Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 6:02 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 "Precyzyjny plan" 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Precyzyjny plan"
Ja nie mam negatywnego podejścia do twoich wypowiedzi. Nie wiem dlaczego tak odbierasz moje słowa.

Wiadomo, że zło jest na tym świecie. I co? Mamy się skupić na rozważaniu zła, czy na czynieniu dobra? Lepiej już mieszać tą zapałką dobra w oceanie zła, niż siedzieć nad brzegiem tego oceanu i medytować jak jest okropnie.

Mówię to z lękiem, by nie zabrzmiało to jak pycha, bo ja też boję się zła i jestem słabiutkim człowiekiem pełnym grzechów. Nie wiem jak bym reagował w obliczu okropieństw, które przeżył @FP2. Może bym uciekł od razu z obłędem w oczach, ale mimo to, chłodna rada z odległej pozycji obserwatora też może być dobra i może pomóc.


Pt mar 10, 2017 5:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Precyzyjny plan"
lekarstwo napisał(a):
Wiadomo, że zło jest na tym świecie. I co? Mamy się skupić na rozważaniu zła, czy na czynieniu dobra? Lepiej już mieszać tą zapałką dobra w oceanie zła, niż siedzieć nad brzegiem tego oceanu i medytować jak jest okropnie.


Mi sie wydaje, iz medytowanie jest tak samo efektywne jak "czynienie dobra" tzn. to nic nie zmienia, moze poza jakims lokalnym zawirowaniem... a potem i tak fala zla to zaleje. Taka walka z wiatrakami...
Cytuj:
Mówię to z lękiem, by nie zabrzmiało to jak pycha, bo ja też boję się zła i jestem słabiutkim człowiekiem pełnym grzechów. Nie wiem jak bym reagował w obliczu okropieństw, które przeżył @FP2. Może bym uciekł od razu z obłędem w oczach, ale mimo to, chłodna rada z odległej pozycji obserwatora też może być dobra i może pomóc.


Generalnie stwierdzam, ze Bog dal nam zapalki w walce ze zlem, tzn. jakos nie widac tej zmiany, tej wygranej :(. Pokropisz mieszkanie woda swiecona i co? NIC... mokro troche na scianach.

Czuje sie jakbym mial grac w gre w ktorej i tak PRZEGRASZ (z zalozenia gry). Kto by w takie gry gral?! I teraz ktos mi mowi: OK, przegrasz ale MUSISZ myslec o tym pozytywnie, samo granie jest fajne...

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Pt mar 10, 2017 10:11 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Precyzyjny plan"
Czy uwazasz Nauki Jezusa i Jego smierc Meczenska za walke z wiatrakami?


Pt mar 10, 2017 10:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Precyzyjny plan"
sapper napisał(a):
Czy uwazasz Nauki Jezusa i Jego smierc Meczenska za walke z wiatrakami?


Czy ja wiem... Ostatnio nic nie wiem... A zmieniło się coś w związku Nauka Jezusa i jego śmiercią? Tak realnie...bym powiedział WIDOCZNIE?

Tzn. PRZED tym wydarzeniem to ludzie tylko np. mordowali, kradli i gwalcili... przecież 10 Przykazań juz było... można powiedzieć że bez Jezusa.

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


So mar 11, 2017 8:09 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL