Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:02 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
 Chrześciajństwo a imigranci - wydzielony 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześciajństwo a imigranci - wydzielony
Barney napisał(a):
Zdecydowanie nic takiego nie powiedział.
Ja to wiem. To było pytanie do protestanta G.
Barney napisał(a):
Choć z drugiej strony ratowanie Żydów w czasie wojny oznaczało takie narażenie rodziny (co prawda tylko w Polsce).
To też wiem z opowiadań rodzinnych.
Barneyu
Też uważam, że uchodźcom trzeba pomóc, ale uchodźcom a nie imigrantom. A my mamy do czynienia z imigrantami a nie z uchodźcami.

Wkurza mnie jak lewactwo w mediach używa Biblii aby poprzeć swoje tezy. A za nimi zmanipulowani chrześcijanie łykają jak młode pelikany papkę mainstreamu na temat imigrantów.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn wrz 21, 2015 10:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześciajństwo a imigranci - wydzielony
Jockey napisał(a):

Barneyu
Też uważam, że uchodźcom trzeba pomóc, ale uchodźcom a nie imigrantom. A my mamy do czynienia z imigrantami a nie z uchodźcami.

Wkurza mnie jak lewactwo w mediach używa Biblii aby poprzeć swoje tezy. A za nimi zmanipulowani chrześcijanie łykają jak młode pelikany papkę mainstreamu na temat imigrantów.


Cieszy mnie ponownie Twoje sensowne i przenikliwe widzenie tego zagadnienia.

Martwi zgodny spiew niektórych katolików w jednym chórze z Michnikiem, Hartmanem, Kopacz, tvn oraz lewackimi mediami zachodnimi tudzież przywódcami UE.

A Derayes poglądy na pewne kwestie miał daleko przed powstaniem internetu i telefonii komórkowej tudzież partii PiS.
I wciąż się potwierdza ich słusznosć. Fakty ją potwierdzają.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Wt wrz 22, 2015 7:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześciajństwo a imigranci - wydzielony
A macie może jakiś sprytny patent jak rozróżnić imigranów z rodzinami od uchodźców z rodzinami?
Ponoć 1/3 wywaliła gdzieś po drodze swoje paszporty.


Wt wrz 22, 2015 6:59 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 1:33 pm
Posty: 841
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześciajństwo a imigranci - wydzielony
Dobrze niech będę zmanipulowany - jakoś to zniosę. Jednak trudno jest nie napisać choć słowa, gdy miast przytaknąć Papieżowi Franciszkowi, rozkminiają każde słowo, a z cytatów z Biblii robią broń w rękach niewierzących.
Więc może nie moimi słowami (kim ja w końcu tu jestem?):

Psalm 116

a tu dla tych co rozkminiają wszystko i wszędzie:

https://www.youtube.com/watch?v=RT_s3gPpyqg
i to jest na temat.

@Gregor wszystko pewnie się da jakoś (wolałbym jakość) rozróżnić. Moim zdaniem ważniejsze jest wola by pomagać a nie ciągłe rozkminianie. Tak na marginesie Ci co wywalili paszporty - sami sobie robią kuku - ja wiem mogą być inspirowani.

_________________
Chwalę Boga każdym przebiegniętym metrem - JarStary
I watched the small free birds fly.
ישוע


Wt wrz 22, 2015 8:04 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn cze 02, 2014 5:12 pm
Posty: 242
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześciajństwo a imigranci - wydzielony
Gregor napisał(a):
A macie może jakiś sprytny patent jak rozróżnić imigranów z rodzinami od uchodźców z rodzinami?
Ponoć 1/3 wywaliła gdzieś po drodze swoje paszporty.


Więcej niż 1/3... Powinny się tym zajmować organizacje pozarządowe, fundacje a nie unijni celebryci na poziomie scentralizowanym.

Tu dyskusja: prezes fundacji Estera Miriam Shaded kontra żydowska telewizja z lewaczką Wandą Nowicką na czele
https://www.youtube.com/watch?v=_vqaOszxdrM&list=LLx7B61Zzg5mHkv0WJUvIAgw&index=3

_________________
"Nikt nie żyje dla siebie i nie umiera dla siebie."


Wt wrz 22, 2015 8:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześciajństwo a imigranci - wydzielony
donchichot napisał(a):
@Gregor wszystko pewnie się da jakoś (wolałbym jakość) rozróżnić. Moim zdaniem ważniejsze jest wola by pomagać a nie ciągłe rozkminianie.


Zgadzam się z Tobą.
Zadałem to pytanie tym, którzy dzielą włos na czworo i zastanawiąją się ile jest odcieni szarości w tej sprawie. Na szczęście u Boga jest prosto: albo światłość, albo ciemność. Bóg kocha wszystkich bez wyjątku: uchodźców/imigrantów, choć jak widać nie wszyscy chcą się z tym pogodzić.


Wt wrz 22, 2015 8:27 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 1:33 pm
Posty: 841
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześciajństwo a imigranci - wydzielony
lukluksz napisał(a):
[Tu dyskusja: prezes fundacji Estera Miriam Shaded kontra żydowska telewizja z lewaczką Wandą Nowicką na czele


Bardzo po katolicku i chrześcijańsku - super, tylko tak dalej.
Jak rozumiem wyczytałeś takie kawałki w..., a szkoda gadać. Jezus też był Żydem acz nie miał telewizji za to miał... a zresztą co tu gadać.

Pięknie portal katolicki i tekst katolika aż strach powiedzieć w jakiej łączności.

_________________
Chwalę Boga każdym przebiegniętym metrem - JarStary
I watched the small free birds fly.
ישוע


Wt wrz 22, 2015 8:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześciajństwo a imigranci - wydzielony
lukluksz napisał(a):
Tu dyskusja: prezes fundacji Estera Miriam Shaded kontra żydowska telewizja z lewaczką Wandą Nowicką na czele



Prawdę napisałes.

Jesli donchichotowi katolicyzm kojarzy się z ignorancją, podatnoscią na manipulacje bądź celowym zamykaniem oczu na fakty, to polecam aktualne rewelacje pana Grossa o współudziale Polaków w holokauscie i faktycznie szkoda gadać z Tobą donchichot co zresztą stwierdzam nie od dzisiaj. Ja tu nie zaglądam po to aby czytać filię Gazety Wyborczej.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Wt wrz 22, 2015 11:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześciajństwo a imigranci - wydzielony
Derayes napisał(a):
lukluksz napisał(a):
Tu dyskusja: prezes fundacji Estera Miriam Shaded kontra żydowska telewizja z lewaczką Wandą Nowicką na czele



Prawdę napisałes.

Jesli donchichotowi katolicyzm kojarzy się z ignorancją, podatnoscią na manipulacje bądź celowym zamykaniem oczu na fakty, to polecam aktualne rewelacje pana Grossa o współudziale Polaków w holokauscie i faktycznie szkoda gadać z Tobą donchichot co zresztą stwierdzam nie od dzisiaj. Ja tu nie zaglądam po to aby czytać filię Gazety Wyborczej.


Nie masz jeszcze tytułu "inkwizytora", by określać zakres katolicyzmu u userów. Przynajmniej w tym dziale należy zachować pewien poziom, a nie pienić się na każdego, kto spełnia twoich wyobrażeń.


Śr wrz 23, 2015 9:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześciajństwo a imigranci - wydzielony
Robur napisał(a):

Nie masz jeszcze tytułu "inkwizytora", by określać zakres katolicyzmu u userów. Przynajmniej w tym dziale należy zachować pewien poziom, a nie pienić się na każdego, kto spełnia twoich wyobrażeń.



Ani bym śmiał określać ów zakres, przeciwnie, to inni userzy którym nie po myśli były moje wpisy ocenili mój katolicyzm.

Nie podoba mi się podłącznie pod chrześcijaństwo pewnych, powiedzmy, błędnych postaw i poglądów.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Śr wrz 23, 2015 9:56 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześciajństwo a imigranci - wydzielony
Jestem przeciwny imigrantom - mnoży się to jak króliki i domagać się będzie budowania meczetów. Nie stać nas na darmozjadów. To biednym Polakom trzeba pomóc a nie jakimś imigrantom. Rząd powinien sprowadzać naszych rodaków z Kazachstanu, Wysp Brytyjskich i innych rejonów w których "ugrzęźli" i to im zaoferować opiekę. Nie mamy obowiązku wspierać Syryjczyków, u których obcinanie głów to norma w ich kulturze. To Amerykanie wywołali tą wojnę więc niech sami poniosą tego konsekwencje a nie obciążać tym Europy i umyć rączki.

PS: Jak odróżnić imigrantów od uchodźców? Nie da się dlatego nie należy przyjmować nikogo z nich.


Śr wrz 23, 2015 2:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześciajństwo a imigranci - wydzielony
Jak odróżnić? Bardzo prosto.
Za uchodźcę należy uznać:
  • rodzinę (w żadnym wypadku singla mężczyznę
  • z kraju niebezpiecznego
  • nie sunnitę
  • który będzie chciał zostać u nas

Mnie niepokoi co innego - co oni tam wymyślili w kwestii pilnowania "przydzielonych nam" imigrantów. Jak niby mamy powstrzymać ich od pryśnięcia do krajów skandynawskich lub Niemiec? Mamy ich więzić, czy co?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr wrz 23, 2015 7:39 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 29, 2012 1:03 pm
Posty: 871
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześciajństwo a imigranci - wydzielony
Sądzę, że rozwiązaniem obecnego kryzysu imigracyjnego byłyby następujące działania:

- Obecnych imigrantów, którzy już tu są, przyjąć i starać się deportować imigrantów zarobkowych
- Uszczelnić granice UE. Wesprzeć państwa graniczne, szczególnie te nadbrzeżne, jak Grecja i Włochy
- Konsekwentnie nie wpuszczać nikogo, kto nielegalnie przekracza granice. Odsyłać na brzeg, z którego wyruszyli
- W następnych latach pozwolić na imigrację ale tylko i wyłącznie poprzez odpowiednie placówki w państwach, w których są obozy dla uchodźców.

W świat musi pójść dobrze rozpropagowana informacja, że droga do Europy istnieje. Ale wiedzie ona wyłącznie z państw, gdzie trwa wojna albo z obozów dla uchodźców w państwach pobliskich.

To jest sprawa kluczowa, aby tamtejsi uchodźcy mieli uzasadnioną nadzieję na normalne życie w Europie. Należy bowiem zaznaczyć, że w obozach nie ma normalnego życia, bo nie można takim mianem określić namiotu i miski jedzenia dziennie. Dlatego nie powinno się dopuścić do sytuacji, gdy nie mają nic do stracenia, więc pozostaje im tylko szukanie szczęścia w drodze do Europy.


Oczywiście stale muszą trwać intensywne działania na rzecz pokoju na Bliskim Wschodzie. Bez tego wszystko staje się rozwiązaniem prowizorycznym, które tak naprawdę niczego nie rozwiąże.

Małgosia napisał(a):
Uchodźcy, to matki z dziećmi, kobiety, a nie młodzi, samotni mężczyźni. I juz masz pierwszą selekcję.

Często mężczyzna sam wyrusza do innego kraju z zamiarem ściągnięcia rodziny. Uważam zatem, że można przyjąć mężczyznę pod warunkiem, że od razu zaczyna się starania o ściągnięcie jego żony i dzieci.

Barney napisał(a):
Jak niby mamy powstrzymać ich od pryśnięcia do krajów skandynawskich lub Niemiec?

Zezwolenie na pobyt i pracę wyłącznie w danym kraju. W razie wyjazdu na zachód, tamtejsze państwa zajmą się deportacją.

I należy starać się nie rozdzielać klanów rodzinnych, które są ich zwyczajowym środowiskiem życia.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr wrz 23, 2015 7:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześciajństwo a imigranci - wydzielony
Derayes napisał(a):
Robur napisał(a):

Nie masz jeszcze tytułu "inkwizytora", by określać zakres katolicyzmu u userów. Przynajmniej w tym dziale należy zachować pewien poziom, a nie pienić się na każdego, kto spełnia twoich wyobrażeń.



Ani bym śmiał określać ów zakres, przeciwnie, to inni userzy którym nie po myśli były moje wpisy ocenili mój katolicyzm.

Nie podoba mi się podłącznie pod chrześcijaństwo pewnych, powiedzmy, błędnych postaw i poglądów.

Przynajmniej tu starajmy sie spojrzeć na temat z nieco innej strony. Choćby zastanowić się, jakie działanie w tej materii przybliżają nas do Królestwa Niebieskiego, a jakie oddalają.


Cz wrz 24, 2015 8:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześciajństwo a imigranci - wydzielony
Robur napisał(a):

Przynajmniej tu starajmy sie spojrzeć na temat z nieco innej strony. Choćby zastanowić się, jakie działanie w tej materii przybliżają nas do Królestwa Niebieskiego, a jakie oddalają.


Myślę że to jest ogólnie wiadome.
Zwłaszcza wśród katolików i innych chrześcijan.

A emocjonalna dyskusja z zarzucaniem komuś nazizmu czy nakazywaniem wkładania głowy w paszczę lwa podpierając się cytatami z Biblii nie mogła i nie doprowadziła donikąd poza niemiłą atmosferą.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Cz wrz 24, 2015 12:35 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL