Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 6:49 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Wiarołomstwo jest grzechem 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiarołomstwo jest grzechem
markus777 napisał(a):
Poza tym kto decyduje, ktory przeklad jest autoryzowany a ktory nie?

W Kościele katolickim papież, biskup lub wyznaczony przez biskupa kapłan. Pozdrawiam.
m.k.

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Pt kwi 25, 2014 3:38 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt mar 28, 2014 6:26 pm
Posty: 278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiarołomstwo jest grzechem
s:

Tak uczniowie podali ze kryterium wyboru apostola jest ogladanie Jezusa w czasie zmartwychwstania
dz. 1:22
"Poczawszy od chrztu Jana, az do dnia, w którym od nas zostal wziety w górę, stal sie wraz z nimi swiadkiem jego zmartwychwstania"

Co zreszta juz ci cytowalem ale Tobie zawsze trzeba metodą lopatologiczna az zalapiesz:)
Apostol Pawel sam sie tak nazywal, a nie ze ktos mu nadal ten tytul. On byl po prostu równie wazny, a moze nawet wazniejszy od tych apostolow ktorzy wchodzili w sklad 12tki. Jednak po nim nikt nie mogl sie wiecej nazywac apostolem bo nikt nie przysluzyl sie tyle co Pawel do krzewienia Ewangelii i nikt tez nie byl wybrany osobiscie przez Jezusa.

Oddzielaj sobie Ewangelie od biblii i twierdz ,ze zawsze mozna bylo czytac biblie ale to nie jest prawda, widocznie slabo znasz historie. Polecam np film "kąkol wsrod przenicy"

No to ja nie naleze do powszechnego kosciola, bo sie nie solidaryzuje z wszystkimi chrzescijanami i nie ekumenizuje. Uwazam ze do zbawienia prowadzi wąska droga a nie szeroka. Zreszta nie tylko ja bo Jezus tez tak uwaza.

Na codzien korzystam z Biblii warszawskiej ktora jest przekladem protestanckim a Biblie Tysiaclecia zakupilem wczesniej i jej raczej nie uzywam. Biblia tysiąclecia jest jak dla mnie zbyt skazona by warto bylo ją czytać na codzien.

Wybacz Sahcimie ale ja nie uwazam bym wyrósl ze zmutowanego drzewa czyli KRK. Reformacja nie wyrosla stamtad tylko sie oddzielila od Kosciola. Nauki miala calkiem nowe na podstawie Pisma Swietego a nie na podstawie nauk kosciola. Co prawda wiele protestanckich denominacji zapozyczylo niektore nauki z KRK np chrzest niemowlat, ale ja do nich nie naleze. Wiec jesli twierdzisz, ze wyroslem z drzewa KRK to sie mylisz.

_________________
CHWZ
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84ska_Wsp%C3%B3lnota_Zielono%C5%9Bwi%C4%85tkowa


Pt kwi 25, 2014 10:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiarołomstwo jest grzechem
markus777 napisał(a):
s:Reformacja nie wyrosla stamtad tylko sie oddzielila od Kosciola. Nauki miala calkiem nowe na podstawie Pisma Swietego a nie na podstawie nauk kosciola. Co prawda wiele protestanckich denominacji zapozyczylo niektore nauki z KRK np chrzest niemowlat, ale ja do nich nie naleze. Wiec jesli twierdzisz, ze wyroslem z drzewa KRK to sie mylisz.

Dokładnie tak przyjacielu:) Reformacja oddzieliła się od Kościoła założonego przez Pana Jezusa, od Kościoła powszechnego. Aby potępić niektóre błędne nauki protestantów zwołano Sobór powszechny w Trydencie gdzie potwierdzono katolicką, ortodoksyjną naukę o sakramentach, kapłaństwie, ofiarniczym i przebłagalnym charakterze Mszy Świętej. Pozdrawiam :) m.k.

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Pt kwi 25, 2014 1:19 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt mar 28, 2014 6:26 pm
Posty: 278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiarołomstwo jest grzechem
Mały Książę napisał(a):
Dokładnie tak przyjacielu:) Reformacja oddzieliła się od Kościoła założonego przez Pana Jezusa, od Kościoła powszechnego. Aby potępić niektóre błędne nauki protestantów zwołano Sobór powszechny w Trydencie gdzie potwierdzono katolicką, ortodoksyjną naukę o sakramentach, kapłaństwie, ofiarniczym i przebłagalnym charakterze Mszy Świętej. Pozdrawiam :) m.k.



Wiem, ze to Twoj topik ale jak koniecznie chcesz komentowac slowa skierowane do sahcima to przynajmniej czytuj caly akapit lub cala wypowiedz, a nie wyrywaj to co ci pasuje. Gdyz z kontekstu wynika, ze mialem na mysli oddzielenie sie od KRK, a nie od kosciola z 1 wieku jak twierdzisz. Nasladuje w pelni kosciol z 1 wieku jak chcesz nazywaj go powszechnym, a ten trzymal sie nauk Pisma Swietego, a nie tradycji. Natomiast KRK jest taka hybrydą poganstwa i fragmentow ewangelii. Z tymże przewaza poganstwo.
No tak KRK na soborze potwierdzil swoich, bo jakby mogl przeciez potwierdzic reformacje?:) Nawet Jezus powolywal sie na Ojca gdy chcieli potwierdzenia, a nie mowil ,ze sam od siebie mowi. Lecz KRK mowi sam od siebie i sam tez od siebie sie potwierdza:)

_________________
CHWZ
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84ska_Wsp%C3%B3lnota_Zielono%C5%9Bwi%C4%85tkowa


Pt kwi 25, 2014 1:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiarołomstwo jest grzechem
markus777 napisał(a):
s:

Tak uczniowie podali ze kryterium wyboru apostola jest ogladanie Jezusa w czasie zmartwychwstania
dz. 1:22
No ręce opadają...Markusie ! ! Gdzie byli zgromadzeni Apostołowie w tym czasie gdy Jezus powstawał z martwych...???
Cytuj:
"Poczawszy od chrztu Jana, az do dnia, w którym od nas zostal wziety w górę, stal sie wraz z nimi swiadkiem jego zmartwychwstania"
To wg Ciebie ap Paweł nie był przez reszte swojego życia po ukazaniu się mu Zmartwychstałego świadkiem Jego zmartwychstania...???
Cytuj:
Apostol Pawel sam sie tak nazywal, a nie ze ktos mu nadal ten tytul.
To ap Paweł napisał iż jest apostołem(tak siebie nazywał) sam od siebie, a nie dlatego, że Duch Święty tak chciał aby ap Paweł napisał...???
Cytuj:
On byl po prostu równie wazny, a moze nawet wazniejszy od tych apostolow ktorzy wchodzili w sklad 12tki. Jednak po nim nikt nie mogl sie wiecej nazywac apostolem
Co Ty znowu bredzisz markusie...??? Czyżbyś znowu teraz sugerował, że kryterium do tego aby mienić się apostołem były zasługi w krzewieniu Ewangeli, a nie sam wybór i posłannictwo dokonane przez Jezusa(Kościół)...???
Cytuj:
Oddzielaj sobie Ewangelie od biblii i twierdz ,ze zawsze mozna bylo czytac biblie ale to nie jest prawda
Oczywiście, że zawsze można było czytać Biblie...warunkiem tylko była umiejętność czytania. Na dowód tego masz słowa św Hieronima, który powiedział: Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa
Cytuj:
No to ja nie naleze do powszechnego kosciola, bo sie nie solidaryzuje z wszystkimi chrzescijanami i nie ekumenizuje.
To Twój wybór, że nie chcesz należeć do Kościoła Chrystusa...
Cytuj:
Na codzien korzystam z Biblii warszawskiej ktora jest przekladem protestanckim
A to Biblia Warszawska nie jest przekładem Kościoła powszechnego(katolickiego)...???
Cytuj:
Wybacz Sahcimie ale ja nie uwazam bym wyrósl ze zmutowanego drzewa czyli KRK. Reformacja nie wyrosla stamtad tylko sie oddzielila od Kosciola.
Skoro coś się oddzieliło od Krk tzn że najpierw było częścią tegoż...toż to podstawy logiki :))
Cytuj:
Nauki miala calkiem nowe na podstawie Pisma Swietego a nie na podstawie nauk kosciola. Co prawda wiele protestanckich denominacji zapozyczylo niektore nauki z KRK np chrzest niemowlat, ale ja do nich nie naleze.
Jak Reformacja mogła mieć nauki całkiem nowe, skoro zapoczątkowana została w XVI w istnienia Kościoła powszechnego(katolickiego), a opierała się na Piśmie...???
Cytuj:
Wiec jesli twierdzisz, ze wyroslem z drzewa KRK to sie mylisz.
[/quote][/quote] Ależ ja wcale tak nie twierdziłem, że Ty wyrosłeś z drzewa Krk...Nie wiem z czego Ty wyrosłeś ale skoro twierdzisz, że nie należysz do Kościoła powszechnego...:(

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt kwi 25, 2014 4:16 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt mar 28, 2014 6:26 pm
Posty: 278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiarołomstwo jest grzechem
s:

Sahcimie skoro tak dobrze znasz pismo swiete to nie wiesz tego gdzie sie zgromadzali uczniowie w czasie zmartwychwstania Jezusa???
Znowu musze Ci kawe na lawe wykladać, doszkol sie z ewangelii i dziejow apostolskich:) Zgromadzali sie w izbie, pamietasz jak Apostol Tomasz nie byl w czasie pierwszego pojawienia sie Jezusa i dopiero drugim razem gdy wkladal rece w bok jego ? Pewnie juz zapomniales ten fragment.
Wiec niech Twoje rece opadną do samej ziemi zanim nastpenym razem sie obruszysz;)
Tak Ap Pawel nie byl swiadkiem zmartwychwstania Jezusa jak pozostali, bo nie bylo go w tej izbie w czasie 40 dni po zmartwychstaniu pobytu na ziemi Jezusa. Apostol Pawel nazywal siebie apostolem bo tak chcial tez Duch swiety w którym imieniu pisal. Lecz , nie byl oficjalnie uznany jako Apostol.
To wystarczy na temat Apostola Pawla , nic wiecej nie mam do doadania w tym temacie Sahcimie.

To zaden dowod Sahcimie ze hieronim powiedzial "Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa" tylko raczej kolejny gwozdz do waszej trumny ,ze nie znaliscie Jezusa, bo nie znaliscie Pisma swietego.

Naleze do koscila Chrystusa lecz nie do powszechnego. Gdyż kosciol Chrystusa, sie nie solidaryzuje i nie ekumenizuje ze wszystkimi.

Biblia warszawska jest protestancka nie wiedziales o tym?

Jesli bylo czescią KRK to z przymusu a po oddzieleniu nic juz ich nie łaczylo z KRK wiec uwazam ,ze nie wyroslo z tego drzewo, raczej zostalo wypuszczone z lochow KRK
Tak miala calkiem nowe nauki bo na podstawie Pisma a nie tradycji KRK

_________________
CHWZ
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84ska_Wsp%C3%B3lnota_Zielono%C5%9Bwi%C4%85tkowa


Pt kwi 25, 2014 5:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiarołomstwo jest grzechem
Markusie , Pismo Święte powstało właśnie z ustnej Tradycji. Objawienie Boże zawiera się w Piśmie Świętym i Tradycji apostolskiej, czyli np. księgach liturgicznych, pismach Ojców Kościoła. Pozdrawiam :) m.k.

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Pt kwi 25, 2014 5:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiarołomstwo jest grzechem
markus777 napisał(a):
Zgromadzali sie w izbie
Skoro byli zgromadzeni w izbie przez cały czas od śmierci Jezusa, to jak mogli ogladać Jezusa podczas Jego zmartwychwstania markusie...??? Czy Apostołowie nie oglądali już przypadkiem Zmartwychstałego, który przeszedł mimo zamkniętych drzwi do izby, w której byli zgromadzeni, a nie Jego zmartwychstania...???
Cytuj:
Tak Ap Pawel nie byl swiadkiem zmartwychwstania Jezusa jak pozostali, bo nie bylo go w tej izbie w czasie 40 dni po zmartwychstaniu pobytu na ziemi Jezusa.
Markusie...Jezus nie zmartwychstał w izbie gdzie byli zgromadzeni Apostołowie więc to, że ap Pawła nie było w izbie PO zmartwychstaniu Jezusa nie ma żadnego znaczenia w kwestii jedo świadczenia o zmartwychstaniu Pana...Apostoł Paweł był takim samym świadkiem zmartwychstania jak wszyscy inni, których Jezus wybrał i posłał aby głosili o Jego zmartwychstaniu...
Cytuj:
Apostol Pawel nazywal siebie apostolem bo tak chcial tez Duch swiety w którym imieniu pisal. Lecz , nie byl oficjalnie uznany jako Apostol.
No jeśli świadectwo Ducha Świetego nie jest dla Ciebie wiarygodnym świadectwem iż Paweł był apostołem czyli posłańcem/wybrańcem Jezusa, to już nie wiem kto inny mógłby Cię przekonać...
Cytuj:
To zaden dowod Sahcimie ze hieronim powiedzial "Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa" tylko raczej kolejny gwozdz do waszej trumny ,ze nie znaliscie Jezusa, bo nie znaliscie Pisma swietego.
udowodnij, że nie znaliśmy Jezusa markusie...
Cytuj:
Naleze do koscila Chrystusa lecz nie do powszechnego.
To Twoja sprawa do jakiego kościoła przynależysz...ja wyjaśniłem Ci czym jest Kościół powszechny i kto jest Jego Głową...
Cytuj:
Biblia warszawska jest protestancka nie wiedziales o tym?
ale protestanci należą do Kościoła powspowszechnego...nie wiedziałeś o tym...???
Cytuj:
Jesli bylo czescią KRK to z przymusu a po oddzieleniu nic juz ich nie łaczylo z KRK
jak to nic ich nie łączyło z Krk skoro wyznawali to samo Credo, tak samo wierzyli w realną obecność Chrystusa(z duszą i ciałem) w Eucharystii, czy tak samo jak w Krk udzielali chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego tak niemowlętom jak i dorosłym i czytali Słowo Boże z Biblii katolickiej...???
Cytuj:
Tak miala calkiem nowe nauki bo na podstawie Pisma a nie tradycji KRK
[/quote] może podać przykład takiej nowej nauki...???

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt kwi 25, 2014 10:16 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt mar 28, 2014 6:26 pm
Posty: 278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiarołomstwo jest grzechem
Drogi Sahcimie


Czepiasz sie slowek. Dobrze wiesz o co mi chodzilo a udajesz glupiego. Swiadkiem zmarwychwstania byli wszyscy ci ktorzy widzieli Jezusa w ciagu 40 dni po Jego zmartwychwstaniu. A do nich napewno nie nalezal Apostol Pawel , gdyz w tym czasie nie byl uczniem Jezusa a wrecz przesladowal kosciol. Cos jeszcze w tym temacie? Przeczytaj ten fragment jeszcze raz pisze tam o byciu swiadkiem? Czy to moze cos innego oznaczac jak wlasnie ogladanie Jezusa po tym jak zmartwychstal ?? Czy jak jesteś swiadkiem zbrodni to musiales widziec koniecznie moment morderstwa, czy mogles widziec trupa w pokoju po tym akcie?

Udowodnić Ci ze nie znaliscie Jezusa w czasach sredniowiecza? ohh latwo by bylo ale mi sie nie chce;) jest tyle filmow i ksiazek na ten temat, o zyciu ludzi w czasach sredniowiecza o ich analfabetyzmie i braku jakich kolwiek informacji poza tym co mogli zaslyszec od swoich przewodnikow. Gdzie byl wowczas KRK? No tam gdzie chcial, czyli w luksusowych jak na owe czasy palacach i klasztorach, patrząc z góry przez okiennice na staczajacych sie w nedzy i rozpaczy otlumanionych ludzi.

Niech sobie nalezą protestanci do kosciola powszechnego, a co to mnie obchodzi gdzie sa zapisani? Ja ide wąską drogą i tam nie naleze. Poza tym co za roznica jaka masz nazwe? liczy sie raczej to ktore nauki bierzesz sobie do serca, a nie jaka nazwe masz. No wlasnie przyklad nauki KRK chcesz, np swiecenie jajek w swieta:) ostatnio widzialem takie osobki i sobie pomyslalem gdy je ujrzałem, nawet fajnie sie zrymowalo "w jednej rece komóreczka, a w drugiej jajeczka"


MK:

Jesli ci chodzi o nowy teatement to powstal on ledwie 20 lat po tych wydazeniach. Podejrzewam , ze juz pare lat po zmartwychwstaniu Jezusa krązyly jakies zapiski, ktore potem skompletowali w calosc i powstaly Ewangelie. Natomiast stary testament istnial przeciez dla chrzescijan. Wiec jakich ustnych, raczej pisemnych i naocznych! Jak to sie ma do tradycji wzietych z poganstwa?

_________________
CHWZ
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84ska_Wsp%C3%B3lnota_Zielono%C5%9Bwi%C4%85tkowa


So kwi 26, 2014 10:31 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiarołomstwo jest grzechem
markus777 napisał(a):
MK:

Jesli ci chodzi o nowy teatement to powstal on ledwie 20 lat po tych wydazeniach. Podejrzewam , ze juz pare lat po zmartwychwstaniu Jezusa krązyly jakies zapiski, ktore potem skompletowali w calosc i powstaly Ewangelie. Natomiast stary testament istnial przeciez dla chrzescijan. Wiec jakich ustnych, raczej pisemnych i naocznych! Jak to sie ma do tradycji wzietych z poganstwa?

Ewangelia według świętego Jana powstała ok. 90 roku n.e., tak więc Nowy Testament nie mógł powstać "20 lat po tych wydarzeniach". W różnych kościołach lokalnych obowiązywały różne kanony Pisma :) Pozdrawiam :) m.k.

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


So kwi 26, 2014 1:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiarołomstwo jest grzechem
markus777 napisał(a):
Czepiasz sie slowek. Dobrze wiesz o co mi chodzilo a udajesz glupiego.
Markusie...napisałem wyraźnie, że nigdzie nie nazwałem ap.Pawła jednym z Dwunastu, jednak Tobie to nie wystarcza i upierłeś się, że(cytuję) "Apostol Pawel mial po prostu taki tutul ale nie byl osobiscie apostolem, gdyż nie oglądal zmartwychwstania Jezusa." więc kto tutaj kogo udaje jeśli wiadomym Ci jest, że żaden z Apostołów nie oglądał zmartwychstania tylko było to(cytuję) ogladanie Jezusa po tym jak zmartwychstal...???
Cytuj:
Przeczytaj ten fragment jeszcze raz pisze tam o byciu swiadkiem? Czy to moze cos innego oznaczac jak wlasnie ogladanie Jezusa po tym jak zmartwychstal ??
No widzisz markusie...najpierw piszesz, że kryterium bycia apostołem jest oglądanie zmartwychstania, a kiedy zostałeś pouczony, że nikt nie oglądał zmartwychstania, to teraz już zmieniłeś kryterium na oglądanie Jezusa po tym jak zmartwychstał...
Cytuj:
Czy jak jesteś swiadkiem zbrodni to musiales widziec koniecznie moment morderstwa, czy mogles widziec trupa w pokoju po tym akcie?
A co ma oglądanie Zmartwychstałego(a przypomnę Ci, że ap Paweł oglądał Go twarzą w twarz), do bycia świadkiem zbrodni i oglądania trupa...???
Cytuj:
Udowodnić Ci ze nie znaliscie Jezusa w czasach sredniowiecza? ohh latwo by bylo ale mi sie nie chce;)
to jak już Ci się będzie chciało, to wróć...
Cytuj:
Niech sobie nalezą protestanci do kosciola powszechnego, a co to mnie obchodzi gdzie sa zapisani?
No widzi markusie...plujesz wciąż swoimi kłamliwymi słowami na Kościół powszechny, a czytasz Biblie z przekładu opracowanego przez księży i biskupów Kościoła powszechnego...
Cytuj:
Ja ide wąską drogą i tam nie naleze.
Pan Ciebie oceni jaką drogą idziesz...
Cytuj:
No wlasnie przyklad nauki KRK chcesz
miałeś podać markusie przykład tej nowej nauki Reformacji...przecież twierdziłeś, że miała ona całkiem nowe nauki, na podstawie Pisma Świetego, więc podaj przykład tej nowej nauki...
ps...co święcenia jajeczek, to przypominam Ci, że to nie jest nauka, a tradycyjny obyczaj...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So kwi 26, 2014 1:37 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt mar 28, 2014 6:26 pm
Posty: 278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiarołomstwo jest grzechem
S:

Ja ci powiem tylko co sugerowales i do czego zmierzales zanim obrociles kota ogonem i jak Pilat umyles rece, bo ty przeciez myslalisz inaczej.
Wiec na poczatku tej dlugasnej dyskusji na temat apostolow twierdziles jakoby biskupi tez mogli miec miano apostolow potem juz probowales uzasadnic ze apostol Pawel przeciez tez byl apostolem wiec i po nim inni tez mogli nosic te miano. Obecnie mowisz, ze nigdy nie twierdziles, ze nalezal do 12tki z czym sie zgadzam , ale jak to sie ma do twoich poprzednich insynuacji?
Ogladac Jezusa podczas zmartwychstania, a byc Jego swiadkiem czy widzisz tu jakas roznice? Wiadomo, ze chodzilo o to komu sie pojawil w czasie gdy jeszcze nie poszedl do nieba , lecz ty czepiasz sie slowek i tyle. Taka twoja rola na tym forum, by kogos zniechecic do odpowiedzi?

Co do dowodow na to ze ciemna masa katolicka ze sredniowiecza nie wiedziala nic wiecej poza liturgią o ewangelii to chetnie bym cos przytoczyl lecz administrator zaczal mi kasowac posty i obawiam sie, ze tym razem tez by tak zrobil.

Przeklad warszawski jest napisany przez tych samych ludzi, orgazniacje ktora wydala Biblie gdanska, a ktorej historia siega 300 lat. Sa to protestanci, a nie katolicy. To ze korzystali z niektorych zrodel katolickich to chyba logiczne, gdyz przeciez KRK mial piecze nad wszystkimi zwojami, bo kto inny je zagarnal?

Przyklad nowej nauki? jest ich tak wiele, 95 tez Lutra znasz chociaz jedna znich? Np Zbawienie z łaski przez wiare, a nie z uczynkow. I to jest nowa nauka, bo przeczyla powszechnie stosowanym odpustom i roznym wymaganiom stawianym przez KRK. Traktuj sobie tradycje jak tradycje, lecz to tez jest rodzaj nauczania. Najpierw musiales sie nauczyc aby potem to stosowac bezmyslnie co roku.

MK

Moze ew Jana powstala najpozniej ale chyba Lukasza powstala cos okolo 54 roku naszej ery wiec juz byla dostepna ewangelia w calosci 20 lat po zmartwychstaniu Jezusa. Nie obowiazywaly rozne kanony pisma tylko wszedzie byla jednakowa nauka Pawlowa i pozostalych apostolow. Kosciol w tym czasie byl bardzo zjednoczony, przynajmniej usilnie do tego dazyl.

_________________
CHWZ
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84ska_Wsp%C3%B3lnota_Zielono%C5%9Bwi%C4%85tkowa


So kwi 26, 2014 2:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiarołomstwo jest grzechem
markus777 napisał(a):
MK

Moze ew Jana powstala najpozniej ale chyba Lukasza powstala cos okolo 54 roku naszej ery wiec juz byla dostepna ewangelia w calosci 20 lat po zmartwychstaniu Jezusa. Nie obowiazywaly rozne kanony pisma tylko wszedzie byla jednakowa nauka Pawlowa i pozostalych apostolow. Kosciol w tym czasie byl bardzo zjednoczony, przynajmniej usilnie do tego dazyl.

Nie znamy dokładnej daty śmierci Zbawiciela.Umarł on w 30 lub 33 r. n.e. Nie bardzo rozumiem dlaczego starasz się przekonać katolików, że błędnie wierzą. Z katolickiego punktu widzenia protestantyzm popadł w odstępstwo. Oczywiście czytanie Pisma Świętego jest godne pochwały i naśladowania, ale trzeba też pamiętać, że wszyscy heretycy twierdzili, że ich nauka ma oparcie w Piśmie Świętym. Kościół starożytny wyłączał heretyków ze wspólnoty wiernych. Pozdrawiam :) m.k.

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


So kwi 26, 2014 2:22 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt mar 28, 2014 6:26 pm
Posty: 278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiarołomstwo jest grzechem
Mały Książę napisał(a):
Nie znamy dokładnej daty śmierci Zbawiciela.Umarł on w 30 lub 33 r. n.e. Nie bardzo rozumiem dlaczego starasz się przekonać katolików, że błędnie wierzą. Z katolickiego punktu widzenia protestantyzm popadł w odstępstwo. Oczywiście czytanie Pisma Świętego jest godne pochwały i naśladowania, ale trzeba też pamiętać, że wszyscy heretycy twierdzili, że ich nauka ma oparcie w Piśmie Świętym. Kościół starożytny wyłączał heretyków ze wspólnoty wiernych. Pozdrawiam :) m.k.


Ja po prostu odpisuje na Twoje argumenty, a nie staram sie przekonac katolikow, bo ich raczej do niczego nie przekonam. "Zaslepil umysly niewierzacych" Niewierzących w prawdy zapisane na kartach pisma świetego. Gdyż samo pismo odpowiada na wszystkie tematy, trzeba tylko wiedziec gdzie co szukac. A to, ze KRK twierdzi, ze ma patent na wlasciwe zrozumienie to niestety jest nieprawdą. Co latwo mozna udowodnic , lecz zawsze znajdzie sie jakis sahcim, ktory obroci kota ogonem czepiajac sie slowek i gubiąc sens wypowiedzi, tak by zniechecic do dalszej dyskusji. "Kto ma uszy niechaj slucha co Duch mowi do zborow" A nie zacmiewa proste drogi Panskie!

_________________
CHWZ
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84ska_Wsp%C3%B3lnota_Zielono%C5%9Bwi%C4%85tkowa


So kwi 26, 2014 4:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiarołomstwo jest grzechem
markus777 napisał(a):
S:
Wiec na poczatku tej dlugasnej dyskusji na temat apostolow twierdziles jakoby biskupi tez mogli miec miano apostolow potem juz probowales uzasadnic ze apostol Pawel przeciez tez byl apostolem wiec i po nim inni tez mogli nosic te miano.
I dalej to podtrzymuję co napisałem, a dowodem iż mówię prawdę są słowa Pisma z których jasno wynika, że oprócz Dwunastu, miano apostołów Chrystusa nosili także inni, nie tylko ap Paweł...
Cytuj:
Obecnie mowisz, ze nigdy nie twierdziles, ze nalezal do 12tki z czym sie zgadzam , ale jak to sie ma do twoich poprzednich insynuacji?
no właśnie...jak prawda, że Pismo nazywa apostołami także innych poza Dwunastoma, ma się do Twoich twierdzeń, że aby być apostołem, to trzeba było oglądać zmartwychstanie Jezusa...???
Cytuj:
Ogladac Jezusa podczas zmartwychstania, a byc Jego swiadkiem czy widzisz tu jakas roznice?
oczywiście...bo nikt nie ogladał zmartwychstania Jezusa, a świadkami zmartwychstania są wszyscy, którzy tego nie widzieli, ale uwierzyli i mając moc Ducha Świętego dają świadectwo, że On zmartwychstał...
Cytuj:
Wiadomo, ze chodzilo o to komu sie pojawil w czasie gdy jeszcze nie poszedl do nieba , lecz ty czepiasz sie slowek i tyle.
No to jeśli o to chodzi, to skoro Pismo mówi iż najpierw objawił się Marii Magdalenie, (5) ukazał się Kefasowi, a potem Dwunastu, (6) później zjawił się więcej niż pięciuset braciom równocześnie, to świadków było całe mnóstwo, kobiet i mężczyzn...
Cytuj:
Co do dowodow na to ze ciemna masa katolicka ze sredniowiecza nie wiedziala nic wiecej poza liturgią o ewangelii to chetnie bym cos przytoczyl
miałeś podać dowód że nie znaliśmy Jezusa...czekam markusie i nie zasłaniaj się jakimś administratorem...
Cytuj:
Przeklad warszawski jest napisany przez tych samych ludzi, orgazniacje ktora wydala Biblie gdanska, a ktorej historia siega 300 lat. Sa to protestanci, a nie katolicy.
Weź markusie zapoznaj się co znaczy Kościół powszechny, a potem, bo masz z tym widzę ogromny problem...
Cytuj:
To ze korzystali z niektorych zrodel katolickich to chyba logiczne, gdyz przeciez KRK mial piecze nad wszystkimi zwojami, bo kto inny je zagarnal?
Ha ha...jak Kościół powszechny(katolicki) mógł zagarnąć coś, co należy do Kościoła powszechnego markusie...???
Cytuj:
Przyklad nowej nauki? jest ich tak wiele, 95 tez Lutra znasz chociaz jedna znich? Np Zbawienie z łaski przez wiare, a nie z uczynkow.
To nie jest żadna nowość, gdyż nauka iż zbawienie jest łaską na które nikt z grzesznych ludzi nie zasłużył, to nauka Kościoła powszechnego, którą tenże głosi od samego początku...:)
Szukaj dalej markusie tej nowej nauki, którą by Kościół powszechny nie głosił... :))

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So kwi 26, 2014 4:29 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL