Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 6:54 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 czy posiadanie luksusowych rzeczy to grzech? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czy posiadanie luksusowych rzeczy to grzech?
Jestes typowym przykladem manipulacji takich nawracaczy.
Zasiewaja ziarno zwatpienia i jak ktos nie ma silnej wiary, lub slaba znajomosc Pism, daje sie omamic.
Sieja chwasty w zbozu.

Niemniej zbytek nie wplywa pozytywnie na rozwoj duchowy, bo latwo przyzwyczaic sie do wygod, ale pozniej ciezko w druga strone.
Dobra doczesnne szybko przemijjaja, a jeslii sie przyzwyczaisz do niich to pozniej bedziie ci ciezko.

Jesli lubisz moode, to pewnie wiesz dobrze ze nie wszystkie rzeczy sa praktyczne czy wygodne i tu wlasnie daje sie zauwazyc blad, ktory zaslepia tych co podazaja za moda i ich zaslepienie w dazeniu do posiadania markowych rzeczy.
Oni zwyczajnie sami sobie przyklejaja czyjas etykiiete. Staja sie kims kim nie sa.


Śr wrz 28, 2016 12:31 pm
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr wrz 16, 2015 3:01 pm
Posty: 157
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czy posiadanie luksusowych rzeczy to grzech?
Ja to mam wrazenie ze u mnie to ani nie brak wiary ani nie znajomosc pism tylko natrectwa.
Ja nie mowie ze zyje luksusowo, mam 2 drogie torebki I szalik I zareczynowy, reszt to srednia poklka cenowa typu Zara HM czy ebay. Nawet nigdy nie marzylam zeby dazyc do bogactwa, ale biorac pod uwage co mowia Zieloni to trzeba wyrzec sie wszytskiego.
Naprawde byl taki czas kiedy tylko msylalam co by tu sobie kupic, nie ze podazalam za moda bo ja ubieram sie bardzo zachowawczo, nie nosze miniowek, dekoltow, czy jakichs wyzywajacych rzeczy. Zwykle bluzka koszulowa(Hilfiger-to tez marka)I jeansy lub sweterek I spodnica za kolano.
Czy jesli ktos lubi mode I kupuje markowe rzeczy nie dla szpanu(bo inni itak mysla ze masz podrobke)tylko dlatego ze taki styl nam sie podoba to czy nawet kupowanie markowych srednich cenowo rzeczy jest grzechem?


Śr wrz 28, 2016 12:56 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr wrz 16, 2015 3:01 pm
Posty: 157
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czy posiadanie luksusowych rzeczy to grzech?
Oni wlasnie chyba nie interpretuja tylko czytaja doslownie


Śr wrz 28, 2016 1:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czy posiadanie luksusowych rzeczy to grzech?
monietta napisał(a):
Oni wlasnie chyba nie interpretuja tylko czytaja doslownie

To im poradź, żeby sobie też oko wyłupali i rękę urżnęli, jak stanie się powodem do grzechu.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Śr wrz 28, 2016 1:19 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr wrz 16, 2015 3:01 pm
Posty: 157
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czy posiadanie luksusowych rzeczy to grzech?
no dokladnie tez kiedys o tym pomyslalam:) musze te mysli olewac I sluchac sie ksiedza mojego w parafii to to moze mi troche minie bo inaczej oszaleje


Śr wrz 28, 2016 1:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czy posiadanie luksusowych rzeczy to grzech?
monietta napisał(a):
J
Czy jesli ktos lubi mode I kupuje markowe rzeczy nie dla szpanu(bo inni itak mysla ze masz podrobke)tylko dlatego ze taki styl nam sie podoba to czy nawet kupowanie markowych srednich cenowo rzeczy jest grzechem?

Właśnie na to pytanie wszyscy Ci odpowiadają,a przynajmniej starają się odpowiedzieć przez jakieś 5- 6 stron wątku.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Cz wrz 29, 2016 9:56 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL