Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:45 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Polećcie dobre książki budujące wiarę, 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2018 4:51 pm
Posty: 294
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polećcie dobre książki budujące wiarę,
Gdzie polski wydawca zasugerował, że Stark jest baptystą, nie mogę się tego doszukać? I jakie to może mieć znaczenie? Równie dobrze może on być ateistą, najważniejsze że jest w miarę obiektywnym, niezależnym w podejściu do tematu historykiem. Przekazuje wiedzę historyczną a nie religijne emocje, tabele, dane statystyczne, bibliografię. Zawsze podstawą musi być rzetelna wiedza w postaci dającej się porównać z wiedzą z innych źródeł.


Wt lip 10, 2018 9:25 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2018 4:51 pm
Posty: 294
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polećcie dobre książki budujące wiarę,
Jak się rodzą nieporozumienia :-D :-D
Cytuj:
Gdzie polski wydawca zasugerował, że Stark jest baptystą, nie mogę się tego doszukać?

Zapytałem o to, ponieważ nie mogłem takiej informacji znaleźć na okładce ani w posłowiu książki. Wręcz przeciwnie, Stark pisze że baptystą nie jest.
Nieporozumienie polega na tym że polecając książkę jeszcze jej dokładnie i w całości nie przeczytałem. Szybko przekartkowałem, stwierdziłem że jest ciekawa i ją poleciłem.
Wstawiłem opis wydawcy książki wzięty ze strony księgarni internetowej.
Przepraszam za nieuwagę :-D


Śr lip 11, 2018 5:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polećcie dobre książki budujące wiarę,
Nie ma sprawy. Każdemu może się przytrafić. Życzę dobrej, budującej lektury :)


N lip 15, 2018 4:54 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 01, 2017 8:51 pm
Posty: 319
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polećcie dobre książki budujące wiarę,
Alicja Lenczewska

_________________
Miłuj Boga i bliźniego


Śr sie 22, 2018 7:30 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 29, 2018 10:38 am
Posty: 5
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polećcie dobre książki budujące wiarę,
zb1024 napisał(a):
Alicja Lenczewska

Oj nie każdy rozumie tą książkę, moja mama czytała i zapytała się mnie czy ja to rozumiem. Więc dla początkującego to wątpię.
Ja to bym zaczęła od biografii świętych, wiele jest takich książek.


So wrz 29, 2018 10:46 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 20, 2018 6:38 pm
Posty: 102
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polećcie dobre książki budujące wiarę,
Niewątpliwie Suma Teologiczna św. Tomasza z Akwinu. Ostatnio przeglądałam tom Miłość i O uczuciach, kiedyś ktoś mi przeczytał na głos jak małemu dziecku cały tom O aniołach :)

Jest do znalezienia w Internecie w formacie PDF. Są literówki, ale nie szkodzi. (Najzabawniejszy błąd w druku to gdy brakuje partykuły "nie" ;) Sformułowania są czasem trochę... naukowe, jak akt i możność (filozoficznie). Odsyłam do prof. Krąpca, może trochę też do Tartarkiewicza (skoro pisał o historii filozofii, pewnie trochę też wyjaśniał).

Każde zagadnienie jest omówione przez szereg pytań. A każde pytanie ma kształt: postawienie zagadnienia, stanowisko błędne i pozorne uzasadnienia, odpowiedź, rozwiązanie poszczególnych trudności. Dobrze (zwłaszcza co trudniejsze tomy) czytać od zagadnienia pierwszego do ostatniego. Bo kiedy próbowałam czytać O aniołach od środka, to nic nie rozumiałam. Nieźle się sprawdza czytanie samych zagadnień i odpowiedzi, choć kwestie pozorne i wątpliwości są bardzo często ciekawe. Czasem jest odwołanie do czegoś, co wyjasniono już gdzieś wcześniej, bo Suma stanowi całość i dlatego najrozsądniej byłoby przeczytać jednak całą po kolei.

_________________
Trzecia natura, jak pisze Boecjusz w czwartym rozdziale dzieła O dwóch naturach (...)


Śr lis 21, 2018 10:37 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr sty 02, 2019 8:17 am
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polećcie dobre książki budujące wiarę,
Barney napisał(a):
Słuchajcie, sam namówiłem mojego Wydawcę, by namówił Jana Lewandowskiego do wydania w postaci drukowanej tych wszystkich polemik z protestantami, które od lat toczy na necie.
I to toczy tak skutecznie, że jeden amerykański antykatolik doniósł do polskiej prokuratury, że Jan Lewandowski to prawdopodobnie pseudonim grupy ludzi (bo jeden człowiek nie może mieć tak ogromnej wiedzy).
Panie i Panowie, oto książka "Przeciw ateistom. 52 odpowiedzi na najczęstsze zarzuty ateistów i antyklerykałów" w "Bibliotece Apologetyki" http://www.religijna.pl/przeciw-ateisto ... ewandowski


Nowe dwie książki

http://piotrandryszczak.pl/jan-lewandowski-ksiazki.html


Śr sty 02, 2019 8:22 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt sty 15, 2019 1:02 pm
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Szukam Ciebie Panie - modlitewnik
Witam,
Szukam modlitewnika 'Szukam Ciebie Panie' ks. Władysława Zawalniuka. Proszę o wiadomość na forum albo priv.


Wt sty 15, 2019 1:14 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr sty 02, 2019 8:17 am
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polećcie dobre książki budujące wiarę,
skalinger napisał(a):
Barney napisał(a):
Słuchajcie, sam namówiłem mojego Wydawcę, by namówił Jana Lewandowskiego do wydania w postaci drukowanej tych wszystkich polemik z protestantami, które od lat toczy na necie.
I to toczy tak skutecznie, że jeden amerykański antykatolik doniósł do polskiej prokuratury, że Jan Lewandowski to prawdopodobnie pseudonim grupy ludzi (bo jeden człowiek nie może mieć tak ogromnej wiedzy).
Panie i Panowie, oto książka "Przeciw ateistom. 52 odpowiedzi na najczęstsze zarzuty ateistów i antyklerykałów" w "Bibliotece Apologetyki" http://www.religijna.pl/przeciw-ateisto ... ewandowski


Nowe dwie książki

http://piotrandryszczak.pl/jan-lewandowski-ksiazki.html


I są już kolejne dwie nowe książki apologetyczne tego autora

http://www.wejdzmynaszczyt.pl/pl/obrona-wiary/552

http://www.wejdzmynaszczyt.pl/pl/obrona-wiary/551


Wt kwi 09, 2019 9:28 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr cze 12, 2019 10:27 am
Posty: 5
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polećcie dobre książki budujące wiarę,
Polecam wszystkie książki o. Augustyna Pelanowskiego. Szczególnie: ODEJŚCIA, WOLNI OD NIEMOCY, NIE MA JUŻ CZASU, USZCZĘŚLIWIĆ BOGA, DOM JÓZEFA i ostatnią TESTAMENT DUCHOWY. Bardzo wiele można odkryć z wiary katolickiej bo o. Pelanowski ma szczególnie ciekawe spostrzeżenia i analizy, nie tylko jako biblista.
Polecam też każdemu kto chciałby się "nawrócić". Te książki trafiają prosto w serce. Znam osobę którą bardzo przemieniły i wiele zrozumiała. A szczególnie polecam mężczyznom. Do nich podobno o. Pelanowski szczególnie potrafi przemówić.


Pt cze 14, 2019 10:46 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polećcie dobre książki budujące wiarę,
""Pokutnica z Krakowa" Anna i Jerzy Kasperczykowie
Opowieść o Karolinie Olszowskiej, żyła w czasach św. Faustyny Kowalskiej i Rozalii Celakówny..."

"Celakówny" jaki jest błąd w tym słowie (bo podkreślone na czerwono przed wysłaniem)? :?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


N sie 11, 2019 2:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polećcie dobre książki budujące wiarę,
Maciek napisał(a):
Celakówny" jaki jest błąd w tym słowie (bo podkreślone na czerwono przed wysłaniem)?

Żaden. Rozalia nazywała się właściwie Celak, ale kiedy jeszcze żyła nazwiska kobiet niezamężnych tworzono dodając do nazwiska męskiego przyrostek "-ówna " lub "-anka". Stąd Celakówna. Idąc tym tropem św. Faustyna powinna zwać się Kowalszczanka :)


N sie 11, 2019 3:10 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polećcie dobre książki budujące wiarę,
Dziękuję Bergamotko :)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


N sie 11, 2019 3:20 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr sie 21, 2019 5:35 pm
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polećcie dobre książki budujące wiarę,
"Największy cud. Tajemnica Eucharystii w mistycznej wizji Cataliny Rivas"
Jeśli ktoś już nie proponował to polecam.
A Tych którzy chcieli by posłuchać współcześnie żyjącej mistyczki to zapraszam na YouTube ;)


Cz sie 22, 2019 7:43 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 20, 2018 6:38 pm
Posty: 102
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polećcie dobre książki budujące wiarę,
"Miłość i odpowiedzialność" Karola Wojtyły. Może nie jest taką typową książką o wierze, ale jest bardzo budująca. Napisana świetnym stylem, łatwa do spamiętania. I się nie przedawnia.

_________________
Trzecia natura, jak pisze Boecjusz w czwartym rozdziale dzieła O dwóch naturach (...)


Wt sie 27, 2019 4:21 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL