Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 9:46 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Dzisiejsza Ewangelia 16.11.2014, Mt 25, 14-30 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N lis 16, 2014 2:57 pm
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Dzisiejsza Ewangelia 16.11.2014, Mt 25, 14-30
Mt 25, 14-30 Słowa Ewangelii według św. Mateusza. Na końcu Ewangelii mamy:" Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz w ciemności; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów". "

Osoba która jest na bezrobociu, nie pracuje ponieważ nie ma pracy, to ta osoba ma być wyrzucona na zewnątrz w ciemności, gdzie będzie płacz i zgrzytanie zębów. Dobrze myślę ? Przejołem się tym, ponieważ rok czasu szukam pracę. Jestem osobą niepełnosprawną, posiadam wadę wymowy, przez to jest mi ciężko dostać pracę, nawet na ochroniarza, czy rozdawanie ulotek.


N lis 16, 2014 3:03 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn paź 07, 2013 4:08 pm
Posty: 190
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dzisiejsza Ewangelia 16.11.2014, Mt 25, 14-30
speed_cars, ja inaczej bym pewnie odczytywał tę Ewangelię: Skoro dostałem jakieś 3 talenty (no chyba nie 5, bo daru świetnej dykcji i wymowy, to mi nie dałeś dobry Boże; ale też nie 1, bo to milczenie jest przecież złotem, poza tym na tym moje talenty się nie kończą), to muszę te 3 jak najlepiej pomnożyć. Przynieść co najmniej 10! (zawsze można zejść do 4, jak się nie uda, ale warto mierzyć wyżej).
Aby ocenić stan obecnego posiadania księguję aktywa i pasywa dotyczące:
- miłości do Boga i ludzi,
- realizacji życiowego powołania (życie rodzinne, duchowne, samotne),
- życia społecznego, pracy (jeśli jej teraz nie mam, czy jako inwestor Boży nie załamuję się gdy trwa bessa, bo wierzę że nastąpi odbicie i trend się zmieni; poszukuję więc aktywnie pracy, podwyższam swoje kwalifikacje, jestem w tym wytrwały i uczciwy itd.)
- .....
- .....
Razem: ......

Nikt z nas nie wie dokładnie ile talentów otrzymał, ale musimy się starać je pomnażać.

Życzę Tobie powodzenia i wiary w to, że Bóg nas nie opuści, dopóki sami wierzymy, że potrafimy otrzymane talenty pomnażać i to robimy, zamiast zasypywać je w ziemi.


Pn lis 17, 2014 2:02 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dzisiejsza Ewangelia 16.11.2014, Mt 25, 14-30
A św. Faustyna? Nie była wykształcona, nie umiała się wysłowić poprawnie, śmiali się z niej, że się nawet do fizycznej pracy nie nadaje. Po prostu zwykła nędza, beztalencie, sama też doszła do takiego wniosku. Pan Jezus jej to potwierdził. :wink: A Ona z tej swojej nędzy razem z Panem Jezusem współdziałając przyniosła i przynosi takie wielkie owoce.

Talent, to również depozyt wiary. Co robię z tym depozytem wiary?

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Pn lis 17, 2014 1:06 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 134 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL