Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 2:07 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 1+99 owce 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
Brak ochoty na rozmowę z jakimś adwersarzem sprowadzasz do ucieczki i lęku przed odkryciem tego co chce ukryć? Ucieczkę przed jasnymi deklaracjami/brak odpowiedzi sprowadzasz też do lęku?
Pan Jezus też czasem milczał, uciekał, odpowiadał inaczej niż oczekiwano. Dlaczego tak postępował?


Pt gru 20, 2013 5:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
Jezus nie miał ochoty rozmawiać z Piłatem. A wielu z nas chciałoby być kimś jak Piłat, osobą wysoko postawioną w hierarchii. Mało kto chciałby być takim jak Jezus. Osobą odartą z szat.

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Pt gru 20, 2013 6:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 1+99 owce
merss napisał(a):
Brak ochoty na rozmowę z jakimś adwersarzem sprowadzasz do ucieczki i lęku przed odkryciem tego co chce ukryć? Ucieczkę przed jasnymi deklaracjami/brak odpowiedzi sprowadzasz też do lęku?
Pan Jezus też czasem milczał, uciekał, odpowiadał inaczej niż oczekiwano. Dlaczego tak postępował?

Pan Jezus uciekał z powodu miłosierdzia. Nie chciał bowiem, by obnażyła się Jego wielkość przed ludźmi, gdyż nie przyszedł sądzić, a dać świadectwo prawdzie nieświadomym owcom. Czy, gdyby nie uchylał się przed kamieniami, którymi w Niego rzucali i okazałoby się, że owe kamienie służą Mu, zamiast szkodzić, to czy nie okrzyknięto Go Królem bez potrzeby chęci zrozumienia Jego nauki? On wiedział, że Jego misja musi spotkać opór na ziemi, bo nie chce mieć podwładnych ze strachu, a z miłości. Pamiętasz, jak w Nazarecie chciano Go zrzucić z urwiska, a On po prostu przeszedł pośród nich i nie byli w stanie Mu nic uczynić? Albo co mówił w momencie pojmania w ogrodzie oliwnym, ...Że wystarczy, iż poprosi Ojca, a Ten wystawi Mu więcej niż dwanaście zastępów aniołów?
Natomiast "sahcim " chciał rozmawiać ze mną, ale po swojemu. Ja natomiast nauczony doświadczeniem postawiłem mu warunki współpracy, od których uciekał, a jednocześnie zachęcał mnie do rozmowy poza tymi warunkami. Tak więc nasza rozmowa rozlałaby się na wiele długich wpisów, przepychanek,gdzie nie doszłoby do jakiejkolwiek konkluzji. Tak było zawsze, gdy rozmawiałem z "sahcimem". :)
Wprawdzie Pan Bóg sieje swoje słowo i na drogę, i na skałę, i pomiędzy ciernie, ale sieje je z powodu żyznej gleby, gdyż ją widzi. Gdy ja nie widzę żyznej ziemi, nie sieję. Dlatego też poleciłem mu szczerego pośrednika, by w jego imieniu kontynuował rozmowę. On byłby dla mnie jak ta żyzna ziemia, dla której warto siać. :) A więc coś z tego spadłoby i na drogę i pomiędzy ciernie, i na skałę...


Pt gru 20, 2013 8:28 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL