Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 9:34 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 917, 918, 919, 920, 921, 922, 923 ... 1353  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Andy72 napisał(a):
Pracę umysłową i ryzykowanie własnym kapitałem który mógłby przeznaczyć na rozrywki.

Złodziej też się musi napracować i naryzykować planując skok i kupując sprzęt do włamu, ale czy to jest "organizowanie energomaterii na wyższy poziom ku użyteczności innych"??


So maja 26, 2018 1:17 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz sie 04, 2016 8:47 pm
Posty: 173
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wespecjan napisał(a):
Dobra, tylko w takim razie nie nazywaj się katolikiem, czy osobą uwewnętrzniająca dekalog.


Skoro mamy taki system, a nie inny, to trzeba się doń dostosować. Nie muszę go lubić, bronić, ale jakoś zarobić trzeba. Co nieuczciwego jest w spekulacyjnym nabywaniu dóbr?
Jeśli ktoś ma dziecko, to powinien zapewnić mu zabezpieczenie materialne. Ja w miarę możliwości staram się to robić.


So maja 26, 2018 1:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Przyczyną problemów Europy było zamiana "Módl się i pracuj" na "spekuluj".


So maja 26, 2018 1:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Racja. Dlatego mam nadzieję na drugą kadencję PiS aby zaorać Trzecią RP.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So maja 26, 2018 1:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Stacho napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Dobra, tylko w takim razie nie nazywaj się katolikiem, czy osobą uwewnętrzniająca dekalog.


Skoro mamy taki system, a nie inny, to trzeba się doń dostosować. Nie muszę go lubić, bronić, ale jakoś zarobić trzeba. Co nieuczciwego jest w spekulacyjnym nabywaniu dóbr?
Jeśli ktoś ma dziecko, to powinien zapewnić mu zabezpieczenie materialne. Ja w miarę możliwości staram się to robić.

Katolicyzm nie dopuszcza etyki "cel uświęca środki", odnów sobie katechezę i podstawowe prawdy wiary w katolicyźmie. Dlaczego spekulacja jest złodziejstwem wyłuszczyłem tu:
viewtopic.php?p=1104752#p1104752

Katolik nie ma słuchać "systemu" tylko Boga, jak chcesz słuchać "systemu", to nie nazywaj się katolikiem, katolicyzm ma swoją cenę i wyrzeczenia, a jak nie chcesz ich ponosić, to też nie przedstawiaj się jako katolik.


So maja 26, 2018 1:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Odnoszę wrażenię,że UE ma więcej wrogów niż kiedyś. Trump chce nakładać cła na alumunium z UE ; WB wychodzi z UE ; Polska i Węgry toczą sprór z Komisją Europejską. Mam wrażenie,że D.Tusk jest słabym ogniewem UE. Nie tylko on,ale wpisuje się pewien nieporzadek. Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Pt cze 01, 2018 9:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Dzialania Trumpa na niwie gospodarczej, a specjalnie handlu zagranicznego nie maja nic wspolnego z "lubieniem, czy nielubieniem" EU.
Taki sposob patrzenia na polityke czy gospodarke jest dla mnie lekko infantylny. Lubienie i nielubienie to tylko gra interesow wciagnietych w swiatowa gospodarke partnerow.


Pt cze 01, 2018 10:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Adam M. napisał(a):
Dzialania Trumpa na niwie gospodarczej, a specjalnie handlu zagranicznego nie maja nic wspolnego z "lubieniem, czy nielubieniem" EU.

To dlaczego George Bush Jr. i Barack Obama nie nakładali takich ceł na produkty z UE ?
Adam M. napisał(a):
Taki sposob patrzenia na polityke czy gospodarke jest dla mnie lekko infantylny. Lubienie i nielubienie to tylko gra interesow wciagnietych w swiatowa gospodarke partnerow.

Ok. Zatem co próbuję osiąnąć Trump ?
Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


So cze 02, 2018 1:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Cos co jest niemozliwe do osiagniecia w tym momencie, czyli cofniecie czasu i odbudowe amerykanskiego przemyslu stalowego ktory zmienil sie w "rust belt" w ciagu ostatnich 40 lat.
To czesc jego obietnicy o daniu pracy Amerykanom w Stanach.


So cze 02, 2018 4:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Zbliża się data głosowania w Parlamencie Europejskim nad dyrektywą o prawach autoskich i jednolitym rynku cyfrowym. Aktywiści alarmują, że jeśli przepisy wejdą w takiej formie, w jakiej są dziś, to mogą "zniszczyć internet jaki znamy".

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Wt cze 05, 2018 10:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II

Bardzo dobra dyrektywa, mam nadzieję ze wejdzie. Jakiś portal dziennikarski się męczy w zdobywaniu wiadomości i opłacaniu ludzi pozyskujących informacje a jakis portalik sobie po prostu to przepisze albo wklei z cytatem, zabierając autorom newsy, informacje, wejścia i reklamodawców.


Wt cze 05, 2018 10:31 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Tak działa prawo cytatu.


Wt cze 05, 2018 10:40 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wespecjan napisał(a):
Bardzo dobra dyrektywa, mam nadzieję ze wejdzie. Jakiś portal dziennikarski się męczy w zdobywaniu wiadomości i opłacaniu ludzi pozyskujących informacje a jakis portalik sobie po prostu to przepisze albo wklei z cytatem, zabierając autorom newsy, informacje, wejścia i reklamodawców.
Nie wiem z czego się cieszysz. To będzie najzwyklejsza cenzura i ograniczenie przepływu informacji.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Wt cze 05, 2018 10:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Inczuczuna napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Bardzo dobra dyrektywa, mam nadzieję ze wejdzie. Jakiś portal dziennikarski się męczy w zdobywaniu wiadomości i opłacaniu ludzi pozyskujących informacje a jakis portalik sobie po prostu to przepisze albo wklei z cytatem, zabierając autorom newsy, informacje, wejścia i reklamodawców.
Nie wiem z czego się cieszysz. To będzie najzwyklejsza cenzura i ograniczenie przepływu informacji.

Jaka cenzura? Zwyczajna egzekucja praw autorskich za którymi przecież stoi praca, wysiłek i poświęcenie konkretnych ludzi.


Wt cze 05, 2018 11:08 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Prawo autorskie jasno stwierdza:

Art. 29.
1. Wolno przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszechnionych utworów lub drobne utwory w całości, w zakresie uzasadnionym wyjaśnianiem, analizą krytyczną, nauczaniem lub prawami gatunku twórczości.


Nie trzeba tutaj niczego zmieniać, bo jest to dobre prawo. Wprowadzenie zakazu cytowania będzie złym prawem, bo nie będzie chociażby możliwości powoływania się na czyjeś prace czy ich omawiania na konkretnych przykładach.


Wt cze 05, 2018 11:15 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 917, 918, 919, 920, 921, 922, 923 ... 1353  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL