Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 3:09 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Obmycie nóg - co oznacza? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obmycie nóg - co oznacza?
markus777 napisał(a):
Jest tylko kilka zwyczajow, ktorych nalezy sie trzymac

No własnie - zwyczajów, a nie prawd wiary.
Bezwzględnie obowiązujące jest tylko Prawo Nowego Przymierza czyli prawo miłości Boga i bliźniego.
markus777 napisał(a):
Byc moze nie sa one najwazniejsze, jednak po cos zostaly nam przykazane i jako chrzescijanie trzymajacy sie prawdy, powinnismy postepowac zgodnie z zaleceniami Pisma, a nie na wlasne widzimisie.

Widzę, że spuszczasz z tonu, to dobrze. Już nie uważasz mnie za potępiona z tego powodu, że nie zakładam chusty na głowę w kościele.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt kwi 22, 2014 9:23 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt mar 28, 2014 6:26 pm
Posty: 278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obmycie nóg - co oznacza?
M:

Te zwyczaje to są prawdy wiary a to sa wazne rzeczy, a nie tylko tradycje.

obmywanie, jest wymienione obok zmartwychwstania i sądzie ostatecznym. Czyzby to byl tez nieistotny zwyczaj?


Herbajczykow 6:1-2

"Dlatego pominąwszy początki nauki o Chrystusie, zwrócmy sie ku rzeczom wyzszym,nie powracając ponownie do podstaw nauki o odwróceniu sie od martwych uczynków i o wierze w Boga, Nauki o obmywaniach, o wkładaniu rak, o zmartwychwstaniu i o sadzie ostatecznym.

_________________
CHWZ
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84ska_Wsp%C3%B3lnota_Zielono%C5%9Bwi%C4%85tkowa


Wt kwi 22, 2014 9:36 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6817
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obmycie nóg - co oznacza?
Małgosia napisał(a):
Już nie uważasz mnie za potępiona z tego powodu, że nie zakładam chusty na głowę w kościele.


Tak się wetnę między zdaniem, a oddechem..
Chociaż tak prawdę powiedziawszy, jakbym miał być tak w sumie szczery.. To ee.. no w sumie to nie taki głupi pomysł, by kobiety ubierały się w sposób jak najbardziej stonowany. Bo jeśli chodzi o moją skromną osobę.. i stary pryk i na uwięzi.. to jednak czasem zamiast wsłuchiwać się co kapłan ma do powiedzenia lub odśpiewania na mszy, muszę się odganiać od burych myśli jak od szerszeni.. ;-)

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt kwi 22, 2014 9:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 11:03 pm
Posty: 1064
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obmycie nóg - co oznacza?
markus777 uczepiłeś się tego obmywania. Powiedz czy w Twoim zborze myjecie nogi każdemu kto przychodzi? Ty w domu też myjesz nogi każdemu gościowi?


Wt kwi 22, 2014 9:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obmycie nóg - co oznacza?
PeterW napisał(a):
To ee.. no w sumie to nie taki głupi pomysł, by kobiety ubierały się w sposób jak najbardziej stonowany.

Stonowany, nie znaczy w burce. Ja też jestem za tym, aby ramiona były zakryte, a długość spódniczki przyzwoita.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt kwi 22, 2014 9:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obmycie nóg - co oznacza?
markus777 napisał(a):
Te zwyczaje to są prawdy wiary a to sa wazne rzeczy, a nie tylko tradycje.

obmywanie, jest wymienione obok zmartwychwstania i sądzie ostatecznym. Czyzby to byl tez nieistotny zwyczaj?

Tak, bo chodzi o służbę, a nie rytuały.
A na marginesie: obok sądu ostatecznego, a nie obok sądzie ostatecznym.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt kwi 22, 2014 9:51 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt mar 28, 2014 6:26 pm
Posty: 278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obmycie nóg - co oznacza?
kacperek29 napisał(a):
markus777 uczepiłeś się tego obmywania. Powiedz czy w Twoim zborze myjecie nogi każdemu kto przychodzi? Ty w domu też myjesz nogi każdemu gościowi?


Nie chodzi by myc kazdemu, tylko o to by co jakis czas pokazac sie od tej dobrej strony. U nas w kosciele to sie dzieje kilka razy w roku w czasie wieczerzy Panskiej. Kazdy myje kazdemu , Bracia braciom, siostry siostrom.

PeterW napisał(a):
Tak się wetnę między zdaniem, a oddechem..
Chociaż tak prawdę powiedziawszy, jakbym miał być tak w sumie szczery.. To ee.. no w sumie to nie taki głupi pomysł, by kobiety ubierały się w sposób jak najbardziej stonowany. Bo jeśli chodzi o moją skromną osobę.. i stary pryk i na uwięzi.. to jednak czasem zamiast wsłuchiwać się co kapłan ma do powiedzenia lub odśpiewania na mszy, muszę się odganiać od burych myśli jak od szerszeni.. ;-)


Dobre spostrzezenie, i to napewno rozprasza uwage gdy widzisz dlugie ladne wlosy i obcisla spudniczke lub spodnie. A wiec chusty niewatpliwie w tym pomagaja by nie bladzic myslami tam gdzie nie trzeba.

_________________
CHWZ
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84ska_Wsp%C3%B3lnota_Zielono%C5%9Bwi%C4%85tkowa


Wt kwi 22, 2014 9:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obmycie nóg - co oznacza?
markus777 napisał(a):
Nie chodzi by myc kazdemu, tylko o to by co jakis czas pokazac sie od tej dobrej strony.
'Hahahaha, humor miesiąca, jeśli nie roku :D . Co jakis czas trzeba sie pokazać z dobrej strony!!!!! :D :D :D :D :D , a na co dzień można być wcielonym diabłem?

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt kwi 22, 2014 9:54 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt mar 28, 2014 6:26 pm
Posty: 278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obmycie nóg - co oznacza?
Małgosia napisał(a):
'Hahahaha, humor miesiąca, jeśli nie roku :D . Co jakis czas trzeba sie pokazać z dobrej strony!!!!! :D :D :D :D :D , a na co dzień można być wcielonym diabłem?


Nie wiem co Cie tak ubawilo ale nie napisalem pokazac sie z dobrej strony, tylko od tej dobrej strony. Ale ciesze sie ze masz dobry humor, tylko obys powaznie podeszla do obmywania gdy nastepnym razem bedziesz chciala pokazac sie od TEJ dobrej strony!

_________________
CHWZ
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84ska_Wsp%C3%B3lnota_Zielono%C5%9Bwi%C4%85tkowa


Wt kwi 22, 2014 10:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 11:03 pm
Posty: 1064
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obmycie nóg - co oznacza?
markus777 napisał(a):
kacperek29 napisał(a):
markus777 uczepiłeś się tego obmywania. Powiedz czy w Twoim zborze myjecie nogi każdemu kto przychodzi? Ty w domu też myjesz nogi każdemu gościowi?


Nie chodzi by myc kazdemu, tylko o to by co jakis czas pokazac sie od tej dobrej strony. U nas w kosciele to sie dzieje kilka razy w roku w czasie wieczerzy Panskiej. Kazdy myje kazdemu , Bracia braciom, siostry siostrom.

Jak ktoś chce się pokazać to może i to dobra metoda. Jak ktoś chce pracować nad sobą i rzeczywiście służyć to znam lepsze metody i nie co jakiś czas.

markus777 napisał(a):
PeterW napisał(a):
Tak się wetnę między zdaniem, a oddechem..
Chociaż tak prawdę powiedziawszy, jakbym miał być tak w sumie szczery.. To ee.. no w sumie to nie taki głupi pomysł, by kobiety ubierały się w sposób jak najbardziej stonowany. Bo jeśli chodzi o moją skromną osobę.. i stary pryk i na uwięzi.. to jednak czasem zamiast wsłuchiwać się co kapłan ma do powiedzenia lub odśpiewania na mszy, muszę się odganiać od burych myśli jak od szerszeni.. ;-)


Dobre spostrzezenie, i to napewno rozprasza uwage gdy widzisz dlugie ladne wlosy i obcisla spudniczke lub spodnie. A wiec chusty niewatpliwie w tym pomagaja by nie bladzic myslami tam gdzie nie trzeba.


Długie włosy wybitnie rozpraszają, toż to największa pokusa na świecie. Ciekawe czy krótkie też Was rozpraszają?


Wt kwi 22, 2014 10:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obmycie nóg - co oznacza?
markus777 napisał(a):
nie napisalem pokazac sie z dobrej strony, tylko od tej dobrej strony.

Jaka to różnica, skoro ma być to co jakiś czas?
kacperek29 napisał(a):
Jak ktoś chce się pokazać to może i to dobra metoda. Jak ktoś chce pracować nad sobą i rzeczywiście służyć to znam lepsze metody i nie co jakiś czas.

Otóż to.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt kwi 22, 2014 10:05 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt mar 28, 2014 6:26 pm
Posty: 278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obmycie nóg - co oznacza?
Małgosia napisał(a):
Jaka to różnica, skoro ma być to co jakiś czas?


Jezus nie powiedzial co jaki czas trzeba to robic , tylko aby obmywać nogi sobie wzajemnie. Kazdy wedle sumienia niech rozsadzi, lecz lepiej czynic ten symbol tak jak czyni sie na pamiątke spozywanie chleba i wina niz potem zalowac.

kacperek29 napisał(a):
Jak ktoś chce się pokazać to może i to dobra metoda. Jak ktoś chce pracować nad sobą i rzeczywiście służyć to znam lepsze metody i nie co jakiś czas.


W obecnych czasach jest to symbol , dlatego nie trzeba to robic codzinnie, a raczej co jakis czas. Kiedys byc moze to mialo bardziej praktyczne zastosowanie bo uczniowie zyli w innych warunkach.

kacperek29 napisał(a):
Długie włosy wybitnie rozpraszają, toż to największa pokusa na świecie. Ciekawe czy krótkie też Was rozpraszają?


Na szczescie w moim kosciele prawie wszystkie siostry maja chusty i to jest praktyczna wartosc, mnie tez by rozpraszaly dlugie ladne wlosy!

_________________
CHWZ
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84ska_Wsp%C3%B3lnota_Zielono%C5%9Bwi%C4%85tkowa


Wt kwi 22, 2014 10:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obmycie nóg - co oznacza?
markus777 napisał(a):

Jezus nie powiedzial co jaki czas trzeba to robic

Ale Ty to powiedziałeś, że co jakiś czas trzeba się pokazać z dobrej strony. A obmywać nogi wzajemnie oznacza wzajemną służbę.
markus777 napisał(a):
Kazdy wedle sumienia niech rozsadzi, lecz lepiej czynic ten symbol tak jak czyni sie na pamiątke spozywanie chleba i wina niz potem zalowac.

Nie spożywamy chleba i wina na pamiątkę, a Ciało i Krew Chrystusa i nie jest to pamiątka w rozumieniu protestantów ewangelikalnych, bo ewangelicy uznają rzeczywistą obecność Chrystusa w chlebie i winie.
markus777 napisał(a):
Na szczescie w moim kosciele prawie wszystkie siostry maja chusty i to jest praktyczna wartosc, mnie tez by rozpraszaly dlugie ladne wlosy!

a te, które nie mają są potępione, rozumiem (tak mnie oceniłeś). Dlaczego nie pogonicie ich stamtąd na cztery wiatry?

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt kwi 22, 2014 10:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obmycie nóg - co oznacza?
Małgosia napisała:
„Przestań mnie pouczać, bo nie masz do tego kwalifikacji. A pokora nie wyraża się w pustych gestach, bo to faryzeizm. Najważniejsze jest serce. Zauważ, że Jezus będzie nas sądził z uczynków a nie gestów.”

*****************************************************************

O swoich uczniach Pan Jezus mówi, że nie będzie Ich sądził.

Cytat z Ewangelii Świętego Jana 5.24

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w
Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci
przeszedł do życia.

Koniec cytatu.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Wt kwi 22, 2014 10:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obmycie nóg - co oznacza?
hen napisał(a):
O swoich uczniach Pan Jezus mówi, że nie będzie Ich sądził.

Cytat z Ewangelii Świętego Jana 5.24

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w
Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci
przeszedł do życia.

"Kto z was jest bez grzechu ... ." Co to znaczy być uczniem, słuchać Jego słowa i wierzyć w Tego, który posłał Jezusa? Czy nie przypadkiem służyć innym i nikogo nie potępiać, bo nikt nie jest bez grzechu? Jezus powiedział św. Piotrowi, że ma wybaczać 77 razy to znaczy zawsze. Chyba nie rozumiesz liczby 77 dosłownie i nie liczysz ile razy przebaczyłeś?

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt kwi 22, 2014 10:40 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 120 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL