Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 1:39 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Ojcostwo 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
Wujo
wyobraź sobie, że masz przed sobą poganina. Opowiadasz o jednym ojcu, który jest w niebie, a następnie gdy ktoś poruszył kwestię ojca- Abrahama, potwierdzasz że nie ma problemu żeby mówić do niego ,,ojcze'' bo on nie jest na ziemi. Biblia wskazuje, że jest w niebie. Biblia wskazuje też, że Ojciec to nikt inny jak Bóg. Dla przeciętnego, szarego poganina to sygnał, że Bóg ma na imię Abraham.


Cz paź 03, 2013 11:26 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt cze 21, 2013 3:14 pm
Posty: 80
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
Mały Książę napisał(a):
Słowo Ojciec kojarzy się z ojcem rodziny, później z kapłanem zakonnym, następnie z Ojcem Świętym, widzialną głową Kościoła. Wreszcie Ojciec to pierwsza Osoba Trójcy Świętej. Bóg jest Ojcem. Złe ojcostwo jest niestety chorobą współczesnych rodzin. Z czym kojarzy się wam słowo Ojciec ? Na czym polega ojcostwo we współczesnym świecie ? Zapraszam do dzielenia się przemyśleniami. :) :)


Ojciec rodziny - zgoda, ale owo "ojcostwo" kapłańskie/zakonne jest dla mnie mocno naciągane. Z czego się wziął ten tytuł? Że ktoś mnie wyspowiadał?


So gru 14, 2013 8:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
karlos-찰스 napisał(a):
Ojciec rodziny - zgoda, ale owo "ojcostwo" kapłańskie/zakonne jest dla mnie mocno naciągane. Z czego się wziął ten tytuł? Że ktoś mnie wyspowiadał?
W sprawach duchowych pełnią oni właśnie rolę ojcowską - ponosząc nawet za to odpowiedzialność: Hbr 13:17a bt "Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać z tego sprawę. "

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So gru 14, 2013 8:47 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt cze 21, 2013 3:14 pm
Posty: 80
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
Barney napisał(a):
karlos-찰스 napisał(a):
Ojciec rodziny - zgoda, ale owo "ojcostwo" kapłańskie/zakonne jest dla mnie mocno naciągane. Z czego się wziął ten tytuł? Że ktoś mnie wyspowiadał?
W sprawach duchowych pełnią oni właśnie rolę ojcowską - ponosząc nawet za to odpowiedzialność: Hbr 13:17a bt "Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać z tego sprawę. "


Przełożonym czyli komu?

Wikary z parafii jest moim przełożonym?


So gru 14, 2013 9:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
Może dla dobra ogółu tak jak zbieranie jabłek dla innych.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


So gru 14, 2013 9:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
karlos-찰스 napisał(a):
Wikary z parafii jest moim przełożonym?

A kto wikarego nazywa ojcem poza sakramentem spowiedzi (tu występuje jako spowiednik, a więc w jakimś sensie ojciec/nauczyciel).

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So gru 14, 2013 11:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
Wikary jest dla dobra swoich wiernych ma głosić słowo Boże oraz nawracac grzeszników pod warunkiem ,że jest z połowania a nie z jakiś innych powodów np.ucieczka przez życiem do zakonu albo ucieczka przez przeszłoscia molestowaniem ,pózniej się słyszy o takich księzach w kosiołach pedofilach niby uciekli od problemu ale on pózniej wrócil.Tak samo z chorobami psychicznymi nikt nie przyjmie księdza czy wikarego z chorobą psychiczną mysle,że powołanie jest głównym warunkiem wybrania drogi kaznodzieja.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


So gru 14, 2013 11:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
gr. πρεσβύτερος = starszy
Oczywiście że wikary jest Twoim przełozonym w wierze - zwłaszcza jako spowiednik.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N gru 15, 2013 1:11 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
Karlos, kapłani uczestniczą w ojcostwie Boga. Dlatego nazywamy ich ojcami.

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


N gru 15, 2013 2:45 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt cze 21, 2013 3:14 pm
Posty: 80
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
Barney napisał(a):
gr. πρεσβύτερος = starszy
Oczywiście że wikary jest Twoim przełozonym w wierze - zwłaszcza jako spowiednik.


Mógłbyś proszę rozwinąć ten wątek? Co dokładnie przez to rozumiesz?

Że bierzmowani katolicy to jest taka bezrozumna, zagubiona trzoda która by niechybnie pobłądziła gdyby nie to że niektóre owce mają sakrament święceń więc dowodzą pozostałymi?

Mały Książę napisał(a):
Karlos, kapłani uczestniczą w ojcostwie Boga. Dlatego nazywamy ich ojcami.


W jakim sensie uczestniczą?

I czy tylko oni to robią?

Jak np. ja jestem świeckim katolikiem ale udzielę komuś porady życiowej to automatycznie staję się ojcem tej osoby?


N gru 15, 2013 2:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
Karlos, np. papieża nazywamy Ojcem Świętym ponieważ jest on duchowym ojcem swoich dzieci. Z kapłanami jest podobnie, poprzez analogię :)

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


N gru 15, 2013 12:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
karlos-찰스 napisał(a):
Barney napisał(a):
gr. πρεσβύτερος = starszy
Oczywiście że wikary jest Twoim przełozonym w wierze - zwłaszcza jako spowiednik.


Mógłbyś proszę rozwinąć ten wątek? Co dokładnie przez to rozumiesz?

Że bierzmowani katolicy to jest taka bezrozumna, zagubiona trzoda która by niechybnie pobłądziła gdyby nie to że niektóre owce mają sakrament święceń więc dowodzą pozostałymi?
A jaka logika pozwala przejść z przesłanki istnienia przełożonych do takiego wniosku?
Cytuj:
Mały Książę napisał(a):
Karlos, kapłani uczestniczą w ojcostwie Boga. Dlatego nazywamy ich ojcami.


W jakim sensie uczestniczą?

I czy tylko oni to robią?
Oczywiście że nie.
Na przykład jak uczestniczę w ojcostwie Boga względem moich dzieci (i - w mniejszym stopniu - żony). Bo całe ojcostwo od Boga pochodzi.
Każde przełożeństwo - nie tylko duchowe jak w przypadku księży i ojców rodziny - jest "uczestniczeniem w ojcostwie Boga".

Cytuj:
Jak np. ja jestem świeckim katolikiem ale udzielę komuś porady życiowej to automatycznie staję się ojcem tej osoby?
To jeszcze mało. Ojcostwo - zreszta wynika to równiez z przytoczonego przeze mnie fragmentu - zakłada nie tylko pomoc, ale i odpowiedzialność za inną osobę (co nie znaczy że zdejmuje to całkowicie odpowiedzialność z tej osoby)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N gru 15, 2013 12:54 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
Ja może powiem jakie mam obawy związane w maciezynstwem .Boje się o takie przyziemne rzeczy jak np.że nie dam dziecku godziwych warunków nie chciałabym go wychowac na arostykratycznego bahora który ma dziesięc barbie .Boje się ,że nie będe umiała go kochać swojego dziecka sama jestem nadrazliwa i nerotyczna jak gdzies napisałam wczesniej takie osoby mają brudne serca pełne bólu nie są zdolne kochac.Poza tym mam jakies wzroce jak wychowała mnie mama babcia ciocia i inne cioci podobno gdzie njest kucharek 6 tam nie ma co jesc ja zawsze byłam nadrazliwa i lgnełam do kobiet mysle ,że zle jest takie wychwanie bo mozna sie zapętlić i pogubić.Chciałabym ,żeby dziecko miało marzenia nie chce zeby było jakies mega pokorne bo wtedy powstaje nie przystosowana jednostka ale nie chce go tez rozpzieszczac nie lubie takich rozpieszczonych bahorów przede wszystkim chciałabym ,żeby było zdrowe psychicznie .Narazie takie rzeczy jak praca czy nawet gotowanie sprztąnie sa dla mnei problemem i sa dla mnie cięzkie więc nie mam nawet co myslec chciałabym ,żeby dziecko mnie podziwiało ale zeby nie pogubiło się w pragieniach mam jakąś wizje mojego dziecka nie chce aby było zbyt zuchałe .Chciałabym ,żeby było nie obciązone grzechem pokoleniowym jaki ciągnie się za moją rodziną nie zeby sie izolowało ale też nie uciekało w towazystwo .Dzięki za to forum ze moge się podzelic swoimi obawami .Chwała Panu

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pn gru 16, 2013 10:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
wujo44 napisał(a):
Oczekujesz odpowiedzi, ok. A czy ja doczekam się odpowiedzi na zagadnienia, które poruszyłaś ? Czy z faktu, iż Pismo mowi, ze nikogo na ziemi nie mamy nazywać ojcem, możesz mówic do papieża Ojcze Święty i Głowo Kościoła ?
(...)Mat 23:9 bt "(9) Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie."[/color]


Flm 10
"(...)proszę cię za moim dzieckiem - za tym, którego zrodziłem w kajdanach, za Onezymem. "

Czy Paweł, który zrodził Onezyma, nie jest jego ojcem?

A czy Abraham nie jest w Piśmie Św nazywany ojcem?

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


Cz gru 19, 2013 2:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ojcostwo
wujo44 napisał(a):
Osoby, które są w niebie mogą być nazwane ojciec : np. Abraham, no i Bóg


Ale sie plączesz w zeznaniach... :D

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


Cz gru 19, 2013 2:10 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL