Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 7:40 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 1+99 owce 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
jotajota napisał(a):
sahcim napisał(a):
ale przecież pisałeś kiedyś, że transplantacja jest wbrew naturze(prawom boskim)...

Bo jest. Jeśli sądzisz, że dając nerkę czeka Cię nagroda, to znaczy, że nie zapomniałeś o sobie. :)
po pierwsze, kto ci powiedział, że ja tak sądzę, a po drugie jeśli wg ciebie akt oddania swojej nerki z miłości do bliźniego jest wbrew boskiemu prawu, to skąd w tym akcie zbawczy potencjał...???

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt gru 17, 2013 12:34 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
Ja bym powiedziala ze nie zbawczy gdyz choroba ktora doknela osobe chora wynikla z grzechu wiec jest tak jakby milosierdziem oddac komus nerke.Tez nie widze tutaj zbawczej sily.Zbawienie byloby gdyby osoba chora zrozumiala swoj grzeech i sie nawrcila.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Wt gru 17, 2013 12:42 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
sahcim napisał(a):
jotajota napisał(a):
sahcim napisał(a):
ale przecież pisałeś kiedyś, że transplantacja jest wbrew naturze(prawom boskim)...

Bo jest. Jeśli sądzisz, że dając nerkę czeka Cię nagroda, to znaczy, że nie zapomniałeś o sobie. :)
po pierwsze, kto ci powiedział, że ja tak sądzę, a po drugie jeśli wg ciebie akt oddania swojej nerki z miłości do bliźniego jest wbrew boskiemu prawu, to skąd w tym akcie zbawczy potencjał...???
Czy ja powiedziałem, że "Ty sądzisz", czy raczej "jeśli sądzisz"? Zbawczy potencjał jest zawsze w bożym miłosierdziu. A więc człowiek zapominający o sobie jest Jego narzędziem i zakładnikiem chorego w Jego oczach. Skoro tak, Bóg nie dopuści tej ofiary, a raczej uczyni cud uzdrowienia. Natomiast dawca mając poczucie czynienia dobra sprawia, że Bóg nie będzie miał w tym nic do roboty, bo tu chodzi o odwrócenie zła w większe dobro. Cuda dzieją się w chwilach zaćmienia umysłu, gdzie człowiek traci rozeznanie, ale wolą trwa w miłosierdziu.


Wt gru 17, 2013 4:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
jotajota napisał(a):
Człowiek, który chce się zbawić, nie może tego zrobić, bo ze strachu zakopuje talenty i gotuje sobie sąd. Dopiero ci, którzy zapominają o sobie z miłości do bliźnich mają ten zbawczy potencjał. Bez świadomości grzesznika człowiek myśli, że zasługuje na niebo, ale to świadomość grzechu świadczy, że jest w nas boże światło.

To chyba normalne, że zdrowy człowiek chce swojego dobra, więc i zbawienia. Jeśli pomaga innym pomaga i sobie.


Wt gru 17, 2013 5:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
joannabw napisał(a):
jotajota napisał(a):
Człowiek, który chce się zbawić, nie może tego zrobić, bo ze strachu zakopuje talenty i gotuje sobie sąd. Dopiero ci, którzy zapominają o sobie z miłości do bliźnich mają ten zbawczy potencjał. Bez świadomości grzesznika człowiek myśli, że zasługuje na niebo, ale to świadomość grzechu świadczy, że jest w nas boże światło.

To chyba normalne, że zdrowy człowiek chce swojego dobra, więc i zbawienia. Jeśli pomaga innym pomaga i sobie.
Właśnie. :) To trochę tak, jak damę puszczaną przodem przez drzwi. Ten, kto obdarowuje wolnością, staje się wolny, a kto czyni siebie ostatnim, staje się pierwszym.


Wt gru 17, 2013 6:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
pierwsi będą ostatnimi tak mówi Biblia jednak moim zdaniem nie mamy się z tego powodu ganić ani sobie uwłaszczać

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Wt gru 17, 2013 6:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
mindmonkey napisał(a):
pierwsi będą ostatnimi tak mówi Biblia jednak moim zdaniem nie mamy się z tego powodu ganić ani sobie uwłaszczać

Bo nikt sam siebie nie może takim uczynić. Można sobie dodawać trwając w błędzie, ale to Bóg decyduje "czy" i "kiedy".


Wt gru 17, 2013 6:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
Dokładnie jeśli wynika to z boskiej woli jest ok jesli ktoś próbuje tym manipulować juz nie tylko sie zatraca.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Wt gru 17, 2013 6:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
jotajota napisał(a):
To trochę tak, jak damę puszczaną przodem przez drzwi.

I taka dama wchodzi na pierwszy ogień.
mindmonkey napisał(a):
pierwsi będą ostatnimi tak mówi Biblia jednak moim zdaniem nie mamy się z tego powodu ganić ani sobie uwłaszczać

uuu, to kiepsko :no: . W takim razie ci wszyscy pokutnicy, biczownicy i inni hardkorowcy męczyli się na darmo?


Wt gru 17, 2013 9:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
jotajota napisał(a):
Czy ja powiedziałem, że "Ty sądzisz", czy raczej "jeśli sądzisz"?
a czy ja dałem ci jakieś podstawy żeby zakładać, że ja tak mogę sądzić czy zakładałeś tak na podstawie własnego ja...???
Cytuj:
Zbawczy potencjał jest zawsze w bożym miłosierdziu.
a to akt oddania swojej nerki z miłości do bliźniego nie wypływa z Bożego źródła, więc dlaczego twierdzisz, że jest to wbrew prawu Bożemu...???

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr gru 18, 2013 12:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
sahcim napisał(a):
jotajota napisał(a):
Czy ja powiedziałem, że "Ty sądzisz", czy raczej "jeśli sądzisz"?
a czy ja dałem ci jakieś podstawy żeby zakładać, że ja tak mogę sądzić czy zakładałeś tak na podstawie własnego ja...???
A Czy ja Ci dałem jakieś podstawy, byś tego dociekał, czy dociekasz na podstawie własnego ja...??? :)

Cytuj:
Zbawczy potencjał jest zawsze w bożym miłosierdziu.
sahcim napisał(a):
a to akt oddania swojej nerki z miłości do bliźniego nie wypływa z Bożego źródła, więc dlaczego twierdzisz, że jest to wbrew prawu Bożemu...???
Myślę, że lepiej będzie, gdy sam sobie odpowiesz . Ja tylko Ci naprowadzę pytaniami. Na początek pierwsze:
Na czym polega boże miłosierdzie?


Śr gru 18, 2013 9:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
joannabw napisał(a):
jotajota napisał(a):
To trochę tak, jak damę puszczaną przodem przez drzwi.

I taka dama wchodzi na pierwszy ogień.
To efekt pragnienia bycia pierwszym, więc może się zdarzyć. Cywilizacja niejednokrotnie weszła w ogień, bo ona chce być na pierwszym miejscu, dlatego Bóg umożliwia to.
mindmonkey napisał(a):
pierwsi będą ostatnimi tak mówi Biblia jednak moim zdaniem nie mamy się z tego powodu ganić ani sobie uwłaszczać

joannabw napisał(a):
uuu, to kiepsko :no: . W takim razie ci wszyscy pokutnicy, biczownicy i inni hardkorowcy męczyli się na darmo?
Na darmo, albo i nie. Jeśli kto się zreflektuje, że na darmo się trudził, zaniecha tego w przyszłości. A więc jest jakieś doświadczenie. :)


Śr gru 18, 2013 9:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
jotajota napisał(a):
A Czy ja Ci dałem jakieś podstawy, byś tego dociekał
a nie dałeś...???
(cytuję) >>Jeśli sądzisz, że dając nerkę czeka Cię nagroda, to znaczy, że nie zapomniałeś o sobie<<
Cytuj:
Myślę, że lepiej będzie, gdy sam sobie odpowiesz .
no weź się nie wygłupiaj...myślałem, że wiesz i wyjasnisz mi dlaczego taka transplantacja np nerki, wynikająca z Bożej miłości ku bliźniemu, jest wbrew prawu Bożemu...
p.s...apropo tezy: >>Cuda dzieją się w chwilach zaćmienia umysłu...<< wyjaśnisz zasadę tej kolercji...???

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr gru 18, 2013 11:11 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
sahcim napisał(a):
jotajota napisał(a):
A Czy ja Ci dałem jakieś podstawy, byś tego dociekał
a nie dałeś...???
(cytuję) >>Jeśli sądzisz, że dając nerkę czeka Cię nagroda, to znaczy, że nie zapomniałeś o sobie<<
Ok. Odpowiem Ci, ale nie za darmo. :) Najpierw mi powiedz, co Ciebie zaniepokoiło w mojej wypowiedzi, że powiedziałeś:
sahcim napisał(a):
kto ci powiedział, że ja tak sądzę,



Cytuj:
Myślę, że lepiej będzie, gdy sam sobie odpowiesz .
sahcim napisał(a):
no weź się nie wygłupiaj...myślałem, że wiesz i wyjasnisz mi dlaczego taka transplantacja np nerki, wynikająca z Bożej miłości ku bliźniemu, jest wbrew prawu Bożemu...
Jeśli tak myślałeś, to dobrze myślałeś. Wyjaśnię Ci na podstawie Twojej współpracy ze mną. Ja Ciebie pokieruję, a Ty dojdziesz do wniosku identycznego z moim. :)
Zatem, jeśli nadal chcesz, bym Ci wyjaśnił, odpowiedz na pierwsze pytanie. :)


sahcim napisał(a):
p.s...apropo tezy: >>Cuda dzieją się w chwilach zaćmienia umysłu...<< wyjaśnisz zasadę tej kolercji...???

To również Ci wyjaśnię, jeśli bardziej chcesz, bym wyjaśnił poprzednie zagadnienie, ale w późniejszej kolejności. Czyli po wyjaśnieniu pierwszego zagadnienia. :) Na razie bowiem nie widzę chęci współpracy, bo uchylasz się od odpowiedzi na postawione pytanie o boże miłosierdzie. "Kto ma temu będzie dodane..." :)


Śr gru 18, 2013 12:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
Natomiast kto rozsiewa ten zbiera

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Śr gru 18, 2013 12:46 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 122 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL