Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 6:28 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 44  Następna strona
 Świadkowie Jehowy 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So sty 22, 2011 11:50 pm
Posty: 46
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadkowie Jehowy
Nawiązując do tematu zgadzam się z Johanem,warto z nimi rozmawiać choćby po to aby umocnić swoją wiarę,przekonania.Pokazać że nie jest się tylko katolikiem z nazwy.Ich poglądy,nauki zmieniają się co kilka lat jak to ktoś ujął że u św.J.co dwa lata koniec świata.
Znalazłem ostatnio parę ciekawostek.Jedna z nich dotyczy fragmentu Ewangelii św.Marka 16:9-20 cytuje ,,Wszyscy poważni i szczerzy znawcy Pisma Świętego uznają że wiersze te są podrobione.Nie znajdziemy ich w najstarszych greckich rękopisach,więc napewno nie są prawdziwe.Trzeba zauważyć że wiersze te opuszczone są w poprawionym tłumaczeniu Biblii i we wszystkich nowoczesnych tłumaczeniach.Wobec tego przyjmować i przytaczać te wiersze byłoby dodawaniem do Pisma Świętego i powiększaniem zamieszania w tym przedmiocie.,,Słowa te napisał pierwszy prezes świadków pan Russell.No ale chyba nastąpiła jakaś zmiana bo w przekładzie Nowego Świata ten fragment się jednak znajduje


Cz lut 16, 2012 6:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadkowie Jehowy
Johann napisał(a):
Niepewności co do czego? Żeby sprzedać produkt należy być zawsze uprzejmym. To podstawowa zasada marketingu. Przenosi się ją również na grunt religijny.

Niepewności co do Twojej wiary, która i tak chyli się ku wschodowi.
Johann napisał(a):
Sam w trakcie takich rozmów uświadamiam sobie moje braki. Dzięki Świadkom bardziej niż wcześniej zainteresowałem się eschatologią, lepiej zrozumiałem nauczanie Kościoła o Trójcy Świętej.

Chyba, że tak.
Johann napisał(a):
Masz do tego prawo.

Nie tylko prawo. Do tego mam też powołanie, natomiast nie czuję go w stosunku do ŚJ. Chyba, że spotkanie odbyłoby się prywatnie, a nie podczas ich tournee.
Johann napisał(a):
Sęk w tym, żeby kulturalnie dyskutować, a nie spierać się. Nie możesz stwierdzić czy Twoje rozmowy okazały się stratą czasu. Pamiętaj, że kropla drąży skałę i może nadejść w końcu czas, kiedy przypomną sobie to co do nich mówiłaś. Podstawowa zasada ewangelizacji polega na tym, że nie można spodziewać się natychmiastowych efektów.

Akurat tu wiem, że nic nie zakiełkowało. :( . Nigdy nie rozmawiam z nimi w duchu nieprzyjaźni. Do tego, aby mnie wkurzyć potrzeba takiej postawy drugiej strony. Jeśli ktoś jest w stosunku do mnie miły, nie napotyka na inny odzew.
Johann napisał(a):

Dzięki za ten link i książkę. Spróbuję, może następnym razem skorzystam (o ile zapukają).
ja napisał(a):
ŚJ to grupa w której l;udzie aby w coś uwierzyć musi samodzielnie to przyjąć.
Nie można urodzić się ŚJ czy zapisać się do ŚJ tak jak to jest w większości religii.

Chyba nie masz pojęcia jak działa sekta. Byłaś kiedy na pokazie AMWAY lub innej piramidy? Tylko, że w sekcie jest jeszcze większe pranie mózgu. Twierdząc tak posługuję się świadectwem swojego sąsiada, który tam był, bo woził swego kuzyna człona ŚJ na takie spotkanie.
terezjusz napisał(a):
Nawiązując do tematu zgadzam się z Johanem,warto z nimi rozmawiać choćby po to aby umocnić swoją wiarę,przekonania.

Albo przy okazji dać się wplątać. Nie każdy ma charakter wojownika i szuka odpowiedniej broni, aby pokonać przeciwnika. Znam takich, bo w środowisku wojskowym trochę takich dało się zmanipulować.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Cz lut 16, 2012 7:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2010 1:41 pm
Posty: 1286
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadkowie Jehowy
Małgosia napisał(a):
Niepewności co do Twojej wiary, która i tak chyli się ku wschodowi.


Dziękuję Małgosiu, poczytuję sobie tę uwagę za komplement.

W końcu:

(8) A zasadziwszy ogród w Eden na wschodzie, Pan Bóg umieścił tam człowieka, którego ulepił. - Rdz 2,8

:)

_________________
"Każde słowo Boga w ogniu wypróbowane, tarczą jest dla tych, co Doń się uciekają." [Księga Przysłów 30,5]


Cz lut 16, 2012 7:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadkowie Jehowy
Johann napisał(a):
Małgosia napisał(a):
Niepewności co do Twojej wiary, która i tak chyli się ku wschodowi.


Dziękuję Małgosiu, poczytuję sobie tę uwagę za komplement.

W końcu:

(8) A zasadziwszy ogród w Eden na wschodzie, Pan Bóg umieścił tam człowieka, którego ulepił. - Rdz 2,8

:)

To od razu przyznaj, że KK jest sektą satanistyczną, bo o tym chyba już się przekonałeś :(

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Cz lut 16, 2012 7:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2010 1:41 pm
Posty: 1286
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadkowie Jehowy
Małgosia napisał(a):
To od razu przyznaj, że KK jest sektą satanistyczną, bo o tym chyba już się przekonałeś


Boli mnie to co napisałaś :( Nigdy mi taka myśl nawet przez głowę nie przeszła. Mimo pewnych osobistych zastrzeżeń co do części nauczania, bardzo szanuję KK i wciąż się z nim identyfikuję.

_________________
"Każde słowo Boga w ogniu wypróbowane, tarczą jest dla tych, co Doń się uciekają." [Księga Przysłów 30,5]


Cz lut 16, 2012 8:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 01, 2010 10:22 pm
Posty: 2268
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadkowie Jehowy
Johann napisał(a):
Małgosia napisał(a):
To od razu przyznaj, że KK jest sektą satanistyczną, bo o tym chyba już się przekonałeś


Boli mnie to co napisałaś :( Nigdy mi taka myśl nawet przez głowę nie przeszła. Mimo pewnych osobistych zastrzeżeń co do części nauczania, bardzo szanuję KK i wciąż się z nim identyfikuję.

Ty kiedyś nie byłeś protestantem?

_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia" Flp (4,13)
„A kimże ja bym bez Boga była?” - Sonia do Raskolnikowa


Cz lut 16, 2012 8:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2010 1:41 pm
Posty: 1286
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadkowie Jehowy
Tomasz24 napisał(a):
Ty kiedyś nie byłeś protestantem?


Nie, ale miałem styczność z protestantami, spędziłem wiele godzin na rozmowach z nimi, należałem do protestancko-katolickiego RNŻ.

_________________
"Każde słowo Boga w ogniu wypróbowane, tarczą jest dla tych, co Doń się uciekają." [Księga Przysłów 30,5]


Cz lut 16, 2012 8:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 01, 2010 10:22 pm
Posty: 2268
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadkowie Jehowy
Ja uważam, że nie należy unikać ŚJ. Niekulturalne jest zamykanie drzwi przed nosem osobom, które przychodzą z Pismem Świętym. Z drugiej strony niekulturalne jest pukanie do osób, które wyraziły niechęć do rozmowy.

_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia" Flp (4,13)
„A kimże ja bym bez Boga była?” - Sonia do Raskolnikowa


Cz lut 16, 2012 8:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadkowie Jehowy
Johann napisał(a):
Małgosia napisał(a):
To od razu przyznaj, że KK jest sektą satanistyczną, bo o tym chyba już się przekonałeś


Boli mnie to co napisałaś :( Nigdy mi taka myśl nawet przez głowę nie przeszła. Mimo pewnych osobistych zastrzeżeń co do części nauczania, bardzo szanuję KK i wciąż się z nim identyfikuję.

Przepraszam, ale od jakiegoś czasu tak mi się to kojarzy i nie bardzo nad tym panuję.
--

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Cz lut 16, 2012 8:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadkowie Jehowy
Tomasz24 napisał(a):
Ja uważam, że nie należy unikać ŚJ. Niekulturalne jest zamykanie drzwi przed nosem osobom, które przychodzą z Pismem Świętym. Z drugiej strony niekulturalne jest pukanie do osób, które wyraziły niechęć do rozmowy.

Nie trzeba zamykać drzwi przed nosem, ale oni przychodzą ze "Strażnicą" w ręce, a nie z Pismem Świętym, to raz. Po drugie: zaczynają rozmowę od tematu końca świata.
Nigdy im nie zamykałam drzwi, ale zwykle dziękowałam i mówiłam,że jesteśmy wierzącymi katolikami i nie interesuje nas zmiana. Jedynie z tym znajomym przesiedziałam kilka popołudni do późnej nocy z nosem w Biblii.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Cz lut 16, 2012 8:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2010 1:41 pm
Posty: 1286
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadkowie Jehowy
Małgosia napisał(a):
Przepraszam, ale od jakiegoś czasu tak mi się to kojarzy i nie bardzo nad tym panuję.


W porządku :) Może się mylę, ale wydaje mi się Małgosiu, że Ty po prostu projektujesz rzeczywistość, wpoiłaś sobie do głowy pewną iluzję i przez jej pryzmat patrzysz na świat. Wydaje Ci się np. że prawosławni obecni tutaj na forum są wobec Ciebie wrogo nastawieni. Merytoryczna krytyka czy dyskusja nad zasadnością nauczania KK nie jest atakiem wymierzonym w Twoją stronę.

Polecam modlitwę nieustanną (np. modlitwę Jezusową). Trwanie w obecności Bożej i wyciszenie pozwala człowiekowi przywrócić właściwą perspektywę, uwalnia od nieuporządkowanych emocji, fałszywych wizji świata :)


Małgosia napisał(a):
Po drugie: zaczynają rozmowę od tematu końca świata.


Nie zawsze. Ja trafiłem również na takie pytania jak:

- "po co żyjemy?"
- "co zrobić, aby zostać zbawionym?"

Był to przyczynek to bardzo interesującej dyskusji :)

_________________
"Każde słowo Boga w ogniu wypróbowane, tarczą jest dla tych, co Doń się uciekają." [Księga Przysłów 30,5]


Cz lut 16, 2012 8:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadkowie Jehowy
Johann napisał(a):

W porządku :) Może się mylę, ale wydaje mi się Małgosiu, że Ty po prostu projektujesz rzeczywistość, wpoiłaś sobie do głowy pewną iluzję i przez jej pryzmat patrzysz na świat. Wydaje Ci się np. że prawosławni obecni tutaj na forum są wobec Ciebie wrogo nastawieni. Merytoryczna krytyka czy dyskusja nad zasadnością nauczania KK nie jest atakiem wymierzonym w Twoją stronę.

Uporam się z tym z Bożą pomocą, ale niestety oni zburzyli cały mój świat, a od urodzenia rosłam wśród prawosławnych. Modlę się o spokój mego ducha cały czas. Na razie tyle wskórałam, że już przestali (zwłaszcza jeden) działać na mnie jak płachta na byka. Nie chodzi mi o wrogie nastawienie do mnie, bo to jestem w stanie przełknąć i to bez specjalnego trudu, a chodzi mi o wrogość w stosunku do KK, a jeszcze gorsza od wrogości jest pycha.



Cytuj:

Nie zawsze. Ja trafiłem również na takie pytania jak:

- "po co żyjemy?"
- "co zrobić, aby zostać zbawionym?"

Był to przyczynek to bardzo interesującej dyskusji :)

Nie czuję potrzeby dyskusji z nimi. Nie czuję powołania do tej misji. Moim powołaniem jest nauczanie i ewentualnie odciąganie od wstąpienia do ŚJ, jak to już raz mi się udało.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Cz lut 16, 2012 8:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2010 1:41 pm
Posty: 1286
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadkowie Jehowy
Małgosia napisał(a):
Nie chodzi mi o wrogie nastawienie do mnie, bo to jestem w stanie przełknąć i to bez specjalnego trudu, a chodzi mi o wrogość w stosunku do KK, a jeszcze gorsza od wrogości jest pycha.


KK również twierdzi, iż jest depozytariuszem pełni Prawdy. Cerkiew zajmuje niemalże identyczne stanowisko względem swojego nauczania. I słusznie. Nie można rozmydlać rzeczywistości, wprowadzając zamieszanie wśród szeregowych wiernych.

To, że twardo obstają przy swoim zdaniu świadczy o ich trosce, także o Ciebie. W końcu "odrobina kwasu całe ciasto zakwasza". Wystarczy kropla trucizny w szklance czystej wody, aby zatruć człowieka. Może jestem ślepy, ale wydaje mi się, że o żadnej pysze tutaj mówić nie można.

W mojej ocenie można jedynie polemizować co do sposobu przekazywania treści. Każdy z nas powinien dążyć do jego udoskonalenia. Trzeba nad tym pracować.

_________________
"Każde słowo Boga w ogniu wypróbowane, tarczą jest dla tych, co Doń się uciekają." [Księga Przysłów 30,5]


Cz lut 16, 2012 9:11 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 21, 2011 6:52 pm
Posty: 180
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadkowie Jehowy
Ja mam proste rozwiązanie. Gdy świadkowie Jehowy pukają do moich drzwi, patrzę przez wizjer i im nie otwieram. Gdy jednak bardzo się dobijają, otwieram i szczuję ich moim psem rasy Shih Tzu ;p
Znam też kilka osób należących do tej "amerykańskiej sekty" i one dobrze wiedzą, że jestem katoliczką, ale uparcie próbują mnie nawrócić ;) Po drugie, nie oceniając, ale pisze co wiem. Są to przeważnie ludzie dość obłudni, którzy co innego głoszą, a co innego czynią ;)Zdążyłam już się o tym przekonać.
Jedną znajomą, która należała do świadków, wykluczyli, bo przyszła na ich zebranie w miniowce ;p Więc czasem są też śmieszni.
Ale odrobina znajomości Pisma Świętego pozwoli odeprzec ich zmasowany atak, kiedy to podtykają ci pod nos Biblie z podkreslonym fragmentem, oczywiscie przekabaconym na ich sposob i probuja udowodnic jaki to kosciol jest zły . :)

_________________
Wysławiajmy Pana, bo jest dobry, bo Jego miłosierdzie trwa na wieki!


Cz lut 16, 2012 9:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadkowie Jehowy
Joanna Maria napisał(a):
Jedną znajomą, która należała do świadków, wykluczyli, bo przyszła na ich zebranie w miniowce ;p Więc czasem są też śmieszni.

I myślisz że w takie bzdury normalny człowiek uwierzy?

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Cz lut 16, 2012 9:46 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 44  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 117 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL