Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 4:23 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 894, 895, 896, 897, 898, 899, 900 ... 1353  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
Tak się składa ze Polacy chcą mieć w szpitalach kaplice, i chcą mieć możliwość uczestnictwa we mszy świętej. Chcą mieć kapłana który przyjdzie z Panem Jezusem na sale. Chcą mieć dostęp do spowiednika. Wiem to od osób pracujących bezpośrednio przy łóżkach chorych czyli lekarzy i pielęgniarek.
Dla arta i innych walczących ateistów. Zła informacja jest taka ze może w ciągu życia wiele osób odchodzi od Boga. Jednak w obliczu choroby, cierpienia i śmierci większość ateistów staje się na powrót wierzącymi i korzystają z posługi kapelanów szpitalnych.
Nie udało się walczącym ateistom wykorzenić wiary z polskiego społeczeństwa. Wiem frustracja u walczących ateistów sięga zenitu, widać to była najbardziej w gadaniu głupot i atakowaniu akcji różaniec do granic.


Pierwszy raz kiedy się w szpitalu bałem to jak zobaczyłem zakonnicę przy łóżku, stanowczo wolał bym pielęgniarkę. Mi nie potrzeba modlitw.
i oby mnie się to więcej nie przydarzyło.
Szpital powinien być aseptyczny.

(ciach słowa pogardliwe o zakonnicach następnym razem będzie ostrzeżenie -J) były na etatach pielęgniarek czy może zamiast pielęgniarek ?


Wt paź 17, 2017 9:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
kiedyś art-33 napisał(a):
Pierwszy raz kiedy się w szpitalu bałem to jak zobaczyłem zakonnicę przy łóżku, stanowczo wolał bym pielęgniarkę. Mi nie potrzeba modlitw.
i oby mnie się to więcej nie przydarzyło.
Szpital powinien być aseptyczny.

ciach były na etatach pielęgniarek czy może zamiast pielęgniarek ?

Jakie jest źródło twojego bólu dupy? Mieszkasz po sąsiedzku z plebanią, w jakiejś suterenie, gdzie odchylając pożółkłe firanki oglądasz jak ksiądz podjeżdża 2-letnim samochodem? Czy coś innego?


Wt paź 17, 2017 9:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wespecjan napisał(a):
Jakie jest źródło twojego bólu dupy? Mieszkasz po sąsiedzku z plebanią, w jakiejś suterenie, gdzie odchylając pożółkłe firanki oglądasz jak ksiądz podjeżdża 2-letnim samochodem? Czy coś innego?


No zobacz prawie że trafione :D , dzieciństwo spędziłem tak po sąsiedzku .
i nie w suterynie ale z 2 piętra.
W latach 70 nie jeden ale dwa samochody. :D


Wt paź 17, 2017 9:29 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
kiedyś art-33 napisał(a):
Pierwszy raz kiedy się w szpitalu bałem to jak zobaczyłem zakonnicę przy łóżku, stanowczo wolał bym pielęgniarkę. Mi nie potrzeba modlitw.
i oby mnie się to więcej nie przydarzyło.
Szpital powinien być aseptyczny.

(ciach słowa pogardliwe o zakonnicach następnym razem będzie ostrzeżenie -J) były na etatach pielęgniarek czy może zamiast pielęgniarek ?

A teraz się juz nie boisz?
A jeśli zakonnica ma wykształcenie pielęgniarskie to w czym problem?
A zdążać się będzie coraz częściej. Dzięki rządom lewicowym które tak bardzo arcik kocha i dzięki rządowi POPSL wielu Polaków z Polski ucieka. Pielęgniarki mamy coraz starsze a młode wyjeżdżają zaraz po studiach np. do Norwegii. Za takie stawki jak płaca pielęgniarce to nikt nie chce pracować. Jedynie osoby nie mające rodziny jak zakonnice wiec o zgrozo arcik twój horror będzie trwał nadal.

A wracając do sedna twojej wypowiedzi. Pomijam ze zaatakowałeś ze są kaplice i kapelani których chce większość Polaków. I jak napisałem to twoja odpowiedz ma się nijak do mojej wypowiedzi. Ale to u ciebie akurat standard. Wyobraź sobie ze takich jak ty jest mniejszość. I możesz sobie nie życzyć aby kapelan do ciebie przychodził. Ale jak znam życie to jak smierć zajrzy ci w oczy to jak twój guru Jaruzelski polecisz po księdza.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr paź 18, 2017 7:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
kiedyś art-33 napisał(a):
Mi nie potrzeba modlitw.
i oby mnie się to więcej nie przydarzyło.

Potrzeba Ci modlitwy. A wiesz dlaczego ? Ten kto się modli, z pewnością się zbawia, a ten kto się nie modli, z pewnością się potępia (św. Alfons Maria de Liguori). Przed modlitwę obcujemy z Bogiem, aniołami i świętymi. Uduchawiamy się, nasz umysł odrywa się od rzeczy ziemskich, a zatapia się w rzeczach i sprawach niebieskich :)
Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Śr paź 18, 2017 10:33 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
Tak się składa ze Polacy chcą mieć w szpitalach kaplice, i chcą mieć możliwość uczestnictwa we mszy świętej. Chcą mieć kapłana który przyjdzie z Panem Jezusem na sale. Chcą mieć dostęp do spowiednika. Wiem to od osób pracujących bezpośrednio przy łóżkach chorych czyli lekarzy i pielęgniarek.
Dla arta i innych walczących ateistów. Zła informacja jest taka ze może w ciągu życia wiele osób odchodzi od Boga. Jednak w obliczu choroby, cierpienia i śmierci większość ateistów staje się na powrót wierzącymi i korzystają z posługi kapelanów szpitalnych.
Nie udało się walczącym ateistom wykorzenić wiary z polskiego społeczeństwa. Wiem frustracja u walczących ateistów sięga zenitu, widać to była najbardziej w gadaniu głupot i atakowaniu akcji różaniec do granic.

Ja myślę, że problem leży nie tyle w tym, że w szpitalach są kaplice, co w dysproporcjach zarobków. Nie ma sensu przywoływać tu jakiejś wąskiej grupy wojujących ateistów, bo tych naprawdę w Polsce jest mniejszość. Z całym szacunkiem jednak do księży kapelanów, nie uważam, by było sprawiedliwe, gdy lekarze rezydenci zarabiają ok. 2300 zł, a kapelani szpitalni ok. 4 tys. zł, bo poziom koniecznej wiedzy, umiejętności i odpowiedzialności jest w obydwu przypadkach zupełnie inny. Oczywiście, ten problem można by rozwiązać, gdyby Kościół sam finansował pensje kapelanów.

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


Pn paź 23, 2017 9:31 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
A mogę liczyć na zwolnienie z podatku takie zwolnienie dla katolików a niech ateiści sami sobie płaca a wtedy możemy sami finasować kapelanów i kaplice.
Tak się składa ze rożne bzdury na które nie ma zgody katolików są finansowane z podatków. Może warto wywalić wszystkie idee które są konfliktowe ze wspólnej kasy. Zapewniam ze wrogowie Kościoła więcej na tym stracą.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn paź 23, 2017 9:41 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Ale o czym mówisz konkretnie, za co ateiści mieliby sami sobie płacić?
Ateiści chyba nie zatrudniają za publiczne pieniądze w szpitalach jakichś piewców ateizmu, którzy mogą głosić tam swoją ideologię, w razie gdyby chory na łożu śmierci był jej spragniony?

Nie wiem, co masz na myśli, Twoja wypowiedź w tej formie brzmi dość dziwnie. Wolałabym, żebyś ukonkretyzował swoją wypowiedź (może przytoczył przykład) zamiast zapewniać.

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


Pn paź 23, 2017 9:52 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
A mogę liczyć na zwolnienie z podatku takie zwolnienie dla katolików a niech ateiści sami sobie płaca a wtedy możemy sami finasować kapelanów i kaplice.
Tak się składa ze rożne bzdury na które nie ma zgody katolików są finansowane z podatków. Może warto wywalić wszystkie idee które są konfliktowe ze wspólnej kasy. Zapewniam ze wrogowie Kościoła więcej na tym stracą.


Może Jockey zechce sprecyzować jakowe są te "bzdury" finansowane ze wspólnej kiesy ?


Pn paź 23, 2017 11:25 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jak nie przepadam za ministrem Antonim to w tym wypadku ma moje pełne poparcie
http://telewizjarepublika.pl/macierewic ... 56141.html
To co robi minister rzadu Niemiec to jawna ingerencja w wewnętrzne sprawy Polski. Ja myśle ze robili to przez lata i dlatego taki wypadek przy pracy czyli pokazanie prawdziwej twarzy Niemców.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So lis 04, 2017 11:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
Jak nie przepadam za ministrem Antonim to w tym wypadku ma moje pełne poparcie
http://telewizjarepublika.pl/macierewic ... 56141.html
To co robi minister rzadu Niemiec to jawna ingerencja w wewnętrzne sprawy Polski. Ja myśle ze robili to przez lata i dlatego taki wypadek przy pracy czyli pokazanie prawdziwej twarzy Niemców.

Powoli jednak Niemcy rozumieją,że to błędna droga. W ostatnich wyborach partia (koalicja) CDU/CSU wygrała, ale spadło jej poparcie. Jestem pewien,że w następnych wyborach zostanie odsunieta od władzy. Niemcy są znani na całym świecie, ale głównie z nazizmu i holocaustu. Mimo to nadal są silną gospodarką. Dlaczego? Bo do dziś nie rozliczyli się ze zbrodni wojennych, do czego próbuje ich zmusić włoski sąd.
Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


N lis 05, 2017 9:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Biskup Aleppo dziękuje za wsparcie i podkreśla, że ważna jest pomoc na miejscu

http://www.pap.pl/aktualnosci/news,1155716,biskup-aleppo-dziekuje-polskiemu-rzadowi-ktory-jako-jedyny-pomaga-na-miejscu-.html

Cytuj:
PAP: Ile pieniędzy udało się zebrać w ramach akcji "Pomoc dla Aleppo"?

Biskup Georges Abou Khazen: Około 1 mln euro. Duże sumy dotarły do szpitala Świętego Ludwika w Aleppo na zakup potrzebnej aparatury w miejsce tej zniszczonej w czasie wojny. Szpital musiał ograniczyć pomoc medyczną, a teraz dzięki temu sprzętowi zwiększył bardzo swą działalność. Są też projekty - nazywamy je Krople Mleka - dzięki którym kupujemy mleko dla tysięcy dzieci.

Przede wszystkim chciałem podziękować naszym dobroczyńcom z Polski, wszystkim instytucjom kościelnym i także rządowi, bo polski rząd jako jedyny pomaga na miejscu i ta pomoc dociera do potrzebujących. Doceniamy to bardzo i dziękujemy za to. Niech mi będzie wolno podziękować też organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Caritas i indywidualnym dobroczyńcom z całej Polski. To dla nas bardzo cenne, bo wasza pomoc pozwala przeżyć wielu syryjskim rodzinom. Większość Syryjczyków nie ma nic. Dziękujemy za pomoc żywnościową, którą rozprowadzamy wśród rodzin cierpiących głód. Wasza pomoc to przede wszystkim wsparcie medyczne, pomoc dla szpitali, lekarstwa.

PAP: W Europie toczy się obecnie dyskusja, czy lepiej jest pomagać ofiarom wojny na miejscu, w Syrii, czy raczej przyjmować uchodźców i pomagać im układać sobie życie w Europie. Jakie jest zdanie księdza biskupa?

Bp Abou Khazen: Nie jestem politykiem, ale duszpasterzem. Dla nas bardzo ważne jest pomaganie ludziom na miejscu. To jedyne logiczne wyjście: pomagać uchodźcom w powrocie do ich kraju, a nie w tym, by go opuścili. Pomagając na miejscu, pozwalamy im tu przetrwać. To jest nasz obowiązek. Poza tym, także z finansowego punktu widzenia pomaganie ludziom, aby pozostali na miejscu, jest bardziej ekonomiczne niż zabieranie ich stamtąd. Dlatego uważamy, że należy pomagać im na miejscu, by w Syrii pozostali przede wszystkim młodzi ludzie i dzieci. Oni są jej przyszłością.
*
------------------
*podkreślenie i wytłuszczenie moje


Śr lis 08, 2017 11:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Kilka miesięcy temu w Tv Trwam był program o życiu w Apello w Syrii. Występował tam m.in. Malejonek. Czy ktoś wie, gdzie to można obejrzeć w internecie ? Pozdrawiam!

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Śr lis 22, 2017 6:24 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Poszukaj na youtube

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lis 22, 2017 10:02 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz sie 04, 2016 8:47 pm
Posty: 173
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
No tak, cały wolny świat pomagał "prześladowanym" przez Rosję i pana prezydenta Baszara al-Assada syryjskim sunnitom (dżihadystom), a po wyzwoleniu Aleppo Caritas pomaga teraz zwolennikom dyktatora.
Przeciwnicy "tyrana" wraz z rodzinami uciekli przecież z miasta zielonymi autobusami w grudniu 2016 r. (np. Bana al-Abeed z tatusiem, Białe Hełmy).


Cz lis 23, 2017 12:04 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 894, 895, 896, 897, 898, 899, 900 ... 1353  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL