Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:44 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
Nie trzeba być w Niebie, żeby wiedzieć, że Bóg jest duchem czyli nie jest bytem przestrzennym

Pewnie, że nie trzeba być w Niebie, aby gadać takie głupoty sprzeczne z Biblią, w której czytamy o naturze Pana Boga tak:

[Dz.17.28]:Albowiem w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy, (...)

[Ps.139]:
7. Dokąd ujdę przed duchem twoim? I dokąd przed obliczem twoim ucieknę?
8. Jeśli wstąpię do nieba, Ty tam jesteś, A jeśli przygotuję sobie posłanie w krainie umarłych, I tam jesteś.
9. Gdybym wziął skrzydła rannej zorzy I chciał spocząć na krańcu morza,
10. Nawet tam prowadziłaby mnie ręka twoja, Dosięgłaby mnie prawica twoja.


Jak widzisz sahcim Pan Bóg przedstawia siebie w Biblii jako osobę jak najbardziej ogarniającą każdą przestrzeń: duchową i fizyczną.
Naprawdę odpuść sobie tych domorosłych religijnych filozofów, którzy Ci wciskają opowieści marnej treści.
sahcim napisał(a):
No jasne...teraz będziesz mi wciskał, że Niebo to nie rzeczywistość duchowa ale fizyczna... :

A co, chcesz ograniczać Pana Boga w jego mocy?
sahcim napisał(a):
Gdybyś wolał uznawać to, co jest napisane w Biblii, to wraz z całym Kościołem powszechnym uznawał byś, że ciało Jezusa jest prawdziwym pokarmem na życie wieczne...

Słowa Jezusa rozumiem zupełnie inaczej, gdyż do duchowych rzeczy należny przykładać duchową miarę.
A Ty wystarczająco dużo razy zjadłeś Pana Jezusa i jego boskość aby mieć to życie wieczne? Czy ciągle Ci brakuje?
Może powiedz czego dziś jesteś pewien w kontekście swojej wieczności?
Co czeka Cię po śmierci?
sahcim napisał(a):
Tak, wolę wierzyć Pismu niż twoim wymysłom...

Bardzo dobra postawa. :brawo:
Uważam, że głupotą jest wierzyć jakimkolwiek ludziom nawet jeśli twierdzą, że są nieomylni lub, że tylko oni poznali prawdę.
Postawa ślepego zaufania innym ludziom sprowadza wg Pana Boga na takiego człowieka przekleństwo, a nie błogosławieństwo:

[Jer.17.5-8]:5. Tak mówi Pan: Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie, a od Pana odwraca się jego serce! 6 Jest on jak jałowiec na stepie i nie widzi tego, że przychodzi dobre; mieszka na zwietrzałym gruncie na pustyni, w glebie słonej, nie zaludnionej.7 Błogosławiony mąż, który polega na Panu, którego ufnością jest Pan! 8. Jest on jak drzewo zasadzone nad wodą, które nad potok zapuszcza swoje korzenie, nie boi się, gdy upał nadchodzi, lecz jego liść pozostaje zielony, i w roku posuchy się nie frasuje, i nie przestaje wydawać owocu.

sahcim chcesz być błogosławiony i wydawać właściwy owoc?
Polegaj na Panu, a nie na człowieku.
Polegaj na Duchu, a nie na ciele.

z chrześcijańskim pozdrowieniem


Pt sie 12, 2022 5:33 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
A Ty wystarczająco dużo razy zjadłeś Pana Jezusa i jego boskość aby mieć to życie wieczne? Czy ciągle Ci brakuje?


A czy nie uważasz że należy Ci się ban za kpienie z wiary katolików? Nie ma sprawy - mogę od ręki załatwić

Cytuj:
sahcim chcesz być błogosławiony i wydawać właściwy owoc?
Polegaj na Panu, a nie na człowieku.

Ja tam nie wiem, czy przypadkiem nie mówisz o Panie (Panu) - takim greckim bożku...

Cytuj:
Polegaj na Duchu, a nie na ciele.

Którym Duchu (albo duchu)? Ty i wybrana bardzo lubicie te słowa "Duch", "Pan", tyle że nadal nie wiadomo czy oni są tymi samymi co ci nasi.. Nie doczekałem się odpowiedzi w jaki sposób odróżniacie kto do was mówi (czy Duch Św., czy duch nieczysty)? Niestety same nic nie znaczące komunały.
Cytuj:
z chrześcijańskim pozdrowieniem


Świadkowie Jehowy także się uważają za chrześcijan i.. to niczego to nie dowodzi.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt sie 12, 2022 7:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
PeterW napisał(a):
Którym Duchu (albo duchu)? Ty i wybrana bardzo lubicie te słowa "Duch", "Pan", tyle że nadal nie wiadomo czy oni są tymi samymi co ci nasi.. Nie doczekałem się odpowiedzi w jaki sposób odróżniacie kto do was mówi (czy Duch Św., czy duch nieczysty)? Niestety same nic nie znaczące komunały.

Czy może być prowadzony przez Ducha kłamstwa ktoś, kto głosi, że Jezus Chrystus jest Odkupicielem I Zbawicielem ludzi?
Czy może być prowadzony przez Ducha kłamstwa ktoś, kto głosi, że tylko Jezus jest jedynym naszym pośrednikiem do Boga i mówi - Jezu ufam Tobie, ufam, że przyszedłeś na świat, by mnie zbawić i całą duszą pragnę, byś Ty mnie prowadził, umacniał i prostował moją drogę, bym nie zbłądziła.
Tylko w Jezusie jest nasze zbawienie. Nie ma innych pośredników.

" Chrześcijanin strzeże swojej wiary jak oka w głowie.
Posila się nią, bo ona jest celem jego życia."

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pt sie 12, 2022 8:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie trzeba być w Niebie, żeby wiedzieć, że Bóg jest duchem czyli nie jest bytem przestrzennym

Pewnie, że nie trzeba być w Niebie, aby gadać takie głupoty sprzeczne z Biblią, w której czytamy o naturze Pana Boga tak:

[Dz.17.28]:Albowiem w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy, (...)

[Ps.139]:
7. Dokąd ujdę przed duchem twoim? I dokąd przed obliczem twoim ucieknę?
8. Jeśli wstąpię do nieba, Ty tam jesteś, A jeśli przygotuję sobie posłanie w krainie umarłych, I tam jesteś.
9. Gdybym wziął skrzydła rannej zorzy I chciał spocząć na krańcu morza,
10. Nawet tam prowadziłaby mnie ręka twoja, Dosięgłaby mnie prawica twoja.


Jak widzisz sahcim Pan Bóg przedstawia siebie w Biblii jako osobę jak najbardziej ogarniającą każdą przestrzeń: duchową i fizyczną.
Nie wiem w czym leży problem, że nie dociera do ciebie iż fakt ogarniania przez Boga(będącego duchem) każdej przestrzeni, tak duchowej jak i fizycznej, świadczy właśnie o tym co mówię, tzn że żadna przestrzeń Go nie ogarnia/ogranicza gdyż On nie ma przestrzennych granic...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
No jasne...teraz będziesz mi wciskał, że Niebo to nie rzeczywistość duchowa ale fizyczna... :
A co, chcesz ograniczać Pana Boga w jego mocy?
To nie ja przypisuję Bogu cechy bytów przestrzennie ograniczonych więc daruj sobie...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Gdybyś wolał uznawać to, co jest napisane w Biblii, to wraz z całym Kościołem powszechnym uznawał byś, że ciało Jezusa jest prawdziwym pokarmem na życie wieczne...

Słowa Jezusa rozumiem zupełnie inaczej gdyż do duchowych rzeczy należny przykładać duchową miarę.
No jasne...problem polega na tym, że rozumiejąc słowa Jezusa inaczej, do duchowych(niebiańskich) rzeczywistości przykładasz miary fizyczne, a do rzeczywistości fizycznych, duchowe czyli na opak...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Tak, wolę wierzyć Pismu niż twoim wymysłom...

Bardzo dobra postawa. :brawo:
Uważam, że głupotą jest wierzyć jakimkolwiek ludziom nawet jeśli twierdzą, że są nieomylni lub, że tylko oni poznali prawdę.
Otóż to...i dlatego właśnie nie wierzę tobie ale Kościołowi powszechnemu, bo głupotą jest wierzyć człowiekowi, który słowa Jezusa rozumie inaczej niż rozumie Ciało Chrystusa(Kościół powszechny)...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt sie 12, 2022 9:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
PeterW napisał(a):
Którym Duchu (albo duchu)? Ty i wybrana bardzo lubicie te słowa "Duch", "Pan", tyle że nadal nie wiadomo czy oni są tymi samymi co ci nasi.. Nie doczekałem się odpowiedzi w jaki sposób odróżniacie kto do was mówi (czy Duch Św., czy duch nieczysty)? Niestety same nic nie znaczące komunały.
Czy może być prowadzony przez Ducha kłamstwa ktoś, kto głosi, że Jezus Chrystus jest Odkupicielem I Zbawicielem ludzi?
Oczywiście, że może...
Przeczytaj sobie co Słowo Boże o tym mówi:
Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?

Jak widzisz człowiek prowadzony przez ducha kłamstwa może nawet prorokować, wyrzucać złe duchy i czynić cuda mocą, która mu się wydaje że pochodzi z imienia Jezus...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt sie 12, 2022 9:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
PeterW napisał(a):
A czy nie uważasz że należy Ci się ban za kpienie z wiary katolików? Nie ma sprawy - mogę od ręki załatwić

A to nie znasz nauczania Twojego Kościoła?
Zadałem pytanie w zgodzie z katolicką teologią spożywania: ciała, krwi, duszy i bóstwa Jezusa.
Gdzie tu widzisz kpienie?
PeterW napisał(a):
Ja tam nie wiem, czy przypadkiem nie mówisz o Panie (Panu) - takim greckim bożku...

Jak nie wiesz to może dopytaj.
PeterW napisał(a):
Którym Duchu (albo duchu)? Ty i wybrana bardzo lubicie te słowa "Duch", "Pan", tyle że nadal nie wiadomo czy oni są tymi samymi co ci nasi..

Widocznie nieuważnie czytasz moje posty.
PeterW napisał(a):
Nie doczekałem się odpowiedzi w jaki sposób odróżniacie kto do was mówi (czy Duch Św., czy duch nieczysty)? Niestety same nic nie znaczące komunały.

A w jaki sposób pewien chrześcijanin Ananiasz [Dz.9.10] wiedział, że w widzeniu mówił do niego Jezus, a nie Szatan?
Odpowiedz sobie na to pytanie, a wszystko będzie dla Ciebie zrozumiałe.
PeterW napisał(a):
Świadkowie Jehowy także się uważają za chrześcijan i.. to niczego to nie dowodzi.

pozdrowiłem sahcima nie po to aby czegoś dowodzić.
Takie proste zachowanie jak pozdrowienie innego wierzącego jest dla Ciebie problemem?


Pt sie 12, 2022 11:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
Otóż to...i dlatego właśnie nie wierzę tobie ale Kościołowi powszechnemu, bo głupotą jest wierzyć człowiekowi, który słowa Jezusa rozumie inaczej niż rozumie Ciało Chrystusa(Kościół powszechny)...

A czy jak kiedykolwiek oczekiwałem, że w coś uwierzysz z tego co mówię?
Zawsze mam nadzieję, że osoby uważające się za chrześcijan zapragną same szukać prawdy, a nie zadowalać się gotowcami podawanymi na tacy przez przywódców duchowych.
Taką właśnie postawę miał Ap. Paweł względem Tymoteusza gdy do niego powiedział:
[II Tym.2.7]:Rozważ, co mówię, a Pan da ci właściwe zrozumienie wszystkiego.
Na tym m.in. polega prowadzenie chrześcijanina przez Ducha Św.

Poza tym wg rzymskiego katolicyzmu tylko ten Kościół jest powszechny, a inne są poza nim (Deklaracja Dominus Iesus).
Co ciekawe w tejże deklaracji Twój Kościół przyznaje, że nie jest Kościołem powołanym/założonym przez Jezusa. :idea:
Jedyne co go łączy z prawdziwym powszechnym Kościołem Chrystusa to wymyślona/niebiblijna sukcesja apostolska.
Raczej nie byłeś tego świadomy. Teraz już wiesz.

pozdrawiam Cię więc z powszechnego Kościoła Jezusa Chrystusa :)


Pt sie 12, 2022 11:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Czy może być prowadzony przez Ducha kłamstwa ktoś, kto głosi, że Jezus Chrystus jest Odkupicielem I Zbawicielem ludzi?

Oczywiście.
Każdy kto głosi inną Ewangelię, jest prowadzony przez ducha kłamstwa.
Wystarczy do prawdziwej Dobrej Nowiny dodać kilka innych rzeczy i już mamy zwodniczą ewangelię.
Wtedy Dobra Nowina już nie jest taka dobra, bo w serca ludzi wkrada się niepewność.
Tacy ludzie stają się duchowymi niewolnikami głosicieli innej ewangelii, którzy przekonują, że mają klucze do rozwiązania "problemu" zbawienia.
Szatan mówi często 99% prawdy i 1% kłamstwa, ale to wystarcza do zwiedzenia, które wiedzie na manowce wiary.


So sie 13, 2022 12:18 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
PeterW napisał(a):
A czy nie uważasz że należy Ci się ban za kpienie z wiary katolików? Nie ma sprawy - mogę od ręki załatwić

A to nie znasz nauczania Twojego Kościoła?
Zadałem pytanie w zgodzie z katolicką teologią spożywania: ciała, krwi, duszy i bóstwa Jezusa.
Gdzie tu widzisz kpienie?

Umówmy się tak: Komunikat na czerwono jest komunikatem moderatorskim i nie podlega dyskusji w dziale i wątku nie dotyczącym uwag do moderacji.
Cytuj:

PeterW napisał(a):
Nie doczekałem się odpowiedzi w jaki sposób odróżniacie kto do was mówi (czy Duch Św., czy duch nieczysty)? Niestety same nic nie znaczące komunały.

A w jaki sposób pewien chrześcijanin Ananiasz [Dz.9.10] wiedział, że w widzeniu mówił do niego Jezus, a nie Szatan?

Innymi słowy Twoje wypowiedzi należy traktować na równi z Pismem Świętym? Brawo za bezkrytyczność.

Cytuj:
PeterW napisał(a):
Świadkowie Jehowy także się uważają za chrześcijan i.. to niczego to nie dowodzi.

pozdrowiłem sahcima nie po to aby czegoś dowodzić.
Takie proste zachowanie jak pozdrowienie innego wierzącego jest dla Ciebie problemem?

Jest, jeśli z kontekstu wychodzi obłuda...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So sie 13, 2022 12:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
PeterW napisał(a):
Umówmy się tak: Komunikat na czerwono jest komunikatem moderatorskim i nie podlega dyskusji w dziale i wątku nie dotyczącym uwag do moderacji.

Ok. Tylko wstawiaj go w zgodzie z prawdą, a nie z własnymi uprzedzeniami.
PeterW napisał(a):
Innymi słowy Twoje wypowiedzi należy traktować na równi z Pismem Świętym? Brawo za bezkrytyczność.

Innymi słowy zastanów się jak zwykły chrześcijanin Ananiasz rozpoznał Jezusa?
PeterW napisał(a):
Jest, jeśli z kontekstu wychodzi obłuda...

No wiesz, mnie stać na pozdrowienie chrześcijanina wierzącego inaczej.
Ty raczej masz z tym problem. Twoja sprawa.


So sie 13, 2022 12:52 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Otóż to...i dlatego właśnie nie wierzę tobie ale Kościołowi powszechnemu, bo głupotą jest wierzyć człowiekowi, który słowa Jezusa rozumie inaczej niż rozumie Ciało Chrystusa(Kościół powszechny)...

A czy jak kiedykolwiek oczekiwałem, że w coś uwierzysz z tego co mówię?
Oczywiście że oczekiwałeś ale ja nie oczekuję, że się przyznasz do tak oczywistej i normalnej rzeczy...
Cytuj:
Poza tym wg rzymskiego katolicyzmu tylko ten Kościół jest powszechny, a inne są poza nim (Deklaracja Dominus Iesus).
Nie wg rzymskiego katolicyzmu ale twojego nieuporządkowanego pojmowania tegoż, gdyż to dwa różne spojrzenia, czego dowodem jest min. cytowany przez ciebie fragment z Katechizmu dotyczacy duchowej rzeczywistości jaką jest "prawica Ojca" której ty przypisałeś naturę fizyczną/ograniczoną...
Cytuj:
pozdrawiam Cię więc z powszechnego Kościoła Jezusa Chrystusa :)
Jaaasne...najpierw pogardliwie poniżać ciało Chrystusa nazywając go opakowaniem, a potem mienić się członkiem Jego Kościoła... :dokitu:

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So sie 13, 2022 2:02 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
PeterW napisał(a):
Którym Duchu (albo duchu)? Ty i wybrana bardzo lubicie te słowa "Duch", "Pan", tyle że nadal nie wiadomo czy oni są tymi samymi co ci nasi.. Nie doczekałem się odpowiedzi w jaki sposób odróżniacie kto do was mówi (czy Duch Św., czy duch nieczysty)? Niestety same nic nie znaczące komunały.
Czy może być prowadzony przez Ducha kłamstwa ktoś, kto głosi, że Jezus Chrystus jest Odkupicielem I Zbawicielem ludzi?
Oczywiście, że może...
Przeczytaj sobie co Słowo Boże o tym mówi:
Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?

Jak widzisz człowiek prowadzony przez ducha kłamstwa może nawet prorokować, wyrzucać złe duchy i czynić cuda mocą, która mu się wydaje że pochodzi z imienia Jezus...

Tylko widzisz, ja nie prorokuję, nie wyrzucam złych duchów i nie czynię cudów ale jest wielu takich co tak czyni.
Ja świadczę słowem o miłości Bożej.
Nie głoszę, że zjadam fizyczne ciało Jezusa, bo Jezus będąc osobiście w czasie Ostatniej Wieczerzy, nie dał swojego fizycznego ciała do jedzenia, lecz uczynił symbol porównawczy do swojego ciała w postaci wspólnego zjedzonego chleba, by obrazowo zaznaczyć jak jest wielkim pokarmem Chleb z Nieba, jaki dał światy Bóg.
W modlitwie Ojcze nasz, nie mówię - chleba powszechnego nam daj, lecz mówię - dziękuję Ci Ojcze za Twój chleb z Nieba, który pragnę spożywać każdego dnia, bo jest on pokarmem na życie wieczne.
Tym chlebem jest prawda wiary, przez którą modlimy się do Boga Ojca w Niebie a nie do niegodziwca, który ogłosił się Bogiem.
Tylko przez Jezusa Chrystusa wyznajemy prawdziwego Boga, dlatego stare pisma mało świadczą o Bogu, bo ludzie chodzili w ciemności.
Jezus jest Światłem, które rozświetla ciemność.

Moje pouczenie, które otrzymałam:

" Królestwo moje jest w Niebie, bo tam dusze należą do mnie.
Królestwo szatana jest na ziemi, bo większość dusz jest w jego władaniu"

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


So sie 13, 2022 9:08 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
Czy może być prowadzony przez Ducha kłamstwa ktoś, kto głosi, że Jezus Chrystus jest Odkupicielem I Zbawicielem ludzi?
Oczywiście, że może...
Przeczytaj sobie co Słowo Boże o tym mówi:
Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?

Jak widzisz człowiek prowadzony przez ducha kłamstwa może nawet prorokować, wyrzucać złe duchy i czynić cuda mocą, która mu się wydaje że pochodzi z imienia Jezus...
Tylko widzisz, ja nie prorokuję, nie wyrzucam złych duchów i nie czynię cudów ale jest wielu takich co tak czyni. Ja świadczę słowem o miłości Bożej.
Pytałaś czy może być prowadzony przez ducha kłamstwa ktoś, kto głosi, że Jezus Chrystus jest Odkupicielem i Zbawicielem ludzi więc ci podałem przykład, że zwiedzonym może być nie tylko ten, co świadczy samym słowem ale także i taki co prócz słowa świadczy także czynem...
Cytuj:
Nie głoszę, że zjadam fizyczne ciało Jezusa, bo Jezus będąc osobiście w czasie Ostatniej Wieczerzy, nie dał swojego fizycznego ciała do jedzenia, lecz uczynił symbol porównawczy do swojego ciała w postaci wspólnego zjedzonego chleba, by obrazowo zaznaczyć jak jest wielkim pokarmem Chleb z Nieba, jaki dał światy Bóg.
I po co wymyślać jakieś dyrdymaly o symbu porównawczym kiedy Słowo Boże jasno mówi, że to Ciało Jego jest prawdziwym pokarmem, a Krew Jego jest prawdziwym napojem i to właśnie TO CIAŁO, które za nas zostało wydane, powołane zostało do życia z martwych przemienione w nieśmiertelne i wyniesione zostało do Nieba, ofiarowuje nam Pan Jezus ofiarowuje w znaku Chleba eucharystycznego...
Cytuj:
W modlitwie Ojcze nasz, nie mówię - chleba powszechnego nam daj, lecz mówię - dziękuję Ci Ojcze za Twój chleb z Nieba, który pragnę spożywać każdego dnia, bo jest on pokarmem na życie wieczne.
Wcale się nie dziwię temu, że nie mówisz tego czego naucza Słowo Boże w modlitwie Pańskiej...ty po prostu nie przyjmujesz Słowa Bożego jakie głosi Kościół Chrystusa(powszechny/katolicki)
Cytuj:
Tym chlebem jest prawda wiary, przez którą modlimy się do Boga Ojca w Niebie
To twój wymysł, a nie nauczanie Słowa Bożego więc nie wciskaj mi tu, że nie odrzucasz Słowa Bożego i Jego Kościoła...
Ps...złe duchy też głosiły, że Pan Jezus jest obiecanym Mesjaszem/Synem Bożym

Cytuj:
Moje pouczenie, które otrzymałam:

" Królestwo moje jest w Niebie, bo tam dusze należą do mnie.
Królestwo szatana jest na ziemi, bo większość dusz jest w jego władaniu"
Swoim wpisem swiadczysz coś przeciwnego Słowu Bożemu, które mówi wyraźnie, że Jego Królestwo jest w nas, tzn tych, którzy otwarli się na Jego Ducha wlanego w nasze serca. Jeśli jest w nas Duch Chrystusowy, to jesteśmy w obszarze Jego władzy, ponieważ miłość Boża wlana w nasze serca przez Ducha "Przymusza nas ... aby ci, co żyją, nie żyli już dla samych siebie" (2 Kor. 5:14,15) O tym właśnie mówi Ap.Pawel w Kol 1:13-14 gdzie możemy przeczytać: "On to uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, w którym mamy odkupienie - odpuszczenie grzechów. To przeniesienie nie odbyło się w sposób fizyczny, nie zostaliśmy żywcem porwani do nieba. Nadal żyjemy na ziemi w ziemskich ciałach, ale już jako "nowe stworzenie" - nowy umysł i nowe serce poddane woli Bożej zamiast "władzy ciemności" (2 Kor. 5:17).

Tak więc wybrana...porzuć kontakt z tym duchem, bo "poucza" cię na twoją zgubę, a nie na twoje zbawienie...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So sie 13, 2022 3:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
Moje pouczenie, które otrzymałam:

" Królestwo moje jest w Niebie, bo tam dusze należą do mnie.
Królestwo szatana jest na ziemi, bo większość dusz jest w jego władaniu"
Swoim wpisem swiadczysz coś przeciwnego Słowu Bożemu, które mówi wyraźnie, że Jego Królestwo jest w nas, tzn tych, którzy otwarli się na Jego Ducha wlanego w nasze serca. Jeśli jest w nas Duch Chrystusowy, to jesteśmy w obszarze Jego władzy, ponieważ miłość Boża wlana w nasze serca przez Ducha "Przymusza nas ... aby ci, co żyją, nie żyli już dla samych siebie" (2 Kor. 5:14,15) O tym właśnie mówi Ap.Pawel w Kol 1:13-14 gdzie możemy przeczytać: "On to uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, w którym mamy odkupienie - odpuszczenie grzechów. To przeniesienie nie odbyło się w sposób fizyczny, nie zostaliśmy żywcem porwani do nieba. Nadal żyjemy na ziemi w ziemskich ciałach, ale już jako "nowe stworzenie" - nowy umysł i nowe serce poddane woli Bożej zamiast "władzy ciemności" (2 Kor. 5:17).

Tak więc wybrana...porzuć kontakt z tym duchem, bo "poucza" cię na twoją zgubę, a nie na twoje zbawienie...

Czy nie odróżniasz określenie -większość dusz - od całości?
To pokazuje, że nie czytasz ze zrozumieniem.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


So sie 13, 2022 4:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
Moje pouczenie, które otrzymałam:

" Królestwo moje jest w Niebie, bo tam dusze należą do mnie.
Królestwo szatana jest na ziemi, bo większość dusz jest w jego władaniu"
Swoim wpisem swiadczysz coś przeciwnego Słowu Bożemu, które mówi wyraźnie, że Jego Królestwo jest w nas, tzn tych, którzy otwarli się na Jego Ducha wlanego w nasze serca. Jeśli jest w nas Duch Chrystusowy, to jesteśmy w obszarze Jego władzy, ponieważ miłość Boża wlana w nasze serca przez Ducha "Przymusza nas ... aby ci, co żyją, nie żyli już dla samych siebie" (2 Kor. 5:14,15) O tym właśnie mówi Ap.Pawel w Kol 1:13-14 gdzie możemy przeczytać: "On to uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, w którym mamy odkupienie - odpuszczenie grzechów. To przeniesienie nie odbyło się w sposób fizyczny, nie zostaliśmy żywcem porwani do nieba. Nadal żyjemy na ziemi w ziemskich ciałach, ale już jako "nowe stworzenie" - nowy umysł i nowe serce poddane woli Bożej zamiast "władzy ciemności" (2 Kor. 5:17).

Tak więc wybrana...porzuć kontakt z tym duchem, bo "poucza" cię na twoją zgubę, a nie na twoje zbawienie...

Czy nie odróżniasz określenie -większość dusz - od całości?
To pokazuje, że nie czytasz ze zrozumieniem.
To nie ja czytam bez zrozumienia tylko ten twój duch cię oszukuje, bo skoro Słowo Boże wyraźnie mówi, że Jego Królestwo jest w tych, którzy są nowym stworzeniem i słuchają Jego Ducha(a nie ducha kłamstwa), to nie oddziela Nieba od Ziemi jak to czyni ten twój duch...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So sie 13, 2022 5:48 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL