Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 3:24 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
 1+99 owce 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
Przewrazliwiona napisał(a):
joannabw napisał(a):
Jak to jagnię bryka, odłącza się od stada. I stało się. Zagubiła się i musi przetrwać na własną rękę, znaczy raciczkę. Dorasta, dziczeje i jako dorosła dzika owca praktycznie nie zna pasterza i nie jest nim zainteresowana. Mało takich owiec chodzi po ziemii? Gdzie tu wina owcy, a gdzie pasterza?
I przykonaj tu owcę, że w stadzie jest lepiej niż w swobodnym życiu na własną raciczkę!

Przekonaj. Zwłaszcza, że w stadzie panują zasady i narzucone normy, do których trzeba się dostosować.


N gru 15, 2013 10:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
Ja uważam ,że nie trzeba jesli pokładamy ufnosc w Jezusa wynika z tego samo dobro .Po zatym dostosowanie się do grupy a nie do Jezusa swiadczyło by ,że się mu sprzciwiamy ważniejsza byłaby grupa a nie samm Jesus.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


N gru 15, 2013 10:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
Jak każdy w grupie wprowadziłby to co jemu pasuje, to sorki, ale ja taką grupę krótko widzę.


N gru 15, 2013 10:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
Jednak Jezus nie daje nam zniewolenia przeciwnie daje nam wolność równiez wyboru o tym mówi Biblia.Szatan jest od tego ,żeby nas zniewalać.Jezus jest samą radością.Częśto my katolicy zle potrzegamy wiare katolicką .Dzis chyba mówił o tym Papież kościół to radość.Oczywscie jeśli ktos idzie drogą katolicką może wybrać niezwykła poboznosc wobec Boga nasladując w swoich postępowaniu np Maryje.Ona została królową nieba i Ziemi ratuje też dusze czyściowe dlatego moim zdaniem wydaje się być nie szczęsliwa.Poza tym poswieciła syna ,swoje naukochańszego.Nie chodzi aby czuć jakieś podniety ale radośc w sercu. :)

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


N gru 15, 2013 10:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
[quote="mindmonkey'']Dzis chyba mówił o tym Papież kościół to radość.Oczywscie jeśli ktos idzie drogą katolicką może wybrać niezwykła poboznosc wobec Boga nasladując w swoich postępowaniu np Maryje.Ona została królową nieba i Ziemi ratuje też dusze czyściowe dlatego moim zdaniem wydaje się być nie szczęsliwa.Poza tym poswieciła syna ,swoje naukochańszego.[/quote]
Widocznie to tak nie do końca z tą radością. Jezus powiedział o niesieniu krzyża. Prześladowani chrześcijanie też mogą mieć trochę inne zdanie.


N gru 15, 2013 10:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
Dla mnie joanna masz jakąs traume i się wyzywasz na innych przemysl swoje zachowanie.Bo te alucje nie wiem do kogo...

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


N gru 15, 2013 11:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
mindmonkey napisał(a):
Ja uważam ,że nie trzeba jesli pokładamy ufnosc w Jezusa wynika z tego samo dobro .Po zatym dostosowanie się do grupy a nie do Jezusa swiadczyło by ,że się mu sprzciwiamy ważniejsza byłaby grupa a nie samm Jesus.

Trzeba uszanować i się podporządkować, droga "mindmonkey". Pan Jezus nie nakazywał znosić jakichkolwiek praw w Izraelu, bo nie On je ustanawiał. Mówił raczej:"Tymczasem należało to czynić i tamtego nie opuszczać." A więc wolno nam robić coś więcej, niż nakazuje grupa, ale nie wolno nam robić mniej. On również czeka, aż narody ogłoszą Go swoim Królem. Ale na siłę nie domaga się i potulnie wisi na krzyżu przez dwa tysiąclecia, do czasu, aż będzie potrzebna Jego interwencja dla obrony wybranych.


Pn gru 16, 2013 1:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
Chyba nigdy nie zrozumiem starosłowiańskiego dialektu ,którym posługują się niewiasty. :P

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn gru 16, 2013 2:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
mindmonkey napisał(a):
Dla mnie joanna masz jakąs traume i się wyzywasz na innych przemysl swoje zachowanie.Bo te alucje nie wiem do kogo...

Że co? Stwierdzam fakt. Jeśli to jest dla ciebie wyżywanie się pod wpływem traumy, to o czym my dyskutujemy?
jotajota napisał(a):
Ale na siłę nie domaga się i potulnie wisi na krzyżu przez dwa tysiąclecia, do czasu, aż będzie potrzebna Jego interwencja dla obrony wybranych.

A dwa tysiące lat temu powiedział jednemu zbrodniarzowi: ,,Jeszcze dziś będziesz ze mną w raju.'' Raj na krzyżu?
Jozek napisał(a):
Chyba nigdy nie zrozumiem starosłowiańskiego dialektu ,którym posługują się niewiasty. :P

Czego nie rozumiesz?


Pn gru 16, 2013 4:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
joannabw napisał(a):
A dwa tysiące lat temu powiedział jednemu zbrodniarzowi: ,,Jeszcze dziś będziesz ze mną w raju.'' Raj na krzyżu?

Misją Jezusa nie jest jedynie wejść do raju, ale ustanowienie Królestwa Bożego na ziemi, gdzie raj i ziemia połączą się w jedno pod Jego berłem. Niestety, jako Król został odrzucony i ukrzyżowany, gdzie, aż do tej chwili przedstawia się Go jako ofiarę, a nie jako Zwycięzcę, Króla. Dlatego powiedziałem, że wisi na krzyżu. Jezus w przypowieści "O minach", przedstawia siebie jako człowieka szlachetnego rodu, który udał się w daleką podróż, dla uzyskania godności królewskiej, więc, gdy powróci, przyjdzie jako prawowity Król i rozprawi się z tymi, którzy wysłali do Niego poselstwo ze słowami:"Nie chcemy, by ten panował nad nami."


Pn gru 16, 2013 5:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
jotajota napisał(a):
Misją Jezusa nie jest jedynie wejść do raju, ale ustanowienie Królestwa Bożego na ziemi, gdzie raj i ziemia połączą się w jedno pod Jego berłem. Niestety, jako Król został odrzucony i ukrzyżowany,

Jasne. Misją było przelać krew (swoją dla ścisłości) żeby zmyć nasze grzechy.


Pn gru 16, 2013 6:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
joannabw napisał(a):
jotajota napisał(a):
Misją Jezusa nie jest jedynie wejść do raju, ale ustanowienie Królestwa Bożego na ziemi, gdzie raj i ziemia połączą się w jedno pod Jego berłem. Niestety, jako Król został odrzucony i ukrzyżowany,

Jasne. Misją było przelać krew (swoją dla ścisłości) żeby zmyć nasze grzechy.
Ale nie uwolnił nas ze zła tego świata, a to musi przyjść, by zapanowało tu Boże Królestwo i jego porządek.


Pn gru 16, 2013 6:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
Tu na ziemi?


Pn gru 16, 2013 7:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
joannabw napisał(a):
Tu na ziemi?

Tak, Tu na ziemi. :) Czy myślisz, że Jezus poddał się tu na ziemi? Nie, On dał czas człowiekowi, bo ten nie wiedział co czyni, gdy się człowiek dowie i będzie działał w pełnej świadomości, skończy się Jego miłosierna łaskawość.


Pn gru 16, 2013 7:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
jotajota napisał(a):
joannabw napisał(a):
Tu na ziemi?

Tak, Tu na ziemi. .

To dlaczego Jezus powiedział, że W TEN DZIEŃ jeden zostanie wzięty, a drugi zostanie?
jotajota napisał(a):
gdy się człowiek dowie i będzie działał w pełnej świadomości, skończy się Jego miłosierna łaskawość.

grozisz?


Pn gru 16, 2013 7:19 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 128 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL