Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 7:54 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 173  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Ostatecznym odbiorcą naszych modlitw "do ludzi", jest Bóg.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Cz wrz 28, 2017 9:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Wujo44 napisał

Cytuj:
Piszesz o herezji, to teraz zobacz na kogo wychodzisz. Robur poprawił swój wpis, zmienił słowo modlitwa na wstawiennictwo ( to i tak nie ma istotnego znaczenia) ale świadczy, że ma świadomość, że modlić się do ludzi nie należy. Muszę ci pisać na kogo wyszedłeś, czy sam sobie dopowiesz, no bo skoro moja uwaga była herezją, to chyba nie wolno było w temacie nic zmieniać.



Mam świadomość użycia skrótu myślowego zrozumiałego dla każdego kto trochę czasu spędził na forum, który dalej dla spokoju uściśliłem. Trzeba sporej dawki ignorancji lub złej woli, aby wypisywać takie bzdury.
W Wielkiej Ławrze mało mnie stratował pędzący mnich z ekstazą religijną w oczach. Uklęknął przed dużą ikoną pod daszkiem, modlił się żegnając i całując ikonę przez szybę. Nawet przez myśl mi nie przyszło, że modli się do obrazu lub do człowieka jakim była Matka Boska! To temat o pielgrzymce, a kwestie teologiczne mają swoje miejsce w innych wątkachach. Wszystko.
Odczytuje to jako zwykłe pieniactwo i tak dalej będzie już traktowane.


Cz wrz 28, 2017 9:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
@wujo44

W temacie o pielgrzymce do Chartre więcej nie pisz.


Pt wrz 29, 2017 11:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Robur napisał(a):
@wujo44

W temacie o pielgrzymce do Chartre więcej nie pisz.
Rozumiem, że zaprezentowana "pobożność" nie podlega dyskusji ? Po prostu jest tak oczywista, że nie wymaga omówienia.
Nawrócenie podlega m.in. zmianie myślenia, zatem nie ma się czego bać.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


So wrz 30, 2017 10:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
wujo44 napisał(a):
Robur napisał(a):
Wujo44 napisał

Cytuj:
Piszesz o herezji, to teraz zobacz na kogo wychodzisz. Robur poprawił swój wpis, zmienił słowo modlitwa na wstawiennictwo ( to i tak nie ma istotnego znaczenia) ale świadczy, że ma świadomość, że modlić się do ludzi nie należy. Muszę ci pisać na kogo wyszedłeś, czy sam sobie dopowiesz, no bo skoro moja uwaga była herezją, to chyba nie wolno było w temacie nic zmieniać.



Mam świadomość użycia skrótu myślowego zrozumiałego dla każdego kto trochę czasu spędził na forum, który dalej dla spokoju uściśliłem. Trzeba sporej dawki ignorancji lub złej woli, aby wypisywać takie bzdury.
W Wielkiej Ławrze mało mnie stratował pędzący mnich z ekstazą religijną w oczach. Uklęknął przed dużą ikoną pod daszkiem, modlił się żegnając i całując ikonę przez szybę. Nawet przez myśl mi nie przyszło, że modli się do obrazu lub do człowieka jakim była Matka Boska! To temat o pielgrzymce, a kwestie teologiczne mają swoje miejsce w innych tematach. Wszystko.
Odczytuje to jako zwykłe pieniactwo i tak dalej będzie już traktowane.
To nie kwestia skrótu myślowego, to kwestia faktów, które polegają na tym, że wyznawcy religii rzymskich-katolików modlą się do tzw. " matki boskiej" i do innych ludzi. Zmiana słowa modlitwa na wstawiennictwo nic nie pomoże, ale cieszę się, że dotarło do ciebie, że do ludzi modlić się nie wolno. I to nie jest kwestia pieniactwa.
Tobie/nam mogą różne rzeczy przychodzić do głowy, ale istotne jest co mówi Bóg na dany temat, czyli modlitwy " przed " obrazem, a nie mówi, że to wolno robić.
Zakładasz temat w miejscu przeznaczonym na dyskusję, zatem nie dziw się, że dyskusja ma mieć miejsce. Nie chcesz dyskutować, nie zakładaj tematu !!
Pochwały za pielgrzymkę nie będzie, (-jest to typ pobożności, którego nie ma w chrześcijaństwie, jest natomiast w religii rzymiskich-katolików.-)

Ost dotyczy zaznaczonego fragmentu.

Ostrzeżenie jest niezasadne, bo albo dyskutujemy na tym forum n/t wiary, praktyk religijnych, teologii w sposób otwarty, tzn. wyrażamy swoje poglądy co do ww. kwestii i ich bronimy, nie boimy się Prawdy i Tt 1:9 bw "trzymający się prawowiernej nauki, aby mógł zarówno udzielać napomnień w słowach zdrowej nauki, jak też dawać odpór tym, którzy jej się przeciwstawiają." albo tak nie rozmawiamy, a w takim razie należy zmienić Regulamin. Ww. wpis ( pogląd) jest jak najbardziej wpisem nadającym się do dyskusji - szczególnie na tym forum i to w dziale dla chrześcijan.
PS.
Tak już prywatnie zapytam, potrafisz napisać, dlaczego nie chcesz o tym dyskutować ?

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


So wrz 30, 2017 10:32 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Regulamin napisał(a):
Forum utworzyliśmy z myślą o osobach wierzących i poszukujących Boga a zasadą szczególną jest wierność nauczaniu katolickiemu. Zasadą ogólną jest poszanowanie uczuć religijnych osób wierzących i światopoglądu osób niewierzących.
Kierujemy więc nasze zaproszenie także do osób niewierzących, które potrafią przełamywać mury uprzedzeń i rozmawiać niezależnie od wewnętrznych przekonań.
Katolicy, będący tutaj gospodarzami, obiecują szacunek wszystkim gościom i oczekują tego samego.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So wrz 30, 2017 7:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Jockey napisał(a):
Regulamin napisał(a):
Forum utworzyliśmy z myślą o osobach wierzących i poszukujących Boga a zasadą szczególną jest wierność nauczaniu katolickiemu. Zasadą ogólną jest poszanowanie uczuć religijnych osób wierzących i światopoglądu osób niewierzących.
Kierujemy więc nasze zaproszenie także do osób niewierzących, które potrafią przełamywać mury uprzedzeń i rozmawiać niezależnie od wewnętrznych przekonań.
Katolicy, będący tutaj gospodarzami, obiecują szacunek wszystkim gościom i oczekują tego samego.

Nikt nie neguje, że jesteśmy sobie winni szacunek, ale to nie znaczy, że nie mamy dyskutować n/t spraw trudnych - również takich, które są niezgodne z nauczaniem, czy też religijnością katolicką.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


So wrz 30, 2017 7:35 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
To zacznij szanować katolików. I nie obrażaj ich w dyskusji. Co robisz w zasadzie od początku twojego pobytu na naszym forum.
Ostrzeżenie było zasadne.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So wrz 30, 2017 7:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Jockey napisał(a):
To zacznij szanować katolików. I nie obrażaj ich w dyskusji. Co robisz w zasadzie od początku twojego pobytu na naszym forum.
Ostrzeżenie było zasadne.
To nie ja was obrażam, to wy się czujecie obrażani, a to jest różnica.
Jeśli ktoś uważa, że wierzy tak jak mówi Pismo, to nie powinien czuć się obrażony, a jedynie może zarzucić "obrażającemu", że nie rozumiem o czym pisze.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


So wrz 30, 2017 9:37 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Coz rzec. Niezłe podsumowanie świadczące o poziomie tak inteligencji jak i wychowania.
To przyjmij do wiadomości ze za każde tego typu postępowanie dostaniesz ostrzezenie.
Wiem to nie twoja wina ze nie dano ci podstawowej ogłady. Widać niektórych musi wychowywać forum dyskusyjne katolik.pl

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N paź 01, 2017 1:06 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Jockey napisał(a):
Coz rzec. Niezłe podsumowanie świadczące o poziomie tak inteligencji jak i wychowania.
To przyjmij do wiadomości ze za każde tego typu postępowanie dostaniesz ostrzezenie.
Wiem to nie twoja wina ze nie dano ci podstawowej ogłady. Widać niektórych musi wychowywać forum dyskusyjne katolik.pl

Cóż, niezrouzmiałeś.
Wskazywanie, że wiara rzymskich-katolików jest w części niezgodna z Pismem, na takiej samej zasadze jak i moja wiara może z tym Pismem być niezgodna nie jest powodem do otrzymywania ostrzeżeń.
Wiem, że niektórym nie jest dane zrozumienie Regulaminu.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


N paź 01, 2017 8:28 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Masz pecha bo ten regulamin to wlasnie my interpretujemy.
Masz dwa wyjścia albo zaczniesz szanować gospodarzy forum albo pożegnasz się z forum. Twoje zachowanie od początku jest chamskie. Ale miarka się przebrała i wyegzekwujemy i ukróciły twoje chamskie teksty. W tej chwili masz na koncie jedno ostrzeżenie jak się nie uspokoisz to poleca kolejne. Po trzecim zaproponujemy ci odpoczynek od forum abyś mógł przemyśleć swoje postępowanie. Decyzja należy do ciebie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N paź 01, 2017 9:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Jockey napisał(a):
Masz pecha bo ten regulamin to wlasnie my interpretujemy.
Masz dwa wyjścia albo zaczniesz szanować gospodarzy forum albo pożegnasz się z forum. Twoje zachowanie od początku jest chamskie. Ale miarka się przebrała i wyegzekwujemy i ukróciły twoje chamskie teksty. W tej chwili masz na koncie jedno ostrzeżenie jak się nie uspokoisz to poleca kolejne. Po trzecim zaproponujemy ci odpoczynek od forum abyś mógł przemyśleć swoje postępowanie. Decyzja należy do ciebie.
To nie kwestia pecha, bo zawsze ktoś interpretuje Regulamin - normalna sprawa.
A które to moje wpisy są chamskie ?? 8O Czy może te, które wskazują, ze wiara wasza nie ma oparcia w Piśmie ? Na tym twoim zdaniem polega chamstwo ? Jeszcze raz ci napiszę to nie kwestia chamstwa, to kwestia obrażania się (zgorszenia z waszej strony). Obrażanie się ( zgorszenie) to narzędzie diabła, aby kontrolować ludzi.
Czy szanowanie gospodarzy ma polegać na tym, że nie będziemy dyskutować n/t, które wam nie odpowiadają, tzn. nie można porównywać każdej wiary z Pismem ( oczywiście również mojej) ?
Jeśli będzie tak, że również wam - mówię tu o rzymskich-katolikach nie będzie można pokazywać różnicy pomiędzy waszą wiarą, a Pismem, to pewnie, że się pożegnamy i to bez żalu z mojej strony.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


N paź 01, 2017 9:49 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
ad wujo44

Zgodnie z zasadą von Clausewitza fronty należy skracać nie rozciągać. Warto skupić się na sprawach zasadniczych. Masz okazje wykazać w temacie Maryi Królowej Niebios swoje racje, bez potrzeby wdawania się w spory. To będzie najlepsza odpowiedź.


Pn paź 02, 2017 10:11 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Robur napisał(a):
ad wujo44

Zgodnie z zasadą von Clausewitza fronty należy skracać nie rozciągać. Warto skupić się na sprawach zasadniczych. Masz okazje wykazać w temacie Maryi Królowej Niebios swoje racje, bez potrzeby wdawania się w spory. To będzie najlepsza odpowiedź.
Ok.
Czyli można front rozciągnąć - jak trzeba - i zarzucić mi chamstwo, po czym ja mam front skracać :)
Ale ok.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Pn paź 02, 2017 4:52 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 173  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL