Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 8:09 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 "Brutalna" biblia ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Brutalna" biblia ?
Mikalosz

Mam ochotę zdjąć Ci wirtualne porcięta i nastrzelać po e-tyłku.Napisałeś półprawdę ,wykazując się przy tym duchową ignorancją i pogardą dla tych ,których sam Bóg przez wieki ukazywał swemu ludowi jako wzór.Pochodzenie z rodu Dawida było uznawane za przywilej - zaszczyt, którym Pismo przyozdobiło samego Jezusa ,wykazując jego królewskie pochodzenie. Biblia nauczała od zawsze szacunku ,do wszystkich postaci Biblijnych, miłych Panu.

mikalosz napisał(a):
Postacie Biblijne nie są godne naśladowania....


Tymczasem Pismo głosi coś zgoła zupełnie innego.Ot chociażby wyrażając to tymi słowami.

Pamiętajcie o swych przełożonych, którzy głosili wam słowo Boże, i rozpamiętując koniec ich życia, naśladujcie ich wiarę! Hebr 13:7

Proponuje zastanowić się nad tym zdaniem przez chwilę ,patrząc na życie pewnego poczciwego starca ,któremu w mojej ocenie ,nie jestem godzien aureoli świętości u głowy polerować.

Cytuj:
Abracham robi mase bledow tez wlacznie z prostytulowaniem swojej zony..


ST ukazując nam błędy i grzechy Świętych Ojców ,ukazuje nam nas samych i naszą naturę ,samą z siebie zdolną jedynie do zła.Dlatego Bóg powołał Abrahama ,do przemierzenia dalekiej drogi ,którą nie tyle co w kilometrach winniśmy mierzyć, lecz w doświadczeniach.

Kiedy to Pan, przyobiecał Abrahamowi i Sarze upragnionego potomka ,ten po raz kolejny wykazuje się brakiem zaufania względem Pana i wzbudza potomka ze służącą.Wraz z tym aktem w życiu rodzinnym Abrahamowego plemienia ,poczyna się zazdrość ,nieposłuszeństwo ,nienawiść i wszystkie pozostałe skutki grzechu ,które kamienne tablice przyniesione przez Mojżesza ,nazwą po wiekach - cudzołóstwem.

Abraham jest jednak ,człowiekiem roztropnym.Rozpamiętuje wszystkie te wydarzenia i wyciąga z nich wnioski.Zgrzeszyłem względem Ciebie o Panie ,gdyż bardziej ufałem sobie.My dzisiaj nazywamy to grzechem samodecydowania.Co się dzieje dalej z Abrahamem?

Cytuj:
taki tchórz.

Wbrew Twojej nauce ,Pan inaczej nazywa Abrahama.

Uczynię bowiem z ciebie wielki naród, będę ci błogosławił i twoje imię rozsławię: staniesz się błogosławieństwem. Rdz 12:2

Jak pisał apostoł "moc w słabości się doskonali" ,tak też było i z Abrahamem.Pełen surowych doświadczeń ,postanawia sobie w duchu ,iż zawsze będzie ufał Bogu do końca.Wówczas to Pan wystawia Go na próbę ,która to stała się wzorem ufności i kwintesencją miłości człowieka do Boga.
Ilekroć rozmyślam nad pierwszym i najważniejszym przykazaniem danym człowiekowi ,tylekroć widzę Abrahama i Jego ofiarę.Trudno mi te dwie ,od siebie oddzielić i osobno traktować.Z tego też względu Abraham ,zajmuje w moim sercu miejsce zaszczytne i pełne podziwu.

Piszę o tym wszystkim drogi Mikaloszu ,abyś zamienił smarka pod nosem - porywisty temperament i zawsze przecedził go przez własną pokorę.Zwolnij i zastanów się w duchu ,czy to co piszesz będzie dobre.Cel nie uświęca środków! Tzn. trzeba nam głosić Dobrą Nowinę w taki sposób ,który będzie Bogu miły.
Ujmowanie czci świętym ,takim nie jest.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Śr sty 29, 2014 1:05 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 1:26 pm
Posty: 292
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Brutalna" biblia ?
Jozek

Poprostu nie można czytac tak bibli ze wybierasz sobie błedy ktore robily starotestamentowe postacie i je nasladowac.
POd tym wzgledem to grzesznosc wszyscy mamy gratis :-)
nie jest brakiem szacunku stwierdzanie faktu ze oni też popelniali bledy.

Mamy nasladowac jak napisales wiare, SA dla nas świadectwem.

Cytuj:
Pamiętajcie o swych przełożonych, którzy głosili wam słowo Boże, i rozpamiętując koniec ich życia, naśladujcie ich wiarę! Hebr 13:7


Tak samo nie mozesz nasladowac ksiezy ktorzy tez grzesza tylko dlatego ze sa ksieżmi. Stwierdzić ze jakiś biskup robil to i to to ja tez tak bede.

tu masz caly wykład
http://www.nonpossumus.pl/ps/Mt/23.php

_________________
O błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuszku....Obrazek


Cz sty 30, 2014 4:55 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 1:26 pm
Posty: 292
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Brutalna" biblia ?
Cytuj:
Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie

wiec wiara tak ale uczynki nie koniecznie.

To tylko mialem na mysli.
Dlatego nie specjalnie gorsze sie jak slysze ze jakis hierarcha koscielny nabroil to czy tamto, tacy niestety jesteśmy :(

Gdybym opieral swoja wiare na bledach ludzi to nie chcialo by mi sie wierzyc.
Zle mysle ?

_________________
O błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuszku....Obrazek


Cz sty 30, 2014 5:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Brutalna" biblia ?
mikalosz napisał(a):
Cytuj:
Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie

wiec wiara tak ale uczynki nie koniecznie.


Chyba ,że owe uczynki są dobre :)
Zdaje się ,że tylko w taki sposób można "uchwycić" i dostrzec czyjąś wiarę.
Dobre uczynki nas wzmacniają i warto się nimi budować ,nawet jeśli są to czyjeś uczynki.

W końcu, bracia, wszystko, co jest prawdziwe, co godne, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co zasługuje na uznanie: jeśli jest jakąś cnotą i czynem chwalebnym - to miejcie na myśli!

Analogicznie więc ,wszystko co złe ,ludzkie grzechy ,nieprawości i wszystko inne co zasiał szatan ,przesadnie przez nas roztrząsane doprowadzi nas do zguby.Księża grzeszą - ludzie odchodzą od kościoła.Wojna i jej okropności, mówimy - Boga nie ma i o Nim zapominamy.Ale nie tylko to.Dajmy na to ,jeśli ktoś ogląda każdy odcinek polsatowskiego programu "zdrady" itp. ,także karmi się ewangelią szatana.Jego ziarno zatruwa i uśmierca.

Napisałem wczesniejszy post ,gdyż w moim mylnym odczuciu ,miał on zabarwienie około-protestanckie.Ciesze się ,że myślimy podobnie.:)

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pt sty 31, 2014 1:31 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 1:26 pm
Posty: 292
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Brutalna" biblia ?
Jozek napisał(a):
Napisałem wczesniejszy post ,gdyż w moim mylnym odczuciu ,miał on zabarwienie około-protestanckie.Ciesze się ,że myślimy podobnie.:)


hihi wlasnie kolega zapodal cos na ten temat
http://www.schpolnoc.pl/wierzy%C4%87-jak-abraham.html

jak chcesz i masz czas to se posłuchaj.
Ja potem zobaczę czy to coś fajnego i się przekonam jakie maja podejście.
Niestety po stronie nie mogę ocenić jaki to konkretnie rodzaj wyznania ;)
Ale na 80% jakieś protestanckie.

_________________
O błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuszku....Obrazek


Pt sty 31, 2014 3:55 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL