Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:38 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2409
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Przekret juz w pierwszym zdaniu.
Jezus powolal apostolow i nakazal im powolywac nastepnych.

TAk, lae dopiero po pwenym wydarzeniu

Stary chwyt. Pomniejszyc. Zmanipulowac. W Twoich wypowiedziach juz to spotkalem - chodzilo o Maryje, ktora wszystkie narody zwa blogoslawiona oprocz Gregora, ktory ma jakies ale - pomniejszyc, zmanipulowac, sklamac.
Kogo Ty nasladujesz z Biblia na ustach? Mnie sie przypomina Judasz z jego wezwaniem do rozdania ubogim. Lub ktorys z naszych politykow mowiacych o demokracji.


Pn sty 09, 2017 8:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
robaczek2 napisał(a):
Stary chwyt. Pomniejszyc. Zmanipulowac. W Twoich wypowiedziach juz to spotkalem - chodzilo o Maryje, ktora wszystkie narody zwa blogoslawiona oprocz Gregora, ktory ma jakies ale - pomniejszyc, zmanipulowac, sklamac.
Kogo Ty nasladujesz z Biblia na ustach? Mnie sie przypomina Judasz z jego wezwaniem do rozdania ubogim. Lub ktorys z naszych politykow mowiacych o demokracji.

Współczuję Ci, bo ten jad ostatecznie zatruje Twoją duszę bez litości.
Przemyśl to.


Pn sty 09, 2017 9:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2409
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Współczuję Ci, bo ten jad ostatecznie zatruje Twoją duszę bez litości. Przemyśl to.

Bede sie modlil o modlitwe za mna do Matki:
modl sie teraz i w godzine smierci.
Co dwie modlitwy to nie jedna.


Pn sty 09, 2017 10:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Stary chwyt. Pomniejszyc. Zmanipulowac. W Twoich wypowiedziach juz to spotkalem - chodzilo o Maryje, ktora wszystkie narody zwa blogoslawiona oprocz Gregora, ktory ma jakies ale - pomniejszyc, zmanipulowac, sklamac.
Kogo Ty nasladujesz z Biblia na ustach? Mnie sie przypomina Judasz z jego wezwaniem do rozdania ubogim. Lub ktorys z naszych politykow mowiacych o demokracji.

Współczuję Ci, bo ten jad ostatecznie zatruje Twoją duszę bez litości.
Przemyśl to.
Stary kawał. Wystarczy napisać "jad" na wszelkie negatywne w stosunku do siebie opinie i sprawa załatwiona :mrgreen:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn sty 09, 2017 11:12 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
Stary kawał. Wystarczy napisać "jad" na wszelkie negatywne w stosunku do siebie opinie i sprawa załatwiona

Stary, ale jary. :D
Trudno nazwać jad miodem, chyba że dla Was to bez różnicy.
Barney napisał(a):
Mam propozycję - dyskutuj z tezami jakie stawiam, a nie z tymi, jakie sobie wymyślisz i mi przypiszesz.

Obaj czytamy te same fragmenty, tylko inaczej je rozumiemy.
Terminy: urząd, władza, przywileje postrzegane są tu w sposób absolutnie cielesny - instytucjonalny.
Dlatego ap. Piotr ostrzegał przed podążaniem w takim kierunku [I Piotr.5.2-3]:
2. Paście trzodę Bożą, która jest między wami, nie z przymusu, lecz ochotnie, po Bożemu, nie dla brzydkiego zysku, lecz z oddaniem, 3. nie jako panujący nad tymi, którzy są wam poruczeni, lecz jako wzór dla trzody.
Jeśli ktoś był wzorem dla wierzących, to nie pozostawało nic innego jak słuchać go i żyć zgodnie z naukami.
Fragmenty przytoczone są jak najbardziej właściwe, tylko historia chrześcijaństwa pokazała jak daleko rzeczywistość jest od oryginału.
Barney napisał(a):
Jest niewyobrażalną pychą, że Ty, członek dopiero co założonego "kościoła" śmiesz - na podstawie swoich, niebiblijnych wyobrażeń - przedkładać swoje rozumienie Kościoła nad świadectwo tych, którzy nauczani przez apostołów i ich uczniów, głosząc Chrystusa ponieśli śmierć męczeńską dla wiary.

Wiem, jak bardzo ulegasz magii liczb typu 1500 lat, 500 lat itd.
Nie wiem skąd wziąłeś ten "dopiero co założony "kościół", ale mylisz się.
Czytanie Biblii bez filtra teologii kościelnej odsłania zupełnie inny obraz chrześcijaństwa i Kościoła niż ten ,który został Ci przedstawiony w interpretacji KRK. Ale Ty dokonałeś wyboru w co wierzyć.
Mam prawo wyrażać swoje zdanie, a Ty masz prawo się z nim nie zgadzać.
Dla mnie podstawą jest świadectwo Pisma, które rozumiem tak , a nie inaczej. Nie odnoszę się do ludzi tylko do tego co mówili i nauczali, więc nie powinieneś się tak oburzać.

Trzymaj się swojego i żyj w zgodzie ze swoim przekonaniem. ;)


Pn sty 09, 2017 11:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2409
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Jeśli ktoś był wzorem dla wierzących, to nie pozostawało nic innego jak słuchać go i żyć zgodnie z naukami.

No to wal. Nie boj sie. Kto?
Czy w dalszym ciagu manipulacje, przeinaczenia, ogolniki?


Wt sty 10, 2017 12:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
robaczek2 napisał(a):
No to wal. Nie boj sie. Kto?
Czy w dalszym ciagu manipulacje, przeinaczenia, ogolniki?

:D :D :D :D
A ty się dobrze czujesz?


Wt sty 10, 2017 10:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
Stary kawał. Wystarczy napisać "jad" na wszelkie negatywne w stosunku do siebie opinie i sprawa załatwiona

Stary, ale jary. :D
...i niezbyt uczciwy.
Ale widzę, że w dyskusji imasz się wszelkich sposobów :-(
Cytuj:
Barney napisał(a):
Mam propozycję - dyskutuj z tezami jakie stawiam, a nie z tymi, jakie sobie wymyślisz i mi przypiszesz.

Obaj czytamy te same fragmenty, tylko inaczej je rozumiemy.
Bez związku.
Jakkolwiek rozumiesz jakikolwiek fragment, polemizuj z tym co napisałem, a nie co mi przypisałeś.

Sekwencja jest taka, jak już kilka razy w podobnym wypadku:
  • wyrażasz jakieś przekonanie "jak to było w pierwotnym Kościele"
  • ja pokazuję Ci świadectwami z epoki, że było zupełnie inaczej niż Ty (czy raczej - Twoi nauczyciele ze zboru) sobie wyobrażacie
  • na to Ty twierdzisz że lepiej rozumiesz chrześcijaństwo niż pierwsi chrześcijanie (a to, że rozumieli naukę apostolską inaczej, niż sobie wyobrażałeś świadczy o ich "odstąpieniu" od Ewangelii. Składasz postulat, by argumentować Pismem
  • Gdy podaje Ci kilkanaście cytatów dowodzących, ze Twoje wyobrażenia o nauce apostolskiej na ten temat są całkowicie błędne, udajesz że ich nie było - nie odnosisz się do nich w żaden sposób, próbując zdyskredytować je "swoim rozumieniem do którego masz prawo" pojedynczego fragmentu


Cytuj:
Barney napisał(a):
Jest niewyobrażalną pychą, że Ty, członek dopiero co założonego "kościoła" śmiesz - na podstawie swoich, niebiblijnych wyobrażeń - przedkładać swoje rozumienie Kościoła nad świadectwo tych, którzy nauczani przez apostołów i ich uczniów, głosząc Chrystusa ponieśli śmierć męczeńską dla wiary.

Wiem, jak bardzo ulegasz magii liczb typu 1500 lat, 500 lat itd.
Raczej Ty usiłujesz zapomnieć, że wymysły ewangelicko-protestanckie są całkiem niedawną nowinką i nie mają nic wspólnego z apostołami.


Cytuj:
Nie wiem skąd wziąłeś ten "dopiero co założony "kościół", ale mylisz się.
Proszę zatem, oświeć mnie - z jaką grupą się identyfikujesz i kiedy powstała :roll:
Cytuj:
Czytanie Biblii bez filtra teologii kościelnej odsłania zupełnie inny obraz chrześcijaństwa i Kościoła niż ten ,który został Ci przedstawiony w interpretacji KRK
Czytanie Biblii poza Kościołem jest wyraźnie odradzane przez samą Biblię. Ale oczywiście "sola scriptura" jest dla Ciebie ważna tak długo, póki Ci się wydaje że wspiera Twoje imaginacje.

A jak już nie masz żadnych kompletnie argumentów i udowodniono Ci fałsz Twoich zarzutów to ratujesz się nic nie znaczącym ogólnikiem, w stylu jak poniżej:
Cytuj:
Trzymaj się swojego i żyj w zgodzie ze swoim przekonaniem. ;)

I taka z Tobą rozmowa.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sty 10, 2017 6:06 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
Gregor napisał(a):Barney napisał(a):Stary kawał. Wystarczy napisać "jad" na wszelkie negatywne w stosunku do siebie opinie i sprawa załatwiona. Stary, ale jary. ...i niezbyt uczciwy.Ale widzę, że w dyskusji imasz się wszelkich sposobów

Rozumiem, że będziesz bronił swoich współwyznawców, którzy z braku argumentów będą się posuwać do epitetów - ok. Skoro w Twojej ocenie jest to uczciwe to Twoja sprawa.
Barney napisał(a):
Jakkolwiek rozumiesz jakikolwiek fragment, polemizuj z tym co napisałem, a nie co mi przypisałeś.

Tak też zrobiłem:
Barney napisał(a):
wyrażasz jakieś przekonanie "jak to było w pierwotnym Kościele"ja pokazuję Ci świadectwami z epoki, że było zupełnie inaczej niż Ty (czy raczej - Twoi nauczyciele ze zboru) sobie wyobrażacie

Ja zaś przytoczyłem na poparcie swojego twierdzenia konkretny fragment, który pokazuje zupełnie inną praktykę [Dz.8.1,4], który zupełnie zignorowałeś, bo obala Twoją tezę o wyłączności apostołów w kwestii głoszenia ewangelii.
Barney napisał(a):
na to Ty twierdzisz że lepiej rozumiesz chrześcijaństwo niż pierwsi chrześcijanie (a to, że rozumieli naukę apostolską inaczej, niż sobie wyobrażałeś świadczy o ich "odstąpieniu" od Ewangelii.

Nie twierdziłem, że lepiej tylko inaczej, tak jak Ty rozumiesz inaczej ode mnie i twierdzisz, że ja jestem w błędzie - nie widzę problemu.
Barney napisał(a):
Gdy podaje Ci kilkanaście cytatów dowodzących, ze Twoje wyobrażenia o nauce apostolskiej na ten temat są całkowicie błędne, udajesz że ich nie było - nie odnosisz się do nich w żaden sposób, próbując zdyskredytować je "swoim rozumieniem do którego masz prawo" pojedynczego fragmentu

Napisałeś długi wywód, więc ze swojej strony starałem się go podsumować i odpowiedzieć zwięźle. Przy okazji powiedziałem, że te fragmenty są bardzo trafne, ale historia chrześcijaństwa pokazuje jak bardzo praktyka sprawowania władzy, przywilejów itd. odbiegła od wzorca i do takiej oceny mam prawo. No, do czasu gdyby wprowadzono cenzurę na tym forum.
Barney napisał(a):
Raczej Ty usiłujesz zapomnieć, że wymysły ewangelicko-protestanckie są całkiem niedawną nowinką i nie mają nic wspólnego z apostołami.

Dobrze wiesz, że nie wypowiadam się w imieniu żadnej denominacji protestanckiej i nie reprezentuję żadnej teologii kościelnej.
Barney napisał(a):
Proszę zatem, oświeć mnie - z jaką grupą się identyfikujesz i kiedy powstała

Już Ci kiedyś o tym pisałem.
Choć jestem we wspólnocie konkretnego kościoła protestanckiego, to nie jestem jego formalnym członkiem i na moją wiarę nie wpływa jego teologia, gdyż w świetle Biblii te rzeczy nie świadczą o tym czy należysz do Jezusa.
Identyfikuję się z grupą, która 2000 lat temu ze względu na wyznawaną wiarę w zmartwychwstałego Jezusa była nazywana "sektą", a w Antiochii została nazwana chrześcijanami.
Barney napisał(a):
Czytanie Biblii poza Kościołem jest wyraźnie odradzane przez samą Biblię. Ale oczywiście "sola scriptura" jest dla Ciebie ważna tak długo, póki Ci się wydaje że wspiera Twoje imaginacje.

Poza Kościołem, tzn. bez kościelnej jedynej i bezbłędnej interpretacji?
Ciekawe kto nauczał wracającego do Etiopii nawróconego eunucha?
Może prowadził kurs korespondencyjny z apostołami? :mrgreen:

Jezus chce, abyśmy osobiście poszukiwali prawdy i obiecał, że kto szuka ten znajdzie, a Bóg ma moc wypełnić tę obietnicę.
Jeśli nauczyciel mówi jak Słowo Boże, to nie ma problemu, ale to i tak nie zwalnia od osobistego dochodzenia prawdy tak, jak to robili Żydzi w Berei.
Uważam, że każdy chrześcijanin powinien być "berejczykiem" i dlatego ja ma swoją "sola scriptura", a Ty masz swoją "sola Katechizm".
I taka różnica miedzy nami. ;)

Ja nie mam ciśnienia, aby wszyscy myśleli tak jak ja, więc zamiast brnąć w spory i "udowadnianie" sobie wzajemnie fałszu lub próbować wycinać oponentów itp., proponuję pozostanie przy swoim zdaniu.
W czym problem? - przecież każdy odpowie kiedyś przed Bogiem z każdego słowa.
Pokój z Tobą.


Śr sty 11, 2017 1:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregorze, zasada Sola Scriptura, czyli tylko Pismo Święte - była nieznana dla Apostołów i ich następców. Kościół w pierwszych wiekach nie miał jednoznacznie określonego kanonu Pisma Świętego. Pan Jezus zbudował Kościół na wierze św.Piotra (Mt 16,18). Kościół jest filarem i podporą prawdy i on trwa aż do dnia dzisiejszego. Kościół (Ecclesia) trwa tam gdzie głoszone jest Słowo Boże, sprawowane są sakramenty, biskupi żyją w celibacie a wszyscy uznają papieża.Z Bogiem :) Niech imię Jezus będzie zawsze na naszych ustach i w naszych serach :) Dobranoc!

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Śr sty 11, 2017 1:34 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
@Gergor - To samo co w sąsiednim wątku - robisz bezwartościowy ping-pong nie odnosząc się do źródeł.
A to że sam sobie jesteś wyrocznią i nie identyfikujesz się z żadnym Kościołem kompromituje Cię jeszcze bardziej. To wybitnie niebiblijna postawa.

Nie interesują Cię źródła, nie interesuje CIę Pismo (zaniedbujesz, że interpretacja musi polegać na pogodzeniu WSZYSTKICH fragmentów na dany temat, a nie znalezieniu jednego fragmentu, który można "przeciwstawić" innym kilkunastu)...
Przyznam, że nie chce mi się z Tobą już gadać. Może za jakiś czas...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 11, 2017 8:47 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Choć jestem we wspólnocie konkretnego kościoła protestanckiego, to nie jestem jego formalnym członkiem i na moją wiarę nie wpływa jego teologia, gdyż w świetle Biblii te rzeczy nie świadczą o tym czy należysz do Jezusa.
Identyfikuję się z grupą, która 2000 lat temu ze względu na wyznawaną wiarę w zmartwychwstałego Jezusa była nazywana "sektą", a w Antiochii została nazwana chrześcijanami.
wygodne, nie powiem, ale zupełnie niebiblijne. Każdy może sobie twierdzić że identyfikuje się z chrześcijanami, każdy wręcz może się ogłosić Apostołem powołanym jak Paweł przez samego Pana Jezusa... ale na szczęście weryfikacja jest przez Kościół, który nawet samego Pawła Apostoła weryfikował.
Czy zostałeś zweryfikowany że nie biegniesz na próżno? Przez kogo?
Cytuj:
Ciekawe kto nauczał wracającego do Etiopii nawróconego eunucha?
Może prowadził kurs korespondencyjny z apostołami?
serio to napisałeś? przecież dokonałeś właśnie samozaorania... ;) no kto nauczał eunucha? przecież to idealny przykład przeciw Sola Scriptura, a wspierający potrzebę Kościoła w interpretacji Pisma. Bo przecież nauczał go DIAKON - czyli jakby nie patrzyć 'urzędnik' Kościoła. Wysłany przez samego Ducha Świętego - czyli jak widać Bóg działa przez Kościół i konkretnych ludzi, a nie przez Sola Scirptura ("On [eunuch] odpowiedział: Jak mam rozumieć, skoro mi nikt nie wytłumaczył?"!!!)

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Śr sty 11, 2017 10:36 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Jak w ogóle nauczał Jezus? Po pierwsze on był autorytetem, a nie że Piotr, Jakub czy Natanaael sobie kombinowali i uzgadniali ostateczną wersję z Nim lub bez Niego. Po drugie - Jezus owszem, chodził i nauczał całe tłumy, miał sporą grupkę uczniów (oprócz 12-tu), ale jak nauczał? Ano przede wszystkim opowiadał przypowieści tłumowi, a 12-tu dokładnie wyjaśniał o co w tych przypowieściach chodziło. Tych 12 po prostu przeznaczył na późniejszych nauczycieli, Piotra stawiając na ich czele. Nie tłumom przekazał nauczanie, ale Apostołom, a oni mieli iść i nauczać wszystkie narody. Po Wniebowstąpieniu Jezusa, po Zesłaniu Ducha Sw, Apostołowie się zorganizowali i zaczęli nauczać. To nie te tłumy, które szły za Jezusem, ale oni - Apostołowie, ludzie którzy przeszli specjalne szkolenie u Jezusa i byli bezpośrednimi świadkami wszystkich zdarzeń i oni zdecydowali (za natchnieniem Ducha Sw), że swoich następców (nauczycieli, kapłanów) będą wyznaczać poprzez nałożenie dłoni. Jest to praktykowane do teraz i wielu biskupów może "pochwalić się" od którego Apostoła (na początku łańcucha sukcesji) pochodzą..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr sty 11, 2017 3:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Tek de Cart napisał(a):
serio to napisałeś? przecież dokonałeś właśnie samozaorania... ;) no kto nauczał eunucha? przecież to idealny przykład przeciw Sola Scriptura, a wspierający potrzebę Kościoła w interpretacji Pisma.

Nie tak szybko Tek. :-D
Źle mnie zrozumiałeś - pisałem o już nawróconym eunuchu.
Filip nauczał eunucha do momentu, gdy ten uwierzył i stał się chrześcijaninem. Zaraz potem eunuch został sam. Pojechał do domu wyposażony tylko w Biblię/ST, a więc "sola scriptura". :mrgreen:
Powiedz jaki apostoł bądź diakon uczył eunucha w Etiopii?

PeterW napisał(a):
Nie tłumom przekazał nauczanie, ale Apostołom, a oni mieli iść i nauczać wszystkie narody

Nie pisałem o nauczaniu tylko o głoszeniu ewangelii, a to różnica.
Barney napisał(a):
A to że sam sobie jesteś wyrocznią i nie identyfikujesz się z żadnym Kościołem kompromituje Cię jeszcze bardziej. To wybitnie niebiblijna postawa.

Nie identyfikuję się z Twoim i KRK wyobrażeniem Kościoła - przyjmij to do wiadomości.
Skoro nie wiesz z jakich ludzi składa się Kościół Jezusa, to proponuję zmianę kierunku od Katechizmu do Biblii - tam jest doskonale wyjaśnione.

Bez odbioru.


Śr sty 11, 2017 7:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Najpierw wykaż, że mamy się trzymać tylko Biblii i odrzucić Kościół, a w nim biskupów i prezbiterów. :)


Śr sty 11, 2017 11:05 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL