Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 3:28 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 48  Następna strona
 Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
O matko :roll:
Pisalam wczesniej, ze probowalam katolicyzm wybic jej z glowy. Z odwrotnym skutkiem.


So paź 06, 2012 12:28 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
joannabw napisał(a):
O matko :roll:
Pisalam wczesniej, ze probowalam katolicyzm wybic jej z glowy. Z odwrotnym skutkiem.


Asertywność = 0%.

Albo się wierzy w coś, albo nie. A jak się wierzy i macha na to ręką, to dziękuję. Kto jest czyim wychowawcą, ty twojej córy, czy odwrotnie? Bo skoro ona stawia na swoim, a ty się jej poddajesz, to strach pomyśleć, co będzie w wieku nastoletnim.

Jak ci to zwisa i powiewa, to powiedz jej, co o tym sądzisz, a potem daj spokój i niech samo idzie. A jak uważasz, że to trucizna dla niej to zrób coś z tym, daj jej szlaban, zakaż jej religii pod groźbą wydziedziczenia, nie wiem.

Żebyś jeszcze pisała, że jesteś jak "Nike, która się waha" i sama nie wiesz, czy Benedykt XVI, czy Voltaire, miałoby to jakiś sens. A tak - farsa.


So paź 06, 2012 12:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
W swiadectwie Chrzciciela znajdziesz odpowiedz na to dlaczego tak postepuje.
Dodam, ze dziecko uczy sie bardzo dobrze.

Pierwszymi slowami jakie w przyplywie bezsilnosci wypowiedzialam to bylo cos w stylu: Bog nie lubi samobojcow. Bog dal ci w prezencie zycie i jesli je zniszczysz, to tak jakbys zniszczyla prezent od Boga.


So paź 06, 2012 2:30 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
joannabw napisał(a):
W swiadectwie Chrzciciela znajdziesz odpowiedz na to dlaczego tak postepuje.


Nie znalazłem. Może dlatego, że nie siedzę w twojej głowie i nie wiem, co masz na myśli.

joannabw napisał(a):
Dodam, ze dziecko uczy sie bardzo dobrze.


Cieszy mnie to. Naprawdę.

joannabw napisał(a):
Pierwszymi slowami jakie w przyplywie bezsilnosci wypowiedzialam to bylo cos w stylu: Bog nie lubi samobojcow. Bog dal ci w prezencie zycie i jesli je zniszczysz, to tak jakbys zniszczyla prezent od Boga.


W kontekście?


So paź 06, 2012 2:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Hej ja rozumiem postępowanie joanny.
Jak każda matka, bardzo kocha swoje dziecko.
Nie chce by kwitła w niej nienawiść, dlatego też
niejako przymusiła się by wspierać ją w tym poznawaniu
religii.
Uważam, że motyw jest bardzo szlachetny i wyjaśniający
pewne problemy jakie przy tym wspieraniu dziecka powstają.
Myślę, że nie musisz przy córce ukrywać co tak naprawdę
myślisz na dany temat. Możesz jej powiedzieć o swoich
dylematach ona powinna to zrozumieć.
Najgorzej jak domyśli się, że ją okłamujesz.
Głowa do góry :-)


So paź 06, 2012 2:57 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Nie przesadzajmy, nienawiści by się dziecko z tego powodu raczej nie nauczyło. Jak byłem mały, to chciałem iść do technikum, ale rodzice się nie zgodzili i posłali mnie do liceum. Do dzisiaj się czasem zastanawiam, czy nie miałem racji, ale pretensji do nikogo nie mam.

Rodzinę mam też religijno-niereligijną, odkąd pamiętam, i nie żywię nienawiści do żadnego z jej członków, którzy "indoktrynowali" mnie każdy na swój sposób.


So paź 06, 2012 3:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Prosze cie. Nie pisz, ze nie doczytales takiego okreslenia jak samobojstwo. Jej slowa, jej desperacja przyczynily sie do obrotu o 180 stopni.


So paź 06, 2012 3:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Teraz to ja chyba czegoś nie doczytałam, kto mówił o samobójstwie?

Joannabw, i czemu tak powiedziałaś o tym Bogu, że dał życie itp. To było Twoje? Tzn w sensie, że Ty tak myślisz?

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


So paź 06, 2012 3:25 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
joannabw napisał(a):
Prosze cie. Nie pisz, ze nie doczytales takiego okreslenia jak samobojstwo. Jej slowa, jej desperacja przyczynily sie do obrotu o 180 stopni.


Nie rozumiesz. Nie chodzi o to, czego ja nie doczytałem, tylko tego, czego ty nie dopisujesz. Piszesz enigmatycznie o (Janie?) Chrzcicielu, potem przerzucasz się na sytuację bezkontekstowej i niemniej enigmatycznej próby samobójczej - a potem ktoś ma z tego wyciągać wnioski.

W ogóle uważam, że jeśli dziewczyna jest w okresie zaburzeń gospodarki hormonalnej, to przydałaby się wam obojgu porada psychologa/psychiatry, a nie forumowiczów z portalu religijnego - tam mogłabyś swobodnie "wyłożyć kawę na ławę" i powiedzieć to, o czym tu boisz się napisać tak wprost, jak i w ogóle.


So paź 06, 2012 3:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
W dziale świadectw jest wpis Chrzciciela.
Tam w jednym z postów joanna opisała sytuację z córką :-)
Jej desperacja przyczyniła się do takiego a nie innego postępowania :-)


So paź 06, 2012 3:34 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
watchman napisał(a):
W dziale świadectw jest wpis Chrzciciela.
Tam w jednym z postów joanna opisała sytuację z córką :-)
Jej desperacja przyczyniła się do takiego a nie innego postępowania :-)


Dziękuję, nareszcie poczułem jakiś kontekstowy grunt pod nogami :).


So paź 06, 2012 3:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Nie no, ja trochę rozumiem dylemat joannybw. Bo to tak trochę... po świńsku przekazać dziecku info o Bogu, którego ono najwyraźniej "lubi", że jest... sadystą. To tak jakby czterolatkowi powiedzieć, że św Mikołaj jest mordercą pluszowych misiów i gumowych kaczuszek. Kurczę... już chyba lepiej byłoby powiedzieć, że nie istnieje...

Owszem, że trzeba być z dziećmi szczerym. Ale chyba w jakichś granicach dostosowanych do wieku. Przecież nie będziemy opowiadać w ramach szczerości dwulatkowi takiemu, czy nawet i siedmiolatkowi, o jakichś dużych problemach rodziców. Co najwyżej wspomnimy w momencie gdy owe problemy będą bezpośrednio dotyczyły malca. I przy tłumaczeniu też język przekazu odpowiednio dostosujemy do wieku.

Problem imho leży w tym, że joannabw chyba sama nie bardzo wie, w jakiego Boga wierzy. Bo że wierzy to chyba fakt. I to nie tylko wierzy w istnienie Boga a go nie czci, jak wiele osób. Ona chyba wierzy, że Boga może i należy czcić, wie, że wiele osób to robi. W przeciwieństwie do tych wielu ona wie, że on jest też siłą. I wie to na pewno, i chyba też nie tylko z książek. Że tak trochę od drugiej strony ta wiedza, inna sprawa. Ale wie. I wie, że On jest z tych dwojga jednak tym dobrym. No bo kurczę chyba tak jednak? No i tu właśnie dalej nie wiem o co chodzi? Że nie jest wystarczająco dobry? Inne dywagacje już zostawiam bo nie nadają się na forum publiczne nic a nic. Bo wychodzi mi, że jeśli nie tak jak powyżej, to albo chodzi o jakieś prywatne urazy albo o... przekonanie, że ja nie mogę teraz czcić tego Boga, bo kiedyś... no z uwagi na przeszłość.

Z góry przepraszam że taką analizę się ośmieliłam walnąć będąc zupełnie nieuprawniona do tego i tak naprawdę niepytana też. No i sorki jeśli strzelam jak kulą w płot. I jeszcze za to, że tak w trzeciej osobie piszę.

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


So paź 06, 2012 3:48 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Joannoo, to nie jest tak, że ja nie rozumiem problemów joannybw, czy że je deprecjonuję, chcę tylko zauważyć, że problem jaki stara się ona pokazać definitywnie nie jest problemem na forum i najlepsza rada, jaką można dać w tym wypadku, to - idź do duchownego/lekarza na wizytę. Bo nic dobrego nie wyjdzie z tego wzajemnego poklepywania się i pocieszania. Pójdzie jedno przęsło w moście, joannabw podstawi prowizoryczne, pójdzie drugie, to i następne może uda się podstawić, potem trzecie, czwarte... A tu trzeba postawić po prostu nowy most, bo inaczej wszystko runie.


So paź 06, 2012 3:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Wittwelsh, pewnie, że forum nie rozwiąże wszystkich problemów. Ale jednak pozwoliłam sobie napisać co myślę, skoro sama joannabw pisze.

p.s. Przy okazji, możesz zerknąć na mój wpis w temacie ślub kościelny i ewentualnie poprawić jak to tam u was jest (na samym dole w p.s. do Katki mi chodzi)? Dzięki.

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


So paź 06, 2012 4:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Spoko joannaa, j-bw czesto pisze o- sobie w trzeciej osobie. j-bw trafila juz do lekarza, u takiego, ktory nie mowi nic na temat Boga i religii.
j-bw miala problem z narastajaca agresja. Im blizej komunii dziecka tym bylo gorzej.
j-bw czuje silne odium do Kosciola. Mozliwe, ze to przez lata wpajania tresci antykatolickich.

Zeby ,,brac udzial'' bez przeszkod we mszy sw. ,,porozstawialam po katach'' kosciola swoje demony. Inaczej mowiac odprawilam w kosciele pare rytualow. Nie wiem, czy mialo to cos wspolnego z moimi rytami, ale czesto w swiatyni sie cos trafialo.
W takich sytuacjach zastanawialam sie nad wszechmoca Boga, w ktorego swiatyni diably moga grasowac.

Taka naprawde jest j-bw. Bez sciemniania.


So paź 06, 2012 4:52 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 48  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL