkowo przebieranki i horrorzaste makijaże, w pracy, fotki, te sprawy, zabawa.


Pn paź 30, 2017 8:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8095
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przydałoby się święto alternatywne do Halloween, prawda?
Andy72 napisał(a):
Owsiak ma swoje święto w styczniu, a gdyby tak w październiku dawało się zorganizować jaką zbiórkę w takim owsiakowsko-karnawałowym stylu? Tyle że bez Woodstock.


Jesień kojarzy mi się ze zbiorami, tzn. z tym, że w ogródku już nic nie rośnie, a co tam było, trafiło do spiżarni, nawet jeśli to słoik lub dwa z przetworami. Można byłoby urządzić dzień "Dzielenia się z bliźnim" tym, co się zgromadziło (mogłabym nawet rozprowadzić jakieś konfitury). Zamiast żebrać o cukierki, dzieci mogłyby organizować zbiórkę różnych produktów (suchy prowiant/ubrania/koce/itp.) i przekazywać do organizacji jak ta brata Alberta. Przed zimą to chyba dobra myśl. To może być bardzo duża akcja/święto na rzecz bliźniego. Wszystko w duchu radości, może być w przebraniach. Nawet cukierki można byłoby zbierać i jeden sobie zostawić, a reszta dla tych, komu chciałoby się życie osłodzić.


Pn paź 30, 2017 9:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8095
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przydałoby się święto alternatywne do Halloween, prawda?
equuleuss napisał(a):

(...)
W korporacji gdzie pracuje moja kuzynka to jest niemal obowiązkowe. Obowiązkowo przebieranki i horrorzaste makijaże, w pracy, fotki, te sprawy, zabawa.


Przejrzałam artykuły i zdjęcia pod tematem "Is your costume racist?/ Halloween dress code" (Czy twój kostium jest rasistowski?/Wytyczne dla ubiorów na Halloween). Wygląda na to, że coraz więcej przebrań nie jest PC(= politically correct) tj. nie są one ideologicznie poprawne. Nie powinno przebierać się za Indian Amerykańskich, Meksykanów, gejsze, samurajów, Wikingów, radżów, tancerki brzuchem, wojowników ninja, goryla Harambe, stroje nawiązujące do agresji, Donalda Trumpa i innych polityków, malować twarz na czarno, zakładać sombrero, itd. Wydaje się, że w ciągu paru lat Halloween może zniknąć naturalnie, tj. samo się zje.


Pn paź 30, 2017 11:01 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz sie 04, 2016 8:47 pm
Posty: 173
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przydałoby się święto alternatywne do Halloween, prawda?
Polacy z własnej woli należą do tzw. wolnego świata i muszą importować amerykańskie "święta", w tym Halloween.
Nie przesadzajcie proszę z demonicznością tej zabawy! Amerykańskie uroczystości, zabawy nie są związane z jakimiś tradycjami ludowymi, pogańskimi. Niektórzy Polacy jeszcze do dziś kultywujemy takie tradycje, choć nieświadomie. Natomiast Amerykanie takich tradycji nie mają, nie mogą mieć i mieć nie będą. Halloween to kolejny element ich plastikowego stylu życia, prowadzonego nierzadko na kredyt. :mrgreen:
Halloween to zabawa dla dzieci w zbieranie słodyczy w przebraniach. Te przebrania stały się istotą zabawy. Są teraz nawet halołinowe stroje dla dorosłych, przebrania dla kobiet do okołóżkowych zabaw (nie mające nic wspólnego z trupami).


Pn paź 30, 2017 11:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przydałoby się święto alternatywne do Halloween, prawda?
Dziady!

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Wt paź 31, 2017 12:02 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przydałoby się święto alternatywne do Halloween, prawda?
Stacho napisał(a):
Nie przesadzajcie proszę z demonicznością tej zabawy!


Halloween ma swoje korzenie w okultyźmie / magii. I jest jednym z istotnych ''świąt'' satanistycznych.


Wt paź 31, 2017 12:37 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przydałoby się święto alternatywne do Halloween, prawda?
equuleuss napisał(a):
Halloween ma swoje korzenie w okultyźmie / magii.

Na czym te korzenie polegają?
equuleuss napisał(a):
I jest jednym z istotnych ''świąt'' satanistycznych.

Co to znaczy, że dane święto jest satanistyczne? Że świętują je sataniści?

Dlaczego wszyscy tak wariują z powodu Halloween a nikomu nie przeszkadza np. czysto pogańskie święto jakim są wianki?

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Wt paź 31, 2017 10:35 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przydałoby się święto alternatywne do Halloween, prawda?
Święta są na odpoczynek, to podstawa. Kult im towarzyszący ma zmienić nasze niekorzystne postrzeganie świata.
Dziś wszystkiemu co kto sobie wymyśli, jest nadawane jakieś święto. Bo wymysł lepiej się reklamuje poprzez status święta. Jest to szkodliwe zaprzeczanie istoty święta w ogóle. Dla wielu to święto pozwala więcej zarobić. Ot przyczyna popularności mnożenia się świąt świeckich. Możliwe że i religijne są lepiej rozpowszechniane, poprzez możliwość czerpania w ich tle dochodów. Czytaj przykład odpustów. No cóż ale brak jest odważnych kapłanów, którzy by powywracali stoły z przykładu Jezusa. Tego nie ciągnijcie w tym temacie. A mnie chodziło tylko o szersze spojrzenie, na to co to świętowanie i kiedy dochodzi do sprzeniewierzenia zasady świętowania. Wtedy łatwiej rozpoznać takie odstępstwa, nawet nie pytając o to innych. Szukanie alternatywy do tego właśnie święta, to uleganie temu świętu. Bo każde inne wymyślane, wymagało by alternatywnego religijnego. Przykład -przystanek Jezus na łudstok. Już ten przykład powinien dać obraz, czy tak warto. Lepiej chociaż w tym temacie nie dać się zwariować. Poza tym, to właśnie świeckie święta są alternatywą na te religijne. A jeśli nie są kolizją z już istniejącymi religijnymi, to po co takie kolizje mnożyć? Mnożąc święta, można nie wiem czy chcianie, uzyskać na ziemi niebo dla nierobów.


Wt paź 31, 2017 10:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 12:25 pm
Posty: 1704
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przydałoby się święto alternatywne do Halloween, prawda?
witoldm napisał(a):
Dla wielu to święto pozwala więcej zarobić.

Dokładnie, kiedy jakaś głupota - obca naszej kulturze, w dziwny sposób zaczyna zapuszczać korzenie, znak to, że komuś "opłaca się". Na głupocie zarobić można bowiem krocie.
Mamy kupujące swoim pociechom te straszne przebierańce hallodyniowe, smutny to widok.. Takie małpowanie nowinek ze świata, bo gdyby inaczej znaczyłoby pewnie, że z naszą demokracją coś nie Hallo.

_________________
" Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią." Mt 5, 7


Wt paź 31, 2017 11:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przydałoby się święto alternatywne do Halloween, prawda?
U mojej córki w przedszkolu było święto dyni. Dzieci przynosiły po jednej dyni, dorabiały oczka, włosy, wesołe buźki. Zaserwowano tego dnia zupę z dyni i wspólnie z panią dzieciaki robiły ciasto z tego warzywa :)Tego dnia obowiązywało ubranie koloru pomarańczowego.


Wt paź 31, 2017 1:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8095
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przydałoby się święto alternatywne do Halloween, prawda?
Zostawię stary rozległy artykuł ks. Aleksandra Posackiego SJ na temat Halloween.

http://info.wiara.pl/doc/150073.Swieto-duchow-czy-zagrozenie-duchowe
Pisze on między innymi:

Cytuj:
To jest problem duchowy

W tradycji amerykańskiej to kalendarzowe już “święto” Halloween wygląda pozornie niewinnie i wydaje się powierzchownie jedynie zewnętrznym odreagowaniem frustracji czy zaspokojeniem potrzeby tajemniczości i innych potrzeb psychologicznych, którym sprzyja częściowo np. przebieranie się za czarownicę, wampira, ducha czy diabła. Problem polega jednak na tym, że wszystkie te postaci związane są z osobą szatana w tradycji duchowości chrześcijańskiej i mentalności europejskiej. Dlatego obcowanie z tymi tematami, choćby tylko na poziomie znaczeń i zabawy – może przygotować otwarcie się na tę niebezpieczną i realistycznie pojętą rzeczywistość duchową. Dokonuje się to właśnie poprzez sferę mentalno-wyobrażeniową, przywołującą pewne obrazy i pojęcia, mające odniesienie realistyczne lub ontologiczne do realnej postaci szatana.


Ja bym się z tym zgodziła. Świętowanie Halloween to przygotowywanie gruntu do przyjęcia innej mentalności, zanegowania chrześcijaństwa, wyparcia się tego, że świat duchowy bytów przeciwnych Bogu ma realny wpływ na ludzi. Tego realnego wpływu nie zauważa się o tak sobie. Powiązanie przyczynowo-skutkowe jest doskonale zamaskowane. Kto by wiązał to, że dziecko trzymało jakieś maski w domu i brało udział w Halloween, lub czytało Harry Pottera z tym, że w przyszłości ma problemy np. z orientacją seksualną. No chyba nikt, ale jak z upływem czasu zaczynam dostrzegać taką korelację u jednej, drugiej, trzeciej osoby, i tak dalej, to zaczynam też dochodzić do wniosku, że jeżeli sataniści świętują Halloween jako swoje, to też świat duchowy przeciwny Bogu uważa za swoich tych, którzy świętują Halloween, i się nimi rzetelnie się zajmuje. Ja tak myślę i takie mam praktyczne obserwacje.


Wt paź 31, 2017 2:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 12:25 pm
Posty: 1704
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przydałoby się święto alternatywne do Halloween, prawda?
Jaśminowa napisał(a):
U mojej córki w przedszkolu było święto dyni. Dzieci przynosiły po jednej dyni, dorabiały oczka, włosy, wesołe buźki. Zaserwowano tego dnia zupę z dyni i wspólnie z panią dzieciaki robiły ciasto z tego warzywa Tego dnia obowiązywało ubranie koloru pomarańczowego.

Może doczekamy się również święta buraka, marchewki, czy ...oo awokado :P Wszak warzywa i owoce zdrowe są. I w bardziej dogodnym czasie, coby owe święta nie przyćmiły Święta Wszystkich Świętych.

A tutaj wyczerpująca odpowiedź na pytanie o Halloween:

Czy świętowanie Halloween jest grzechem?

http://pierzchalski.ecclesia.org.pl/ind ... =&pyt=1840

_________________
" Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią." Mt 5, 7


Wt paź 31, 2017 2:47 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr lip 19, 2017 2:22 pm
Posty: 357
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przydałoby się święto alternatywne do Halloween, prawda?
Pełna zgoda z tym, że to święto jest niebezpieczne. Ja kiedyś traktowałem je z przymrużeniem oka, że to przecież polewka z tego całego okultyzmu i wszystkich zombiów i innych. Aż nie trafiłem na artykuł, że Szatan cieszy się gdy się z niego śmiejemy, bo wtenczas nie szukamy wsparcia od Boga i łatwiej nas usidlić.

U nas w szkole organizuje się Bal Wszystkich Świętych i dzieci przebierają się za wybranego świętego, a na następny dzień w tych strojach przychodzą na mszę.


Wt paź 31, 2017 3:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8095
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przydałoby się święto alternatywne do Halloween, prawda?
A ja minęłam parę godzin temu paradę maluchów - dzieci (wiek od niespełna 4 lat do 10 lat) maszarująch do rytmicznej muzyki Stitches (wyk. Shawn Mendes - Stitches)
(tekst i tłumaczenie: http://www.tekstowo.pl/piosenka,shawn_mendes,stitches.html)

Fragment z tekstu:
Needle and the thread,
Gotta get you out of my head
Needle and the thread,
Gonna wind up dead
(Igła i nici,
Muszę wyrzucić cię z mojej głowy
Igła i nici,
Zamierzam skończyć martwy)

Wcześniej nie zauważyłam, że to taka bardzo halloweenowa piosenka.


Wt paź 31, 2017 5:52 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL