Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 3:06 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 909, 910, 911, 912, 913, 914, 915 ... 1353  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Martyś napisał(a):
Ksiądz prof. Edward Staniek podczas homilii modlił się o śmierć papieża Franciszka. :?

http://www.rp.pl/Kosciol/180319431-Ks-p ... -Boga.html

Łączycie się z księdzem dobrodziejem w modlitwie?


Nagranie homilii: http://kjb24.pl/autorytet-a-wladza/

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


So mar 17, 2018 4:42 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6810
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Martyś napisał(a):
Ksiądz prof. Edward Staniek podczas homilii modlił się o śmierć papieża Franciszka. :?

http://www.rp.pl/Kosciol/180319431-Ks-p ... -Boga.html

Łączycie się z księdzem dobrodziejem w modlitwie?


A czytałaś może co na to abp Jędraszewski? Tutaj jego oświadczenie

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So mar 17, 2018 5:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
PeterW napisał(a):
Martyś napisał(a):
Ksiądz prof. Edward Staniek podczas homilii modlił się o śmierć papieża Franciszka. :?

http://www.rp.pl/Kosciol/180319431-Ks-p ... -Boga.html

Łączycie się z księdzem dobrodziejem w modlitwie?


A czytałaś może co na to abp Jędraszewski? Tutaj jego oświadczenie

Tylko, że ks Staniek po prostu głośno powiedział to co myśli wielu księży w Polsce i nie tylko.


So mar 17, 2018 7:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Skąd ty wiesz, co myśli wielu księży "w Polsce i nie tylko"?


So mar 17, 2018 7:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Yarpen Zirgin napisał(a):
Skąd ty wiesz, co myśli wielu księży "w Polsce i nie tylko"?

Piszą braterskie listy upominające papieża, w homiliach przemycają sprzeciw re-interpretacji dotychczasowego nauczania Magisterium.


So mar 17, 2018 7:24 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 3:48 pm
Posty: 521
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
PeterW napisał(a):

A czytałaś może co na to abp Jędraszewski? Tutaj jego oświadczenie


Po prawdzie, spodziewałam się raczej ze strony biskupów natychmiastowej suspensy dla duchownego życzącego śmierci Papieżowi bardziej, niż tych enigmatycznych przeprosin. No cóż, abp Jędraszewski sam wielokrotnie kontestował nauczanie Franciszka, więc ubolewanie, że jego podwładni także wypowiadają się przeciwko papieżowi nie powinno być dla niego zaskoczeniem.

Wespecjan napisał(a):
Tylko, że ks Staniek po prostu głośno powiedział to co myśli wielu księży w Polsce i nie tylko.

Wespecjan napisał(a):
Piszą braterskie listy upominające papieża, w homiliach przemycają sprzeciw re-interpretacji dotychczasowego nauczania Magisterium.

Jest tak jak piszesz niestety. Z jednej strony mamy JP2 całującego Koran, B16 mówiącego o potrzebie ewolucji dogmatu "nie ma zbawienia poza Kościołem", Franciszka, który uważa, że można być zbawionym także przez Islam i nakazującego przyjmowanie rodzin uchodźców-muzułmanów do każdej parafii, a z drugiej jawny sprzeciw wielu księży i biskupów przeciwko nauczaniu papieży. Nauczaniu płynącym z postanowień Soboru Watykańskiego nr 2. Czyżby czekał nas kolejny rozłam w Kościele?

Zastanawia mnie, gdzie leżą granice dopuszczelnej krytyki i czy równie obojętna byłaby reakcja katolików, gdyby życzenia śmierci dla papieża wyraził nie ksiądz, a TVN, GW albo Urban?


Pn mar 19, 2018 12:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
A co tobie do tego, hejterze?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn mar 19, 2018 1:22 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Martyś napisał(a):
Ksiądz prof. Edward Staniek podczas homilii modlił się o śmierć papieża Franciszka. :?

http://www.rp.pl/Kosciol/180319431-Ks-p ... -Boga.html

Łączycie się z księdzem dobrodziejem w modlitwie?
Oczywiście, że łączymy się z Księdzem w modlitwie mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, w końcu to też człowiek...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn mar 19, 2018 1:51 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Przeniosłem "wyznania miłosne" pomiędzy Boro i Barneyem do viewtopic.php?f=11&t=9068&start=3705 I tam dokończcie jeśli chcecie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn mar 19, 2018 9:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Szczerze i bez wazeliny z którejkolwiek strony w sprawie

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr mar 21, 2018 3:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
PiS zapowiedzial publikacje nieopublikowanych wyrokow TK.
Sadze ze mialo to duzo wspolnego z wizyta kanclerz Merkel najpierw w Paryzu, a potem w Wwie o ktorej szczegolach nic tak naprawde nie powiedziano.
Ciekawe jakie beda skutki tej publikacji.
Prokurator Generalny (Ziobro ) stwierdzil ze ustawa IPN ktora stworzylo Min. Sprawiedliwosci pod kierunkiem jego vice Jakiego i ktora zatwerdzil Minister Sprawiedliwosci ( Ziobro ) ma przepis niekonstytucyjny.
Rozdwojenie jazni ?
Wracajac jeszcze do publikacji wyrokow to politycy stwierdzaja ze wyroki ( bylego ) TK sa prawidlowe czy nie - w jaki sposob nie kloci sie to z niezaleznoscia Sadow i zapisami Konstytucji ?


Pt mar 23, 2018 5:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Pierwszym celem PiS nie jest wprowadzanie zmian wymaganych przez własny elektorat tylko utrzymanie władzy. Wyposażają i uzależniają finansowo od siebie zaprzyjaźnione media tak by te "wyjaśniały" elektoratowi, że jednak żyda trzeba pocałować w czoko i podarować kamienice i imię "przyjaźni", od amerykanina kupić zabawki dla żołnierzyków za potworne pieniądze w imię "strategicznego partnerstwa", ugiąć się przed wulgarnymi aborcjonistkami w imię "spokoju społecznego" czy w ramach trendów ekologicznych na salonach zlikwidować branżę futrzarską "w imię walki z okrucieństwem".


Pt mar 23, 2018 6:41 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 29, 2009 7:35 pm
Posty: 847
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Odnośnie Marszu Żywych z tego roku 2018.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/marsz-z ... wi/6y40746

"- Ale nie można zaprzeczać prawdzie. Naziści nie mogliby dokonać tylu mordów, gdyby nie było współpracowników. Żydzi byli zabijani nie tylko w obozach, ale także poza nimi. Przez Ukraińców, Litwinów, Francuzów, ale i Polaków. Zbyt dużo ludzi zabijało Żydów i grabiło ich mienie - dodał prezydent Reuven Riwlin.

- Obywatele polscy byli zabijani w tej okrutnej wojnie. Każdy naród ma swoją historię i ma prawo odbudować się z jej ruin. Polska musi zrobić swój rachunek sumienia. Musimy, panie prezydencie, współpracować w sprawie kształcenia Polaków i Żydów. Żeby to nigdy się nie powtórzyło - mówił dalej prezydent Izraela."


Polska musi zrobić swój rachunek sumienia ...
Czyli co Polacy mają zrobić ? To co należy do Polski jest z pewnością robione i będzie robione, a mianowicie ujawnianie (na podstawie) dokumentów nikczemności Polaków żyjących w tamtych czasach.
Niczego więcej nie można zrobić. Ludzie żyjący w okresie wojennym już odeszli, a obecne pokolenia z czego mają zrobić rachunek sumienia ?
Zostają tylko dokumenty.
Sądzę, że pan Prezydent Izraela (podobnie jak jego cały naród) nie jest w stanie przyjąć do siebie, że jest rzeczą wręcz nieprawdopodobną, by tak unicestwić prawie cały naród... Widocznie uważa, że aby zabić taką ilość ludzi, musiał ktoś pomóc katom. Kto więc mógł tak pomagać ? Wiadomo, kto był najbliżej... i tak tkwi w narodzie żydowskim ta myśl do dziś ...

A z pewnością naród żydowski nie myślał nigdy tak, że jest kowalem swego losu. Na ziemiach polskich Żydzi nie asymilowali się z Polakami. Odgrodzili się od Polaków i żyli swoim życiem. I było im tu dobrze.

Dlaczego Żydzi zapominają o tym, ze prawie 2000 lat temu, zabijając swojego Króla powiedzieli - "krew Jego na nas i na nasze dzieci".

Nikt im krzywdy nie robi. To oni sami sobie zgotowali swój los.

I nowy link:
https://www.tvp.info/36782800/weiss-prz ... tawy-o-ipn

"Według niego nowelizacja ustawy o IPN zmieniła sytuację polityczną „miedzy narodami i między krajami”. – Dla nas Holokaust stał się religią, która łączy cały naród. (...) Sprawa jest bardzo delikatna, ona jest częścią tożsamości narodu żydowskiego – podkreślił.

– To dzisiejsze spotkanie jest symbolem i znakiem, że my nie chcemy się pożegnać. My jesteśmy bardzo związani, nie tylko okropną tragedią, ale też życiem w Polsce, koło was setki lat – zaznaczył. "


Ta "religia" Holokaust jest zbudowana na kruchych podstawach. Bo jeśli jej podstawą jest mordowanie Żydów przez Polaków, to ta religia się nie utrzyma.
Słowa Weissa o tym, że oni nie chcą się z nami pożegnać mówią same za siebie - Żydom w Polsce było i jest dobrze. Gdyby było im tu źle, to by nie tęsknili za Polską ...

Byłam rok temu w Izraelu. Płynęliśmy na barce po Jeziorze Galilejskim. Obsługujący ją mężczyźni puścili nam muzykę żydowską i pokazali tańce żydowskie. Więc poszliśmy tańczyć, ja też tańczyłam te tańce.

Czy jest możliwe, aby jakikolwiek Żyd zatańczył krakowiaka ?


So kwi 14, 2018 10:40 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Ciezko powiedziec, choc wielu Zydow w przeszlosci zasymilowalo sie w Polsce zupelnie ( glownie inteligencja ) - wiec nie jest calkowita prawda to co powyzej piszesz. Rowniez z prowadzonych przez cale lata badan wylania sie troche inny obraz zaglady Zydow w ciagu okupacji niz uczyli mnie w szkole.
Warto przeczytac:
"Jest taki piekny sloneczny dzien" Barbary Engelking,
"Judenjagd" Jana Grabowskiego i
"Zarys krajobrazu. Wies polska wobec zaglady Zydow" praca zbiorowa.

Moze wowczas zrozumiesz problem Zydow ( i nie tylko ) z poprawka do ustawy o IPN i z postawa duzej czesci polskiego spoleczenstwa w stosunku do Zydow w czasie okupacji i po niej.


So kwi 14, 2018 10:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Adam M. napisał(a):
Ciezko powiedziec, choc wielu Zydow w przeszlosci zasymilowalo sie w Polsce zupelnie ( glownie inteligencja ) - wiec nie jest calkowita prawda to co powyzej piszesz. Rowniez z prowadzonych przez cale lata badan wylania sie troche inny obraz zaglady Zydow w ciagu okupacji niz uczyli mnie w szkole.
Warto przeczytac:
"Jest taki piekny sloneczny dzien" Barbary Engelking,
"Judenjagd" Jana Grabowskiego i
"Zarys krajobrazu. Wies polska wobec zaglady Zydow" praca zbiorowa.

Moze wowczas zrozumiesz problem Zydow ( i nie tylko ) z poprawka do ustawy o IPN i z postawa duzej czesci polskiego spoleczenstwa w stosunku do Zydow w czasie okupacji i po niej.

Zapomniałeś jeszcze o "Malowanym ptaku" Jerzego Kosińskiego.


So kwi 14, 2018 10:52 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 909, 910, 911, 912, 913, 914, 915 ... 1353  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL