Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:39 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1061 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71  Następna strona
 Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
"37 Wszystko, co Mi daje Ojciec, do Mnie przyjdzie, a tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę, 38 ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał. 39 Jest wolą Tego, który Mię posłał, abym ze wszystkiego, co Mi dał, niczego nie stracił, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym. 40 To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym»."
Z Ewangelii św. Jana.


Śr lip 13, 2016 3:41 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
A CASO - Psalm 73
"...Rozmyślałem zatem, aby to zrozumieć,
lecz to wydawało mi się uciążliwe...

...Mnie zaś dobrze jest być blisko Boga,
W Panu wybrałem sobie schronienie..."


So lip 16, 2016 9:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
https://ekai.pl/wydarzenia/watykan/x100566/papiez-ustanowil-swieto-liturgiczne-sw-marii-magdaleny/

:)


Cz lip 21, 2016 10:16 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
„Pod mianem "ćwiczeń duchowych" rozumie się wszelki sposób odprawiania rachunku sumienia, kontemplacji, modlitwy ustnej i myślnej i inne działania duchowe. Ćwiczeniami duchowymi są wszelkie metody usposobienia duszy do usunięcia wszystkich uczuć nieuporządkowanych, a po ich usunięciu do szukania i znalezienia woli Bożej.”
św. Ignacy Loyola.

W tym szczególnym dniu dla jezuitów, dziękuję Bogu za dar życia założyciela ich zakonu. I tym wszystkim, których Bóg postawił na mojej drodze podczas rekolekcji ignacjańskich.


N lip 31, 2016 8:32 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
Z Księgi Przysłów 11, 1-2
"Obrzydła Panu waga fałszywa,
upodobanie ma w ciężarku uczciwym.
Nadeszła wyniosłość, nadejdzie i hańba,
u ludzi skromnych jest mądrość."


Wt sie 09, 2016 9:54 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz lip 07, 2016 10:06 am
Posty: 60
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
Można być świętym z pastorałem w ręku, ale tak samo dobrze można nim zostać, mając w ręku miotłę. (św. Jan XXIII)


Śr sie 10, 2016 12:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
"Zawsze głoście Ewangelię, a gdyby okazało się to konieczne, także słowami!"
św Franciszek z Asyżu

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Śr sie 10, 2016 10:14 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2015 5:45 pm
Posty: 646
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
O Boże, Ty mnie stworzyłeś dla ściśle określonej misji, powierzając mi zadanie, którego nie powierzyłeś nikomu innemu... w pewnym stopniu również i ja jestem potrzebny Twoim boskim planom... jeśli upadnę, Ty możesz wybrać kogo innego; wiem o tym, że możesz wzbudzić z kamieni nowych synów Abrahamowi, lecz to nie przeszkadza, abym miał udział w Twoim dziele, o Boże mój, abym był ogniwem łańcucha, węzłem łączącym ludzi. Ty nie stworzyłeś mnie na próżno... Spraw, abym był posłuszny Twoim przykazaniom i służył Ci w moim powołaniu, pełniąc dobro i stając się aniołem pokoju i świadkiem prawdy, pozostając na miejscu, jakie Ty, o Panie, mi przeznaczyłeś.

J. H. Newman


Wt sie 30, 2016 2:39 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 29, 2012 1:03 pm
Posty: 871
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
Maria-Magdalena prosiła, aby poinformować, że w czwartek, o 12:00 jest Godzina Łaski.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn gru 05, 2016 11:15 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2015 5:45 pm
Posty: 646
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
O Panie, gdybym Cię miłował ze wszystkich moich sił, mocą tej miłości kochałbym mojego bliźniego, jak siebie samego. Tymczasem jestem tak bardzo obojętny na jego cierpienia, a wrażliwy niezmiernie na najmniejsze własne! Jestem zimny i nie współczuję mu, leniwy i nie spieszę mu z pomocą, twardy i nie pocieszam go... gdzie jest gorliwość, gdzie jest czułość św. Pawła? Płakać z tym, kto płacze, radować się z tym, kto się weseli, być słabym ze słabymi, cierpieć jakbyśmy byli w ogniu i palili się, kiedy ktoś doznaje zgorszenia.
O Boże mój, jeśli nic z tego nie ma w moim sercu, tedy muszę powiedzieć, że nie kocham bliźniego jak siebie samego i nie miłuję Ciebie ze wszystkich moich sił i z całego mojego serca... Boże mój, daj mi zrozumieć, jaka jest moja choroba i jak potrzebuję Ciebie, aby korzystać ze swoich sił, by chcieć szczerze tego, czego chcę, i by zacząć chcieć tego.


J. B. Bossuet


N gru 18, 2016 1:52 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2015 5:45 pm
Posty: 646
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
O Jezu, patrzę na ten nowy rok jak na czystą kartę, którą Twój Ojciec ukazuje mi i na której On sam będzie pisał, dzień po dniu, to, co postanowił według swego boskiego upodobania; lecz ja już teraz u góry tej stronicy piszę z całym zaufaniem: Domine, fac de me sicut vis; Panie, czyń ze mną to, co chcesz. Na dole zaś stawiam już moje Amen, niech tak będzie, na wszystkie rozporządzenia Twojej boskiej woli. "Tak", o Panie, "tak" na wszystkie radości, na wszystkie cierpienia, na wszystkie łaski, na wszystkie trudy, jakie mi zgotowałeś i które będziesz mi ukazywał dzień po dniu. Spraw, aby moje Amen było wielkanocnym Amen, połączonym zawsze z Alleluja, czyli wypowiadanym z całym sercem, w radości zupełnego oddania się. Daj mi Twoją miłość i Twoją łaskę, a będę dosyć bogata.

s. Karmela od Ducha Św.


N sty 01, 2017 9:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
Z ostatniej niedzieli:

„Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem”.
Tak będą wzywać imienia mojego nad synami Izraela, a Ja im będę błogosławił».

:aniol:

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pn sty 02, 2017 1:42 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
W Betlejem narodziła się największa miłość!
Z najserdeczniejszymi życzeniami wielu łask od Dzieciątka Jezus dla prawosławnych braci i sióstr.


Pt sty 06, 2017 9:51 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
„Ten, kto popełni błąd, niech nie upada na duchu, bo i błędy pomagają dla zdrowia duszy.”
św. Ignacy Loyola.


So sty 07, 2017 10:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
Podam bardzo prostą i krótką modlitwę. Zachęcam każdego do jej odmawiania każego dnia.

"Jezusie, Maryjo i Józefie, kocham Was bardzo mocno. Błagam Was ochrońcie życia dziecka [można podać imię, które można samemu nadać] nienarodzonego dziecka, które duchowo zaadaptowałem/am, a które jest w niebezpieczeństwie aborcji".

- Modlitwa abp Fulton'a J. Sheen'a

“Jesus, Mary and Joseph, I love you very much. I beg you to spare the life of [baby’s name] the unborn baby that I have spiritually adopted who is in danger of abortion.”
- Prayer of Archbishop Fulton J. Sheen


Śr sty 11, 2017 6:01 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1061 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL