Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 4:17 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
 Kościół Greckokatolicki 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
( Ciach ogólne awanturnictwo -J)


Cz mar 24, 2022 1:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 11:03 pm
Posty: 1063
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
bergamotka człowiek zapytał się o kościół grekokatolicki, dla podkreślenia katolicki a Ty zamiast pomóc to wyskakujesz z pretensjami.
Daj sobie spokój jak nie masz nic w temacie.


Cz mar 24, 2022 1:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
A ty co masz w temacie? Moja odpowiedź nie odpowiada? To z nią dyskutuj - tam jest zawarty i tok mojego rozumowania i argumenty, i w reszcie odpowiedź, nie taka jakiej oczekiwał autor, ale to wszak nic nagannego na tym forum, ba, dość powszechna praktyka - a nie zajmuj się moją osobą.


Cz mar 24, 2022 1:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
( Ciach ogólne awanturnictwo -J)


Cz mar 24, 2022 1:45 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
Bergamotka to ty rozpoczęłaś awanturę i obrażaniem kogoś kto się śmiał zapytać. Masz zakaz pisania w tym temacie każdy kolejny wpis twój będzie usuwany i udzielane będzie ostrzeżenie. EOT

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz mar 24, 2022 1:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
( Ciach łamanie zakazu pisania w temacie i ostrzeżenie. -J)


Cz mar 24, 2022 1:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
[ciach...] I następne ostrzeżenie poleci (PW)


Cz mar 24, 2022 2:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
[ciach..] Ostrzeżenie i ban (PW)


Cz mar 24, 2022 2:52 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr mar 23, 2022 5:41 pm
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
Po przeczytaniu pewnej odpowiedzi zrobiło mi się bardzo przykro.. ale jak mówi Święta Ewangelia, Wybaczam :)
Dziękuje wszystkim, za obronę mojej skromnej osoby.
Niech was wszystkich Pan Bóg błogosławi! :)


Cz mar 24, 2022 4:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16883
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
Zadałeś te pytania na innym forum. Otrzymałeś odpowiedzi. Dlaczego zadajesz je w postaci takich samych zapytań? Dlaczego nie jest ci przykro, że pytasz znów o to samo i nie przychodzi ci do głowy, że zabierasz komuś czas? Podziękowałeś na tamtym forum za odpowiedzi i to oznacza, że były wyczerpujące, bo zadałeś kolejne. Takie trochę naciągane to przebaczanie, bo nie dotyczyło ciebie, więc komu i za co przebaczasz. Posty są wycięte.
Osobiście poszukałabym głębiej w tym wątku i wówczas coś ciekawego być może byś odkrył.


Cz mar 24, 2022 4:49 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr mar 23, 2022 5:41 pm
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
merss napisał(a):
Zadałeś te pytania na innym forum. Otrzymałeś odpowiedzi. Dlaczego zadajesz je w postaci takich samych zapytań? Dlaczego nie jest ci przykro, że pytasz znów o to samo i nie przychodzi ci do głowy, że zabierasz komuś czas? Podziękowałeś na tamtym forum za odpowiedzi i to oznacza, że były wyczerpujące, bo zadałeś kolejne. Takie trochę naciągane to przebaczanie, bo nie dotyczyło ciebie, więc komu i za co przebaczasz. Posty są wycięte.
Osobiście poszukałabym głębiej w tym wątku i wówczas coś ciekawego być może byś odkrył.

zadałem pytania na różnych forach ponieważ myślałem, że mogę nie uzyskać na którymś odpowiedzi, chciałem być pewny. dlatego zadałem to samo pytanie. przepraszam :(


Cz mar 24, 2022 4:56 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16883
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
Podano ci nawet literaturę. Twoje zapytania wymagają czytania. Nawet katolik nie wie dlaczego żegna się w ten a nie inny sposób, ale w obu przypadkach chodzi o Trójcę. Ważne jest znaczenie tego gestu. O co w tym chodzi?
Kiedy poszłam na spotkanie do cerkwi to dopytałam księdza prawosławnego o to jak się zachowywać, by nikogo nie obrazić. Odpowiedział mi, ale potem się dowiedziałam na forach, że co prawosławny to inna opinia.
Tu mamy tylko różnice w obrządku, więc po prostu się naśladuje innych, jeśli nie chce się zwracać na siebie uwagi. Poza tym należy dobrze poznać swoje, by móc konfrontować to z czymś innym. Może się okazać, że pociąga jedynie estetyka i to nie oznacza głębi duchowości. Może kończyć się na doznaniach estetycznych.
To inna duchowość, bo i inne cywilizacje na nią wpływały. Już w czwartym wieku daje się zauważyć początek końca jedności wschodu i zachodu. Z jednej strony silny mistycyzm i piękno a z drugiej strony silny wpływ rozumu i pewna asceza. Ta asceza nas różni, bo człowiek zachodu jest pragmatykiem. Trudno jest mu wrócić nawet do mszy Trydenckiej.
Piękno pociąga, ale to nie jest duchowość. Ta różnorodność jest piękna, ludzie są bowiem różni.

W tym wątku wypowiadała się osoba pisząca ikony, która pewnie dziś jest już księdzem greckokatolickim. To zestawienie szerokiego serca jak widzą siebie osoby ze Wschodu ze szkiełkiem i okiem człowieka Zachodu. Ludzie ukształtowani w innych kulturach, więc trochę inaczej wielbią Boga.


Cz mar 24, 2022 5:33 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr mar 23, 2022 5:41 pm
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
merss napisał(a):
Podano ci nawet literaturę. Twoje zapytania wymagają czytania. Nawet katolik nie wie dlaczego żegna się w ten a nie inny sposób, ale w obu przypadkach chodzi o Trójcę. Ważne jest znaczenie tego gestu. O co w tym chodzi?
Kiedy poszłam na spotkanie do cerkwi to dopytałam księdza prawosławnego o to jak się zachowywać, by nikogo nie obrazić. Odpowiedział mi, ale potem się dowiedziałam na forach, że co prawosławny to inna opinia.
Tu mamy tylko różnice w obrządku, więc po prostu się naśladuje innych, jeśli nie chce się zwracać na siebie uwagi. Poza tym należy dobrze poznać swoje, by móc konfrontować to z czymś innym. Może się okazać, że pociąga jedynie estetyka i to nie oznacza głębi duchowości. Może kończyć się na doznaniach estetycznych.
To inna duchowość, bo i inne cywilizacje na nią wpływały. Już w czwartym wieku daje się zauważyć początek końca jedności wschodu i zachodu. Z jednej strony silny mistycyzm i piękno a z drugiej strony silny wpływ rozumu i pewna asceza. Ta asceza nas różni, bo człowiek zachodu jest pragmatykiem. Trudno jest mu wrócić nawet do mszy Trydenckiej.
Piękno pociąga, ale to nie jest duchowość. Ta różnorodność jest piękna, ludzie są bowiem różni.

W tym wątku wypowiadała się osoba pisząca ikony, która pewnie dziś jest już księdzem greckokatolickim. To zestawienie szerokiego serca jak widzą siebie osoby ze Wschodu ze szkiełkiem i okiem człowieka Zachodu. Ludzie ukształtowani w innych kulturach, więc trochę inaczej wielbią Boga.

Mnie przede wszystkim w duchowości wschodniej fascynuje ,,rozmodlenie,, i głęboka symbolika, najważniejsze elementy toczą się za ikonostasem daje to poczucie sacrum.. uwielbiam również ikony są one duchowym oknem na świat. moim zdaniem powinniśmy otwierać się na braci grek-kat. a nie budować podziały ;)
PS. to że interesuje się wschodem nie znaczy, że zaniedbuje swój własny obrządek, uwielbiam mszę św Trydencką. Może moje zainteresowanie wynika również z umiłowania do tradycji.. mam na myśli powrót do ,,korzeni,, do tej antycznej tradycji apostolskiej zostawionej nam przez naszego zbawiciela Jezusa Chrystusa.
:)


Cz mar 24, 2022 7:35 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16883
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
https://www.youtube.com/watch?v=BQ4JkbFBRhs
https://pl.aleteia.org/2017/11/10/znak- ... -zachodni/


Cz mar 24, 2022 10:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
(Ciach nie ma tutaj miejsca na prozelityzm. Poszukaj sobie innego forum do uprawiania swojej agitacji -J)


Pt mar 25, 2022 1:20 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL