Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 7:52 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 48  Następna strona
 Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
W jednej ksiegarni internetowej widzialam, ze Swiderkowna duzo ma tych pozycji. Stad pytalam Barneya, ktora na poczatek jest najlepsza.

Małgosia napisał(a):
joannabw napisał(a):
Dobra! juz sie nie udzielam.

Nie miałam nic takiego na myśli :(
joannabw napisał(a):
Tylko z przeciwnego zrodla wiem swoje. Wiele z tych ,,wiedzen'' sie sprawdzalo'w realu.

O jakich źródłach mówisz?

Przepraszam, zle cie odebralam :-(.
A te zrodla, to taki szczegol. Nie warto zawracac sobie nimi glowe.


Śr cze 27, 2012 8:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
joannabw napisał(a):
Przepraszam, zle cie odebralam .

Nie ma za co. Bałam się, że niechcący, poprzez moje żarty, spowodowałam, że uciekniesz, a tego nie chciałabym za nic w świecie. Zawsze, kiedy tylko będę w stanie, będę służyć Ci pomocą w zrozumieniu wiary katolickiej, o ile wiarę można zrozumieć. Do końca się nie da, bo wiara to nie jest poznanie. Wiara jest łaską i o tę łaskę należy się modlić, co też obiecuję czynić.
Joanno, ja się bardzo cieszę, że pytasz, że szukasz, a to moje "ufff i pomocy" było żartem. Uwierz mi, jestem nieskomplikowana. Piszę to co myślę. Jak się wkurzam, to daję temu wyraz, a kiedy używam sarkazmu to też jasno, ale sarkazm nie dotyczy Twoich wypowiedzi. Tu tylko wyjaśnienia i ewentualnie żarty.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Śr cze 27, 2012 9:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Uhm. Przez moment chcialam rzucic ta komorke w kat i do niej nie wracac. Jeszcze wyszlam do ogrodka, zeby sie wyluzowac i okazalo sie ze ktos zrobil w nim ,,porzadki'' , tzn wyczyscil mi troche roslinek. Niedawno go zalozylam.

Bardzo trudno mi ostatnio. W sensie psychicznym/duchowym. Mimo to staram sie trzymac fason.


Śr cze 27, 2012 9:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Nie pamietam czy juz o to pytalam, czy moze ktos inny zadal to pytanie. Czy modlitwa chrzescijanina jest obowiazkowa? Czy nie modlenie sie jest grzechem? Czy jak sie katolik nie modli to moze przyjmowac komunie?


Wt paź 02, 2012 7:31 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Modlitwa jest obowiązkiem, ale pora odmawiania jest dowolna. Jej zaniedbanie rozluźnia bowiem więź z Bogiem i prowadzi donikąd. To rozmowa/relacja, więc nie obowiązują żadne formułki. Może to być kilka słów czy westchnienia. Z czasem wchodzi ' w krew' i nie zapomni się o niej. Bóg jest wszędzie a więc kontakt z Nim jest dostępny wszędzie, nawet w kolejce sklepowej czy jadąc autobusem. Pewnie znów odpowiedziałam obok pytania. Ktoś inny uściśli. :)


Wt paź 02, 2012 7:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Nie jest grzechem ciężkim czyli nie modląc się codziennie możesz przyjmować Komunię. Czy jest grzechem lekkim - myślę, że tak. Mam nadzieję, że uściśliłam. W razie co, dawaj szczegółowsze pytania.

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Śr paź 03, 2012 3:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Dzięki wam obojgu. Dziwi mnie tylko, że rozmowa z Bogiem jest obowiązkiem. Nie znalazłam nic o obowiązku modlitwy w przykazaniach, a w razie wątpliwości właśnie tam szukam odpowiedzi.


Śr paź 03, 2012 3:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
j_bw ma ogromny problem z mówieniem dzieciom o Bogu.

Kiedy odpowiadam na pytania dotyczące chrześcijaństwa (zgodne z wiedzą nabytą w ciągu tego roku) mam wrażenie jakbym okłamywała własne dzieci. Coś na zasadzie: wciskasz dzieciom ciemnotę, choć sama wiesz jak jest naprawdę. :( . Zwłaszcza córka, która jest bardzo zainteresowana tematem zadaje mi dużo pytań). Wzięłam się na sposób i mówię jej, że w chrześcijaństwie jest tak i tak. Tylko, że to dla mnie to trochę anormalne. Jak rozmawiać z dzieckiem , które bardzo chce jak najwięcej wiedzieć o Bogu nie czując się jak hipokrytka?


Śr paź 03, 2012 3:31 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
joannabw napisał(a):
Dzięki wam obojgu. Dziwi mnie tylko, że rozmowa z Bogiem jest obowiązkiem. Nie znalazłam nic o obowiązku modlitwy w przykazaniach, a w razie wątpliwości właśnie tam szukam odpowiedzi.


Święty Paweł napisał(a):
Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.


joannabw napisał(a):
j_bw ma ogromny problem z mówieniem dzieciom o Bogu.

Kiedy odpowiadam na pytania dotyczące chrześcijaństwa (zgodne z wiedzą nabytą w ciągu tego roku) mam wrażenie jakbym okłamywała własne dzieci. Coś na zasadzie: wciskasz dzieciom ciemnotę, choć sama wiesz jak jest naprawdę. :( . Zwłaszcza córka, która jest bardzo zainteresowana tematem zadaje mi dużo pytań). Wzięłam się na sposób i mówię jej, że w chrześcijaństwie jest tak i tak. Tylko, że to dla mnie to trochę anormalne. Jak rozmawiać z dzieckiem , które bardzo chce jak najwięcej wiedzieć o Bogu nie czując się jak hipokrytka?


O czym dokładnie piszesz? W sensie, podaj jakiś przykład.


Ostatnio edytowano Śr paź 03, 2012 3:37 pm przez wittwelsh, łącznie edytowano 1 raz



Śr paź 03, 2012 3:34 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
joannabw napisał(a):
Tylko, że to dla mnie to trochę anormalne. Jak rozmawiać z dzieckiem , które bardzo chce jak najwięcej wiedzieć o Bogu nie czując się jak hipokrytka?

Musisz sama zdecydować. To rodzice kształtują dzieci. Z mojego punktu widzenia to wspaniała matka, która potrafi wznieść się ponad to w co sama wierzy i przekazać dziecku Prawdę (oczywiście to moje okno). Córka odbiera też mowę ciała (to ponad 70% przekazu). Jeśli ją zapisałaś na religię to podjęłaś zobowiązanie a przekazywanie dziecku sprzecznych informacji jest najgorszą opcją, dla was obu. Kiedyś porozmawiacie być może inaczej.


Śr paź 03, 2012 3:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
merss
o te 70% chodzi. Chce wypasc jak najbardziej wiarygodnie.
Na religie dziecka naciskala babka. Tak samo bylo z komunia. Myslalam, ze corce samo przejdzie po komunii. Gdy sie przeliczylam wzielam sprawy w swoje rece. Probowalam wybic jej katolicyzm z glowy, ale odnioslam odwrotny skutek. Widze jej zaangazowanie i chce ja wspierac, a nie szkodzic.


Śr paź 03, 2012 4:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
wittwelsh napisał(a):
O czym dokładnie piszesz? W sensie, podaj jakiś przykład.

Tez bym mial takie pytanie. A tak wogole to troche dziwne w jaki sposob mozna sobie komplikowac proste sprawy, w czym od wiekow wszyscy sie przescigamy.
A przeciez to wszystko takie proste. Bog stworzyl swiat w ktorym wszystko bylo dobre i panowala idealna harmonia. Aby mozna bylo mowic o idealnej harmonii musi istniec wolna wola jako wolnosc decyzji - inaczej byloby to wykluczajace milosc reczne sterowanie. Poniewaz wszelkiej masci odkrywcy - poczynajac od upadlych aniolow, poprzez Adama i Ewe lub tych, ktorzy brali dla siebie wiecej manny na pustyni niz nalezalo - wyobrazali sobie nieco inaczej te idealna harmonie niz Stworca, nastapil balagan. Teraz chodzi tylko o to, zeby poslugujac sie wolna wola oraz miloscia ta naturalna harmonie stworzenia przywrocic. Proste.
A te wszystkie modlitwy, religie, odlamy, Biblie to tylko srodki techniczne.
Przeciez pisze, ze Slowo, ktore bylo na poczatku jest w Twoim sercu.
No, czasami przycmione.


Śr paź 03, 2012 4:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Nie przychodzi mi teraz zaden przyklad do glowy.

Robaczek
jesli twoje dziecko chcialoby zostac artysta cyrkowym, a ty uwazalbys, ze to przynajmniej glupie i probowal wybic mu to z glowy, w efekcie dziecko jeszcze bardziej by sie zacielo. Co bys zrobil? Odsunalbys sie od potomka? Wydziedziczyl? Czy pomoglbys mu osiagnac cel?


Śr paź 03, 2012 5:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
joannabw napisał(a):
Nie przychodzi mi teraz zaden przyklad do glowy.

Robaczek
jesli twoje dziecko chcialoby zostac artysta cyrkowym, a ty uwazalbys, ze to przynajmniej glupie i probowal wybic mu to z glowy, w efekcie dziecko jeszcze bardziej by sie zacielo. Co bys zrobil? Odsunalbys sie od potomka? Wydziedziczyl? Czy pomoglbys mu osiagnac cel?

Wiesz ja nie mam certyfikatu na takie dazenie do idealnej harmonii jak to jest w planach Stworcy. Kazdy z nas postepuje po swojemu i sadzi ze ma w tym 100% racje. Jakies tam wskazowki jednak istnieja i nalezy sie nimi kierowac. Przede wszystkim Slowo kazdy z nas ma w sercu i mozemy sie zastanawiac w jaki sposob eliminowac czynniki zaklocajace.


Śr paź 03, 2012 5:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
joannabw napisał(a):
Probowalam wybic jej katolicyzm z glowy, ale odnioslam odwrotny skutek.

Hihi oto jak najlepiej zachecic dziecko do Wiary ;-)...

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Śr paź 03, 2012 6:10 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 48  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL