Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 4:10 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 878, 879, 880, 881, 882, 883, 884 ... 1352  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Robur napisał(a):
Tylko w dziwny i tajemniczy sposób następuje wzrost gospodarczy i to nie za pomocą lewych faktur VAT, system finansowy jest systematycznie uszczelniany, spółki skarbu państwa są zobowiązane składać zamówienia w pierwszej kolejności u innych spółek, co zaczyna procentować zyskami, mamy zapowiedź likwidacji PITów i jest jeszcze wiele rzeczy do poprawy co potrwa latami.

Ja się skarżę, że żyjemy w więzieniu a Ty zaprzeczasz tłumacząc mi, że w tym więzieniu jest całkiem wygodnie :wink:
Robur napisał(a):
Tyle, że każdy z problemów należało by dla rzetelności omówić osobno, masz na to ochotę?

Jesli pojawi się odpowiedni temat to na pewno włączę się do dyskusji.
Robur napisał(a):
Przykład haseł "wolny rynek", "otwarta gospodarka" ustępują przed rzeczywistością.

Cooo wykupują nas ? Natychmiast zmienić przepisy !

Protekcjonistyczna polityka gospodarcza Chin, wsparcie prywatnych (?) firm państwowymi pieniędzmi przynosi taki efekt. Trwa bezwzględna walka i otwartość gospodarcza wykorzystywana jest do jej samozniszczenia. W nieco innej sferze coś podobnego dzieje się i u nas, stąd propaństwowe działania rządu.

Wyciąłeś jeden aspekt problemu i podajesz go jako jedyny powód. Nie wszystko jest czarno-białe. Nie twierdzę, że kapitalizm zawsze spoko a państwowe spółki be. Twierdzę, że w Polsce zarówno w prywatnym jak i państwowym sektorze jest taka patologia, że aż strach. Większość państwowych spółek jest nieefektywna i nieopłacalna przy czym tworzy nieuczciwą konkurencję na rynku. Chociażby do niedawna jeszcze funkcjonujące monopolistyczne przepisy dotyczące wagi przesyłek pocztowych. Prawda czy nieprawda?
Robur napisał(a):
Dzieci zawsze były postrzegane jako przeszkadzające żyć dostatnio i wygodnie.

To jak ktoś postrzega posiadanie dzieci nie jest niczyją sprawą a już na pewno nie rządową.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr mar 29, 2017 10:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Boro napisał

Cytuj:
Wyciąłeś jeden aspekt problemu i podajesz go jako jedyny powód. Nie wszystko jest czarno-białe. Nie twierdzę, że kapitalizm zawsze spoko a państwowe spółki be. Twierdzę, że w Polsce zarówno w prywatnym jak i państwowym sektorze jest taka patologia, że aż strach. Większość państwowych spółek jest nieefektywna i nieopłacalna przy czym tworzy nieuczciwą konkurencję na rynku. Chociażby do niedawna jeszcze funkcjonujące monopolistyczne przepisy dotyczące wagi przesyłek pocztowych. Prawda czy nieprawda?


To nie jest wycinek problem, lecz pewien skrót. Spółki w naszych warunkach są pewna kotwica, sprzedawanie ich nie ma sensu. Powinny być dochodowe, natomiast z braku rodzimego kapitału są pewnym substytutem, takim państwowym kapitalizmem. To co robią Chiny w Europie od dawna jest uprawiane w byłych demoludach. Kiepskie może to rozwiązanie, niestety lepszego nikt nie wymyślił.

Cytuj:
To jak ktoś postrzega posiadanie dzieci nie jest niczyją sprawą a już na pewno nie rządową.


Prognozy OECD są bezwzględne, brakiem odpowiedzialności byłoby nie branie ich pod uwagę. W sumie każde normalne państwo robi wszystko dla podniesienia dzietności. To nazywa sie instynkt samozachowawczy.


Cz mar 30, 2017 10:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Skoro każde "normalne" państwo zbudowało piramidy finansowe, to wszystkie "normalne" państwa maja teraz problem. Politycy będący u władzy robią wszystko aby jak najbardziej odwlec katastrofę, ale to nie jest rozwiązanie.
Kiedy pacjenta boli ząb to jeden lekarz będzie zapisywał coraz więcej coraz mocniejszych środków przeciwbólowych a drugi w bolesny sposób wyrwie chorego zęba. Który postąpi rozsądnie? A którego wybiorą pacjenci w plebiscycie na najlepszego lekarza? To raczej nie będzie ten sam :wink:

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Cz mar 30, 2017 11:25 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn wrz 12, 2016 2:49 am
Posty: 118
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Mamy nauczycieli na forum?
Może ktoś wytłumaczy o co im chodzi.
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-s ... Id,2375875
Zwłaszcza, że rząd obiecał, że zwolnień z powodu reformy nie będzie a co najwyżej ze względu na niż demograficzny. Podwyżki obiecano i mają zostać podane w połowie kwietnia. Czy to nie aby przedwcześnie? Może ZNP popełniła falstart?


Pt mar 31, 2017 11:28 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
ad Boro

Powiadają i chyba nie bez racji, że Rewolucja w Rosji wybuchła, bo car nie chciał brać kredytów....
Większość państw jest śmiertelnie zadłużona, a obecne zadłużanie jest konsekwencja poprzedniego, karuzela bez wyjścia. Gwałtowne oddawanie długów oznacza pauperyzacje, masową imigracje, czyli de facto kryzys o nieobliczalnych skutkach. Co z tego dalej wyniknie nikt nie wie, ja też nie wiem.

Co do walki o wolność, to zrozumiałe bowiem to piękna męska cecha. Pytanie tylko i jaka wolność chodzi? Można walczyć o wolność np internetu, tylko...

Ostatnio zrobiłem smartfonem zdjęcia wyburzanego mojego dawnego zakładu pracy koło pewnego parku. Chciałem przesłać je staremu koledze. Następnego dnia miałem wiadomość od Google, że interesują ich zdjęcia parku, których jeszcze nie mają. Zdjęć nigdzie nie wysyłałem, nie prezentowałem.... Mogę sobie powalczyć. :D

Dlatego prawdziwą wolnością jest wolność wewnętrzna, niezależność na bazie zasad. Jezus Chrystus stał właśnie na granicy zniewolenia i absolutnej wolności wyboru w imię wyższego celu. Dobry ku przemyśleniu teraz czas.


Pt mar 31, 2017 11:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8089
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Cytuj:
Ostatnio zrobiłem smartfonem zdjęcia wyburzanego mojego dawnego zakładu pracy koło pewnego parku.


Czy masz odznaczona opcje Lokalizacja w ustwieniach Prywatnosci? Jesli nie, to moga prosic o zdjecia z fajnych miejsc, w ktorych przebywasz :)


Pt mar 31, 2017 11:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Coroner napisał(a):
Mamy nauczycieli na forum?
Może ktoś wytłumaczy o co im chodzi.
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-s ... Id,2375875
Zwłaszcza, że rząd obiecał, że zwolnień z powodu reformy nie będzie a co najwyżej ze względu na niż demograficzny. Podwyżki obiecano i mają zostać podane w połowie kwietnia. Czy to nie aby przedwcześnie? Może ZNP popełniła falstart?
nauczycieli mam w rodzinie. Generalnie ZNP zawsze był lewicowy (spora część działaczy to SLD po prostu) i ten protest to bardziej protest anty-PiS niż przeciw reformie. Bo o samej reformie to jeszcze do końca nie wiadomo jak to będzie - i co lepsze - ciągle trwają rozmowy między rządem a związkami zawodowymi (i w tych rozmowach ZNP bierze udział!!)
więc z jednej strony rozmawiają i wiedzą, że rząd dopiero przygotowuje niektóre rozwiązania, wiedzą, że będzie je prezentował np. za 2 tygodnie - ale nie poczekają, żeby zobaczyć co to będzie, tylko protestują zanim zobaczą...

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


So kwi 01, 2017 12:39 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Brandeisbluesky napisał(a):
Cytuj:
Ostatnio zrobiłem smartfonem zdjęcia wyburzanego mojego dawnego zakładu pracy koło pewnego parku.


Czy masz odznaczona opcje Lokalizacja w ustwieniach Prywatnosci? Jesli nie, to moga prosic o zdjecia z fajnych miejsc, w ktorych przebywasz :)


Pewnie masz racje, nic takiego nie zaznaczałem. Gdybym zaznaczył nie prosiliby mnie o zdjęcia. Nie zmienia to jednak w niczym faktu, że mają całkowity wgląd w to co robię, a moje zdanie, opinia, żądanie tej inwigilacji nie zmieni.


So kwi 01, 2017 1:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Robur napisał(a):
Co do walki o wolność, to zrozumiałe bowiem to piękna męska cecha. Pytanie tylko i jaka wolność chodzi? (...) Dlatego prawdziwą wolnością jest wolność wewnętrzna, niezależność na bazie zasad.

Masz całkowitą rację, jednak uważajmy na wieloznaczność tego słowa. Rozmawiając na tematy filozoficzne przyjmuję podobną definicję wolności jak ta, którą podałeś. W przypadku polityki mam na myśli prawo do decydowania o sobie oraz swojej własności. W tej chwili posiadamy wolność jedynie w obrębie pewnych odgórnie wytyczonych ścieżek. Jak zwierzęta w ZOO, które posiadają wolność w obrębie wybiegu. Jeśli ktoś urodził się w ZOO to tego nie dostrzega. W dodatku jeśli urodził się w ciasnej klatce a nowy pan przeniósł go do nieco wygodniejszej, to może to błędnie uznać za wyzwolenie.
Prawda jest taka, że większości pasuje taki stan rzeczy. Mają co jeść, mają dach nad głową i niewiele zmartwień. Nie mają jednak żadnego prawa narzucać takiego stanu innym.

Wspomniałem o zaleceniach Sun Tzu dotyczących osłabienia państwa. Nikt nie podjął tematu, więc wkleję tutaj o co chodzi.
Cytuj:
1. Niszczcie wszystko, co w kraju wroga najlepsze i zabierajcie surowce i owoce pracy. Czyńcie ludzi biednymi i zostawiajcie ich w poczuciu zadłużenia. Odbierajcie im radość, indywidualność, wartość i celowość ich pracy.

2. Ośmieszajcie jego bogów, wiarę, szargajcie tradycję i obrzędy, umniejszajcie znaczenie świąt państwowych. Łamcie ducha i autorytet przewodników duchowych, nauczycieli i kapłanów, odbierzcie im wiarygodność. Podrywajcie ich dobre imię. I w odpowiednim momencie rzućcie ich na pastwę pogardy rodaków. Zamiast prawdziwym nauczycielom, dawajcie pierwszeństwo fałszywym prorokom i łasym na dobra materialne zręcznym mówcom, którzy zgrabnie użyją wypaczonych nauk, by zwodzić, odwodzić od wiary i ograbiać naród.

3. Pomniejszajcie autorytet sprawujących władzę, wmieszajcie ich w ciemne interesy i sprowadźcie na nich hańbę i odrazę społeczeństwa.

4. Wszczynajcie kłótnie i siejcie niezgodę w narodzie.

5. Buntujcie młodych przeciw starym i starych przeciw młodym. Wmawiajcie im brak poszanowania wartości i doświadczeń starszego/młodszego pokolenia, uczcie powtarzać „za moich czasów”, „a co ty możesz wiedzieć”, „ty się na niczym nie znasz”.

6. Utrudniajcie działalność władz i urzędów. Wprowadźcie jak największą i niesprawiedliwą biurokrację, utrudniającą zrozumienie praw, podkreślającą obowiązki i kary, wprowadźcie opłaty, znaki, pieczęcie, poświadczenia i wszelkich ekspertów, by opóźniać inicjatywy, decyzje i działania ludzi; powtarzajcie, że to dla ich dobra, bezpieczeństwa i po to, by wszystko odbywało się uczciwie i rzetelnie.

7. Miejcie wszędzie swych szpiegów, agentów i zręcznych agitatorów. Podżegajcie do nienawiści. Odbierajcie prawa i znaczenie rodzinie – podważajcie jej status w imię wolności i poprawności politycznej wobec wszystkich grup. Jednocześnie – obiecując prawa mniejszościom – nie nadawajcie ich. To podsyci konflikty, wzajemne oskarżenia i niechęć.

8. Nie odrzucajcie współpracy najgorszych kreatur. Wynoście ich na piedestały i okrzyknijcie zbawcami narodu.

9. Nie szczędźcie też:
– zwodniczych obietnic,
– ofert pieniędzy – rzadko spełnionych i w minimalnym zakresie – tyle, by zyskać wiarygodność,
– pochlebstw i fałszywych pochwał,
– przekupnych podarków, lecz wbrew pozorom mało wartościowych. Nie żałujcie pieniędzy, bo pieniądz w ten sposób wydany, zwróci się stokrotnie.


10. Osłabiajcie, gdzie tylko możliwe rozwój sił zbrojnych przeciwnika. Odbierzcie broń, umiejętność samoobrony i sztuk walki – wmawiając, że ich ochronicie. Jeśli dowódca jest zawzięty i skłonny do gniewu, obrażajcie go i doprowadźcie do wściekłości, aż zirytowany i zmieszany ruszy na was bez planu i lekkomyślnie.

Poprzednia partia rządząca realizowała każdy z tych punktów. Obecna realizuje większość. Te najbardziej ewidentne pogrubiłem.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Pn kwi 03, 2017 3:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Pod koniec lutego Sejm uchwalil ustawe o konfikacie rozszerzonej.
Ma ona oczywiscie sluzyc do odzyskania majatku zarobionego na przestepstwach, ale oprocz tego lamie 2 podstawowe zasady panstwa prawa:
- domniemanie niewinnosci - to oskarzony musi dowiesc ze majatek zarobil legalnie, a nie ci ktorzy stawiaja mu te zarzuty,
- to ze prawo nie dziala wstecz - 5 letni okres "kontroli" w ktorym aparat panstwa moze je stosowac

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/b ... owi/krvqwz


Cz kwi 06, 2017 12:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Adam M. napisał(a):
Pod koniec lutego Sejm uchwalil ustawe o konfikacie rozszerzonej.
Ma ona oczywiscie sluzyc do odzyskania majatku zarobionego na przestepstwach, ale oprocz tego lamie 2 podstawowe zasady panstwa prawa:
- domniemanie niewinnosci - to oskarzony musi dowiesc ze majatek zarobil legalnie, a nie ci ktorzy stawiaja mu te zarzuty,
- to ze prawo nie dziala wstecz - 5 letni okres "kontroli" w ktorym aparat panstwa moze je stosowac


Dobrze rozumiem, że wg. obecnie funkcjonującego prawa, gdy przestępca przepisze majątek na żonę np. w przededniu aresztowania, to kompletnie nic się z tym nie da zrobić? Przepadło.

Jeśli tak, to procedowane zmiany przez Pis, są strasznie opresyjne i niedemokratyczne. Tfuj. 3 x tak dla Konstytucji! (mam nadzieję, że sprostałem twoim oczekiwaniom Adamie :) )

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


N kwi 09, 2017 11:30 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Adam M. napisał(a):
Pod koniec lutego Sejm uchwalil ustawe o konfikacie rozszerzonej.
Ma ona oczywiscie sluzyc do odzyskania majatku zarobionego na przestepstwach, ale oprocz tego lamie 2 podstawowe zasady panstwa prawa:
- domniemanie niewinnosci - to oskarzony musi dowiesc ze majatek zarobil legalnie, a nie ci ktorzy stawiaja mu te zarzuty,
- to ze prawo nie dziala wstecz - 5 letni okres "kontroli" w ktorym aparat panstwa moze je stosowac

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/b ... owi/krvqwz


Adam, jeslli US stwierdzi ze wedlug twoich rozliczen podatkowych zarobiles mniej niz wartosc twojego majatku to masz niewielkie szanse na udowodnienie ze majatek pochodzi z twoich dochodow.
Po prostu nie mozesz legalnie posiadac wiecej niz legalnie zarobiles. To samo dotyczy wspolmalzonka-ki. Przyjmowanie nielegalnie pozyskanych dobr to nawet bez zmian prawa, mozna podciagnac pod paserstwo czy pranie brudnych pieniedzy.
Zmiana w zasadzie dotyczy ulatwienia odzyskania nielegalnie zdobytych dobr, czy niezaplaconych podatkow.


Śr kwi 12, 2017 7:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Tak tylko powstaja pytania kto i jak stwierdzi ?
Prawo to tylko narzedzie, zle napisane prowadzi do niesprawiedliwych wyrokow, korupcji i naduzywania go w stosunku do ludzi, ktorzy nam np "podpadli".


Śr kwi 12, 2017 4:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
"– Proszę zwrócić uwagę, że w tym tłumie osób, które przybyły powitać byłego premiera, dominowały flagi unijne. Donald Tusk jest tutaj postrzegany, jako przedstawiciel siły zewnętrznej, który ma zrobić porządek. Polska ma przestać być niezależna, krnąbrna, szukająca własnej drogi i broniąca własnej tożsamości."
http://www.radiomaryja.pl/informacje/m- ... warszawie/

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Śr kwi 19, 2017 9:03 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Obrazek

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz kwi 20, 2017 1:05 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 878, 879, 880, 881, 882, 883, 884 ... 1352  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL