Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 8:10 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 szatan 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: szatan
Barney napisał(a):
hmhmm napisał(a):
Barney napisał(a):
Szatan nie może żałować, gdyż się nie myli (jak czynią to ludzie) co do tego czego chce. Jego decyzje są "doskonałe", nieodwołalne, choć wolne.
Wiedział co go czeka, wiedział, że nie ma szans, a i tak się zbuntował? Czyste szaleństwo.
Raczej czysta nienawiść.

Z jakiego powodu ta nienawiść? Wiesz, pytam, bo masz większą wiedzę i lepszy dostęp do źródeł. A ja mogę tylko snuć domysły. Przecież diabłu raczej źle w Niebie nie było...

Mnie się wydaje, że coś mu z człowiekiem nie pasowało. Jakby człowiek miał dostać za dużo i to naszemu przeciwnikowi "złamało serce".


Pt gru 05, 2014 11:41 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N gru 15, 2013 8:09 am
Posty: 333
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: szatan
[b]hmhmm[/b] a co powiesz na taką możliwość: że Bóg zaczął widzieć wśród aniołów rywalizację np: o jak najlepsze miejsce, jak najlepszą pozycję, jak największą mądrość itd. Postanowił więc stworzyć całkiem inny świat -tzn. ziemię i ludzi by całą uwagę aniołów właśnie skierować na nas. By zapobiec wkońcu zbliżającej się bratobójczej walce w niebie.
A tu na ziemi aniołowie mieli dodatkowe zajęcie które całkiem zaczęło ich absorbować bo rodzili się kolejni i kolejni ludzie i nie myśleli już o rywalizacji między sobą, tylko o pracy i obowiązkach związanych z nami i tym światem.
Przy okazji Bóg mógł pozbyć się najbardziej "rozkapryszonych" :roll: aniołów.
Co o tym myślisz hmhmm?


So gru 06, 2014 12:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: szatan
jedwab napisał(a):
] a co powiesz na taką możliwość: że Bóg zaczął widzieć wśród aniołów rywalizację np: o jak najlepsze miejsce, jak najlepszą pozycję, jak największą mądrość itd. Postanowił więc stworzyć całkiem inny świat -tzn. ziemię i ludzi by całą uwagę aniołów właśnie skierować na nas. By zapobiec wkońcu zbliżającej się bratobójczej walce w niebie.
A tu na ziemi aniołowie mieli dodatkowe zajęcie które całkiem zaczęło ich absorbować bo rodzili się kolejni i kolejni ludzie i nie myśleli już o rywalizacji między sobą, tylko o pracy i obowiązkach związanych z nami i tym światem.
Przy okazji Bóg mógł pozbyć się najbardziej "rozkapryszonych" :roll: aniołów.
Co o tym myślisz hmhmm?

Myślę, że Pan na pewno oddzielił ziarno od plew. My też doświadczamy różnych prób i nie zawsze wiemy dlaczego. Nie wydaje mi się, żeby aniołowie byli bezczynni... Przypuszczam, że mają "ręce" pełne roboty. Twoją teorię sobie przemyślę.


So gru 06, 2014 12:31 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N gru 15, 2013 8:09 am
Posty: 333
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: szatan
Cytuj:
Myślę, że Pan na pewno oddzielił ziarno od plew.

Co masz na myśli?
Cytuj:
Nie wydaje mi się, żeby aniołowie byli bezczynni... Przypuszczam, że mają "ręce" pełne roboty.

Tak teraz napewno mają pełne "ręce" roboty. A wcześniej? Czym mogli się zajmować zanim niebyło ziemi? Usługiwaniem wzajemnym sobie? Chyba nie.
Powstanie szatana świadczy o tym że oni mają wolną wolę i mogą kwestionować prawa boże. Zajmowali się handlem między sobą? Chyba tak - to była ich główna rozrywka. Nawet w Biblii są słowa że diabeł przy rozległym swoim handlu wzbudził w sobie nieprawość. W końcu czym mozna sie wymieniać gdy już wszystko się posiada?
Gdyby nie ludzie doszłoby napewno do zakwestionowania rządów Boga. Żyć wiecznie i nudzić się? Nie - trzeba zawalczyć o władzę i urządzić ten świat po swojemu. Tak zapewne myslało wielu z nich zanim stworzono człowieka.
Może to i głupia teoria a może nienawiść szatana ma całkiem inny powód. Kto wie?


So gru 06, 2014 12:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: szatan
jedwab napisał(a):
Co masz na myśli?

Każdy jest dobry, jak się dobrze dzieje. Dopiero kiedy pojawia się próba, wtedy z osoby wychodzi cała prawda.
jedwab napisał(a):
Tak teraz napewno mają pełne "ręce" roboty. A wcześniej? Czym mogli się zajmować zanim niebyło ziemi? Usługiwaniem wzajemnym sobie? Chyba nie.
Powstanie szatana świadczy o tym że oni mają wolną wolę i mogą kwestionować prawa boże. Zajmowali się handlem między sobą? Chyba tak - to była ich główna rozrywka. Nawet w Biblii są słowa że diabeł przy rozległym swoim handlu wzbudził w sobie nieprawość. W końcu czym mozna sie wymieniać gdy już wszystko się posiada?
Gdyby nie ludzie doszłoby napewno do zakwestionowania rządów Boga. Żyć wiecznie i nudzić się? Nie - trzeba zawalczyć o władzę i urządzić ten świat po swojemu. Tak zapewne myslało wielu z nich zanim stworzono człowieka.
Może to i głupia teoria a może nienawiść szatana ma całkiem inny powód. Kto wie?

Dlaczego od razu głupia teoria? Nawet jeśli nie masz racji, to zawsze wnosisz coś nowego, nowe spojrzenie, nowe argumenty, a bez tego się raczej nikt się nie rozwinie.

Z Bogiem się chyba nie da nudzić. Codziennie się odkrywa coś nowego. Codziennie szczęka opada i oczy wychodzą z orbit. :D

A co zbawieni będą robić przez całą wieczność? Żyć wiecznie i nudzić się? Bardzo mnie ciekawi Twoje zdanie na ten temat. :D


So gru 06, 2014 5:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: szatan
hmhmm napisał(a):
Z jakiego powodu ta nienawiść?
Pojęcia nie mam.
Cytuj:
Wiesz, pytam, bo masz większą wiedzę i lepszy dostęp do źródeł. A ja mogę tylko snuć domysły.
Nie wiem czy mam większą wiedzę, ale na pewno nie więkdzy od Ciebie dostęp od źródeł.
Cytuj:
Przecież diabłu raczej źle w Niebie nie było...

Mnie się wydaje, że coś mu z człowiekiem nie pasowało. Jakby człowiek miał dostać za dużo i to naszemu przeciwnikowi "złamało serce".
[/quote]Prawdopodobnie masz rację. Są mistycy, którzy twierdzą że misja służenia bytowi niższemu (człowiekowi) tak na niego podziałała.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So gru 06, 2014 6:35 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: szatan
Barney napisał(a):
Prawdopodobnie masz rację. Są mistycy, którzy twierdzą że misja służenia bytowi niższemu (człowiekowi) tak na niego podziałała.

Czy mu się podoba czy nie i tak służy. Ktoś w końcu musi wypróbować zbawionych, a nikt się do tego lepiej nie nadaje jak sam diabeł. Myślę, że jego nienawiść i wściekłość przekraczają nasze pojmowanie... :D


So gru 06, 2014 7:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: szatan
hmhmm napisał(a):
Prawdziwy twardziel, inteligentny, szarmancki, uprzejmy. Czasem brutal, do tego taki... Szepczący miłe słówka kusiciel.

To jakaś reklama? :D
Mogłabym kupić, ale...
jedwab napisał(a):
a co powiesz na taką możliwość: że Bóg zaczął widzieć wśród aniołów rywalizację np: o jak najlepsze miejsce, jak najlepszą pozycję, jak największą mądrość itd.

Ta hierarchia była chyba niezmienna.
jedwab napisał(a):
A tu na ziemi aniołowie mieli dodatkowe zajęcie które całkiem zaczęło ich absorbować bo rodzili się kolejni i kolejni ludzie i nie myśleli już o rywalizacji między sobą, tylko o pracy i obowiązkach związanych z nami i tym światem.

Adam i Ewa nie rozmnażali się przed upadkiem.


So gru 06, 2014 10:43 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N gru 15, 2013 8:09 am
Posty: 333
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: szatan
joannabw napisał(a):
jedwab napisał(a):
a co powiesz na taką możliwość: że Bóg zaczął widzieć wśród aniołów rywalizację np: o jak najlepsze miejsce, jak najlepszą pozycję, jak największą mądrość itd.

Ta hierarchia była chyba niezmienna.
"chyba"- no jakby nie patrzeć nie wiemy jak to wyglądało w niebie zanim stworzono człowieka.

jedwab napisał(a):
A tu na ziemi aniołowie mieli dodatkowe zajęcie które całkiem zaczęło ich absorbować bo rodzili się kolejni i kolejni ludzie i nie myśleli już o rywalizacji między sobą, tylko o pracy i obowiązkach związanych z nami i tym światem.

Adam i Ewa nie rozmnażali się przed upadkiem.

Tu trafiłaś w sedno :idea: :idea: Dlaczego nie rozmnażali się zanim popełnili grzech :?: :?:
Może mieli się rozmnażać aby dzieci ich odziedziczyły grzech po skuszeniu w raju Adama i Ewy. Nie twierdzę że nie współzyli ze sobą wczesniej ale że Bóg pozwolił dopiero na poczęcie po akcji z szatanem.

Co do aniołów: Zanim powstali ludzie, były przecież rosliny, zwierzęta, pory dnia na Ziemi, ktoś musiał tego dopilnować by kazde stworzenie dostało pokarm o właściwym czasie.itp.gdy tkowo pojawili się ludzie zapanował zachwyt wśród aniołów: > i wszyscy aniołowie boży wydali okrzyk < :brawo: (hurra!!!):roll: :roll:

[b][b]hmhmmmb]
Cytuj:
A co zbawieni będą robić przez całą wieczność? Żyć wiecznie i nudzić się? Bardzo mnie ciekawi Twoje zdanie na ten temat.


Bardzo chetnie bym ci odpowiedział ale obawiam się że to by się tobie i wielu innym niespodobało.


N gru 07, 2014 12:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: szatan
joannabw napisał(a):
hmhmm napisał(a):
Prawdziwy twardziel, inteligentny, szarmancki, uprzejmy. Czasem brutal, do tego taki... Szepczący miłe słówka kusiciel.

To jakaś reklama? :D

Nie, to czysta prawda.


N gru 07, 2014 2:44 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn paź 18, 2010 2:05 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: szatan
Niebędę pisał o szatanie a o jabłku poznania dobra i zła i jak tą wiedzę człowiek wkożystuje zdaje się mówić panie mają wiedzę dobra i zła i co wybierają :?:


N gru 07, 2014 9:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: szatan
lis napisał(a):
Niebędę pisał o szatanie a o jabłku poznania dobra i zła i jak tą wiedzę człowiek wkożystuje zdaje się mówić panie mają wiedzę dobra i zła i co wybierają :?:

To całe poznanie, to gorzka ironia. Człowiek miał stać się jak Bóg, a jedyne czego się dowiedział, to fakt że jest nagi. Śmiech na sali :D


N gru 07, 2014 10:59 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn gru 08, 2014 1:58 pm
Posty: 28
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: szatan
ja nie mogę rozgryźć szatana..
Prowadzi ludzi do strefy w ktorej sam ma przerąbnane :x
jeszcze mowiąc'' ja tam jestem'' no i cóż to zmienia?
:dokitu:


Pn gru 08, 2014 2:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: szatan
Ujellus napisał(a):
ja nie mogę rozgryźć szatana..
Prowadzi ludzi do strefy w ktorej sam ma przerąbnane :x
jeszcze mowiąc'' ja tam jestem'' no i cóż to zmienia?
:dokitu:


No ale po co go "rozgryzać" i się nim interesować?

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


Pn gru 08, 2014 9:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: szatan
_as_ napisał(a):
No ale po co go "rozgryzać" i się nim interesować?


Poznanie wszystkich możliwości szatana
pozwoliłoby lepiej ustrzec przed nim swoje dzieci,
krewnych znajomych i nieznajomych.

Dam Ci przykład.
Gdyby było tak, że złe duchy, anioły, i wódz szatan
żyli cały czas między ludźmi,
to (gdyby tak było oczywiście)
to na wiele rzeczy patrzyłabyś zupełnie inaczej,
inaczej dobierałabyś sobie znajomych, przyjaciół,
byłabyś bardziej czujna.
Im więcej wie się o swoim wrogu,
to zawsze lepiej.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Wt gru 09, 2014 12:39 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL