Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 3:24 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Ojcostwo 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
wujo44 napisał(a):
Mowa jest o tym, że w kościele nie możemy zwracać się tym tytułem.

Tych słów nie można interpretować dosłownie.
wujo44 napisał(a):
Ja wiem, że papież ma swoje dzieci duchowe - tylko rzecz w tym, że my mamy mieć Ojca w osobie Boga, a nie papieża. Wiesz o tym, że można mieć jednego ojca, pytanie brzmi kto jest twoim ojcem : papież, czy Bóg ?

Przestroga Jezusa odnosiła się do faryzeuszy, czyli do nauczycieli duchowych Izraela którzy byli chętni na takie pochwały i tytuły. My możemy nazywać ojcami tych którzy troszczą się o swoje dzieci duchowe i w ten sposób uczestniczą w Ojcostwie Boga.

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Wt paź 01, 2013 4:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
wujo44 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wykaż, proszę, że to Ty masz rację dosłownie rozumiejąc słowa Chrystusa "nikogo nie nazywajcie Ojcem", a nie my, kiedy interpretujemy je patrząc na to, jak postępowali Apostołowie.

A dlaczego mam tych słów nie rozumieć dosłownie ? U Mat. 23:1-7 jest mowa o ówczesnych przywódcach Izraela, o uczonych w Piśmie i faryzeuszach - o tym co się działo. Natomiast wer. 8 zaczyna się od stwierdzenia, cyt. " Ale wy nie pozwalajcie się nazywać ... " jest tu mowa o tym jak w społeczności ludzi wierzących mamy zwracać się do siebie, a w zasadzie jak nie zwracać się do siebie. I jest mowa o tym, aby nikogo nie nazywać ojcem, dlaczego,bo - siostry i bracia w Chrystusie pomimo, że w ciele nie spokrewnieni, mają wspólnego Ojca, których ich zrodził na nowo.
I tyle.

No problem, bo apostołowie nie mieli oporów przed nazwaniem Abrahama ojcem:

Rz 4:9-12
9. Przeto czy błogosławieństwo to dotyczy obrzezanych, czy też i nieobrzezanych? Czytamy przecież, że Abrahamowi została poczytana wiara za sprawiedliwość.
10. W jakich okolicznościach została poczytana: czy był obrzezany, czy przed obrzezaniem? Otóż nie po obrzezaniu, ale gdy był nieobrzezany.
11. I otrzymał znak obrzezania jako pieczęć usprawiedliwienia osiągniętego z wiary posiadanej wtedy, gdy jeszcze nie był obrzezany. I tak stał się ojcem wszystkich tych, którzy nie mając obrzezania, wierzą, by i im poczytano to za tytuł do usprawiedliwienia,
12. a także ojcem tych obrzezanych, którzy nie tylko na obrzezaniu się opierają, ale nadto kroczą śladami tej wiary, jaką ojciec nasz Abraham posiadał przed obrzezaniem.
(BT)


Skoro więc oni nie uważali, że zakaz Chrystusa jest tak dosłowny, jak go nam przedstawiasz, to dlaczego mamy uznać, że to Twoja interpretacja jest prawidłowa?


Wt paź 01, 2013 4:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
Yarpen Zirgin napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wykaż, proszę, że to Ty masz rację dosłownie rozumiejąc słowa Chrystusa "nikogo nie nazywajcie Ojcem", a nie my, kiedy interpretujemy je patrząc na to, jak postępowali Apostołowie.

A dlaczego mam tych słów nie rozumieć dosłownie ? U Mat. 23:1-7 jest mowa o ówczesnych przywódcach Izraela, o uczonych w Piśmie i faryzeuszach - o tym co się działo. Natomiast wer. 8 zaczyna się od stwierdzenia, cyt. " Ale wy nie pozwalajcie się nazywać ... " jest tu mowa o tym jak w społeczności ludzi wierzących mamy zwracać się do siebie, a w zasadzie jak nie zwracać się do siebie. I jest mowa o tym, aby nikogo nie nazywać ojcem, dlaczego,bo - siostry i bracia w Chrystusie pomimo, że w ciele nie spokrewnieni, mają wspólnego Ojca, których ich zrodził na nowo.
I tyle.

No problem, bo apostołowie nie mieli oporów przed nazwaniem Abrahama ojcem:

Rz 4:9-12
9. Przeto czy błogosławieństwo to dotyczy obrzezanych, czy też i nieobrzezanych? Czytamy przecież, że Abrahamowi została poczytana wiara za sprawiedliwość.
10. W jakich okolicznościach została poczytana: czy był obrzezany, czy przed obrzezaniem? Otóż nie po obrzezaniu, ale gdy był nieobrzezany.
11. I otrzymał znak obrzezania jako pieczęć usprawiedliwienia osiągniętego z wiary posiadanej wtedy, gdy jeszcze nie był obrzezany. I tak stał się ojcem wszystkich tych, którzy nie mając obrzezania, wierzą, by i im poczytano to za tytuł do usprawiedliwienia,
12. a także ojcem tych obrzezanych, którzy nie tylko na obrzezaniu się opierają, ale nadto kroczą śladami tej wiary, jaką ojciec nasz Abraham posiadał przed obrzezaniem.
(BT)


Skoro więc oni nie uważali, że zakaz Chrystusa jest tak dosłowny, jak go nam przedstawiasz, to dlaczego mamy uznać, że to Twoja interpretacja jest prawidłowa?

Jest problem, bo słowa Jezusa brzmią Mt 23:9 bw "Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie."
Z tego co ja się orientuję to Abrahama nie ma na ziemi :-D

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Wt paź 01, 2013 4:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
Naciągana interpretacja. Równie dobrze można odczytać to jako wskazanie do tego, że będąc na ziemi mamy nikogo nie nazywać ojcem. W wersie nie ma bowiem stwierdzenia, że "nikogo z obecnych na ziemi nie nazywajcie".


Wt paź 01, 2013 4:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
Mały Książę napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Mowa jest o tym, że w kościele nie możemy zwracać się tym tytułem.

Tych słów nie można interpretować dosłownie..

Dalej, dalej ! Poproszę o biblijne uzasadnienie.
wujo44 napisał(a):
Cytuj:
Ja wiem, że papież ma swoje dzieci duchowe - tylko rzecz w tym, że my mamy mieć Ojca w osobie Boga, a nie papieża. Wiesz o tym, że można mieć jednego ojca, pytanie brzmi kto jest twoim ojcem : papież, czy Bóg ?

Przestroga Jezusa odnosiła się do faryzeuszy, czyli do nauczycieli duchowych Izraela którzy byli chętni na takie pochwały i tytuły. My możemy nazywać ojcami tych którzy troszczą się o swoje dzieci duchowe i w ten sposób uczestniczą w Ojcostwie Boga.

Nie możemy tak tytułować, bo Jezus nam tego zabronił. I to wynika wprost z Pisma.

Co ty pleciesz o jakim "uczestnictwie w Ojcostwie Boga" ty mówsz, z czego to wynika ? Z tego że tak napisałeś :-D Pytanie do ciebie : narodziłeś się na nowo ? Jeśli tak, to kto jest twoim ojcem, oprócz biologicznego ojca ? Papież czy Bóg ?

Co do stwierdzenia, że wer. 1-7 dotyczą faryzeuszy to prawda. Natomiast nie wykluczone, że jest tam wpisana pewna zasada, która będzie się pojawiać w organizacjach religijnych - i nie piszę tu wyłącznie o KK - żeby była jasność.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Wt paź 01, 2013 4:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
Yarpen Zirgin napisał(a):
Naciągana interpretacja. Równie dobrze można odczytać to jako wskazanie do tego, że będąc na ziemi mamy nikogo nie nazywać ojcem. W wersie nie ma bowiem stwierdzenia, że "nikogo z obecnych na ziemi nie nazywajcie".

Ale nawet jak tam wstawisz słowo "będąc" to co to zmieni ?
"Będąc na ziemi nie nazywajcie nikogo ojcem ... "
Mat 23:9 bt "(9) Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie."
Żadna różnica. Będąc na ziemi masz nie nazywać nikogo ojcem, i z kontekstu wiemy, że chodzi o używanie tego pojęcia w kontekście społeczności wierzących.
Obawiam się, że "naciągana interpretacja" wynika jedynie z faktu, że trzeba by było zacząć mówić tak jak mówi o tym Słowo. A to niestety wymaga nawrócenia ( zmiany myślenia ) a to boli, oj bardzo, wiem to po sobie.
Zresztą żadne z dostępnych mi tłumaczeń nie dodaje słowa będąc :
http://biblia.apologetyka.com/read?utf8 ... m=&codes=1

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Wt paź 01, 2013 4:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
wujo44 napisał(a):
Dalej, dalej ! Poproszę o biblijne uzasadnienie.

Biblię interpretuje się w Tradycji Kościoła, a nie w oderwaniu od niej. To Ty uzasadnij, że słowa Jezusa odnoszą się do papieża.
wujo44 napisał(a):
Nie możemy tak tytułować, bo Jezus nam tego zabronił. I to wynika wprost z Pisma.

Czy do Ciebie dociera to, że gdyby interpretować słowa Jezusa dosłownie: "nikogo na ziemi nie nazywajcie Ojcem", to należałoby zakazać dzieciom używania słowa "ojcze" ?
wujo44 napisał(a):
narodziłeś się na nowo ?

Tak
wujo44 napisał(a):
Jeśli tak, to kto jest twoim ojcem, oprócz biologicznego ojca ? Papież czy Bóg ?

Papież i Bóg. Ojciec Święty to tytuł papieża, widzialnej Głowy Kościoła..

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Wt paź 01, 2013 4:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
wujo44 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
wujo44 napisał(a):
A dlaczego mam tych słów nie rozumieć dosłownie ? U Mat. 23:1-7 jest mowa o ówczesnych przywódcach Izraela, o uczonych w Piśmie i faryzeuszach - o tym co się działo. Natomiast wer. 8 zaczyna się od stwierdzenia, cyt. " Ale wy nie pozwalajcie się nazywać ... " jest tu mowa o tym jak w społeczności ludzi wierzących mamy zwracać się do siebie, a w zasadzie jak nie zwracać się do siebie. I jest mowa o tym, aby nikogo nie nazywać ojcem, dlaczego,bo - siostry i bracia w Chrystusie pomimo, że w ciele nie spokrewnieni, mają wspólnego Ojca, których ich zrodził na nowo.
I tyle.

No problem, bo apostołowie nie mieli oporów przed nazwaniem Abrahama ojcem:

Rz 4:9-12
9. Przeto czy błogosławieństwo to dotyczy obrzezanych, czy też i nieobrzezanych? Czytamy przecież, że Abrahamowi została poczytana wiara za sprawiedliwość.
10. W jakich okolicznościach została poczytana: czy był obrzezany, czy przed obrzezaniem? Otóż nie po obrzezaniu, ale gdy był nieobrzezany.
11. I otrzymał znak obrzezania jako pieczęć usprawiedliwienia osiągniętego z wiary posiadanej wtedy, gdy jeszcze nie był obrzezany. I tak stał się ojcem wszystkich tych, którzy nie mając obrzezania, wierzą, by i im poczytano to za tytuł do usprawiedliwienia,
12. a także ojcem tych obrzezanych, którzy nie tylko na obrzezaniu się opierają, ale nadto kroczą śladami tej wiary, jaką ojciec nasz Abraham posiadał przed obrzezaniem.
(BT)


Skoro więc oni nie uważali, że zakaz Chrystusa jest tak dosłowny, jak go nam przedstawiasz, to dlaczego mamy uznać, że to Twoja interpretacja jest prawidłowa?

Jest problem, bo słowa Jezusa brzmią Mt 23:9 bw "Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie."
Z tego co ja się orientuję to Abrahama nie ma na ziemi :-D


( "Abrahama nie ma na ziemi" podkreślenie moje)


Faktycznie naciągana interpretacja ale także i z innego powodu niż wskazał Yarpen.

Pytanie do wujo44: czyli mam rozumieć, że mówienie o zmarłym papieżu, którego nie ma już na ziemi np. Śp. P. Janie Pawle II t.j.- Ojciec Św. Jan Paweł II, w taki sam sposób jak Apostołowie mówili o zmarłym Abrahamie czyli zwracanie się cyt.: " ojciec nasz Abraham" nie stanowi dla Ciebie już problemu i przekroczenia słów Chrystusa. :?:


Wt paź 01, 2013 4:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
wujo44 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Naciągana interpretacja. Równie dobrze można odczytać to jako wskazanie do tego, że będąc na ziemi mamy nikogo nie nazywać ojcem. W wersie nie ma bowiem stwierdzenia, że "nikogo z obecnych na ziemi nie nazywajcie".

Ale nawet jak tam wstawisz słowo "będąc" to co to zmieni ?
"Będąc na ziemi nie nazywajcie nikogo ojcem ... "
Mat 23:9 bt "(9) Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie."
Żadna różnica. Będąc na ziemi masz nie nazywać nikogo ojcem, i z kontekstu wiemy, że chodzi o używanie tego pojęcia w kontekście społeczności wierzących.

No i w tym momencie wracamy do nieszczęsnego Abrachama, którego święty Paweł nazwał ojcem właśnie w kontekście społeczności wierzących. Skoro podobno nie wolno tego czynić (Ty tak twierdzić) to dlaczego Apostoł Pogan nazwał tak Abrahama?


Cytuj:
Zresztą żadne z dostępnych mi tłumaczeń nie dodaje słowa będąc :
http://biblia.apologetyka.com/read?utf8 ... m=&codes=1

Nie dodaje również tego "z obecnych" jak to Ty dodałeś w swojej interpretacji, której celem było "udowodnienie", że nazwanie ojcem Abrahama nie stanowi złamania zakazu Chrystusa.


Wt paź 01, 2013 4:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
wujo44 napisał(a):
Jest problem, bo słowa Jezusa brzmią Mt 23:9 bw "Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie."
Wujo...masz w tym cytacie jak byk słowa aby nikogo na ziemi nie nazywać ojcem swoim...i teraz pytanie: czy ty stosujesz się do tych słów w 100% i możesz tak z ręką na sercu powiedzieć, że za swojego dotychczasowego życia tu na ziemi jeszcze o nikim z ludzi nie powiedziałeś(nie nazwałeś go) >>mój ojciec<<...? a pytam gdyż napisałeś wcześniej >>Nie mam żadnego problemu ze zwracaniem się do mojego biologicznego ojca określeniem ojciec<<

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt paź 01, 2013 5:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
wujo44 napisał(a):
Nie możemy tak tytułować, bo Jezus nam tego zabronił. I to wynika wprost z Pisma.

Pan Jezus nie powiedział: zabraniam wam, ale nie nazywajcie, ale to na marginesie.
Cały czas ignorujesz to, co napisałam: że na takiej samej zasadzie powinieneś kwestionować bóstwo Jezusa, który zapytał "dlaczego nazywasz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko Bóg".

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt paź 01, 2013 5:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
Yarpen Zirgin napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Naciągana interpretacja. Równie dobrze można odczytać to jako wskazanie do tego, że będąc na ziemi mamy nikogo nie nazywać ojcem. W wersie nie ma bowiem stwierdzenia, że "nikogo z obecnych na ziemi nie nazywajcie".

Ale nawet jak tam wstawisz słowo "będąc" to co to zmieni ?
"Będąc na ziemi nie nazywajcie nikogo ojcem ... "
Mat 23:9 bt "(9) Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie."
Żadna różnica. Będąc na ziemi masz nie nazywać nikogo ojcem, i z kontekstu wiemy, że chodzi o używanie tego pojęcia w kontekście społeczności wierzących.

No i w tym momencie wracamy do nieszczęsnego Abrachama, którego święty Paweł nazwał ojcem właśnie w kontekście społeczności wierzących. Skoro podobno nie wolno tego czynić (Ty tak twierdzić) to dlaczego Apostoł Pogan nazwał tak Abrahama?.

Św. Paweł nazywa go ojcem, bo on jest w niebie, a zastrzeżenie, zakaz Jezusa odnosi się do tych co są na ziemi.

Cytuj:

Cytuj:
Zresztą żadne z dostępnych mi tłumaczeń nie dodaje słowa będąc :
http://biblia.apologetyka.com/read?utf8 ... m=&codes=1

Nie dodaje również tego "z obecnych" jak to Ty dodałeś w swojej interpretacji, której celem było "udowodnienie", że nazwanie ojcem Abrahama nie stanowi złamania zakazu Chrystusa.

Ale ja nie dodaje słowa " z obecnych". Żeby uzasadnić swoje twierdzenie nic nie muszę dodawać, ja je po prostu czytam wprost, tak jak ono jest sformułowane.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Wt paź 01, 2013 7:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
Mały Książę napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Dalej, dalej ! Poproszę o biblijne uzasadnienie.

Biblię interpretuje się w Tradycji Kościoła, a nie w oderwaniu od niej. To Ty uzasadnij, że słowa Jezusa odnoszą się do papieża.

Słowa Jezusa odnoszą się do wszystkich ludzi, zatem i do papieża.
Cytuj:
Czy do Ciebie dociera to, że gdyby interpretować słowa Jezusa dosłownie: "nikogo na ziemi nie nazywajcie Ojcem", to należałoby zakazać dzieciom używania słowa "ojcze"
?
Polecam przeczytać ze zrozumieniem cały wątek od początku.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Wt paź 01, 2013 7:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
wujo44 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
No i w tym momencie wracamy do nieszczęsnego Abrachama, którego święty Paweł nazwał ojcem właśnie w kontekście społeczności wierzących. Skoro podobno nie wolno tego czynić (Ty tak twierdzić) to dlaczego Apostoł Pogan nazwał tak Abrahama?.

Św. Paweł nazywa go ojcem, bo on jest w niebie, a zastrzeżenie, zakaz Jezusa odnosi się do tych co są na ziemi.

To jest Twoja interpretacja. W zakazie Chrystusa nie ma mowy o tym, że on odnosi się do nazywania w ten sposób tylko osób, które są na ziemi, a nie dotyczy osób już będących w niebie.

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Zresztą żadne z dostępnych mi tłumaczeń nie dodaje słowa będąc :
http://biblia.apologetyka.com/read?utf8 ... m=&codes=1

Nie dodaje również tego "z obecnych" jak to Ty dodałeś w swojej interpretacji, której celem było "udowodnienie", że nazwanie ojcem Abrahama nie stanowi złamania zakazu Chrystusa.

Ale ja nie dodaje słowa " z obecnych".

Dodajesz w swojej interpretacji, która ma na celu stworzenie iluzji, że Jezus mówił tak o nazywaniu osób żyjących na ziemi, a nie także tych w niebie.

Cytuj:
Żeby uzasadnić swoje twierdzenie nic nie muszę dodawać, ja je po prostu czytam wprost, tak jak ono jest sformułowane.

W nakazie Chrystusa padają słowa "nikogo na ziemi nie nazywajcie ojcem" bez zaznaczenia, czy chodzi o to, że sami będąc na ziemi mamy nikogo tak nie nazywać, czy też nikogo z ludzi żyjących na ziemi mamy tak nie nazywać.


Ostatnio edytowano Wt paź 01, 2013 7:16 pm przez Yarpen Zirgin, łącznie edytowano 1 raz



Wt paź 01, 2013 7:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
Arwena napisał(a):

Pytanie do wujo44: czyli mam rozumieć, że mówienie o zmarłym papieżu, którego nie ma już na ziemi np. Śp. P. Janie Pawle II t.j.- Ojciec Św. Jan Paweł II, w taki sam sposób jak Apostołowie mówili o zmarłym Abrahamie czyli zwracanie się cyt.: " ojciec nasz Abraham" nie stanowi dla Ciebie już problemu i przekroczenia słów Chrystusa. :?:

O zmarłym papieżu nigdy nei należało mówić ojciec świety. Zatem i po jego śmierci nie ma takiego powodu.
A ty dostrzegarz róźnicę pomiędzy papieżem a Abrahamem, czy dla ciebie to jest ta sama liga :)
Samo Pismo mówi, sam Bóg powiedział do Abrahama, Rdz 17:4 bw "Oto przymierze moje z tobą jest takie: Staniesz się ojcem wielu narodów."
Rdz 17:5 bw "Nie będziesz już odtąd nazywał się Abram, lecz imię twoje będzie Abraham, gdyż ustanowiłem cię ojcem mnóstwa narodów."

Jakoś tak nie czytałem o papieżu nic w Piśmie - szczególnie o tym, że ma być ojcem.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Wt paź 01, 2013 7:15 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL