Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 1:18 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Rozwód w prawosławiu 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwód w prawosławiu
P524 napisał(a):
sam fakt takiej dyskusji, stawiającej sprawę powtórnego małżeństwa jako otwartą, na tym szczeblu, jest czymś nowym. I tyle.

Czy aby na pewno czymś nowym? Kiedyś media nie były tak szybkie, nie interesowały się też w tak wielkim stopniu KK. Dzisiaj wszystko się zmieniło. KK to temat niejako dyżurny i poczytny, więc nie dziwi, że jest obiektem zainteresowania mediów. I tyle w tym temacie.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N gru 22, 2013 1:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwód w prawosławiu
Barney napisał(a):
P524 napisał(a):
Barney napisał(a):
Synod może oczywiście obradować na ten temat, by podnieść rangę dokumentów regulujących tę sprawę. Tak się dzieje zawsze gdy pojawiają się głosy przeciwne wielesetletniemu nauczaniu

Kardynał z grupy przygotowującej Synod stwierdził, w odpowiedzi kard. Mullerowi (twierdzącemu mniej więcej to ci Ty) że to tylko jedna z opcji, a wyniku debaty Synodu nie można przesądzać. Nie mnie przesądzać co będzie, i nie o to chodzi, natomiast sam fakt takiej dyskusji, stawiającej sprawę powtórnego małżeństwa jako otwartą, na tym szczeblu, jest czymś nowym. I tyle.
Gdyby kardynał przesądził, postawiłby się nad synodem - dlatego, nawet w przypadku kwestii tak oczywistej, być może pokora nie pozwoliła mu wypowiadać się "co zadecyduje synod".


:)
To może "z pokory", żeby "nie stawić się ponad papieżem", nie będzie przesądzał w Wielką Sobotę rano, czy papież w tym roku w Wielkanoc ogłosi "Chrystus Zmartwychwstał" czy może "w sumie nie wiadomo co się stało, było w zasadzie ciemno..." Gdyby przesądził, postawił by się ponad papieżem?
Czy kard. Muller "przesądzający", że obecna praktyka Krk dotyczącą małżeństwa to nienegocjowalna prawda wiary zawarta w Słowie Bożym stawia się "ponad Synodem"? Czy brakuje mu pokory, którą wykazał się kard. Marx?

Cytuj:
Cytuj:
Pisałem już, że coraz bardziej zadziwia mnie, że protestanci wciąż lubią nazywać się "biblijnymi" nazwami (typu "ewangelicy" albo "kościoły ewangelikalne")? I kładą na to tym większy nacisk, im bardziej lekceważą nauczanie bezpośrednio zawarte w Ewangelii...


No, widzisz jacy jesteśmy perwersyjni... Nie dość, że heretycy, to jeszcze nazywamy się nie tak jak trzeba ;)
A żebyś wiedział. Jak można trąbić naokoło o Piśmie, werbalnie twierdzić że wyznaje się "sola scriptura" a zupełnie olewać to co w Piśmie jest?[/quote]

Koniec świata...jak tak można....

_________________
www.reformowani.pl


N gru 22, 2013 3:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwód w prawosławiu
P524 napisał(a):
Barney napisał(a):
Synod może oczywiście obradować na ten temat, by podnieść rangę dokumentów regulujących tę sprawę. Tak się dzieje zawsze gdy pojawiają się głosy przeciwne wielesetletniemu nauczaniu

Kardynał z grupy przygotowującej Synod stwierdził, w odpowiedzi kard. Mullerowi (twierdzącemu mniej więcej to ci Ty) że to tylko jedna z opcji, a wyniku debaty Synodu nie można przesądzać. Nie mnie przesądzać co będzie, i nie o to chodzi, natomiast sam fakt takiej dyskusji, stawiającej sprawę powtórnego małżeństwa jako otwartą, na tym szczeblu, jest czymś nowym. I tyle.

Ten kardynał chyba nie czytał dekretów Soboru Trydenckiego, skoro twierdzi, że ta sprawa jest otwarta i można zacząć na jej temat dyskusję.


N gru 22, 2013 3:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwód w prawosławiu
Yarpen Zirgin napisał(a):
P524 napisał(a):
Barney napisał(a):
Synod może oczywiście obradować na ten temat, by podnieść rangę dokumentów regulujących tę sprawę. Tak się dzieje zawsze gdy pojawiają się głosy przeciwne wielesetletniemu nauczaniu

Kardynał z grupy przygotowującej Synod stwierdził, w odpowiedzi kard. Mullerowi (twierdzącemu mniej więcej to ci Ty) że to tylko jedna z opcji, a wyniku debaty Synodu nie można przesądzać. Nie mnie przesądzać co będzie, i nie o to chodzi, natomiast sam fakt takiej dyskusji, stawiającej sprawę powtórnego małżeństwa jako otwartą, na tym szczeblu, jest czymś nowym. I tyle.

Ten kardynał chyba nie czytał dekretów Soboru Trydenckiego, skoro twierdzi, że ta sprawa jest otwarta i można zacząć na jej temat dyskusję.


Na temat tego co czytał, a co nie wypowiadał się nie będę, ani czy jest "prawowierny" czy nie - to Wasza sprawa. IMHO jest t jednak coś nowego, za papieży JPII i Ratzingera takie wypowiedzi nie byłyby możliwe. A dyskusję - jak razie - ma na ten temat prowadzić Wasz Synod Biskupów, więc chyba trochę więcej osób, i to z kręgów decyzyjnych, a nie "dysydenckich" - czegoś wg Ciebie nie czytało?

_________________
www.reformowani.pl


N gru 22, 2013 3:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwód w prawosławiu
Spodziewam się, że "dyskusja" zakończy się bardzo szybko na przytoczeniu odpowiednich kanonów Soboru Trydenckiego na temat małżeństwa.


N gru 22, 2013 3:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwód w prawosławiu
W jakim celu jest to bicie piany? Tak bardzo wszystkim z zewnątrz zależy, aby KK pozwolił na powtórne związki?

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N gru 22, 2013 3:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwód w prawosławiu
Oczywiście, że im bardzo na tym zależy. Przecież szatanowi, który zza kulis kieruje piewcami wprowadzenia takiej możliwości, zależy na tym, aby ludzie grzeszyli w przekonaniu, że nie grzeszą.


N gru 22, 2013 3:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwód w prawosławiu
Małgosia napisał(a):
W jakim celu jest to bicie piany? Tak bardzo wszystkim z zewnątrz zależy, aby KK pozwolił na powtórne związki?


Kard. Kasper i Kard. Marx są "z zewnątrz"? 8O

_________________
www.reformowani.pl


N gru 22, 2013 3:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwód w prawosławiu
P524 napisał(a):
Kard. Kasper i Kard. Marx są "z zewnątrz"?

To nie oni bija pianę, ale Ty. Czytaj całościowo moje wypowiedzi. Wcześniej mówiłam o tym, że ta sprawa jest rozdmuchana przez media, a Ty i Tobie podobni ja podłapali i się tego uczepili jak wesz kożucha, aby twierdzić, że to już prawie przesądzone, bo jeden czy dwóch kardynałów poddali temat pod dyskusję.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N gru 22, 2013 3:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwód w prawosławiu
Cytuj:
Cytuj:
A żebyś wiedział. Jak można trąbić naokoło o Piśmie, werbalnie twierdzić że wyznaje się "sola scriptura" a zupełnie olewać to co w Piśmie jest?


Koniec świata...jak tak można....
No własnie. Najpierw rozbija się Kościół pod pretekstem wierności Pismu, a potem robi się nie według Pisma, ale jak wygodniej.
Nie potrafię tego zrozumieć.
I nie piszę tu o rzeczach, w których co do stanowiska wyrażonego w Piśmie można mieć jakiekolwiek wątpliwości.
Mar 10:11-12 bt "Powiedział im: Kto oddala swoją żonę, a bierze inną, popełnia względem niej cudzołóstwo. I jeśli żona opuści swego męża, a wyjdzie za innego, popełnia cudzołóstwo."

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N gru 22, 2013 4:01 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwód w prawosławiu
Małgosia napisał(a):
P524 napisał(a):
Kard. Kasper i Kard. Marx są "z zewnątrz"?

To nie oni bija pianę, ale Ty. Czytaj całościowo moje wypowiedzi. Wcześniej mówiłam o tym, że ta sprawa jest rozdmuchana przez media, a Ty i Tobie podobni ja podłapali i się tego uczepili jak wesz kożucha, aby twierdzić, że to już prawie przesądzone, bo jeden czy dwóch kardynałów poddali temat pod dyskusję.


A gdzie ja twierdzę, że cokolwiek jest przesądzone? Jakie wszy? Jacy "mnie podobni"? Radio Watykańskie? Nie mam nic wspólnego...
Przeczytałem na stronie Radia watykańskiego, info o rzeczy, która tu była dyskutowana, a która jest ewidentnie kontrowersyjna. To nie kardynałowie z Pernambuco, z całym szacunkiem, ale najbliżsi współpracownicy obecnego papieża, ludzie, którzy biorą udział w podejmowaniu najważniejszych decyzji w waszym Kościele. Mówią o rzeczach, które jeszcze kilka miesięcy temu były nienegocjowalną prawdą wiary, a dziś - przedstawiają to wszystkim jako sprawę otwartą, do dyskusji?. Czy to takie dziwne, że budzi to pytania? Czy to powód by obrzucać obelgami, wyzywać od wszy, insynuować rzeczy, o których wprost napisałem, że nie twierdzę, nazywać biciem piany?

_________________
www.reformowani.pl


N gru 22, 2013 4:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwód w prawosławiu
P524 napisał(a):
Mówią o rzeczach, które jeszcze kilka miesięcy temu były nienegocjowalną prawdą wiary, a dziś - przedstawiają to wszystkim jako sprawę otwartą, do dyskusji?.

Co nie oznacza, że jest to do negocjacji.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N gru 22, 2013 4:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwód w prawosławiu
Barney napisał(a):
Mar 10:11-12 bt "Powiedział im: Kto oddala swoją żonę, a bierze inną, popełnia względem niej cudzołóstwo. I jeśli żona opuści swego męża, a wyjdzie za innego, popełnia cudzołóstwo."

Ja nie słyszałem, żeby ktoś twierdził inaczej, że zdrada, porzucenie partnera/partnerki, rozpad związku nie jest niczym złym.

_________________
www.reformowani.pl


N gru 22, 2013 4:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwód w prawosławiu
Są jednak tacy, którzy twierdzą, że takie zachowania dają prawo do "rozwiązania" małżeństwa i zawarcia nowego.


N gru 22, 2013 4:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwód w prawosławiu
O tym już przy kilku okazjach pisaliśmy, chyba nawet w tym wątku.

_________________
www.reformowani.pl


N gru 22, 2013 4:52 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL