Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:27 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Modlitwa za Polskę 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 16, 2013 11:45 pm
Posty: 825
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Pomódlmy się o Dary Ducha Świętego dla wszystkich polityków z naszego kraju: za tych na szczeblu samorządowym, tych, którzy rządzą i tych z opozycji, za europolityków.

Dobro (i zło) zaczyna się w człowieku. Mądre władze to błogosławieństwo dla Polski.

Pozdrawiam


Śr lip 02, 2014 12:12 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 03, 2013 1:04 am
Posty: 66
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Znalazłem czegom szukał :)
Codziennie dodaję modlitwę za Ojczyznę do odmawianych modlitw, będę w duchowym kontakcie :)
Pozdrawiam! :)

_________________
Jeśli Ci pomogłem, nie zapomnij westchnąć za mną do Boga.
________________________________

Elen síla lúmenn' omentielvo


Wt sie 12, 2014 5:44 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 8:38 pm
Posty: 53
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Qwerty napisał(a):
Pomódlmy się o Dary Ducha Świętego dla wszystkich polityków z naszego kraju: za tych na szczeblu samorządowym, tych, którzy rządzą i tych z opozycji, za europolityków.

Dobro (i zło) zaczyna się w człowieku. Mądre władze to błogosławieństwo dla Polski.

Pozdrawiam


Czy twoje życie jest lepsze a ich gorsze ? Lub odwrotnie ?


Śr sie 27, 2014 1:10 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 16, 2013 11:45 pm
Posty: 825
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
dbx napisał(a):
Czy twoje życie jest lepsze a ich gorsze ? Lub odwrotnie ?

Tego nie wiem.
Wiem za to, że ich odpowiedzialność jest dużo większa. Trzeba się modlić o to, żeby to widzieli i chcieli bardziej służyć niż rządzić.


Pt wrz 05, 2014 9:29 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 8:38 pm
Posty: 53
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Qwerty napisał(a):
dbx napisał(a):
Czy twoje życie jest lepsze a ich gorsze ? Lub odwrotnie ?

Tego nie wiem.
Wiem za to, że ich odpowiedzialność jest dużo większa. Trzeba się modlić o to, żeby to widzieli i chcieli bardziej służyć niż rządzić.



Oni żyją, i ty żyjesz. Oni, mogą podobnie oceniać twoje istnienie, odnosząc je do swego.
Zauważ, że tym, co piszesz, wywyższasz siebie a ich poniżasz. Obarczasz ich jakąś winą, jakąś odpowiedzialnością, którą ty, chcesz minimalizować modląc się za nich.
Uważasz, że powinni być podobni tobie, a wtedy, było by lepiej ?
Uważasz, że Bóg lub Kto inny, ma interes w tym, co myślisz o politykach i co chciałbyś, by, w związku z nimi, nastąpiło ?
Pomyślałeś, że nie masz obowiązku podporządkowywania się ich rządom ?
Pomyślałeś, że nie musiałbyś się za nich modlić / by tobie było lepiej / gdybyś pozostawał wolny od ich wpływu ?


Pt wrz 05, 2014 9:51 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 16, 2013 11:45 pm
Posty: 825
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
dbx napisał(a):
Oni żyją, i ty żyjesz. Oni, mogą podobnie oceniać twoje istnienie, odnosząc je do swego.

Nie wiem, nie zajmuje mnie to. Nie wchodzę ludziom do głowy.
Cytuj:
Zauważ, że tym, co piszesz, wywyższasz siebie a ich poniżasz. Obarczasz ich jakąś winą, jakąś odpowiedzialnością, którą ty, chcesz minimalizować modląc się za nich.

A to modlitwa za kogoś jest dla niego poniżająca?
Zamówiłem niedawno mszę za zmarłego ojca - wg Ciebie poniżyłem Go przed krewnymi, bo poddałem w wątpliwość, że jest już w Niebie?
Wywyższyło mnie to kosztem ojca?
Czyli proponujesz, żeby zaprzestać modlitwy w jakiejkolwiek intencji? Zawsze to przecież będzie oznaczało nasze wywyższanie się? Nawet jeśli będzie to modlitwa za chorego brata?
Cytuj:
Uważasz, że Bóg lub Kto inny, ma interes w tym, co myślisz o politykach i co chciałbyś, by, w związku z nimi, nastąpiło ?

Ciekawe skąd wiesz jak modlę się za polityków? I o co się dla nich modlę. Może powierzam ich Mądrości Bożej, może proszę o zesłanie na nich Ducha Świętego? Czy to będzie narzucanie Panu Bogu mojej wizji polityka?

Cytuj:
Pomyślałeś, że nie masz obowiązku podporządkowywania się ich rządom ?
Pomyślałeś, że nie musiałbyś się za nich modlić / by tobie było lepiej / gdybyś pozostawał wolny od ich wpływu ?

Ale ja nie chcę uwalniać się od spraw tego kraju.
Wypinać się na rzeczywistość lub od niej uciekać.
Kocham ten kraj.


Pt wrz 05, 2014 10:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Moze by tak księża podjeli modlitwe za Ojczyzne,nie tak dawno w latach 80 modlono sie i msze odprawiano w intencji Ojczyzny,dlaczego teraz tego nie robią? Wiedzą dokładnie jakie sa przekrety we władzy,jak ciężko sie zyje dla wielu rodzin,rodziny są rozbite,bo ojciec musi wyjeżdżać za granice aby zarobic na chleb,a młodzi z wyzszym wykształceniem nie maja pracy,a jak maja, to na kasach w marketach .Czy nie widzą jakie jest upokarzanie ludzi ,tego w PRL nie było,co sie teraz wyprawia,a kosciół milczy.


Cz gru 04, 2014 8:28 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lut 09, 2015 12:36 am
Posty: 158
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
tesia napisał(a):
Moze by tak księża podjeli modlitwe za Ojczyzne,nie tak dawno w latach 80 modlono sie i msze odprawiano w intencji Ojczyzny,dlaczego teraz tego nie robią? Wiedzą dokładnie jakie sa przekrety we władzy,jak ciężko sie zyje dla wielu rodzin,rodziny są rozbite,bo ojciec musi wyjeżdżać za granice aby zarobic na chleb,a młodzi z wyzszym wykształceniem nie maja pracy,a jak maja, to na kasach w marketach .Czy nie widzą jakie jest upokarzanie ludzi ,tego w PRL nie było,co sie teraz wyprawia,a kosciół milczy.


Kościół modlił się w czasach PRL o wolną Polskę i Bóg dał nam taką Polskę. A Tobie ciągle mało i ciągle jesteś niezadowolona. Najpierw podziękuj Kościołowi za wolność, którą teraz się cieszymy. Idź do Kościoła i z całego serca dziękuj za to Bogu.


Pt mar 06, 2015 10:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
tesia napisał(a):
Moze by tak księża podjeli modlitwe za Ojczyzne,nie tak dawno w latach 80 modlono sie i msze odprawiano w intencji Ojczyzny,dlaczego teraz tego nie robią? Wiedzą dokładnie jakie sa przekrety we władzy,jak ciężko sie zyje dla wielu rodzin,rodziny są rozbite,bo ojciec musi wyjeżdżać za granice aby zarobic na chleb,a młodzi z wyzszym wykształceniem nie maja pracy,a jak maja, to na kasach w marketach .Czy nie widzą jakie jest upokarzanie ludzi ,tego w PRL nie było,co sie teraz wyprawia,a kosciół milczy.

Jednym słowem nadal trzeba modlić się o Polskę wierną Bogu, krzyżowi i Ewangelii.
Kościół nie milczy, ja należąca do Kościoła codziennie modlę się o sprawiedliwą Polskę.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


Wt mar 10, 2015 3:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Felix napisał(a):
tesia napisał(a):
Moze by tak księża podjeli modlitwe za Ojczyzne,nie tak dawno w latach 80 modlono sie i msze odprawiano w intencji Ojczyzny,dlaczego teraz tego nie robią? Wiedzą dokładnie jakie sa przekrety we władzy,jak ciężko sie zyje dla wielu rodzin,rodziny są rozbite,bo ojciec musi wyjeżdżać za granice aby zarobic na chleb,a młodzi z wyzszym wykształceniem nie maja pracy,a jak maja, to na kasach w marketach .Czy nie widzą jakie jest upokarzanie ludzi ,tego w PRL nie było,co sie teraz wyprawia,a kosciół milczy.


Kościół modlił się w czasach PRL o wolną Polskę i Bóg dał nam taką Polskę. A Tobie ciągle mało i ciągle jesteś niezadowolona. Najpierw podziękuj Kościołowi za wolność, którą teraz się cieszymy. Idź do Kościoła i z całego serca dziękuj za to Bogu.


Co ludziom dała "wolna"Polska,brak pracy= upodlenie,człowiek nie mający pracy jest marginesem,nie może się rozwijać,zakładać rodziny,a ty nazywasz to wolnością?Zniszczoną moralność dzieci i młodzieży,wyzysk człowieka przez człowieka.Mam dziękować za zniewolenie,za PRL nikt mi nie bronił się modlić i chodzić do kościoła,czułam się wolnym człowiekiem.Nie dostrzegasz jak żyją emeryci jakie mają niskie emerytury,umierają w kolejkach do lekarzy,dużo by było pisać ale po co,ty masz pewnie dobrobyt w "wolnej"Polsce,cóż punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia.


Cz mar 26, 2015 7:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Brygida napisał(a):
tesia napisał(a):
Moze by tak księża podjeli modlitwe za Ojczyzne,nie tak dawno w latach 80 modlono sie i msze odprawiano w intencji Ojczyzny,dlaczego teraz tego nie robią? Wiedzą dokładnie jakie sa przekrety we władzy,jak ciężko sie zyje dla wielu rodzin,rodziny są rozbite,bo ojciec musi wyjeżdżać za granice aby zarobic na chleb,a młodzi z wyzszym wykształceniem nie maja pracy,a jak maja, to na kasach w marketach .Czy nie widzą jakie jest upokarzanie ludzi ,tego w PRL nie było,co sie teraz wyprawia,a kosciół milczy.

Jednym słowem nadal trzeba modlić się o Polskę wierną Bogu, krzyżowi i Ewangelii.
Kościół nie milczy, ja należąca do Kościoła codziennie modlę się o sprawiedliwą Polskę.



Ty się modlisz,a kościół milczy,dlaczego nie ma mszy w intencji, biednych bezrobotnych,dlaczego nie słyszę na kazaniach o wyzysku biednych robotników,pracujących za najniższą krajową,tzw."roboli' na śmieciówkach?Bądźmy sprawiedliwi.


Cz mar 26, 2015 8:03 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt paź 26, 2012 8:32 am
Posty: 109
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Módl się i pracuj - zdaję się, to hasło - podejrzewam - przyniosłoby bardziej pozytywne efekty, niż samo - módlcie się. Ja nawet odnoszę wrażenie, że nasi duchowni nie powinni w swoim "Słowie Bożym" ograniczać się do wyjaśniania wiernym Pisma Świętego, jego interpretacji i zachęcania do przykazań przestrzegania, lecz mogli by od czasu do czasu wytknąć palcem niecne czyny ludzi - że tak powiem - z Agory.
A im szybciej księża, z krucht wyjdą na społeczną rolę,
Tym szybciej biedę z nędzą uda się pochwycić w niewolę. zaczerpnięte z:
http://odmieniec.salon24.pl/518594,czy- ... i-taka-byc


N maja 31, 2015 9:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Jak długo Mojżesz trzymał ręce podniesione do góry, Izrael miał przewagę. Gdy zaś ręce opuszczał, miał przewagę Amalekita. Gdy ręce Mojżesza zdrętwiały, wzięli kamień i położyli pod niego, i usiadł na nim. Aaron i Chur podparli zaś jego ręce, jeden z tej, a drugi z tamtej strony. W ten sposób aż do zachodu słońca były jego ręce stale wzniesione wysoko. I tak zdołał Jozue pokonać Amalekitów i ich lud ostrzem miecza.

Jutro ważna debata w Brukseli, możemy modlitwą wesprzeć podczas debaty (i nie tylko) nas broniących, warto pamiętać o modlitwie do św Michała Archanioła. Reszta w temacie "PiS wróć!"


Pn sty 18, 2016 12:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Możemy też modlić się modlitwą za Ojczyznę ks.Piotra Skargi:

"Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi


Boże, Rządco i Panie narodów,
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże,
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy,
mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen"
http://sanctus.pl/index.php?grupa=44&podgrupa=58&doc=17

Z Panem Bogiem!

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Cz kwi 28, 2016 10:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
https://pl.wikipedia.org/wiki/Boże,_coś_Polskę

Piękna,katolicka,chrześcijańska i patriotyczna pieśń. Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


N maja 08, 2016 10:36 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL