Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:29 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Protestantyzm i jego dziwne oblicza 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
sapper napisał(a):
Gregor, co do tej kromki i popcorn-u.....


Widzisz sapper bycie chrześcijaninem - dzieckiem bożym to przywilej obcowania z samym Bogiem.
Biblia zawiera dużo obietnic i zapewnień, że ci którzy Mu ufają nie zawiodą się. I to dotyczy każdej sprawy.

Na podstawie wiary w te Boże obietnice doświadczam Go w swoim życiu. Również w kontekście poznania Jego Słowa.
Pamiętaj, że za literą Biblii stoi Duch Św. i On wprowadza w poznanie Słowa - jeśli Mu oczywiście zaufasz.

sapper napisał(a):
Wiedzial bys takze ze nie wolno przeciwstawiac sie przelozonym Kosciola, bo jest to jednoznaczne przeciwstawianiu sie Jezusowi.


Jeśli przełożony spełnia podstawowy warunek : mówi jak Słowo Boże, czyli naucza prawdy to jest ok.
W przeciwnym razie głosi nieprawdę, a Ty trwając w posłuszeństwie narażasz się na niebezpieczeństwo zwiedzenia i dajesz tym dalej świadectwo, że ten przełożony jest godzien zaufania.

sapper napisał(a):
W tym przypadku powodujace rozlam, czyli rozdzieranie szat Jezusa.
Nie ma roznicy czy wygrales je w kosci (dyskusje) czy nie.


Jeśli spojrzysz na historię chrześcijaństwa do zobaczysz kto powodował wielkie rozłamy: rozbicie chrześcijaństwa na zachodnie i wschodnie; rozbijanie zachodniego chrześcijaństwa i co ciekawe na długo przed Lutrem.
Poczytaj o tym.


Cz sie 25, 2016 7:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
To Twoje równanie, wynikające z błędnego zrozumienia Pisma Świętego, bo zrównałeś Słowo - Syna Bożego, ze Słowem Bożym - nauką pochodzącą od Boga. To nie jest to samo.


No ja przynajmniej jakieś posiadam.

Błąd, który popełniłeś, nie jest powodem do dumy i wywyższania się.

Cytuj:
Jeśli masz obiekcje do równania, a raczej do wynikania jednego z drugiego to polecam Jan.1, gdzie masz przedstawioną zależność między Jezusem, Słowem Bożym i Słowem - nauką.

To właśnie jest to samo. :-D

Polecam przeczytać ten rozdział ze zrozumieniem, bo Słowo (czyli Chrystus), o którym pisze Jan w tym rozdziale, nie jest tożsame ze Słowem Bożym (czyli nauką objawioną przez Boga).

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
Inni ludzie podobni do Ciebie też "zdają się na Ducha Świętego" i tworzą coraz to nowe wersje tego, jak należy interpretować Biblię. Sprzeczności tych interpretacji dobitnie pokazują, że to nie Duch Święty was prowadzi, bo On dałby każdemu dokładnie to samo zrozumienie Biblii, a nie odmienne.

Ja nie patrzę na innych ludzi, a ich poznanie czy interpretacja nie jest dla mnie obowiązująca.

Ale ja patrzę, bo dzięki temu dobitnie widać, że takie zaklinanie się odstępców od wiary, iż Duch Święty ich prowadził, to zwykłe myślenie życzeniowe. Nie mówiąc już o fakcie, że Duch Święty prowadzi do Kościoła Chrystusa, a nie z niego wyrywa. Rozłamy, a każde odejście jest rozłamem, to uczynek ciała, a nie Ducha, i ten, kto się go dopuszcza, królestwa Bożego nie odziedziczy (por. Ga 5,19-21).

Cytuj:
Mogę się z nimi nie zgadzać lub zgadzać, ale nikt nie ma prawa mi narzucać jedynie słusznej interpretacji.

Ma prawo Kościół Chrystusa i ci, których Duch Święty ustanowił w nim biskupami, a tym samym Twoimi przełożonymi:

Hbr 13,17
17. Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego. Niech to czynią z radością, a nie ze smutkiem, bo to nie byłoby dla was korzystne.
(BT)


Kolejny raz widać, że masz w niepoważaniu nauczanie Apostołów, a trzymasz się tego, co sam sobie wymyśliłeś.

Cytuj:
Jezus zagwarantował, że każdy kto szuka ten znajdzie. Jeśli szukasz Prawdy w Słowie to On Cię do niej zaprowadzi i poznasz ją.

Masz rację: Szukając prawdy w Chrystusie na pewno się ją znajdzie. :)

Cytuj:
Gorzej jeśli nie chcesz jej szukać bo stwierdziłeś, że inni zrobią to za Ciebie i podadzą gotowca.

Chrystus podał gotowca przez Apostołów w swoim Kościele. Nie powiedział, że każdy ma szukać prawdy na własną rękę i po swojemu.


Cytuj:
Lepiej jest otrzymać od Boga kromkę Jego chleba niż od innych ludzi całą torbę duchowego pop corn`u ich interpretacji i nauk.
Boży pokarm da Ci sytość, a ludzki nie.

I dlatego idę po niego do tych, którym Bóg zlecił jego rozprowadzanie. :)


Cz sie 25, 2016 7:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
Yarpen Zirgin napisał(a):
Błąd, który popełniłeś, nie jest powodem do dumy i wywyższania się.


To tylko Twoja ocena i nie muszę się z nią zgadzać.


Yarpen Zirgin napisał(a):
Ale ja patrzę, bo dzięki temu dobitnie widać, że takie zaklinanie się odstępców od wiary, iż Duch Święty ich prowadził, to zwykłe myślenie życzeniowe.


Nie kolego - to zapewnienie Boga ( zawarte na piśmie - w Biblii) , którego możesz doświadczyć jeśli w nie uwierzysz.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie mówiąc już o fakcie, że Duch Święty prowadzi do Kościoła Chrystusa, a nie z niego wyrywa.


Zgoda, tylko inaczej rozumiemy Kościół Jezusa Chrystusa.

Rozłamy, a każde odejście jest rozłamem, to uczynek ciała, a nie Ducha, i ten, kto się go dopuszcza, królestwa Bożego nie odziedziczy (por. Ga 5,19-21).

No to spójrz na historię i zobacz kto dokonał pierwszego wielkiego rozłamu w chrześcijaństwie i to na długo przed Lutrem :?:

Następnie kto doprowadził do rozłamów w zachodnim chrześcijaństwie dążąc do zdobycia władzy nad duszami :?:

Również przed Lutrem :!:

Nie sądzę, aby Duch Św. prowadził zbawionych do takiego kościoła.

Stąd naturalną konsekwencją byłą Reformacja i przywrócenie Biblii należnego jej miejsca w życiu wierzących - 'sola scriptura'.


Cz sie 25, 2016 8:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
Najbardziej anty-protestancki werset Pisma Świętego, słowa samego Jezusa Chrystusa:

"Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo. A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie. " J 5, 39-40


Śr maja 06, 2020 4:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ale ja patrzę, bo dzięki temu dobitnie widać, że takie zaklinanie się odstępców od wiary, iż Duch Święty ich prowadził, to zwykłe myślenie życzeniowe.

Nie kolego - to zapewnienie Boga ( zawarte na piśmie - w Biblii) , którego możesz doświadczyć jeśli w nie uwierzysz.
Myślałem, że już mnie nie zaszokujesz. A jednak!
Twierdzenie, jakoby nauką biblijną było to, że Duch Święty prowadzi odstępców od wiary, nawet jak na Ciebie jest niezwykłe :x

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr maja 06, 2020 10:23 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
W necie natknałem się na dosyć nieprzyjazną protestantom grafikę, która porównuje katolicyzm, prawosławie i protestantyzm, wymieniając najważniejsze filary danych denominacji.

Przetłumaczyłem ją i wklejam tutaj, bo jest ciekawa nie tylko z tego względu, że pokazuje "ubogość" protestantyzmu, ale także to takie krótkie a treściwe porównanie pomiędzy katolicyzmem a prawosławiem.

Obrazek


Cz maja 14, 2020 12:37 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
Inny schemat, opisowy. Chrześcijaństwo stoi na dwóch filarach. Pierwszym jest strona intelekualna. No, jest Bóg. Poznajemy Go po dziełach stworzenia. Możemy nawet podporządkować temu poznaniu rytuały, teologię, tony pism. Drugim filarem jest relacyjność i tu wkraczamy w inną sferę, sferę duchowości. Celem jest poznanie miłości Ojca. Odkrycie tej wartości stawia w zupełnie innym porządku to na jaką pójdziemy mszę, będziemy klękali, stali, komunia do rąk czy ust, pod jedną czy dwiema postaciami. Masz już w nosie czy cię ktoś krytykuje czy chwali, to sprawy natury, bo i pies się obraża jak go nie pogłaszczesz. Temu się przyglądasz a nie intelektualnym prezentacjom.

Kiedy przemawia mocarz wiary, taki, który dał się poprowadzić Jezusowi do Ojca - on nie dzieli, ale nie jest też układnym ekumenistą. Kiedy abp F.Sheen przemawiał to pustoszały ulice. Był ortodoksem i bardzo dbał o czystość i strzeżenie depozytu wiary katolickiej, ale w tym o czym mówił odnajdowali się protestanci. On był katolikiem, czyli tym charazmatykiem misyjnym, który do siebie przyciągał i prowadził ku Jezusowi. Ty jesteś protestantem, bo widzisz tylko swój grajdołek i obsesyjnie boisz się inności. Jeśli się boisz, to kiepska ta duchowość, drugi filar nie ma fundamentów lub jest dopiero budowany (niektórzy nie pomyślą o fundamentach). Widzimy równię pochyłą, bo filary nie są kompatybilne.
Staszliwie komiksowe i prostackie są te rysuneczki. Znajdziesz takie w książeczkach protestanckich z okresu reformacji; byle ośmieszyć katolików i tym samym pokazać swoją wyższość. Dziś prezelityzm wykazuje finezję.
Nie msza uświęca; bez duchowości i owego drugiego filaru pozostaje intelektualnym przekonaniem i poglądem. Pozostajesz na bezdrożu.
Próbując ośmieszyć innych chcesz na religii budować swoją tożsamość, ale sam nadajesz ważność tym elementom, czyli myślisz jak protestant, a więc podkreślasz indywidualizm założyciela Kościoła lub swój. Ta msza trydencka jest odwieszona od całości i tym samym ośmieszasz to co próbujesz innym wcisnąć jako ortodoksję. Istota Eucharystii zostaje schowana i przypisana konkretnemu rytowi, podczas, gdy w historii było ich i jest więcej.
Ośmieszyłeś katolicyzm, sam jesteś w nim zagubiony.


Cz maja 14, 2020 3:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
merss napisał(a):
Ośmieszyłeś katolicyzm, sam jesteś w nim zagubiony.
No to jest już wyjątkowa bzdura, ciekawe w którym momencie i gdzie ośmieszyłem katolicyzm.


Cz maja 14, 2020 4:30 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
Porównujesz m. innymi katolicyzm i prawosławie.. No kompletnie nie jarzysz o co tu biega, bo wyróżnikiem dla Ciebie jest obrzędowość. A co z Kościołami Wschodu będącymi w łączności z Rzymem? Tacy np... Grekokatolicy, Ormianie i jeszcze parę innych? Im w obrządku bliżej do prawosławnych.. Oni też są "be"? Wespecjan - na litość.. nie bądź taki prymitywny.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz maja 14, 2020 5:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
PeterW napisał(a):
Porównujesz m. innymi katolicyzm i prawosławie.. No kompletnie nie jarzysz o co tu biega, bo wyróżnikiem dla Ciebie jest obrzędowość. A co z Kościołami Wschodu będącymi w łączności z Rzymem? Tacy np... Grekokatolicy, Ormianie i jeszcze parę innych? Im w obrządku bliżej do prawosławnych.. Oni też są "be"? Wespecjan - na litość.. nie bądź taki prymitywny.
Ale nie ja stworzyłem tą grafikę, przytoczyłem ją tylko, bo uznałem to za ciekawe porównanie.
To jest oryginał:

Obrazek

Np uważam że filary katolicyzmu przedstawiono w miarę celnie, ale przy prawosławiu już "sztukowano" bo np cóż to za filar poszczenie w Adwent (katolicy też mają post tylko zapomniany) albo A cappella, forma muzyki piękna, ale paralelą jest śpiew gregoriański w katolicyźmie.


Cz maja 14, 2020 5:38 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
U Jana mamy opisany ostatni połów ryb. Wymieniono tam pięciu uczniów z imienia i dwóch nie nazwano po imieniu. Są i takie interpretacje, że tymi podanymi z imienia są katolicy a dwaj pozostali to prawosławni i protestanci. Wszyscy zarzucali sieci z prawej strony łodzi, tak jak polecił Jezus. A prawa strona to strona, z której wypłynęła krew i woda, prawy bok. Wyłowili wspólnie z chaosu synów Bożych. W.Sołowiow w swej opowieści o Antychryście też mówi o wspólnocie tych trzech wyznań, nielicznych jej przedstawicielach. Nie naśmiewaj się z innych, bo oni mogą być owymi uczniami nazwanymi po imieniu i tymi, ktory dołączyli do wspólnoty bez konwersji. Nie chodzi o stronnictwo polityczne a sprawę zbawczą. To trochę inny charakter wspólnoty, realizują wspólny interes i są sobie potrzebni.


Cz maja 14, 2020 11:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
merss napisał(a):
U Jana mamy opisany ostatni połów ryb. Wymieniono tam pięciu uczniów z imienia i dwóch nie nazwano po imieniu. Są i takie interpretacje, że tymi podanymi z imienia są katolicy a dwaj pozostali to prawosławni i protestanci. Wszyscy zarzucali sieci z prawej strony łodzi, tak jak polecił Jezus. A prawa strona to strona, z której wypłynęła krew i woda, prawy bok. Wyłowili wspólnie z chaosu synów Bożych.
No, nie przesadzajmy że "są takie interpretacje". Raczej ktoś tak sobie opowiada raczej w luźnym związku z tekstem.
Cytuj:
W.Sołowiow w swej opowieści o Antychryście też mówi o wspólnocie tych trzech wyznań, nielicznych jej przedstawici]elach. Nie naśmiewaj się z innych, bo oni mogą być owymi uczniami nazwanymi po imieniu i tymi, ktory dołączyli do wspólnoty bez konwersji. Nie chodzi o stronnictwo polityczne a sprawę zbawczą. To trochę inny charakter wspólnoty, realizują wspólny interes i są sobie potrzebni.
Przyłączając sie do apelu o nie wyśmiewanie, nie bardzo rozumiem jednak ostatniego zdania.
Kibice Lechii też "realizują wspólny interes i są sobie potrzebni" - ale co z tego wynika? Chyba nie po to jest chrześcijaństwo...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt maja 15, 2020 12:06 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
Ekumenizm polegający na szukaniu takiego rdzenia, który połaczy wszystkie religie dla świętej zgody i realizacji zadań świata jest dla mnie trudny do przyjęcia. On bowiem wymaga od katoilków postawy oddawania depozytu wiary i rozwadaniania doktryny. Tymczasem ten skarb zdeponowano w KK. Wykluczenie polegające na tym, że tylko katolicy osiągną zbawienie też, bo jest i inna owczarnia i inne owce. Mówi o tym sam Pan Jezus.Tak więc są takie drogi, które pozwolą dojść do Ojca przez Syna poza instytucjonalnym Kościołem katolickim. Sam Kościół jest określany jako najkrótsza droga i jedynie pomaga na tej drodze zbawienia. Wchodzenie w tę przestrzeń w celu stygmatyzacji i ośmieszania wiary innych, którą im kiedyś siłą odebrano a katolicyzm niszczono instytucjonalnie (np reformacja) sprzyja niepotrzebnym konfliktom. Są takie obszary, które wymagają ingerencji, ale ośmieszanie generuje postawę obronną i niczego nie osiągniesz poza utwierdzeniu się w swoim fałszu, żeś wyżej.
Książeczka o Antychryście Sołowiowa została wybrana przez kard. G.Biffiego na rekolekcje dla Kurii Rzymskiej. Zrobiły one na BXVI duże wrażenie i figurę Amtychrysta wedle tego modelu Sołowiowa przybliżył w swej książce "Jezus z Nazaretu".Tam mamy przybliżony obraz czasów Antychrysta z małą grupką katolików, prawosławnych i protestantów, którzy pozostali przy prawdzie. Będą też blisko Maryi. Można więc łączyć też wg innego rdzenia niż zrównoważony rozwój, który to model przyjęto do realizacji w skali globalnej. Warunki brzegowe tworzenia wspólnoty można określić na różne sposoby, w zależności od celu. Nie chodzi więc o grę w piłkę by ludzie chcieli to oglądać i poczuć chwilowe zadowolenie, ale prowadzenie ludzi ku Ojcu w warunkach chaosu. To też wyżej podkreśliłam, łącznie z abp. F.Sheen'em. BXVI w swych popularnych książkach też podawał pewne interpretacje fragmentów biblinych, zaznaczając że pochodzą od przyjaciół protestanów. Dopuszczał więc i inne spojrzenie na niektóre sprawy.
http://cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/b ... 06_rbl_222


Pt maja 15, 2020 8:40 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
merss napisał(a):
Wykluczenie polegające na tym, że tylko katolicy osiągną zbawienie też, bo jest i inna owczarnia i inne owce. Mówi o tym sam Pan Jezus.Tak więc są takie drogi, które pozwolą dojść do Ojca przez Syna poza instytucjonalnym Kościołem katolickim.
Czysta herezja odrzucajcą wprost i otwarcie katolicki dogmat "Poza Kościołem katolickim nie ma zbawienia".
Na dodatek zakłamujące słowa Pana Jezusa który powiedział: „Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz " Czyli Pan Jezus ma przyprowadzić inne owce do Kościoła a nie "zostawić je na innych drogach" a raczej bezdrożach i w ślepych uliczkach.

merss napisał(a):
Sam Kościół jest określany jako najkrótsza droga i jedynie pomaga na tej drodze zbawienia.
To następna herezja, w której Pani wprost stwierdza, że Kościół katolicki jest niekonieczny do zbawienia ("jedynie pomaga"). "Najkrótsza droga" czyli są inne może i dłuższe, ale można się zbawić.

Jestem jakoś pewny że nikt Pani nie wyrzuci z działów katolickich za te otwarte i bezceremonilne odrzucenia dogmatów, prawd wiary katolicyzmu i czysty synkretyzm religijny.
Mnie uzunał Jockey z działów katolickich kiedy napisałem, że jako katolik nie mam obowiązku posłuszeństwa komukolwiek nawet "papieżowi", kto prowadzi mnie do grzechu, piekła (Rz 6, 16; KKK 1868).


Pt maja 15, 2020 10:55 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
Ta jedna owczarnia to też różne jej interpretacje aż po eschatologię a definicja Kościoła pojemna, bo granice charyzmatyczne zna tylko Bóg. Tu akurat widzą tak samo katolicy i prawosławni. Sądzony będziesz nie nie z 'chodzenia' na Mszę trydencką, ale postawy i działania z miłości. Nie ustawiaj się więc w roli Boga.
Dom Korneliusza został napełniony Duchem Świętym zanim odbył się chrzest domowników. A może chrzest byl najpierw? Z Boskiej Liturgii możesz korzystać w warunkach braku dostepu do kościoła katolickiego, z sakramentów też, o ile ci ich nie odmowią. Zamknięcie umysłowe jest sprzeczne z chrześcijaństwem, bo pierwszym, który przekraczał Prawo był Jezus. Pokazał kierunek owego przekroczenia, nie na chybił trafił, bo tak myślę czy mi wygodnie. Widzisz tylko linię a mamy sieć. W sieci zawsze trudniej, bo można się zaplątać, więc musi być fundament. Nie widzisz sieci, widzisz fundamentalistycznie i wykluczasz myślących inaczej. Dla ciebie sieć będzie oznaczała powszechne zbawienie.


Pt maja 15, 2020 11:27 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL