Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 12:50 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1061 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Następna strona
 Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
"Zasługa nie polega na tym,
aby wiele czynić i dawać,
lecz raczej na tym,
by przyjmować i wiele kochać"
św. Teresa od Dzieciątka Jezus


So sty 09, 2016 10:13 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
"Trwaj stale w ufności.
Niemożliwe, by Bóg na nią nie odpowiedział,
bo On zawsze mierzy
swą hojność naszą ufnością."
św. Teresa od Dzieciątka Jezus


N sty 10, 2016 10:21 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
"Moje zmartwienia nie mogą wyjść poza ten dzień.
O jutrze pomyśli Opatrzność".
św. Jan XIII


Wt sty 12, 2016 9:32 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
"Nie może mnie spotkać nic,
czego by Bóg nie chciał.
A wszystko, czego On chce,
choćby nam się wydawało najgorsze,
jest najlepsze."
św. Tomasz More


So sty 16, 2016 10:21 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
Ludzi, którzy zaglądają do tego kącika ciszy i zadumy: katolików, prawosławnych, protestantów, oraz wszystkich wierzących w Boga, pokornie proszę o modlitwę, na ten trudny dla mnie czas, którego nie rozumiem, którego nie akceptuję, którego nie potrafię przyjąć.

Prośba - o wypełnienie woli Bożej w moim życiu oraz mądrość i siły dla mnie a także o potrzebne łaski dla ludzi, których Bóg postawi na mojej drodze.

I Psalm 131, który towarzyszy mi w trudnych momentach mojego życia. Dziś po raz kolejny przyszedł cichutko na spotkaniu u Jezuitów.

"..Nie gonię za tym co wielkie,
albo co przerasta moje siły..."

Jak ja się broniłam przed tym co przerasta moje siły.
A ponieważ głęboko wierzę, że z ręki Boga pochodzi wszelkie dobro, dlatego trzeba przyjąć nawet to, co przerasta moje siły.


Śr sty 20, 2016 9:51 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
"Pan jest obrońcą ubogiego,
twierdzą w czasach ucisku.
Tobie zaufają ci, którzy znają Twe imię,
bo nie opuszczasz Panie, tych,
co się do Ciebie zwracają."
Psalm 9, 10-11


Pn sty 25, 2016 9:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
MODLITWA O POKÓJ NA ŚWIECIE.

O Boże Wielkiego Miłosierdzia, Dobroci nieskończona, oto cała ludzkość woła codziennie z otchłani nędzy swojej do Miłosierdzia Twojego, do litości Twojej o pokój na świecie. Boże Miłosierny, bardzo prosimy Ciebie, wołamy codziennie potężnym swym głosem nędzy. Boże łaskawy, bardzo prosimy nie odrzucaj modlitwy naszej i mojej i wygnańców tej ziemi. O Panie, Dobroci niepojęta, dla ludzi i aniołów, który znasz na wskroś nędze naszą i wiesz o wszystkich naszych grzechach, że o własnych siłach wznieś się do Ciebie Panie nie jesteśmy w stanie, przeto Cię błagamy: bardzo prosimy, prowadź nas i uprzedzaj nas łaską swoją i pomnażaj w nas nieustannie Miłosierdzie Swoje, żebyśmy wiernie pełnili wole Twoją w życiu codziennym względem bliźnich i modlili się codziennie o pokój na świecie, o nawrócenie całego świata, o nawrócenie ludzi na właściwe tory, którą nam wskazuje
Jezus Chrystusa o trzech promieniach. Modlimy się codziennie i w śmierci godzinie, żeby dusza nasza została powołana do Nieba Wiecznego dzisiaj. Bardzo prosimy niech nas osłania wszechmoc Miłosiernego Serca Twego, przed pociskami nieprzyjaciół naszych wrogów, naszego zbawienia, żebyśmy z ufnością jako dzieci Twoje, prześlij przez most i przygotowali się, na dni ostateczne i osiągnęli promień niebieski, który to dzień Tobie Ojcze jest wiadomy. Spodziewamy się, że otrzymamy wszystko, co nam jest obiecane przez Jezusa Chrystusa. Pomimo całej nędzy naszej, bo Jezus Chrystus jest światłością świata i naszą, który prowadzi nas do celu. Przez Jego Miłosierne Serce, przechodzimy jak przez otwartą bramę
do Nieba Wiecznego i do Własnego Królestwa Niebieskiego na ziemi dzisiaj.
Amen.


Śr mar 02, 2016 7:41 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
"Trzeba jednej skłonności przeciwstawiać inną skłonność, nawykowi inny nawyk, podobnie jak jeden klin wybija się innym klinem."
św. Ignacy Loyola


N mar 06, 2016 11:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
Maria-Magdalena napisał(a):
"Trzeba jednej skłonności przeciwstawiać inną skłonność, nawykowi inny nawyk, podobnie jak jeden klin wybija się innym klinem."
św. Ignacy Loyola


Ciekawe :) Podobna zasada jest opisana w książce, o której kiedyś tutaj pisałam

Tytuł: "The Brain That Changes Itself: Stories of Personal Triumph from the Frontiers of Brain Science"
Autor: Norman Doidge, M.D.


http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p=1001482#p1001482


Śr mar 30, 2016 12:13 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
Brandeisbluesky napisał(a):

Ciekawe :) Podobna zasada jest opisana w książce, o której kiedyś tutaj pisałam

Jak widać, ta mądrość jest ponadczasowa :)

„Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę."
św. Ignacy Loyola

„Bez wątpliwości oznaką większej cnoty jest zdolność do obcowania z Panem przy różnych zajęciach niż tylko w jakimś jednym."
św. Ignacy Loyola

I jak tu nie kochać Ignasia.


So kwi 02, 2016 8:25 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
„Najbardziej boję się tych, którzy jedną ręką budują, a drugą burzą."
św. Ignacy Loyola


Pt kwi 22, 2016 9:39 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
„Nie obfitość wiedzy, ale jej wewnętrzne odczuwanie i smakowanie zadowala i nasyca duszę."
św. Ignacy Loyola


So kwi 30, 2016 6:07 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
"Nie będąc nazbyt skorym do mówienia, starałbym się słuchać uważnie i spokojnie, aby potem móc lepiej odpowiedzieć, albo też powstrzymać się od zabierania głosu."
św. Ignacy Loyola


N maja 08, 2016 11:02 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
"Do skruszenia twardego serca wystarczy nieraz miękkie, łagodne słowo. Upomnienie zbyt ostre lub w niestosownej chwili dane, czyni gorszym upominanego bo go jątrzy."
św. Ignacy Loyola


Pt maja 20, 2016 8:57 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
"A ponieważ nasze ciało nie jest ze spiżu, ani siły nasze nie są jak skała, przeciwnie, jesteśmy kruche i skłonne do wszelkiej słabości cielesnej, dlatego proszę cię, najdroższa, powstrzymaj się mądrze i roztropnie od nieroztropnej i niemożliwej surowości w postach, którą, jak wiem, zaczęłaś stosować, i proszę cię, abyś żyjąc chwaliła Boga, oddawała Panu cześć rozumną i aby ofiara twoja była zawsze zaprawiona solą roztropności."
św. Klara


Cz cze 23, 2016 10:24 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1061 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL