Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 3:59 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Moc Pisma Świętego 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moc Pisma Świętego
lucja napisał(a):
Nie kochanie, ty po prostu chcesz mnie złapać na słowie.
Myślę że sobie za bardzo pochlebiasz. W każdym razie zaręczam Ci że mam jednak lepsze zajęcia niż łapanie kogokolwiek, w tym Ciebie, za słowa wink:


Pn sie 18, 2014 2:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moc Pisma Świętego
lucja napisał(a):
Nie kochanie (...)


Cóż za słodki cukierek z piołunem w środku... Zawsze jak widze tego typu wyrażenia, w podobnym kontekście (tłumaczenia czegos komuś "mniej rozwiniętemu niż ja") - dostaje drgawek- "dziecko", "kochanie", "synku" - to od razu wyniesienie się i pokazanie gdzie jest miejsce tego "buraka", który nie rozumie, tego co mówię... a przecież wiem lepiej, bo w końcu STUDIOWAŁAM ... :D :D :D

lucja, z całym szacunkiem, ale takie zachowanie wobec współrozmówców nie świadczy dobrze o Tobie, ani nie wygląda dobrze...

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


Pn sie 18, 2014 8:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moc Pisma Świętego
Może wróćmy do rozmowy o Mocy Słowa Bożego a nie o mocy naszych słów, kierowanych co gorsza przeciwko sobie a nie do siebie... ?

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


Pn sie 18, 2014 8:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moc Pisma Świętego
_as_ napisał(a):
Może wróćmy do rozmowy o Mocy Słowa Bożego a nie o mocy naszych słów, kierowanych co gorsza przeciwko sobie a nie do siebie... ?

To może ja, jako(chyba) sprawca tego całego zamieszania w temacie o Mocy Słowa Bożego, przytoczę słowa św. Augustyna, które gdy czytam, to myślę sobie, że napisał on specjalnie do mnie:
Słowo Boże jest przeciwnikiem twojej woli, aż stanie się sprawcą twojego zbawienia. Tak długo jak ty jesteś wrogiem samego siebie, również słowo Boże jest twoim wrogiem. Bądź swoim przyjacielem, a wtedy i słowo Boże będzie z tobą w zgodzie. Amen...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn sie 18, 2014 8:53 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 11:54 am
Posty: 51
Lokalizacja: Białystok
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moc Pisma Świętego
_as_ napisał(a):
lucja napisał(a):
Nie kochanie (...)


Cóż za słodki cukierek z piołunem w środku... Zawsze jak widze tego typu wyrażenia, w podobnym kontekście (tłumaczenia czegos komuś "mniej rozwiniętemu niż ja") - dostaje drgawek- "dziecko", "kochanie", "synku" - to od razu wyniesienie się i pokazanie gdzie jest miejsce tego "buraka", który nie rozumie, tego co mówię... a przecież wiem lepiej, bo w końcu STUDIOWAŁAM ... :D :D :D

lucja, z całym szacunkiem, ale takie zachowanie wobec współrozmówców nie świadczy dobrze o Tobie, ani nie wygląda dobrze...

Niestety nie widzę w twojej wypowiedzi żadnego szacunku do mnie. Kiedy lekarz studiuje 6 lat nikt mu nie wytyka że leczy (o ty lekarzu jeden, studiowałeś i myślisz, że wiesz lepiej). Czy zatem teolog może powiedzieć, że jest teologiem, czy to już przegięcie? Moje wyznanie, że studiowałam teologię było skierowane do sachcima i zupełnie nie rozumiem akurat twojego ataku w obronie bergamotki.
A Bóg mi świadkiem, że pisząc "kochanie" miałam tylko i wyłącznie takie miłe słowo na myśli. Nie przypisuj mi tego czego nie było.


Pn sie 18, 2014 9:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moc Pisma Świętego
lucja napisał(a):
A Bóg mi świadkiem, że pisząc "kochanie" miałam tylko i wyłącznie takie miłe słowo na myśli. Nie przypisuj mi tego czego nie było.


Przy całej rozmowie wyglądało na kąśliwe...
a z mojej strony to nie był atak, raczej obserwacja.

To, jakie towarzyszyły temu słowu emocje, to faktycznie Ty wiesz najlepiej, więc jeśli przypisałam Ci coś czego nie było, to przepraszam. :)

Myślę, że to jest na tyle błahy problem, że nie trzeba wzywać na świadka Boga...

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


Wt sie 19, 2014 9:01 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 11:54 am
Posty: 51
Lokalizacja: Białystok
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moc Pisma Świętego
_as_ napisał(a):
Myślę, że to jest na tyle błahy problem, że nie trzeba wzywać na świadka Boga...


"...ponieważ Bóg świadkiem jego nerek, prawdziwym stróżem jego serca, Tym, który słyszy mowę jego języka. Albowiem Duch Pański wypełnia ziemię, Ten, który ogarnia wszystko, ma znajomość mowy" Mdr 1, 6-7


Wt sie 19, 2014 9:26 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moc Pisma Świętego
lucja napisał(a):
"...ponieważ Bóg świadkiem jego nerek, prawdziwym stróżem jego serca, Tym, który słyszy mowę jego języka. Albowiem Duch Pański wypełnia ziemię, Ten, który ogarnia wszystko, ma znajomość mowy" Mdr 1, 6-7


:)

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


Wt sie 19, 2014 9:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moc Pisma Świętego
Wierzący23 napisał(a):
Cześć. Mam do Was pytanie. Czy czytając Pismo Święte poczuliście, zauważyliście jak wielką siłę Wam daje? Czy podczas czytania czujecie, że te słowa pochodzą od Boga, bo czuć Jego samego?
Można czytać i się przekonać, że te słowa są żywe, bo dają życie, natomiast czytanie innych książek nie daje mi tych wspaniałych uczuć.
Moim zdaniem Pismo Święte jest bardzo ważne i każdy powinien starać się czytać słowa Jezusa i nie tylko, abyśmy mieli więcej siły, aby była w nas miłość. Czytanie Pisma Świętego jest jak modlitwa moim zdaniem.


Bo czytanie Pisma Świętego to rozmowa z Bogiem.
Jak ktoś czyta Pismo Święte, to tak jakby mówił do niego sam Bóg, trzeba mieć to na względzie i z szacunkiem do tego podchodzić.
Podobno święty Franciszek, zanim zaczął czytać Pismo Święte, najpierw mył ręce i twarz :) (albo to, któryś inny święty. Niemniej jednak wiadomo o co chodzi).
Nasza modlitwa to mówienie do Boga z kolei, zaś jak Pismo Święte czytamy, wtedy Pan Bóg do nas mówi. MOC Słowa Bożego jest ogromna i niezaprzeczalna, Pan Jezus jest Słowem, Słowem Żywym, czyniącym cuda, uzdrowienia, do tego jednak potrzebna jest wiara :)

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Cz sie 21, 2014 8:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moc Pisma Świętego
sahcim napisał(a):
W tym duchu właśnie tłumaczyłem watchmanowi gdy pytał: Dlaczego zakładasz, że Kain poznał żonę dopiero w kraju, do którego został wygnany?

To może spróbuj zapoznać się z Duchem, który kierował bł. K.Emmerich.
Te słowa, z pewnością rozwieją Twoje rozterki, o wygnaniu Kaina i jego możliwościach matrymonialnych..
Cytuj:
Skoro jednakowoż Pan Bóg mu powiedział, że krew Abla woła do Niego ze ziemi, zatrwożył się Kain; widziałam, że długo z Panem Bogiem rozmawiał. Pan Bóg mu też powiedział, że jest przeklętym na ziemi, że ziemia żadnych owoców rodzić mu nie będzie i że ma uciekać. Kain na to odpowiedział, że w takim razie każdy, co go spotka, zabije go. Było już bowiem wiele ludzi na świecie. Kain był już bardzo stary i miał dzieci, Abel również miał dzieci, a prócz tego byli jeszcze inni bracia i inne siostry. Odpowiedział mu Pan Bóg: nie, albowiem kto by go zabił, siedmiorako ukaranym będzie. Zrobił też znak na Kainie, iżby go nikt nie zabił.

Więcej
TUTAJ
Czytając teksty bł.Katarzyny osoby wątpiące, nabierają wiary w Moc Pisma Świętego..


Pt sie 22, 2014 12:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 11:03 pm
Posty: 1064
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moc Pisma Świętego
watchman napisał(a):
sahcim napisał(a):
W tym duchu właśnie tłumaczyłem watchmanowi gdy pytał: Dlaczego zakładasz, że Kain poznał żonę dopiero w kraju, do którego został wygnany?

To może spróbuj zapoznać się z Duchem, który kierował bł. K.Emmerich.
Te słowa, z pewnością rozwieją Twoje rozterki, o wygnaniu Kaina i jego możliwościach matrymonialnych..


Może zapoznaj się z nauczaniem KK, a nie nauczaniem MJ czy bł. K.Emmerich.


Pt sie 22, 2014 1:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moc Pisma Świętego
kacperek29 napisał(a):
Może zapoznaj się z nauczaniem KK, a nie nauczaniem MJ czy bł. K.Emmerich.

Teksty bł. K.Emmerich nie zawierają błędów teologicznych, a ich lektura utwierdza mnie w wierze katolickiej. Dlaczego miałbym z takiej lektury rezygnować? Nie zrezygnuję i polecam czytanie innym..


Pt sie 22, 2014 2:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moc Pisma Świętego
Powiedz mi, watchman, kiedy ostatnio sięgnąłeś po KKK w celu poznania i utwierdzenia się w wierze katolickiej?


Pt sie 22, 2014 2:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 11:03 pm
Posty: 1064
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moc Pisma Świętego
watchman napisał(a):
kacperek29 napisał(a):
Może zapoznaj się z nauczaniem KK, a nie nauczaniem MJ czy bł. K.Emmerich.

Teksty bł. K.Emmerich nie zawierają błędów teologicznych,


Podasz orzeczenie KK potwierdzające Twoje słowa?


Pt sie 22, 2014 2:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moc Pisma Świętego
kacperek29 napisał(a):
Podasz orzeczenie KK potwierdzające Twoje słowa?

Podasz orzeczenie KK, które im zaprzeczają?
Mam sumienie, z którego korzystam i które podpowiada mi czy coś jest Dobre, czy złe.
Kościół nie wypowiada się o wszystkim i trzeba samemu podejmować decyzje.
Uważam, że teksty bł. Katarzyny są Dobre, a zatem nie zawierają błędów.
I teraz, pokaż mi błąd w takim rozumowaniu.


Pt sie 22, 2014 3:15 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL