Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 5:07 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Papierosy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papierosy
O i tu ci przyznam racje,to wtedy trzeba mu sie bliżej przyjżeć i coś z tym zacząć robić.


N maja 25, 2014 10:09 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 10:04 pm
Posty: 104
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papierosy
tesia napisał(a):
,są różne sytuacje życiowe ,smierć bliskich,strata rodziców,słaba psychika i sięga po papierosa.

Dokładnie w ten sposób powstaje uzależnienie.
Grzech.

Czy upicie się lub wypalenie paczki papierosów przywróci życie rodzicom?
Rozwiąże problem?

Jedyne co zrobi to umocni schemat
ból -> substancja psychoaktywna -> ulga -> powrót bólu i koło uzależnienia się obraca.

_________________
Próżne dociekania zostaw mędrcom tego świata. Ja cię zawsze chce wiedzieć małym dzieckiem.
Dzienniczek s.Faustyny


N maja 25, 2014 10:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7275
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papierosy
Przypuśćmy że ktoś miał jakieś złe przeżycie i aby poprawić nastrój dopuszcza się masturbacji. W tym przypadku nie może iść do komunii ale musi do spowiedzi.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N maja 25, 2014 10:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papierosy
Takie postępowanie nie przywróci życia bliskim .ale człowiek jest tylko czlowiekiem,jeden ma słabszą psychikę,a po innym spływa jak po kaczce.U jednego jest żałoba ktora trwa długo u innego wcale,powie nic się nie stalo,brak jakiejkolwiek empatii.


N maja 25, 2014 11:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 12:25 pm
Posty: 1704
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papierosy
Sobieraju, nie wiem czy to jest grzechem. W końcu do zerwania z nałogiem kolega musi dojrzeć... Zastanawiam się jednak, jak ty to wytrzymujesz finansowo? :D

_________________
" Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią." Mt 5, 7


N maja 25, 2014 12:43 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 11:52 am
Posty: 680
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papierosy
Tesia, wow..... to bardzo starej daty ta lekarka była!!!!i zalożę się że palaczka..
Oczywiście że można i trzeba rzucić papierosy w każdym wieku.
Z papierosami problem jest podwójny. Uzależnia nikotyna, i będa przejściowe objawy odstawienne (można je łagodzić np używając gumy do żucia z nikotyną). Natomiast głownymi sprawcami masakry w organiźmie są inne substancje, rozmaite toksyczne związki (jest ich tam masa) i w tym sensie, już jeden dzień bez papierosa poprawia stan zdrowia. Po kilku latach od rzucenia ryzyko zdrowotne zaczyna zbliżać się do osoby niepalącej (pod warunkiem że jeszcze nie nabawiliśmy się raka lub zawału serca np). Najlepiej jeśli rzucimy będąc młodzi i względnie zdrowi, ale rzucać można i trzeba zawsze, niezależnie od wieku.

_________________
Ania


Pn cze 02, 2014 8:59 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papierosy
No,piękna postawa.Zazdroszczę temu człowiekowi,że ma takiego przyjaciela jakim niewątpliwie Ty jesteś.
Godne podziwu. :-D
Mogę wspomóc modlitwą.
Niech Bóg błogosławi!


Pn cze 02, 2014 10:09 am
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 03, 2013 1:04 am
Posty: 66
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papierosy
ktoś powyżej ujął to bardzo trafnie. Jeśli coś przejmuje nad tobą kontrolę, to jest to zło i złym jest sam akt poddania się czemuś, czego intencji nie znamy.
Mówię tutaj całkiem z doświadczenia - trwam w nałogu nikotynowym już od parunastu lat. Pozwolenie przejęcia kontroli nad choćby najmniejszą cząstką życia, codzienności jakiejś deprawującej mocy kończy się pozostawieniem otwartych luk, bram dla innych pokus, które są silniejsze przez jedną słabość.
Ile mnie nerwów i złości kosztuje odzyskiwanie na nowo co jakiś czas tej kontroli nad nałogiem.
Epapierosy, nowa popularna alternatywa, są groźniejsze nawet niż zwykłe papierosy - i to mówiło mi tez wiele osób słabo wierzących - sami dostrzegali że ich lepszy, mniej smolisty smak, dostępność pod ręką nonstop, usypiają czujność i sprawiają że człowiek zaczyna nieustannie ćmić efajki, sam się w nałóg wpędzając jeszcze gorzej. Zwykłe papierosy pali się w odstępach, epapierosy można nieustannie (choć są tez tego negatywne skutki, ale je można 'obejść').
Najgorszym jest nieustanne trwanie w stanie walki i nałogu. Owszem, można nawet i świętym zostać, ale wtedy nałóg musi być zawsze pod kontrolą, co jest niezwykle ciężkie. No i te irytacje i nerwy gdy np. akurat paczka/ liquid się skończy! Bywa że doprowadza to do przykrych słów pod czyimś adresem, a przecież niepotrzebnych i raniących.
Z ludzi, którzy zostali uznani za świętych/ błogosławionych, a palili znam np. bł. Piotra Jerzego Frassatiego, czy bł. Jerzego Popiełuszkę, oraz św. Jan XXIII.

_________________
Jeśli Ci pomogłem, nie zapomnij westchnąć za mną do Boga.
________________________________

Elen síla lúmenn' omentielvo


Wt sie 12, 2014 6:42 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 11:52 am
Posty: 680
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papierosy
nawiązując do tematu palenia.
Ja np uważam że palenie papierosów jest grzechem.
Oczywiście nie możemy zawsze napewno tego uważać za grzech ciężki, ale papierosy są rzeczą które w każdej ilości i w sposób oczywisty szkodzą zdrowiu osoby palącej i otoczenia więc są grzechem przeciwko V przykazaniu. Podobnie jak za grzech uważam namawianie do palenia.

_________________
Ania


Śr sie 13, 2014 9:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papierosy
kropeczka_ns napisał(a):
ale papierosy są rzeczą które w każdej ilości i w sposób oczywisty szkodzą zdrowiu osoby palącej i otoczenia więc są grzechem przeciwko V przykazaniu.

Praca, którą długo wykonywałam szkodziła zdrowiu. To grzech, czy nie? 8)


Śr sie 13, 2014 1:17 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL