Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 8:45 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona
 Modlitwa za Polskę 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt mar 30, 2012 8:16 am
Posty: 7
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Ponieważ jestem katolikiem, wszedłem na forum o nazwie "katolik.pl" i w związku z tym mój punkt widzenia był jasno sprecyzowany. Nie znam historii tego tematu, więc moje spojrzenie i moje wnioski są mniej więcej takie, jak każdego nieco "zaciekawionego" katolika "przypadkowo?" trafiającego na takie kwiatki.
Zaciekawił mnie temat:
Dlaczego Józef z Maryją nie mieli dzieci?
Przeczytałem go w całości. Stąd kojarzę niektórych Szanownych Dyskutantów. Widzę jaką rolę pełnią (lub próbują)na forum. Niektórzy zaangażowani z niesamowitą wręcz akademicką wiedzą w danym temacie (np.Barney). Niektórzy z wiedzą nieco mniejszą, ale za to z bardzo ciekawym, choć czasem kontrowersyjnym spojrzeniem na niektóre sprawy (np.Domi007). Takich poważnych uczestników łatwo poznać zarówno po cierpliwości jak i szacunku do drugiego człowieka. Zawsze oddzielają poglądy od człowieka je głoszącego.
Niektórzy sprawiają wrażenie pełnienia wręcz "dyżurów kontestacyjnych".
Prędzej czy później wychodzą na wierzch ich prawdziwe intencje.

Katolik.pl jest to forum katolickie (jak nazwa wskazuje) i katolicy przynajmniej powinni czuć się tutaj gospodarzami. Część katolików sprawia natomiast wrażenie wręcz chęci "perwersyjnego ekumenizmu"! Tylko, aby przypadkiem nie urazić protestantów! Bo mamy być przecież "zjednoczeni" i powinniśmy zrobić wszystko...
Nieprawda! Tylko trzymając się Prawdy Objawionej w Piśmie Świętym i Tradycji Kościoła, możemy pomóc im i sobie w jednoczeniu Kościoła. (Choć nie jest to cel nadrzędny!
Celem nadrzędnym każdego powinno być takie życie, aby zasłużyć na zbawienie SIEBIE.)
To ci, którzy odłączyli się od Kościoła mają wrócić. Nie odwrotnie!
Wyjaśniając dodaję, że Kościół Prawosławny uważany jest przeze mnie za Kościół Chrześcijański podobnie jak Kościoły Koptyjskie czy "nasz" Kościół Rzymsko-Katolicki.
Wszelkiej maści "protestanci" zwykle bardziej fałszują Naukę niż ją głoszą. Znaczna część wyznań protestanckich (z tych dziesiątek tysięcy) zupełnie nie kwalifikuje się do tego, aby nazywać ich chrześcijanami.
Dlaczego tak uważam: Problem jest bardziej złożony, ale skrócę do minimum.
Izrael w ST miał trzy główne systemy wierzeń:mozaizm, monolatria i pogaństwo.
Mozaizm religia główna -objawiona religia Boża nauczana przez proroków i kapłanów. Cechy religii:
1)Mieli Świątynią, w której składali ofiarę Bogu.
2)Mieli swoich Kapłanów, którzy składali ofiarę
3)Składali Ofiarę Bogu
W Chrystusie jako Zbawicielu, wypełniły się Pisma. Kościół Chrystusowy jest kontynuatorem wiary Biblijnego Izraela. Z tym że nauka również została uzupełniona o NT i Tradycję a Ofiara Chrystusa jest pełnym udoskonaleniem "starej" ofiary.
W Kościele Chrystusowym mamy więc wszystko, to co było wcześniej w Starym Przymierzu
1)many Świątynie
2)mamy Kapłanów
3)mamy Ofiarę Chrystusa

Żydzi jako odpowiedź na Chrystusa i chrześcijaństwo "poparli" monolatrię-wiarę w bożka plemiennego, który pomaga tylko Żydom. Spisali komentarze do tory - Talmudy Babiloński i Jerozolimski(II i IVw n.e.) i tak powstał Judaizm.
Cechy judaizmu:
1)brak Świątyni - są jedynie budynki - miejsca modlitwy,
2)brak Kapłanów - są tylko rabini- nauczyciele
3)brak Ofiary
Reformacja była rewolucją judaistyczną, a więc protestantyzm, to nie prawdziwe chrześcijaństwo, bliżej mu do Judaizmu, gdyż posiada dokładnie TE SAME CECHY tzn. Brak świątyń, brak kapłanów, brak ofiary. Znaczną część protestantów cechuje taka sama jak u Żydów nienawiść do Matki Jezusa.
Temat podsumuję opinią żyda niemieckiego Henryka Heinego, który powiedział, że" protestantyzm to judaizm zezwalający na wieprzowinę".

I to jest punkt zerwy od którego jestem w stanie zacząć z jakimkolwiek protestantem rozmowę. Nie "ruszają" mnie bajki typu A.Boniecki, że najważniejszy jest dialog. Czy też. bp. Życiński o "pięknym różnieniu się"!To kłamstwo! Najważniejsza jest Prawda! I tylko Ona jest ciekawa! :-D
Małgosia napisał(a):
kanzas10 Przeczytaj ze zrozumieniem intencje i tytuł wątku.

Może te "intencje" to tako poezja, którą każdy ma rozumieć jak mu wygodnie, nie włączając do tego logiki i rozumu?
Małgosia napisał(a):
Tomasz proponuje modlitwę za Ojczyznę, a jest ona także Ojczyzną mniejszości narodowych

Dla mnie Ojczyzną jest Polska. Podejrzewam że dla ciebie również.
Chciałbym, aby Ojczyzną tych mniejszości była Polska jak była nią przez setki lat. Wiem również, że wiele osób z tzw. mniejszości (zarówno narodowych jak i religijnych) bardzo ją kocha. Wszyscy jednak wiemy, że dla Niektórych przynajmniej Niemców, Żydów, Ukraińców i innych, nie jest i nigdy nie będzie ojczyzną. Takie są fakty. Przerabialiśmy to już.
Małgosia napisał(a):
Tomasz nie proponuje postu w niedzielę, a o poście pisał gedeonita jako protestant, który właśnie taką formę wybrał..

Tomasz umieścił to wszystko w swoim poście, więc wziął za to wszystko odpowiedzialność. Nie każdy wiedzieć tyle co ty. :)
amadeus35 napisał(a):
dlaczego probujesz zwiesc nas chrzescijan na zla droge ?

Gratuluję pewności wybranej drogi! :)


Pn kwi 02, 2012 7:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
kanzas19 napisał(a):
Może te "intencje" to tako poezja, którą każdy ma rozumieć jak mu wygodnie, nie włączając do tego logiki i rozumu?

A mnie się wydaje, że szukasz dziury w całym.
kanzas19 napisał(a):
Dla mnie Ojczyzną jest Polska. Podejrzewam że dla ciebie również.
Chciałbym, aby Ojczyzną tych mniejszości była Polska jak była nią przez setki lat. Wiem również, że wiele osób z tzw. mniejszości (zarówno narodowych jak i religijnych) bardzo ją kocha. Wszyscy jednak wiemy, że dla Niektórych przynajmniej Niemców, Żydów, Ukraińców i innych, nie jest i nigdy nie będzie ojczyzną. Takie są fakty. Przerabialiśmy to już.

Ci, dla których Polska nie jest Ojczyzną na pewno nie będą się za nią modlić i gdyby Ci przyszło do głowy zasugerować, że będą się modlić o upadek Polski, to pragnę przypomnieć, że Bóg jest Miłością, a nie mściwością.
kanzas19 napisał(a):
Tomasz umieścił to wszystko w swoim poście, więc wziął za to wszystko odpowiedzialność. Nie każdy wiedzieć tyle co ty.

Myślę, że Tomasz nie rozbijał niczego na atomy i nie sądził, że przyjdzie ktoś, kto zrozumie opacznie jego intencje.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Pn kwi 02, 2012 8:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 09, 2011 10:55 pm
Posty: 1740
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Cytuj:
Gratuluję pewności wybranej drogi!


Czyzbys Ty ja znal, ta sluszna i tylko jedyna :)?


Wt kwi 03, 2012 9:55 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 09, 2011 10:55 pm
Posty: 1740
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Cytuj:
Tomasz umieścił to wszystko w swoim poście, więc wziął za to wszystko odpowiedzialność. Nie każdy wiedzieć tyle co ty.


Mnie zastanawia co sklonilo cie do analizowania wypowiedzi Tomasza i rozbierania na czynniki pierwsze ?


Wt kwi 03, 2012 10:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
amadeus35 napisał(a):
Cytuj:
Tomasz umieścił to wszystko w swoim poście, więc wziął za to wszystko odpowiedzialność. Nie każdy wiedzieć tyle co ty.


Mnie zastanawia co sklonilo cie do analizowania wypowiedzi Tomasza i rozbierania na czynniki pierwsze ?

Też chciałabym wiedzieć.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt kwi 03, 2012 10:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 01, 2010 10:22 pm
Posty: 2268
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Dopiero wróciłem, a tu się mnie mięsem obrzuca. :D
kanzas: proponuję, abyś podał jeden, konkretny zarzut w stosunku do mnie. Twoje zarzuty wypowiadane z patosem są bez sensu.

_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia" Flp (4,13)
„A kimże ja bym bez Boga była?” - Sonia do Raskolnikowa


Cz kwi 12, 2012 7:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Tomasz24 napisał(a):
Dopiero wróciłem, a tu się mnie mięsem obrzuca.

Spójrz, że nawet amadeus stanął w Twojej obronie w czasie Twojej nieobecności.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Cz kwi 12, 2012 7:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 01, 2010 10:22 pm
Posty: 2268
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Jak to nawet?
Przecież to naturalna sprawa dla chrześcijanina bronić swoich współbraci. :-D

_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia" Flp (4,13)
„A kimże ja bym bez Boga była?” - Sonia do Raskolnikowa


Pt kwi 13, 2012 9:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Tomasz24 napisał(a):
k to nawet?Przecież to naturalna sprawa dla chrześcijanina bronić swoich współbraci.

akurat w przypadku tego chrześcijanina, to jest "nawet' :D

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Pt kwi 13, 2012 1:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Módlcie się ludzie za nasz wspaniały kraj - Polskę.

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


So kwi 14, 2012 7:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 09, 2011 10:55 pm
Posty: 1740
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Cytuj:
Gratuluję pewności wybranej drogi!


kanzas uwazasz ze droga z Jezusem Chrystusem jest zla droga ? :)


Pn kwi 16, 2012 9:31 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Piosenka tygodnia w Radiu Maryja (kilka tygodni temu)

http://qbanczyk85.wrzuta.pl/audio/a0cg3 ... _nasz_kraj

zzzzzzgrałem sobie na telefon i słucham ukradkiem :D

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Śr kwi 18, 2012 6:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 09, 2011 10:55 pm
Posty: 1740
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Jozek napisał(a):
Piosenka tygodnia w Radiu Maryja (kilka tygodni temu)

http://qbanczyk85.wrzuta.pl/audio/a0cg3 ... _nasz_kraj

zzzzzzgrałem sobie na telefon i słucham ukradkiem :D


calkiem fajne :)


Cz kwi 19, 2012 1:32 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2012 4:38 am
Posty: 203
Lokalizacja: Moskwa, Rosja - New Jersey, USA
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Przylaczę się też do tego tematu... Tak się złożyło, że mam w Polsce korzenia. Pobyłam w Polsce w sierpniu 2009 roka. Byłam tam sama. To była emocjonalna podróż dla mnie. (Pojechałam również pociągiem do Częstochowy.)

Były dwa momenty, kiedy w swoim sercu gorąco modliłam się za Polskę. Moment pierwszy, to było jak stałam na tym moście, który prowadzi Aleje Jerozolimskie na wschodni brzeg Wisły do Pragi. Spojrzałam na Warszawę i na stare miasto. W tym momencie modliłam się gorąco, aby Warszawa, tak piękna, dumna i krucha, pozostała na zawsze w spokoju, aby nikt nigdy Polsce już nie groził.

I moment drugi był kiedy spojrzałam na wieczny ogień i na młodych strażników. Modliłam się za wszystkich ludzi, żyjących w Polsce. Aby młode i stare byli szczęśliwi. Aby mieli pracę i godne życie. Aby kultura była dobrze zachowana... aby ludzie dobrze znali swój język, historię, literaturę... Aby znali i kochali swoje korzenia - katolickie, prawosławne czy żydowskie. Aby szukali Boga. A nade wszystko, aby Pan Bóg błogosławił i bronił Polskę i moja ukochana Warszawe, gdzie mogłabym dziś mieć dużą rodzinę, ale z powody wojny mam tylko jedną krewną.

_________________
Земные перегородки до неба не доходят. - Святитель Филарет, Митрополит Московский и Коломенский


Wt kwi 24, 2012 4:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 01, 2010 10:22 pm
Posty: 2268
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Rozumiem, że chcesz włączyć się w akcję?
Czy mogę dopisać Cię do listy?
Będzie to pierwszy wyznawca prawosławia na tym forum, który chce się modlić z katolikami i protestantami za ojczyznę.

_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia" Flp (4,13)
„A kimże ja bym bez Boga była?” - Sonia do Raskolnikowa


Wt kwi 24, 2012 9:50 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL