Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:30 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
 Kościół Greckokatolicki 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
robaczek2 napisał(a):
Rozumiem ze w prozelityzmie chodzi o manipulacje.

Może chodzić o inne definiowanie. Carosławie definiuje prozelityzm jako wchodzenie katolicyzmu na terytorium kanoniczne Rosji (są linki na forum dotyczące tej kwestii). G. Górny to przybliżał. My nie znamy tego pojęcia, więc zawsze mieliśmy misje i misjonarzy.
Cytuj:
Poza tym utrzymywanie kogos slabego w wierze na sile bez dostepu do roznych zrodel jest calkowicie bez sensu. .

Bez sensu jest podanie mu góry literatury. W teorii poznania mamy poznawanie od tego co bliskie do tego co dalsze; wychował się gregor w katolicyzmie to sprawdzamy jak go zna, szukamy przyczyn odejścia. I znajdujemy kogoś kto porzucił katolicyzm emocjonalnie. Tu dyskusja powinna być odłożona do trzeciego pokolenia jak mawiają znawcy. Można tylko prostować, ale nie mamy etatu prostowacza.

To samo poleciłam Mikołajowi. Obraził się. Najpierw powinien uporządkować siebie, bo poszukiwania będą szły drogą chaosu. Ucieka.
Nikomu nie pomożesz, jeśli ktoś tego nie chce.

Górę literatury i sprzeczne poglądy rozsądzisz, gdy jesteś na to intelektualnie i mądrościowo gotów....teoretycznie. Zawsze bowiem skrywa się niewidzialna nadzieja istotna, czyli klucz odczytu rzeczywistości. Prosty człowiek powinien mieć podane proste instrukcje, inaczej się pogubi.

Temat zszedł na inne tory.


N mar 27, 2022 12:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
@robaczek2, napiszę to prościej: działania wilków drapieżnych, przed którymi ostrzegał autor Dziejów Apostolskich (Dz 20,29), które będą starały się oderwać owce od stada są nieuniknione: ale forum katolik.pl nie jest po to, by ułatwiać im zadanie i tworzyć pole do działania.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N mar 27, 2022 12:54 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2409
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
merss napisał(a):
Prosty człowiek powinien mieć podane proste instrukcje, inaczej się pogubi. Temat zszedł na inne tory.

Zszedl i chyba wystarczy. A z tym prostym czlowiekiem to czasami sa niespodzianki.
I mam inne zdanie niz Barney w zwiazku z "ale forum katolik.pl nie jest po to, by ułatwiać im zadanie i tworzyć pole do działania" Towarzystwo wzajemnej adoracji typu Ulica Prosta z ktorego mnie wyrzucili to najgorsze co moze spotkac to forum. Jest tyle kwiatow na lace.


N mar 27, 2022 1:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
To zależy, co jest dla Ciebie ważniejsze: wiara czy internetowe dyskusje.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N mar 27, 2022 2:04 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
Robaczku. Towarzystwo wzajemnej adoracji nie jest złe dla osób szukających wzmocnienia, ale różnice zdań mają rozmaite przyczyny. W Ewangelii zapisano: pukajcie a otworzą wam. Zanim otwarto drzwi Pawłowi musiał przejść test lojalności, czy oby nie jest tym, który wszedł na łowy chrześcijan. I zawsze wracamy do czujności a nie posługiwania się sloganami i przyklejaniem etykietek.
Ten sam Paweł urządził sobie w więzieniu szkołę ewangelizacji, ale tam go słuchano lub nie. To on nauczał. To ion innych wzmacniał. Zawsze musi być to odniesienie w prawdzie. Była więc czytelna prawda i zło.
Mieszanie nigdy nie pochodzi od Boga. Dyskusja, w której mamy nieustanne mieszanie zatraca sens. Jeśli ktoś uznaje siebie punktem odniesienia pozostaje jedynie mącicielem i wilkiem w owczej skórze. Nie ma kontrargumentu na to, że ktoś przypisuje sobie mądrość pochodzącą od Ducha Świętego, bo rozpoczyna lekturę Biblii od modlitwy. Można bowiem modlić się do projekcji Boga, czyli nie wychodzić poza siebie. O co się zahaczysz w takiej rozmowie? To jest jedynie monolog dialogiczny. Możesz to nazwać rozmową, ale adwersarz to przedmiot, dzięki któremu głosi się swoje prawdy. Zwykły marketing.
Wpuszczanie złodzieja do swego domu wygląda podobnie jak wpuszczanie kogoś kto potrzebuje pomocy. Tak samo proszą o pomoc. Nikt ci nie zabrania goszczenia złodzieja. A może chodzi nie tylko o infantylne widzenie, ale chęć dowartościowania siebie? Biblia nakazuje ostrożność i rozwagę. Nie ma schematu i etykietowania.

Tam, gdzie jest swoboda wyrażania siebie tam nie ma odniesienia do wartości ewangelicznych, ale do wolności rozumianej szeroko. To podejście relatywistyczne, gdzie taką samą wartością jest bycie katolikiem, satanistą czy wyznawcą dowolnej religii. O wolność więc chodzi, by sobie pogadać, czasem zaspokoić swoją ciekawość. Powierzchowne i strata czasu na byle co. Religia bowiem czemuś służy.


N mar 27, 2022 2:24 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
Robaczek,

Chodzi o schemat działania celujący w "zdezorientowanych". Człowiek, który jest uczciwy, będzie dążył raczej do dyskusji z takimi osobami, które wydają się "najbardziej ogarnięte". A nie czatować na tych co są "zdezorientowani", by zmącić im bardziej.

Tutaj mamy do czynienia z sytuacją, gdzie argumenty i pytania kończą się na czymś co przypomina "Hehehe, nie udało się Wam mnie przekonać. (tutaj samozadowolona uśmiechnięta mordka, nie wiadomo co w tym śmiesznego, że nie udało się jedności stworzyć? komu to jest zabawne?)
Mam swoje zdanie, bo tak i go nie zmienię. Możecie sobie pogadać.".
Po czym czekamy aż przyjdzie kolejny "zdezorientowany", żeby zasiewać w nim negatywny stosunek do Kościoła Katolickiego i wzniecać spory. "Partyzantka duchowa"?

Jakby do Ciebie do domu przyszedł ktoś i zaczął nawracać "naiwnych" członków rodziny na coś złego, to jak byś się zachował? Częstował ciastem czy wywalił za drzwi?
A tutaj nie został wywalony, tylko siedzi od prawie 7 lat. Tolerancja i tak jest duża. Czy by taką otrzymał od Apostołów?

Bierz pod uwagę, że na tym forum funkcjonują nie tylko te osoby co piszą, ale jest to forum otwarte dla całego internetu. "Każdy" może tu wejść, nawet 5 latek. Osoby mocno zaburzone duchowo. Jest masa niewidzialnych czytelników w różnym wieku i stanie duchowym.

Jeżeli ktoś "poluje na zdezorientowanych", a przed "bardziej stabilnymi" ucieka to nie jest to dla mnie działanie moralne.

Tolerancja do wszystkiego, pomijając tolerancję do nietolerancji zła? A jak ktoś nie chce się zmienić i ma z tego ubaw?

Czy Bóg jest taki "tolerancyjny"?

Przysłów 6
16 Tych sześć rzeczy w nienawiści ma Pan,
a siedem budzi u Niego odrazę:
17 wyniosłe oczy, kłamliwy język,
ręce, co krew niewinną wylały,
18 serce knujące złe plany,
nogi, co biegną prędko do zbrodni,
19 świadek fałszywy, co kłamie,
i ten, kto wznieca kłótnie wśród braci.

<<<>>>

Mikołaj,

Jakub 1
2 Za pełną radość poczytujcie to sobie, bracia moi, ilekroć spadają na was różne doświadczenia.
3 Wiedzcie, że to, co wystawia waszą wiarę na próbę, rodzi wytrwałość.
4 Wytrwałość zaś winna być dziełem doskonałym, abyście byli doskonali, nienaganni, w niczym nie wykazując braków.


N mar 27, 2022 2:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
Mikołaj napisał(a):
Dziękuje za nazwanie mnie ,,pogubionym,, nigdy więcej nie skorzystam z żadnego forum, bo przecież nie można pytać gdyż uznają cię za pogubionego.Proszę o usunięcie mojego konta

Gratuluję Waszego podejścia do Mikołaja.

Skoro Jockey, Barney i inni uważają mnie za "naganiacza" na prozelityzm, to może przypomnę, że nigdy nie zachęcałem, ani nie sugerowałem nikomu zmiany wyznania czy Kościoła.
Za to otwarcie zachęcałem do samodzielnego rozważania Biblii i wyciągania wniosków osobiście, oraz przedstawiałem moje rozumienie przesłania Ewangelii - to zaś nie żaden prozelityzm.

Szybciej znajdziecie prawdziwych agitatorów prozelityzmu w śród Waszych ziomków na forum którzy twierdzą, że rzymski katolicyzm posoborowy to ruina i trzeba wrócić do "Trydentu".

Co do kwestii wilków w owczych skórach to raczej są nimi ci, którzy udają katolików, a nimi nie są.
Ja zaś nigdy nie podawałem się za katolika i wszyscy doskonale macie tego świadomość, więc uwagi tego typu vs moja osoba są od czapy.

Skoro macie tu działy, w których mogą się wypowiadać chrześcijanie innych wyznań to szanujcie ich światopogląd chrześcijański/niekatolicki lub przenoście wątki do działu katolickiego.


Pn mar 28, 2022 12:11 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
Gregor
Ten temat jest o grekokatolicyzmie. Po raz kolejny wzniecasz wojnę i po raz kolejny robisz offtop. Dlatego nie pozostaje mi nic innego jak wyprosić cię z tego tematu. Każdy twój kolejny post w tym temacie będzie usuwany i będą przewidziane na tę okoliczność kary regulaminowe uruchamiane.
A i nie radzę szantażu jakiego dopuściłeś się w prywatnej wiadomości. Na szantaż jestem nieczuły.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn mar 28, 2022 12:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
(ciach zostałeś wyproszony z wątku. za złamanie polecenia moderatora dostajesz ostrzeżenie -J)


Pn mar 28, 2022 12:33 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Greckokatolicki
Prorok Ukrainy


Pt kwi 01, 2022 7:41 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL