Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 9:28 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47  Następna strona
 Jedność Chrześcijan 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Raczej przyjęte z premedytacją założenie, ponieważ w innym wypadku zasada "tylko to, co jest w Biblii" traci jakikolwiek sens.


Pn paź 25, 2021 9:08 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Barney napisał(a):
Gregorowi najwyraźniej nie wystarczy, że taki przekaz mamy w Ewangelii... traktuje Ją jako coś, co jest wyjęte z przekazu apostolskiego.
To bardzo typowy błąd formacji wymyslonych 500 lat temu i póżniej.

To raczej przykład jak chrześcijaninie "tylko Biblia" manipulują biblią aby udowodnić swoje niebiblijne poglądy.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn paź 25, 2021 9:52 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Yarpen Zirgin napisał(a):
I kolejna próba zmiany tematu, czyli zdajesz sobie sprawę z faktu, że NT nie może być jedynym źródłem informacji na temat Kościoła w I wieku ze względu na wyrywkowość pokazywanych sytuacji,(...)

W ten sposób cała Biblia nie jest wiarygodnym źródłem informacji, bo żadna księga nie pokazuje wszystkiego sekunda po sekundzie.
Bzdury Yarpen wygadujesz, aż żal to czytać.

Poza tym wciąż czekam na konkrety odnośnie Twojego twierdzenia:
Cytuj:
Dwunastu przekazało informację, iż Jezus powiedział, że swój Kościół zbuduje na św. Piotrze.

Masz dwie opcje:
1. podajesz konkretne wypowiedzi apostołów lub chociaż samego Piotra
2. odwołujesz to twierdzenie publicznie

Masz szansę zachować się uczciwie i uratować swoją twarz.
Czekam...
Yarpen Zirgin napisał(a):
(...) Twój blef na temat św. Piotra tuż przed śmiercią został przejrzany, ale idziesz w zaparte.

Żaden blef tylko twarde biblijne fakty.
Barney napisał(a):
Gregorowi najwyraźniej nie wystarczy, że taki przekaz mamy w Ewangelii... traktuje Ją jako coś, co jest wyjęte z przekazu apostolskiego.To bardzo typowy błąd formacji wymyslonych 500 lat temu i póżniej.

Ewangelie, Dz.Ap. i Listy Apostolskie tworzą spójną całość. Tak jest od 2000 lat.
Stąd ewidentnie widać, że Ap.Piotr/skała Kościoła to wykreowana fikcyjna postać, która z rzeczywistym życiem, i nauczaniem Ap. Piotra nie ma nic wspólnego.
Wystarczy poczytać i nie rżnąć głupa w imię religijnej subordynacji.
Skoro jednak lubicie hagiografie, to Wasza sprawa.
Jockey napisał(a):
To raczej przykład jak chrześcijaninie "tylko Biblia" manipulują biblią aby udowodnić swoje niebiblijne poglądy.

Jak zwykle zero merytoryki.


Wt paź 26, 2021 12:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
I kolejna próba zmiany tematu, czyli zdajesz sobie sprawę z faktu, że NT nie może być jedynym źródłem informacji na temat Kościoła w I wieku ze względu na wyrywkowość pokazywanych sytuacji,(...)

W ten sposób cała Biblia nie jest wiarygodnym źródłem informacji, bo żadna księga nie pokazuje wszystkiego sekunda po sekundzie.
Bzdury Yarpen wygadujesz, aż żal to czytać.

No to teraz albo podkreśl fragment mojej wypowiedzi, w której napisałem, że "Biblia nie jest wiarygodnym źródłem informacji", albo odszczekuj i przepraszaj za przypisywanie mi czegoś, czego nigdy nie napisałem.

Gregor napisał(a):
Poza tym wciąż czekam na konkrety odnośnie Twojego twierdzenia:
Cytuj:
Dwunastu przekazało informację, iż Jezus powiedział, że swój Kościół zbuduje na św. Piotrze.

No tak, bo przecież Ewangelie spadły z nieba, a nie zostały spisane przez Apostołów lub na podstawie ich relacji. :D

Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
(...) Twój blef na temat św. Piotra tuż przed śmiercią został przejrzany, ale idziesz w zaparte.

Żaden blef tylko twarde biblijne fakty.

To ja poproszę o zacytowanie fragmentów Pisma Świętego, w których opisano wydarzenia związane ze śmiercią św. Piotra i jego zachowaniem przed zgonem.


Ostatnio edytowano Wt paź 26, 2021 10:48 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

scalono posty



Wt paź 26, 2021 7:59 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Yarpen Zirgin napisał(a):
No to teraz albo podkreśl fragment mojej wypowiedzi, w której napisałem, że "Biblia nie jest wiarygodnym źródłem informacji", albo odszczekuj i przepraszaj za przypisywanie mi czegoś, czego nigdy nie napisałem.

Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem.
Yarpen Zirgin napisał(a):
No tak, bo przecież Ewangelie spadły z nieba, a nie zostały spisane przez Apostołów lub na podstawie ich relacji.

Konkrety proszę o przekazie 12-stu apostołów, a nie o autorach ewangelii.
Nie migaj się - co, nie rozumiesz własnego zdania, które napisałeś:
Cytuj:
Dwunastu przekazało informację, iż Jezus powiedział, że swój Kościół zbuduje na św. Piotrze.

Zacytuj choćby przekaz jednego apostoła - może być Ap.Piotr lub ktokolwiek inny.
Czekam...
Chyba, że masz Yarpen jaja i wycofasz się z tego twierdzenia - stać Cię?
Yarpen Zirgin napisał(a):
To ja poproszę o zacytowanie fragmentów Pisma Świętego, w których opisano wydarzenia związane ze śmiercią św. Piotra i jego zachowaniem przed zgonem.

Niczego nie otrzymasz dopóki nie załatwisz sprawy swojej wypowiedzi, zacytowanej powyżej.


Wt paź 26, 2021 8:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Gregor napisał(a):
Chyba, że masz Yarpen jaja i wycofasz się z tego twierdzenia - stać Cię?
Yarpen Zirgin napisał(a):
To ja poproszę o zacytowanie fragmentów Pisma Świętego, w których opisano wydarzenia związane ze śmiercią św. Piotra i jego zachowaniem przed zgonem.

Niczego nie otrzymasz dopóki nie załatwisz sprawy swojej wypowiedzi, zacytowanej powyżej.

Niczego nie otrzyma, poza kolejnymi wymówkami i odwracaniem kota ogonem do dołu, ponieważ obaj doskonale wiemy, że takie fragmenty Pisma Świętego nie istnieją.


Wt paź 26, 2021 9:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Yarpen Zirgin napisał(a):
Niczego nie otrzyma, poza kolejnymi wymówkami i odwracaniem kota ogonem do dołu, ponieważ obaj doskonale wiemy, że takie fragmenty Pisma Świętego nie istnieją.

No cóż. Kolejny raz wykazałeś się pustosłowiem i olewatorskim stosunkiem do drugiego rozmówcy.
Od tego momentu nie jesteś dla mnie partnerem w żadnej dyskusji.
Chyba, że się ogarniesz i staniesz na wysokości zadania.


Wt paź 26, 2021 9:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Gregorze, na prawdę jesteś tak naiwny, że wierzysz, iż ktokolwiek złapie się na Twoje uniki i odwracanie kota ogonem do dołu*? Przyłapałem Cię na ściemnianiu na temat tego, czego rzekomo nigdy nie nauczał św. Piotr, więc teraz rżniesz równo głupa, aby tylko się do tego nie przyznać i nie przeprosić.







* Np. udawaniem Greka przez pytania o Apostołów i nauczanie przez nich o słowach Jezusa wypowiedzianych do św. Piotra, a zapisanych przez św. Mateusza w Mt 16,16.


Wt paź 26, 2021 9:22 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
No to teraz albo podkreśl fragment mojej wypowiedzi, w której napisałem, że "Biblia nie jest wiarygodnym źródłem informacji", albo odszczekuj i przepraszaj za przypisywanie mi czegoś, czego nigdy nie napisałem.

Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem.
Yarpen Zirgin napisał(a):
No tak, bo przecież Ewangelie spadły z nieba, a nie zostały spisane przez Apostołów lub na podstawie ich relacji.

Konkrety proszę o przekazie 12-stu apostołów, a nie o autorach ewangelii.
Nie migaj się - co, nie rozumiesz własnego zdania, które napisałeś:
Cytuj:
Dwunastu przekazało informację, iż Jezus powiedział, że swój Kościół zbuduje na św. Piotrze.

Zacytuj choćby przekaz jednego apostoła - może być Ap.Piotr lub ktokolwiek inny.
Czekam...
Chyba, że masz Yarpen jaja i wycofasz się z tego twierdzenia - stać Cię?
Yarpen Zirgin napisał(a):
To ja poproszę o zacytowanie fragmentów Pisma Świętego, w których opisano wydarzenia związane ze śmiercią św. Piotra i jego zachowaniem przed zgonem.

Niczego nie otrzymasz dopóki nie załatwisz sprawy swojej wypowiedzi, zacytowanej powyżej.

nie ma to jak uciekac gdy sie nie ma argumentow.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt paź 26, 2021 9:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Jockey napisał(a):
nie ma to jak uciekac gdy sie nie ma argumentow.

No tak, Yarpen ich nie ma - masz rację.


Wt paź 26, 2021 10:07 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Gregorku
Już cię Barney podsumował. Skonczyły ci sie mozliwosci manipulacji to probujesz tak wszystko wykrecac żeby uciec od odpowiedzialności za słowo. Czarno na białym wszyscy widzieliśmy co probowałeś zrobić. Biblia ma oczywisty przekaz i twoje manipulacje nic w niej nie zmienią. A najzabawniejsze jest to, że ty jako chrześcijanin tylko biblia odrzucasz to co w tej biblii jest napisane i probujesz karmic nas głodnymi kawałkami że to niby nie jest napisane to co jest napisane.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt paź 26, 2021 10:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Jockey napisał(a):
uż cię Barney podsumował. Skonczyły ci sie mozliwosci manipulacji to probujesz tak wszystko wykrecac żeby uciec od odpowiedzialności za słowo. Czarno na białym wszyscy widzieliśmy co probowałeś zrobić. Biblia ma oczywisty przekaz i twoje manipulacje nic w niej nie zmienią. A najzabawniejsze jest to, że ty jako chrześcijanin tylko biblia odrzucasz to co w tej biblii jest napisane i probujesz karmic nas głodnymi kawałkami że to niby nie jest napisane to co jest napisane.

Odrzucam katolicką interpretację.
Ja w przeciwieństwie do Ciebie, potrafiłem poprzeć swoje przekonania konkretnymi argumentami. Nie przyjmujesz ich to Twoja sprawa.

To co tu piszesz to koronny przykład na to, że nie jesteś w stanie akceptować odmiennych poglądów, które nazywasz manipulacją, czasem kłamstwem itp.
Postaraj się czasem wyjść z tej loży sędziowskiej/loży szyderców i podyskutować na argumenty zamiast chować się za Barneya, któremu nie raz wykazałem błędność jego argumentacji.

Ja jestem w stanie spojrzeć z innej perspektywy na katolickie nauczanie, gdyż w przeciwieństwie do Ciebie i innych katolikiem już byłem, a Ty ewangelicznym chrześcijaninem jeszcze nie.


Wt paź 26, 2021 10:35 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Nie odrzuciłeś żadnej interpretacji. Odrzuciłeś Słowo Boże. Napisane wprost bez żadnej interpretacji. Taki twój protestancki standard. Zreszta spotykam to wciąż wśród twoich współbraci w herezji.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr paź 27, 2021 7:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Macie zdrowie.
Mimo roznic pogladow "mamy w sobie godnosc, ktora wynika z tego ze KAZDY z nas nosi w sobie obraz jedynego Syna Bozego" (abp Rys).
To tak aby sobie zdawac sprawe z jednosci chrzescian. Kazdy z nas.


Śr paź 27, 2021 2:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Robaczku, chyba zapomniałeś, że w Kościele Chrystusa jest "jedna wiara i jeden chrzest", a nie tyle wersji, co wierzących.


Śr paź 27, 2021 2:52 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL